Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Slazem se za tobom da nije za intezivni off ali moze pa skoro 80% sto mogu i kroseri....e sad za ostalih 20% se dobija udobnost ,nize teziste,voznja asfaltom i sl....evo je ovde okruzena kroserima na vrhu Rtnja

 

Slika ti je kao poster kolega, prelepa je. Mističnom maglom obavijen vrh Rtnja i razigrani čopor konjića na ruševinama misterioznog grada, :jee1: svaka čast!

Pa to je ona priča koju smo pisali na prošloj strani, motocikl koji je za sve dobar, malo ga modifikuješ na tu stranu prema kojoj imaš afiniteta i on je već skroz upotrebljiv ili za off-road kao kod tebe ili za on--road u mom slučaju.

 

Najbolja fora je kad točim gorivo na pumpama, redovno primete "Što je simpatična Yamaha, koliko kubika ima 250?". Kad im kažem da ima celih 600cm3 iznenade se, "Pa jel moguće, uopšte ne izgleda tako velika". Umalo da mi se otme da kažem "Japanci su to, Zen filozofiju minimalizma su spakovali i u ovaj motocikl". Naravno ne nastavljam ovako dijalog na pumpi, da me ne bi "minirali" prilikom sledećeg točenja goriva :/.

 

Neko je nekada rekao da su sve prave stvari u životu jednostavne, i to mi se u životu puno puta dokazalo kao istina pa valjda zato i učim da poštujem i volim ovaj motor.:popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Najbolja fora je kad točim gorivo na pumpama, redovno primete "Što je simpatična Yamaha, koliko kubika ima 250?". Kad im kažem da ima celih 600cm3 iznenade se, "Pa jel moguće, uopšte ne izgleda tako velika".

 

 

 

Skroz je ta fora za kubikažu! 1oda.gif

 

 

@ Turtle

Inače odlična fotka na vrhu Rtnja. 0takoje.gif

Obavezno se javi ako se ponovo rešiš da izlaziš na Šiljak.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Najbolja fora je kad točim gorivo na pumpama, redovno primete "Što je simpatična Yamaha, koliko kubika ima 250?". Kad im kažem da ima celih 600cm3 iznenade se, "Pa jel moguće, uopšte ne izgleda tako velika".

 

 

 

Skroz je ta fora za kubikažu! 1oda.gif

 

 

@ Turtle

Inače odlična fotka na vrhu Rtnja. 0takoje.gif

Obavezno se javi ako se ponovo rešiš da izlaziš na Šiljak.

 

 

 

Ima bas dosta zainteresovanih za Rtanj tako da cemo na prolece sigurno organizovati uspon zajedno sa ekipom iz Sokobanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Baltrekk ovo je nastavak priče u vezi olakšavanja - skidanja kilograma na XT. Napravio sam jednu tabelu svega što mi je palo na pamet, i podelio je u dva segmenta, prvi je zamena fabričkih delova kvalitetnijim (lakšim) drugi je skidanje suvišnih delova. Više stavki iz ove tabele sam primenio ili sam u planu primene na mom XT.

Zamenama bi moglo da se skine i preko 10kg po slobodnoj proceni. Loša strana je što kvalitetni delovi koštaju.

Demontažom, opet po slobodnoj proceni 3-5kg, u zavisnosti šta se sve skine.

 

Zašto bi neko ovo radio umesto da kupi TTR u startu - XT je jeftiniji za nabaviti, daleko bolji izbor boje, godišta, očuvanosti prilikom nabavke polovnog, zbog visine sedišta, komfornije vožnje na XT, e-starter (ako se ne demontira), lakše je doći do delova i nešto su povoljniji.

 

Zamena delova za kvalitetnije – lakše iz aftermarket segmenta

 

Zameniti fabričke izduvne grane i topa za kvalitetne delove poznatih proizvođača

 

Zameniti čelične felne za kvalitetne aluminijumske poznatih proizvođača

 

Zameniti originalni čelični volan za kvalitetan aluminijumski

 

Zameniti nogostupe vozača za kvalitetnije aluminijumske

 

Zemeniti polugu kickstartera (ako ga ima) za aluminijumsku

 

Zemeniti originalni rezervoar sa plastičnim Acerbisovim ili sličnim

 

Zameniti zadnji blatobran, nosač tablice i zadnje svetlo za lakši kit sa LED svetlom (Acerbis ili Polisport)

 

Zameniti fabričke migavce za manju LED verziju (Rizoma ili slično)

 

Zameniti fabričke instrumente za digitalni instrument (Koso DB-01R, Sigma Moto 1812)

 

Zameniti fabrički far sa držačem i maskom za manji kit sa npr. WR400

 

Demontaža

 

Demontirati bravicu za kacigu

 

Demontirati nogostupe za suvozača kao i nosače istih

 

Demontirati desno ogledalo

 

Demontirati plastične usmerivače vazduha na rezervoaru (4PT modeli)

 

Demontirati AirBox i napraviti manji

 

Demontirati e-starter (montirati kick 4PT modeli)

 

Demontirati akumulator (instalirati manju Li-Jo bateriju ili kondenzator)

 

Demontirati bočnu nožicu zajedno sa prekidačem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja moram da se zahvalim kolegi Streetbikeru na izuzetno ocuvanim excel alu tockovim koje mi je prodao .....montirao sam ih skoro i s obzirom da je zadnja 18 -ca dobio sam nekih 3-4 cm uvis koje su falile da ne udaram odozdo...eto iz prve ruke razlika 17 prema 18 cola ako neko resi da menja.....a i smanjio sam tezinu za neko kilo sigurno......jos da smrsam ja 20 kg i ne treba visa ga olaksavam ahahahahh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Mnogo jednostavnije i jeftinije mi da smrsam tih 10 kila :D :D :D

Tu si u pravu, to je višestruka korist - time smanjuješ ukupnu težinu za 10 kila, povećavaš korisnu nosivost motora za isto toliko a i svoj životni vek produžavaš bar za 5-10 godina :). Pa to ti je kao protiv teg, kad smanjiš tvoju težinu možeš da ugojiš XT, kad smanjiš težinu XTa možeš ti da se ugojiš :D

 

Inače sa smanjenjem težine motocikla smanjuješ i "operativnu težinu" kojom rukuješ u vožnji, te bi ista trebalo da bude lakša.

 

Ja moram da se zahvalim kolegi Streetbikeru na izuzetno ocuvanim excel alu tockovim koje mi je prodao .....montirao sam ih skoro i s obzirom da je zadnja 18 -ca dobio sam nekih 3-4 cm uvis koje su falile da ne udaram odozdo...eto iz prve ruke razlika 17 prema 18 cola ako neko resi da menja.....a i smanjio sam tezinu za neko kilo sigurno......jos da smrsam ja 20 kg i ne treba visa ga olaksavam ahahahahh.

Drago mi je da sam bio od pomoći, meni su stojali za neki projekat koji sam zamislio ali nisam uspeo da realizujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ja moram da se zahvalim kolegi Streetbikeru na izuzetno ocuvanim excel alu tockovim koje mi je prodao .....montirao sam ih skoro i s obzirom da je zadnja 18 -ca dobio sam nekih 3-4 cm uvis koje su falile da ne udaram odozdo...eto iz prve ruke razlika 17 prema 18 cola ako neko resi da menja.....a i smanjio sam tezinu za neko kilo sigurno......jos da smrsam ja 20 kg i ne treba visa ga olaksavam ahahahahh.

 

Daj neku fotku da mi to procenimo. :D

 

Elem, moram da primetim da je kolega streebiker svojim komentarima oplemenio ovu temu na jedan potpuno novi način. :takoje:

 

Bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Elem, moram da primetim da je kolega streebiker svojim komentarima oplemenio ovu temu na jedan potpuno novi način. :takoje:

Bravo!

 

Kolega hvala :) !

 

Imam jedan dodatak na listu sa posta #4205, u delu Demontaža:

Demontirati štitnik za lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Elem, moram da primetim da je kolega streebiker svojim komentarima oplemenio ovu temu na jedan potpuno novi način. :takoje:

Bravo!

 

Kolega hvala :) !

 

Imam jedan dodatak na listu sa posta #4205, u delu Demontaža:

Demontirati štitnik za lanac

 

Hahahah to se samo demontiralo kod mene a ma jednoj voznji od pre mesecc dana demontiral mi se leva plastika od rezervoara.....izgleda da se moj xt sam oslobadja viska delova .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Za ova dva dana malo sam petljao po motoru...

 

Zamenio sam zadnji lančanik i sada je prenos 14-47 i naravno još više prilagođen off-road vožnji. Prvo sam probao da namestim tanjir od 51 zub, ali mi je lanac bio previše kratak. :D

 

Čini mi se da je neki odnos jedan zub manje napred = 5 zuba više nazad.

 

Iako sam se samo danas malo vozio, opšti utisak je da je još nekih 10% skraćen za ta dva zuba više na zadnjem lančaniku i baš mi se dopada kakav odziv ima na gasu ali će jedino vreme u vožnji potvrditi da li je to dobra kombinacija.

 

Lančanike i štitnik motora sam ofarbao u belo ali prava stvar bi bila da i ram motora ofarbam u istoj beloj boji.

Eto teme za dalje razmišljanje ako bude bila jaka zima. :takoje:

 

Danas sam iskoristio lep dan, pa sam ispolirao izduvnu granu sa auspuhom (skinuo naslage blata od prošle godine :lol:) i zamenio ulje (Bardahl 20W-50) sa nekim full mineralnim no_name_brendom (Maxol Co 15W-40) koliko da opere motor u toku zime, pa na proleće ide najverovatnije Bel Ray. :aha:

 

Sutra podmazujem dekalamitom sve pokretne delove na suspenziji, a gumene nekim glicerinom i ako me vreme posluži još malo ću se voziti. :D

 

Eto tako...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Za ova dva dana malo sam petljao po motoru...

Danas sam iskoristio lep dan, pa sam ispolirao izduvnu granu sa auspuhom (skinuo naslage blata od prošle godine :lol:) i zamenio ulje (Bardahl 20W-50) sa nekim full mineralnim no_name_brendom (Maxol Co 15W-40) koliko da opere motor u toku zime, pa na proleće ide najverovatnije Bel Ray. :aha:

 

Uffff, i meni bi dobro došlo poliranje izduvne grane :zdravo:. Sa čime si radio i kakvi su efekti, daj neku fotografiju da vidimo kako je ispalo poliranje?

Što se tiče ulja mogu da se izjasnim da je polusintetika Motul 5100 15W50, bar za mene, loša kombinacija za XT600E. Menjač mi se čuje i ne prebacuje kao pre zamene. Verovatno će i meni sledeća zamena ulja biti Bel Ray. Našao sam da ova ispod odgovaraju fabričkoj specifikaciji za XT600E:

 

Bel-Ray Thumper Racing Synthetic Ester Blend 4T Engine Oil 15W-50

 

Bel-Ray Thumper Racing Synthetic Ester Blend 4T Engine Oil 10W-40

 

Bel-Ray Works Thumper Racing Full Synthetic Ester 4T Engine Oil 10W-50

 

Bel-Ray EXS Full Synthetic Ester 4T Engine Oil 10W-40

 

Bel-Ray EXP Synthetic Ester Blend 4T Engine Oil 20W-50

Od gore nabrojanih, našao sam ovo prvo po istoj ceni kao i Motul, tako da je ta priča rešena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Juče sam bio u maloj vožnjici. Evo par slika.

 

Brankov most

 

gallery_12186_1355_19297.jpg

 

Stavljeni su Acerbis spojleri za Acerbis štitnike za rukohvate, i to izgleda ovako:

 

gallery_12186_1355_122489.jpg

 

Ovde je XT u društvu većeg brata ST

 

gallery_12186_1355_22076.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ovako je moj izgledao kod prthodnog vlasnka,covek ga je koristio kao puni motor ,putovao do Grcke s njim....a ovako je izgledao letos na vrhu Midzora 10623345_10204999513535893_269385735496016106_o.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Uffff, i meni bi dobro došlo poliranje izduvne grane :zdravo:. Sa čime si radio i kakvi su efekti, daj neku fotografiju da vidimo kako je ispalo poliranje?

 

 

Bilo koja polir-pasta će ti završiti posao.

Ja koristim neku za felne i hrom površine. To sam ujedno iskoristio da ispoliram alu-čepove koje imama na vilama.

 

Inače, sinoć sam zamenio i ulje u prednjim vilama.

Midland SAE 10-30 sam zamenio sa Bardahl SAE 20.

 

Na prvu deluje da je motor napred tvrđi ali ostaje da se vidi i kakav je u vožnji.

 

Evo i nekih fotki.

post-14823-0-40864500-1419614968_thumb.jpg

post-14823-0-11821600-1419614981_thumb.jpg

post-14823-0-91637400-1419614989_thumb.jpg

post-14823-0-00428300-1419614999_thumb.jpg

post-14823-0-51443400-1419615010_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam juce izvadio akumulator, podmazao lanac, sipao benzina i spakovao motor pod ceradu da spava zimskim snom dok ne grane opet malo sunca... ne isplati se vise vozati kad temperatura ne prelazi 2 stepena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Inače, sinoć sam zamenio i ulje u prednjim vilama.

Midland SAE 10-30 sam zamenio sa Bardahl SAE 20.

Na prvu deluje da je motor napred tvrđi ali ostaje da se vidi i kakav je u vožnji.

 

Fabrička specifikacija je SAE 10W, ako staviš 20W trebalo bi da prednja viljuška bude "tvrđa". Ako se dobro sećam rekao si mi da imaš progresivne opruge, baš me zanima kako se ponašaju sa 20W pošto su i kod mene progresivne opruge?

 

Nego imam još jedno provokativno pitanje ;) da li je neko imao pozitivno iskustvo u transplantaciji kurble na 4PT. To je jedna od stavki koju bih voleo da vidim na mom XTu. Nije jeftina opcija (bar po onome što sam video na kedo.de i na ebay), a čuo sam od nekih i vrlo zeznuta za uraditi. Kakvog ste mišljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Inače, sinoć sam zamenio i ulje u prednjim vilama.

Midland SAE 10-30 sam zamenio sa Bardahl SAE 20.

Na prvu deluje da je motor napred tvrđi ali ostaje da se vidi i kakav je u vožnji.

 

Fabrička specifikacija je SAE 10W, ako staviš 20W trebalo bi da prednja viljuška bude "tvrđa". Ako se dobro sećam rekao si mi da imaš progresivne opruge, baš me zanima kako se ponašaju sa 20W pošto su i kod mene progresivne opruge?

 

Nego imam još jedno provokativno pitanje ;) da li je neko imao pozitivno iskustvo u transplantaciji kurble na 4PT. To je jedna od stavki koju bih voleo da vidim na mom XTu. Nije jeftina opcija, a čuo sam od nekih i vrlo zeznuta za uraditi. Kakvog ste mišljenja?

Da li moze malo objasnjenje koje su progresivne opruge, a koje ne...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Da li moze malo objasnjenje koje su progresivne opruge, a koje ne...?

gallery_12186_1358_9685.jpg

 

Linearno motane opruge ili standardne opruge imaju podjednaku "gustinu" navoja u celoj svojoj dužini i zbog ovoga imaju linearni način sabijanja. To znači da će uvek sabijati pod istim uslovima bez obzira da li kočiš jače ili slabije. Zašto je ovo bitno? Pa kad u graničnim slučajevima kočiš veoma jako (ili voziš intenzivni off-road) takve opruge mogu da dođu do svog maksimuma sabijanja i to "propadanje" može da smeta samoj bezbednosti u vožnji.

 

Kod progresivnih opruga se jednim delom koristi linearni način motanja a jednim delom gušći način motanja. Ove opruge se u normalnom načinu korišćenja ponašaju kao i linearne a kod dinamičnijeg kočenja ne sabijaju se do kraja svog opsega (zbog gušćeg motanja) već se u takvom režimu ponašaju kao tvrđe opruge. Ove opruge su popularne kod off-road (enduro, dual-sport) motocikala jer omogućavaju da se sa istim oprugama vozi relativno komforno pod različitim uslovima i na različitim terenima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da li moze malo objasnjenje koje su progresivne opruge, a koje ne...?

gallery_12186_1358_9685.jpg

 

Linearno motane opruge ili standardne opruge imaju podjednaku "gustinu" navoja u celoj svojoj dužini i zbog ovoga imaju linearni način sabijanja. To znači da će uvek sabijati pod istim uslovima bez obzira da li kočiš jače ili slabije. Zašto je ovo bitno? Pa kad u graničnim slučajevima kočiš veoma jako (ili voziš intenzivni off-road) takve opruge mogu da dođu do svog maksimuma sabijanja i to "propadanje" može da smeta samoj bezbednosti u vožnji.

 

Kod progresivnih opruga se jednim delom koristi linearni način motanja a jednim delom gušći način motanja. Ove opruge se u normalnom načinu korišćenja ponašaju kao i linearne a kod dinamičnijeg kočenja ne sabijaju do kraja svog opsega (zbog gušćeg motanja) već se u takvom režimu ponašaju kao tvrđe opruge. Ove opruge su popularne kod off-road (enduro, dual-sport) motocikala jer omogućavaju da se sa istim oprugama vozi relativno komforno pod različitim uslovima i na različitim terenima.

Hvala puno na objasnjenju... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Jedno pitanje, zbog cega bi stavio kurblu?

Smanjujes tezinu izbacivanjem anlasera i akumulatora (zamena sa kondenzatorom) ili nesto drugo?

 

Koliko sam razumeo ti ne planiras da zabadas motor u blato do cepa rezervoara ili da ga tociljas po kamenju. To su uslovi gde nema sanse da palis motor sa 1 cilindrom i 600cc na guranje, pa kurbla predstavlja dosta dobru opciju.

Za voznju po asvaltu uvek mozes zamoliti nekog da pogura pa ga upalis. Naravno ovo je pretposavka da razmisljas o kurbli iz tog razloga.

 

Inače, sinoć sam zamenio i ulje u prednjim vilama.

Midland SAE 10-30 sam zamenio sa Bardahl SAE 20.

Na prvu deluje da je motor napred tvrđi ali ostaje da se vidi i kakav je u vožnji.

 

Nego imam još jedno provokativno pitanje ;) da li je neko imao pozitivno iskustvo u transplantaciji kurble na 4PT. To je jedna od stavki koju bih voleo da vidim na mom XTu. Nije jeftina opcija (bar po onome što sam video na kedo.de i na ebay), a čuo sam od nekih i vrlo zeznuta za uraditi. Kakvog ste mišljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ovde samo jedan mali dodatak, postoji ista opcija kao aftermarket i za zadnju orpugu amortizera, odnosno progresivna opruga zadnjeg amortizera. Interesantan dodatak za nas koji vozimo 17ke nazad, mada i sa 18 je sjajan dodatak.

Da li moze malo objasnjenje koje su progresivne opruge, a koje ne...?

gallery_12186_1358_9685.jpg

 

Linearno motane opruge ili standardne opruge imaju podjednaku "gustinu" navoja u celoj svojoj dužini i zbog ovoga imaju linearni način sabijanja. To znači da će uvek sabijati pod istim uslovima bez obzira da li kočiš jače ili slabije. Zašto je ovo bitno? Pa kad u graničnim slučajevima kočiš veoma jako (ili voziš intenzivni off-road) takve opruge mogu da dođu do svog maksimuma sabijanja i to "propadanje" može da smeta samoj bezbednosti u vožnji.

 

Kod progresivnih opruga se jednim delom koristi linearni način motanja a jednim delom gušći način motanja. Ove opruge se u normalnom načinu korišćenja ponašaju kao i linearne a kod dinamičnijeg kočenja ne sabijaju se do kraja svog opsega (zbog gušćeg motanja) već se u takvom režimu ponašaju kao tvrđe opruge. Ove opruge su popularne kod off-road (enduro, dual-sport) motocikala jer omogućavaju da se sa istim oprugama vozi relativno komforno pod različitim uslovima i na različitim terenima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Ovde samo jedan mali dodatak, postoji ista opcija kao aftermarket i za zadnju orpugu amortizera, odnosno progresivna opruga zadnjeg amortizera. Interesantan dodatak za nas koji vozimo 17ke nazad, mada i sa 18 je sjajan dodatak.

 

 

Koja je cena zadnje progresivne opruge?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja