Jump to content

Moto Zajednica

Rizik ili ipak ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Pozdrav svima, ove godine sam bio u Hrvatskoj, Porec i video sam kakvi su tamo putevi, tj tacnije put od Rovinja za Porec. Takve serpentine nisam video ni na videima gde se upozorava motocikliste ili obucava ih kako voziti po takvom terenu.... Pitao sam i jednog motociklistu u selu koji vozi vec 40 godina i kaze i on da mu takvi putevi stvaraju strah u kostima... i da i njemu nije svejedno kad mora voziti po takvom putu. A posto ja za sobom imam oko 500km voznje, dali je pametno uzeti takav veliki zalogaj za mene. To je put od ne punih 600km (591km) vise nego sto sam presao sve ukupno na mom motoru, sad bi trebalo u cugu da prodzem do Hrvatske... Pa se pitam kakvo je vase misljenje o tome. Motor isti vozim vec 1 god i radi se o putnom motoru tj Yamaha tdm 850 3vd. Znam da su takvi motori specificno napraljeni za takve puteve, brda, planine, itd... Ali takodze imam i strah od toga da necu imati vremena da ga vozim tamo posto se radi po 13h i ako dodze do kvara nekog (nedo bog) morao bih da ga popravljam, posto ne znam ni jednog majstora tamo, ne znam cene, ne znam dali mogu da verujem, ako odnesem motor sa nasim tablicama (bez uvrede ljudima, ali to je realan strah... Ne kritikujem niti ja imam nista protiv ljudi od tamo).... tako da ne znam koliko bi volje imao posle posla jos da namestam motor... Normalno... sa motorom nebi otisao u trenutnom stanju, popravio bih ga na maksimum ulozio u njega, kupio sve novo i onda otisao, ali opet za 6 meseci se mnogo moze promeniti... Pa zato samo hocu da pitam dali da idem na rizik, i dali je to rizik voziti po takvim putevima, ili jednostavno trenutno popraviti motor i prodati ga? Pa onda posle doci sa novcem u kupiti noviji ? Posto jos samo sledece godine idem za Hrvatsku i tjt...

Hvala svima unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1506 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto se motora tice tesko da ce ti ovde neko pomoci, ti najbolje znas u kakvom je stanju. Ako nisi siguran onda pre puta kod majstora na proveru. Mozda i mesec dana pre puta pa ako treba nesto da se menja i ceka deo.

Sto se samog puta tice, ne verujem da je toliko opasan ako vozis pamtno tj bez glupiranja sa prevelikom brzinom.

S obzirom da cesto putujem kolima u Crnu Goru, svi u mom okruzenju su u fazonu “jao brate kanjon morace…” Vozim putem bezbednom brzinom i ne interesuje me da li je pored puta kanjon ili livada zato sto mi je cilj da vozim putem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 49 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Sto se motora tice tesko da ce ti ovde neko pomoci, ti najbolje znas u kakvom je stanju. Ako nisi siguran onda pre puta kod majstora na proveru. Mozda i mesec dana pre puta pa ako treba nesto da se menja i ceka deo.

Sto se samog puta tice, ne verujem da je toliko opasan ako vozis pamtno tj bez glupiranja sa prevelikom brzinom.

S obzirom da cesto putujem kolima u Crnu Goru, svi u mom okruzenju su u fazonu “jao brate kanjon morace…” Vozim putem bezbednom brzinom i ne interesuje me da li je pored puta kanjon ili livada zato sto mi je cilj da vozim putem.

Da to znam ali tamo ima krivina od 180 stepeni uzbrdo i nizbrdo to treba drzati ravnotezu dok se skrece ili ne znam... Tako je bilo na videu koji sam gledao... Mozda je samo covek zakomplikovao kako izgleda... Ali mozda gresim mozda nije tako tesko, ali opet verujem da treba praksa... Jer znam da su mi i drugi govorili idi na venac i vezbaj tamo... Pa zato uvek mislim da treva neko predznanje za takvu voznju... A sto se tice voznje to nije problem posto nikad ne vozim brzo... Zato mi je i prvi motor touring, a ne sport... Posto me ne privlaci brzina nego voznja i sloboda koju motor pruza dok se vozi po prirodi i uziva u pogledu. A sa 200kmh se nista ne vidi pa nisam od tih... I uvek po novom putu idem sporije. Ne volim da rizikujem, pa zato i proveravam sta iskusniji vozaci misle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Komsija iz Kule, nemoj da se brines. ako vec od kule stignes do rovinja neces imati problema da nastavis do poreca.

pre 2 godine sam se vozio po Istri.

Isao sam i tim putem koji navodis samo ga nazalost nemam na snimku. sa motorm koji je i tezi i veci od tvog. samo opusteno i bez jurnjave.

Ako zelis da vezbas serpentine idi na karting stazu kod jezera i provozaj par krugova.  Ako vec ostajes tamo par dana obavezno se provozaj celom Istrom. Ima jako lepih mesta i putevi su im odlicni. I moj predlog ti je da pratis obalu koliko mozes. I obavezno kroz HR kroz gorski kotar a ne autoputem (ako ne zuris zato sto je autoput smor a gorski kotar je prelep)

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 11 minuta, markoizkule je napisao:

Komsija iz Kule, nemoj da se brines. ako vec od kule stignes do rovinja neces imati problema da nastavis do poreca.

pre 2 godine sam se vozio po Istri.

Isao sam i tim putem koji navodis samo ga nazalost nemam na snimku. sa motorm koji je i tezi i veci od tvog. samo opusteno i bez jurnjave.

Ako zelis da vezbas serpentine idi na karting stazu kod jezera i provozaj par krugova.  Ako vec ostajes tamo par dana obavezno se provozaj celom Istrom. Ima jako lepih mesta i putevi su im odlicni. I moj predlog ti je da pratis obalu koliko mozes. I obavezno kroz HR kroz gorski kotar a ne autoputem (ako ne zuris zato sto je autoput smor a gorski kotar je prelep)

 

Hvala puno... I video je predobar :D. Planiram da odem motorom, ali to me je plasilo oko puta, ali kako karting moze da pomogne oko toga? Ako je prica o onom kod rodica. Na putu za Porec ima krivine od 180 stepeni u usponu i u padu tj na gore ide krivina i skrece se dok se put penje na brdo i isto tako na dole. Ne znam dali samo komplikovano zvuci jer sam pogresni video odgledao, i zato sto mi je jedan bajker kojeg poznajem tako rekao, ili pogresno objasnjavam :D. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 50 minuta, e-mayl je napisao:

To je ta cesta Rovinj Poreč
 

Daaa to je taj put, ali video bas stane kad treba da pokaze onaj put o kojem pricam... :D

Ali vi kolega vidim da znate put. Vase misljenje o tom putu za mene? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Uh, ja cu izgleda ovde biti onaj party breaker ali govorim gledano iz mog ugla i naravno da ti svi govorimo iz najbolje namere a od mene za sada imas jedno NE za takav put. Govorim ti to iz mog ugla, jer tih 500km sto si za sada napravio, to su sve verovatno lokalni i poznati putevi, takodje tih 500km je mozda 10x50km sto je jedno a druga je stvar kad ti u cugu moras prodjes veliku kilometrazu. Nemoj da gledas ovde putopise ljudi koji prelaze ture od po 2000km jer su to ljudi koji godinama voze i znaju sta ih ceka i sta da ocekuju, kad se prvi put uputis na put od 500km, shvatis koliko je to ustvari PUT, veliki put. Nije uvek takav slucaj i bez uvrede ali mislim da kao pocetnik prvo treba da vidis sta znaci sedeti na 100+ kilometara bez pauze, sta znaci prepoznati i otkloniti kvar, upravo iz razloga da bi ti i put bio opusteniji i uzivanje jer ako ces tokom celog puta da se plasis da li ce se nesto desiti motoru, onda to i nije uzivanje i pokvarice ti mozda jednu avanturu koja treba da bude jako lepa. Tako da sedi jos malo, napravi malo duze ture u lokalu pa onda tako nesto vece. Jer to sto si napisao jos sledece godine, ti do avgusta sledece godine mozes lepih 2500km da napravis od vise manjih voznji i da malo bolje upoznas sve to (put i motor) pa da ispunis sebi zelju i uhvatis poslednji voz za to. :) Uglavnom, nemoj da se obeshrabris, iz najbolje namere ti kazem mada ima svakakvih vozaca, mozda ja gresim i ti to sve odvozas lagano, bez muke, to moras sam da razmislis dobro o svemu tome. :) I da kad budes provozao, nemoj da nas zaboravis, napisi neki putopis ili nesto da cujemo iz prve ruke tvoja iskustva, slike i kako je prosao put. :D :jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1506 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Zeksius je sve lepo obijasnio. 
Pored tih kracih tura i sticanja iskustva pred put u hrvatsku shvatices i koliko ti je udoban motor.

Pocetnik sam kao i ti, planiram sledece sezone za CG svojim skuterom ali sam posle prve krace ture shvatio da mi zadnjica katastrofa utrne i zaboli posle vec 70km konstantne voznje, to je veliki problem za put od 500-600km, moram da resim problem sedista

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 58 minuta, Zeksius je napisao:

Uh, ja cu izgleda ovde biti onaj party breaker ali govorim gledano iz mog ugla i naravno da ti svi govorimo iz najbolje namere a od mene za sada imas jedno NE za takav put. Govorim ti to iz mog ugla, jer tih 500km sto si za sada napravio, to su sve verovatno lokalni i poznati putevi, takodje tih 500km je mozda 10x50km sto je jedno a druga je stvar kad ti u cugu moras prodjes veliku kilometrazu. Nemoj da gledas ovde putopise ljudi koji prelaze ture od po 2000km jer su to ljudi koji godinama voze i znaju sta ih ceka i sta da ocekuju, kad se prvi put uputis na put od 500km, shvatis koliko je to ustvari PUT, veliki put. Nije uvek takav slucaj i bez uvrede ali mislim da kao pocetnik prvo treba da vidis sta znaci sedeti na 100+ kilometara bez pauze, sta znaci prepoznati i otkloniti kvar, upravo iz razloga da bi ti i put bio opusteniji i uzivanje jer ako ces tokom celog puta da se plasis da li ce se nesto desiti motoru, onda to i nije uzivanje i pokvarice ti mozda jednu avanturu koja treba da bude jako lepa. Tako da sedi jos malo, napravi malo duze ture u lokalu pa onda tako nesto vece. Jer to sto si napisao jos sledece godine, ti do avgusta sledece godine mozes lepih 2500km da napravis od vise manjih voznji i da malo bolje upoznas sve to (put i motor) pa da ispunis sebi zelju i uhvatis poslednji voz za to. :) Uglavnom, nemoj da se obeshrabris, iz najbolje namere ti kazem mada ima svakakvih vozaca, mozda ja gresim i ti to sve odvozas lagano, bez muke, to moras sam da razmislis dobro o svemu tome. :) I da kad budes provozao, nemoj da nas zaboravis, napisi neki putopis ili nesto da cujemo iz prve ruke tvoja iskustva, slike i kako je prosao put. :D :jee1:

Hvala puno za komentar. Podrzavam treba neko i da bude ,,party breaker" hahahah ali ne... Ozbiljno lepo si objasnio sta i kako i mislim da jos nisam spreman za vecu turu... A da mogu da se spremim bih.. Ali ne bih zeleo da sedam na motor dok ga sam ne popravim, ali posto ce mi za to trebati vremena... Mozda bolje kod majstora pa prodati... Ove godine sumnjam jos u sebe... Nisam od onih sto vole rizik.. Ali hteo sam da vidim misljenja... Previse sam mozda gledao maxwrist, motojitsu, dandanthefireman... Previse im se videa baziraju na padovima... I to mi mozda bravi barikadu.. Ali ko zna zasto je to dobro... Naucio sam pametno da vozim zbof njih a pogotovo ddtfm

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 8 minuta, Sharky - Alex je napisao:

@Zeksius je sve lepo obijasnio. 
Pored tih kracih tura i sticanja iskustva pred put u hrvatsku shvatices i koliko ti je udoban motor.

Pocetnik sam kao i ti, planiram sledece sezone za CG svojim skuterom ali sam posle prve krace ture shvatio da mi zadnjica katastrofa utrne i zaboli posle vec 70km konstantne voznje, to je veliki problem za put od 500-600km, moram da resim problem sedista

Auuu lepo zvuci sledece godine cu ponovo isti motor da uzmem jer sam stvarno zavoleo tdm... I ja planiram kad zavrsim sa poslom u hrvatskoj da odem na neku turu... Ali necu sad prazna obecanja da dajem, tako da cucemo se forumasi kad se vratim :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1506 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ako volis i svidja ti se ne odustaj.

Vozim od proletos, sa 500km sam razmisljao kako cu na prvi servis (1000km) od Borce do Dusanovca (15-20km kroz grad)

Kada je doslo tih 1000km lagano sam se odvezao do tamo. Ti sa 500km razmisljas o Hrvatskoj, znaci imas hrabrosti.

Sa 2000km sam krenuo sa laganim voznjama/turama van grada, sada sa 3500km vec uzivam u voznji i jedva cekam prolece, doduse provozam se i sada kada vreme dozvoli.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Ako sam ja sa tačno 800 kubika manje od tebe prelazio po 400, 500km u danu, ne vidim šta tebe sprečava. Dajte ljudi, izađite malo iz zone komfora.

Promenio član Scholesy198
Slovna greška
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
pre 19 minuta, Speedrunner02 je napisao:

Hvala puno za komentar. Podrzavam treba neko i da bude ,,party breaker" hahahah ali ne... Ozbiljno lepo si objasnio sta i kako i mislim da jos nisam spreman za vecu turu... A da mogu da se spremim bih.. Ali ne bih zeleo da sedam na motor dok ga sam ne popravim, ali posto ce mi za to trebati vremena... Mozda bolje kod majstora pa prodati... Ove godine sumnjam jos u sebe... Nisam od onih sto vole rizik.. Ali hteo sam da vidim misljenja... Previse sam mozda gledao maxwrist, motojitsu, dandanthefireman... Previse im se videa baziraju na padovima... I to mi mozda bravi barikadu.. Ali ko zna zasto je to dobro... Naucio sam pametno da vozim zbof njih a pogotovo ddtfm

Verujem, tj znam, upravo zato ti i kazem jer smo svi nekad bili na tvom mestu kad smo pocinjali, upravo zato treba da sacekas malo jer je voznja motora i tako duzi put uzivanje i stvarno neverovatan dozivljaj, to ces vec videti, ali ta nesigurnost i strah ne treba da koce i da ti pokvare to, videces sve vec kad dodje vreme i kad se osetis spremnim za taj put. Ti kanali sto si ih naveo su odlicni, neke od njih i ja gledam a poenta padova u njihovim snimcima i jeste da bi ucio od drugih, upravo to da brzina nije resenje i da je uzrok 98% nesreca, dobro obrati paznju na te snimke i situacije. Nekako dok gledas sve te padove u nekoj memoriji mozga se to sve snima i kad budes vozio vec ces sam znati sta bi mogao da ocekujes jer si slicne situacije video na tim snimcima. Nisi ga naveo, ali Yammie Noob ima odlicne klipove sa savetima, takodje bi mogao da gledas ljude koji idu na duza putovanja, cisto da pokupis savet neki oko opreme, pakovanja i ostalih priprema.

@Sharky - Alexje dobar primer naveo, probaj da vozis do 30ak kilometara udaljenog mesta pa dok se vratis to ce biti 60+km u danu, pa vidi kako ces to podneti. Preporucio bi ti da se provozas posle do fruske gore, mislim da je to oko 160km u jednom pravcu, krenes pre podne, oko 2-3h voznje sto lagane sto haosa kroz grad i guzvu, pravis pauze, kad stignes odmoris i klopas pa nazad, to ce vec biti oko 300km u danu a sve tu relativno blizu pa kad vidis kako to podnosis i kako ti sve to izgleda onda lagano razmisljas o nekim drugim destinacijama i krajem sezone 2022 pravac Hrvatska. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Sve je u glavi vozadca i upravo taj strah koji imas je dobra stvar , jer ti nece dati da se opustis i letish . Moj prvi motor na saltanje je bio 900ccm i 120ks , posle 100km voznje i iskustva sam sam spicio 140km iz cuga ni malo lijepog puta (krivina na krivinu) ali sam osjecao straho postovanje prema motoru i nisam se opustao i jurcao , nego bas vozio lijepo polako i ucio . I bas zbog toga nisam imao gresaka. I nisu problem momci koji razmisljaju kao ti nego su problem momci koji sjednu na velik motor i tripuju se da znaju da voze i nemaju straha nego sjednu i gas gas

Sve u svemu , ne planiras put odmah i kao sto su kolege rekle iskoristi da do puta vozis sto vise lokalnih tura i turica od po 100-200km dnevno . Da steknes rutine , da upoznas motor i sl. . Valjalo bi da odradis trening bezbijedne voznje (meni je taj trening otvorio oci uveliko , i posle njega sam duplo bolje i opustenije vozio) . Smatram da je to nesto to bi svaki vozac motora trebao da odradi , jer na ovom treningu na kojem sam ja bio je bilo ljudi koji iza sebe imaju po 50-100k km i nisu znali za dosta nekih fora .


A sto se tice puta koji navodis , to je za prave bajkere raj od puta , ljudi voze za Rumuniju i ne znam dje da bi imali takav put da obaraju motor sa krivine na krivinu . I ako se izvozas i steknes rutinu taj put ce ti biti merak za voznju.


Ps. Kolega je pomenuo put u CG u kanjonu Morace , taj put je odlican i vrhunski za voznju ali definitivno se mora pratiti ogranicenje i normalno se voziti i onda se uziva na istom . A ako se jurca i ide glavom u torbu onda je normalno rizican


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 45 minuta, Scholesy198 je napisao:

Ako sam ja sa tačno 800 kubika manje od tebe prelazio po 400, 500km u danu, ne vidiš šta tebe sprečava. Dajte ljudi, izađite malo iz zone komfora.

A znam... Taj osecaj na 50cc je drugaciji... Ja jos uvek imam beneli 50cc... Njega mogu danonocno da vozim.. Sa njim bi na krah sveta mogao... Ali sa ovim xudom... Treba imati strahopostovsnje kao sto je kolega rekao... Nije to samo tako... Jedna greska moze zivot da promeni... Imao sam i pad sa skutera... I nemam nameru da se ponovi na yamahi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 44 minuta, Zeksius je napisao:

Verujem, tj znam, upravo zato ti i kazem jer smo svi nekad bili na tvom mestu kad smo pocinjali, upravo zato treba da sacekas malo jer je voznja motora i tako duzi put uzivanje i stvarno neverovatan dozivljaj, to ces vec videti, ali ta nesigurnost i strah ne treba da koce i da ti pokvare to, videces sve vec kad dodje vreme i kad se osetis spremnim za taj put. Ti kanali sto si ih naveo su odlicni, neke od njih i ja gledam a poenta padova u njihovim snimcima i jeste da bi ucio od drugih, upravo to da brzina nije resenje i da je uzrok 98% nesreca, dobro obrati paznju na te snimke i situacije. Nekako dok gledas sve te padove u nekoj memoriji mozga se to sve snima i kad budes vozio vec ces sam znati sta bi mogao da ocekujes jer si slicne situacije video na tim snimcima. Nisi ga naveo, ali Yammie Noob ima odlicne klipove sa savetima, takodje bi mogao da gledas ljude koji idu na duza putovanja, cisto da pokupis savet neki oko opreme, pakovanja i ostalih priprema.

@Sharky - Alexje dobar primer naveo, probaj da vozis do 30ak kilometara udaljenog mesta pa dok se vratis to ce biti 60+km u danu, pa vidi kako ces to podneti. Preporucio bi ti da se provozas posle do fruske gore, mislim da je to oko 160km u jednom pravcu, krenes pre podne, oko 2-3h voznje sto lagane sto haosa kroz grad i guzvu, pravis pauze, kad stignes odmoris i klopas pa nazad, to ce vec biti oko 300km u danu a sve tu relativno blizu pa kad vidis kako to podnosis i kako ti sve to izgleda onda lagano razmisljas o nekim drugim destinacijama i krajem sezone 2022 pravac Hrvatska. ;)

Slazem se oko toga sa videima... Mjogo menja perspektivu u voznji.... Ali gledao sam yammie nooba i mislim da on daje samo prazby pricu.. Dobro objasni ali ne cini tako i onda njegov community divlja kao i on... Prave meme o njegovom sudaru sa Porsche kao da je zivot igra... Nema odgovornost... I mislim da za njega nije ovo... Sad za 1m sprema turbo hayabusu... Sad ce napaljeni fanovi samo poceti bas to da rade 0 iskustva odma 200ks... Ne ide to tako... Ja sam 2 godine na skuteru proveo i imao sam pad... I nisam uzeo ovaj motor zati sto sam pomislio da sam bezsmrtan... Nego bas naprotiv... Svi su mi rekli da idem na samoubilacku misiju kad sam uzeo motor... I hteo sam svima da dokazem da uz strahopostovanje normalno razmisljanje i malo iskustva moze sve... Takodze i videa najvise od dan-a su mi pomogli, tako da to mi je jedina zamerka na komentar, a ostalo se sve slazem i hvala na komentaru... Puno mi znaci :D

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Moram vam reci momci da citajuci ovo ste mi uljepsali dan. Vratili ste me u proslost kada sam pocinjao da vozim motore. Brinuo sam o stvarima o kojima vi sada brinete. Planirao “putovanje” od 500 km. Ucio svaki dan nesto novo. Lijepe uspomene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 1 sat, Speedrunner02 je napisao:

Slazem se oko toga sa videima... Mjogo menja perspektivu u voznji.... Ali gledao sam yammie nooba i mislim da on daje samo prazby pricu.. Dobro objasni ali ne cini tako i onda njegov community divlja kao i on... Prave meme o njegovom sudaru sa Porsche kao da je zivot igra... Nema odgovornost... I mislim da za njega nije ovo... Sad za 1m sprema turbo hayabusu... Sad ce napaljeni fanovi samo poceti bas to da rade 0 iskustva odma 200ks... Ne ide to tako... Ja sam 2 godine na skuteru proveo i imao sam pad... I nisam uzeo ovaj motor zati sto sam pomislio da sam bezsmrtan... Nego bas naprotiv... Svi su mi rekli da idem na samoubilacku misiju kad sam uzeo motor... I hteo sam svima da dokazem da uz strahopostovanje normalno razmisljanje i malo iskustva moze sve... Takodze i videa najvise od dan-a su mi pomogli, tako da to mi je jedina zamerka na komentar, a ostalo se sve slazem i hvala na komentaru... Puno mi znaci :D

 

Hahahahhaha a realno, on i njegov busa, smara sa njim :D Iskreno, ne svidja se ni meni njegovo razmisljanje, pogotovo sto je rekao za S1000RR da je da sranje jer je po njemu savrsen pa kao nije zanimljiv jer je sve savrseno na njemu, msm nema logike takvo razmisljanje ali dobro :D u svakom slucaju gledam ga zbog saveta a ima ih korisnih, samo se iskljucis od tih gluposti. Lagano brate samo i samo napred, cekamo da cujemo iskustva sa te voznje dogodine ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
Pre 2 sati, Speedrunner02 je napisao:

A znam... Taj osecaj na 50cc je drugaciji... Ja jos uvek imam beneli 50cc... Njega mogu danonocno da vozim.. Sa njim bi na krah sveta mogao... Ali sa ovim xudom... Treba imati strahopostovsnje kao sto je kolega rekao... Nije to samo tako... Jedna greska moze zivot da promeni... Imao sam i pad sa skutera... I nemam nameru da se ponovi na yamahi

Pa eto, ako imaš taj od 50cc onda i sam znaš da je vožnja magistralom opasnija sa manjom kubikažom jer će ti se desiti više rizičnih situacija samim tim što si sporiji od svih drugih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 44 minuta, bokibd je napisao:

Moram vam reci momci da citajuci ovo ste mi uljepsali dan. Vratili ste me u proslost kada sam pocinjao da vozim motore. Brinuo sam o stvarima o kojima vi sada brinete. Planirao “putovanje” od 500 km. Ucio svaki dan nesto novo. Lijepe uspomene.

Auuu kad vidim motocikl vesys 1000cc kao da gledam u bajkera koji hocu da budem i motor koji hocu da imam :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 22 minuta, Scholesy198 je napisao:

Pa eto, ako imaš taj od 50cc onda i sam znaš da je vožnja magistralom opasnija sa manjom kubikažom jer će ti se desiti više rizičnih situacija samim tim što si sporiji od svih drugih. 

Nikad nisam imao problem sa tim... Uvek sam se drzao svog dela puta kao sto je dan objasnio na svoj youtube kanalu... I voznja skuterom mi je kao voznja bixikla trenutno bez uvrede... Nd kazem da ne uzivam u njemu, ali jednom kad sednes na touring.... Nema nazad... Kao sto kaze holywood: once you go black.. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja