Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha GTS 1000 ?

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

404.jpg 404.jpg

 

Na danasnjem moto skupu (Divcibare) videh ovaj pomalo neobican motor .

Cini mi se da je ovaj model proizvodjen sredinom 90-ih i pretpostavljam da se radi o maloj seriji , jer se taj motor ne vidja bas cesto na drumovima...

 

Znate li nesto konkretnije o ovom modelu ? Kakva mu je ovo prednja viljuska ? Sta mu znaci ono "Omega Chassis Concept" ? ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Znaci "ako mi crkne nesto naje8o si" :lol:

 

Salim se, ako te zanima unikatan sport turer isprovjeravaj ga DOBRO i uzimaj, poprilicno im je niska cijena za ono sto pruzaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako znas engleski...

 

The 1993 model year saw the introduction of a bike heralded by some as the Bike of the Century. Yamaha produced one of the finest motorcycles ever built -- The GTS-1000. It was to be a technological tour de force.

Yamaha's GTS-1000 features the following technologies; RADD front suspension, Electronic Fuel Injection, ABS brakes (front and rear), a three-way catalytic converter, genesis-technology engine.

 

 

 

Yamaha calls it Advanced Sport Touring, certainly the GTS 1000 is one of the most forward-thinking designs ever to be presented as a production motorcycle. Central to the design, is James Parker's RADD front suspension. RADD is short for Rationally ADvanced Design; the system lives up to its name.

 

 

The front suspension of the GTS is similar to the double-wishbone suspension which has been found on race cars for many years. To accommodate the 90 degree twist on this older but effective idea, the lower swingarm is single-sided. A telescopic steering shaft provides direct input to the front wheel from the handlebars. The front wheel hub is mounted on a spindle attached to a steering knuckle. Two ball joints are used to connect the steering knuckle to the upper and lower A-arms.

 

 

 

 

So why all the fuss over a design so steeped in tradition? Traditional front forks compress over bumps and during braking, the fork tubes bind in their slides while the wheelbase and caster angle changes, creating wobbles. The GTS1000 has anti-dive geometry and minimal bump steer designed into the front suspension. The use of ball joints minimizes frictional area and resultant binding, and all the suspension forces are channeled straight back to the rear swingarm. Compared to even the best conventional motorcycle, the GTS feels more stable under braking and bumpy corners.

 

 

 

 

 

A dished front wheel allows the immense radially-vented front rotor to be located on the centerline of the vehicle. This leads to phenomenal braking (60-0 mph in 89 feet!) without the usual side-pull associated with other single-rotor front braking systems. Most GTS 1000's are equipped with Yamaha's excellent ABS.

 

 

The Omega frame allows the use of the engine as a stressed member and is a rigid and light-weight means for providing the pivot-points for the aluminum front and rear swingarms. The appearance of the assembly closely resembles that of the Greek letter Omega, hence the name. Subframes of steel tubing support the seat and steering head.

 

 

 

The powerplant of the GTS is based on the FZR's 1002cc, five-valves per cylinder, water-cooled inline four Genesis engine. The carburetors have been replaced with electronic fuel injection (no choke!). The EFI provides excellent power delivery with an absence of flat spots at any altitude and gas mileage of about 47 mpg or about 4.5 liters/100km. Milder camshafts and lower compression ratio have replaced the FZR's high-end horsepower with real world grunt. (98hp@7500rpm 68ft-lbs of torque at 6800rpm) The GTS accelerates from 0 to 60 mph in about 3.3 seconds (40-60 mph & 60-80 mph, 3.7 and 3.8 seconds respectively) and can turn 11.7's in the quarter mile at about 115 mph.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

@AreOut:

Ma nisam mislio da ga pazarim , mada mogu reci da mi se dopada - nekako je neobican ali lep...

a bio je nedavno u oglasima jedan ovakav , koliko se secam '96.god. a cena 3200 eura na nase tablice , sto zaista mislim da nije puno za takav motor...

 

@Djura:

moje oskudno znanje engleskog mi i nije bas od velike pomoci :oops: , ali svejedno hvala... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Pravi tourig kamion!!

Mnogo je lep, nisam video ovaj yamahin model nigde do sad.

Mnogo mi se svidja. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Proslog meseca sam video jedan isti takav u Segedinu, u "Yamaha Kalmar" salonu, '96 godiste, 12000 kilometara, 3800e, daju i neku garanciju na njega, al je8em li ga kad nerazumem madjarski... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Dobra masina ali da sam na tvom mestu malo bih se vise raspitao sto se tice prednjeg i zadnjeg vesanja jer su im cene isuvise male.Agregat je potvrdjeno dobar! Ja sam takodje(u Becu pre par meseci)naleteo na jednu za oko 4000evra sa nekih 20-ak hiljada km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ima  kod nas prodaje jedan cica za neke smesne pare, njegovi su po inostranstvu pa covek hoce da ga se resi, drugar ga je prosle godine provozao gaze da ide super, a za cenu mislim da mi je rekao da je neka bas niska, valjda nesto malo preko 1000 evra ali nemojte da me drzite za rec, ako nekog interesuje mogu da se raspitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uh, ja sam vozio nekoliko puta taj GTS i mogu samo da kazem da je to jedna prava limuzina. Mnogo lepo ide, koci, lezi, nema vetra, smesno kosta...Jedan od mojih omiljenih putnih motora. Ovaj je bio u fabrickom stanju, sa dosta opreme i otisao je pre dve godine za oko 3500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Uh, ja sam vozio nekoliko puta taj GTS i mogu samo da kazem da je to jedna prava limuzina. Mnogo lepo ide, koci, lezi, nema vetra, smesno kosta...Jedan od mojih omiljenih putnih motora. Ovaj je bio u fabrickom stanju, sa dosta opreme i otisao je pre dve godine za oko 3500

 

boja trula visnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jel to bese ono sa onom kangrljavom viljuskom napred,,, :D :D :D

102ks,,,pravi turisticki motor.. i nista vise.... :)

probao jednom,,,nije nesto po mom ukusu...izobilje niskogobrtnog momenta ,ide sve to,ima i abs cinimi se,ali...... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Koga interesuje, ima ovde malo vise informacija, slika i utisaka:

http://www.pashnit.com/forum/showthread.php?t=374

 

Zanimljiv motor samo sto se delovi tesko nalaze. Koliko sam procitao, agregat mu se zasniva na FZR1000 agregatu, e sad pitanje je da li su isti delovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nema tu sta da se menja, jedino ako ga negde skršiš pa ti trebaju delovi.

Za te pare da ga vozis 2-3 sezone koje će bez problema da odradi, pa posle nek stoji u dvorištu kao ukras, ako nista drugo.

I motor je 100% touring, i sigurno je odličan u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

boja trula visnja?

 

Da. Bocni koferi originalni, zadnji neki veliki Givi, grejanje u ruckama, podmazivanje lanca...

 

,,pravi turisticki motor.. i nista vise.... :)

 

A sta vise treba da bude?

 

Motor jeste iz FZR samo sto ima ubrizgavanje i redukovanu snagu na 100ks i verovatno drugaciji menjac. Napred samoventilirajuci disk kao na autu (dupli) ogromna klesta (mislim da su sa 6 klipova)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

boja trula visnja?

 

Da. Bocni koferi originalni, zadnji neki veliki Givi, grejanje u ruckama, podmazivanje lanca...

 

,,pravi turisticki motor.. i nista vise.... :)

 

A sta vise treba da bude?

 

Motor jeste iz FZR samo sto ima ubrizgavanje i redukovanu snagu na 100ks i verovatno drugaciji menjac. Napred samoventilirajuci disk kao na autu (dupli) ogromna klesta (mislim da su sa 6 klipova)

Muljaz nije li Arap iz Ivanjice imao GTS u perfektnom stanju.. Mislim da je bio kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ima  kod nas prodaje jedan cica za neke smesne pare, njegovi su po inostranstvu pa covek hoce da ga se resi, drugar ga je prosle godine provozao gaze da ide super, a za cenu mislim da mi je rekao da je neka bas niska, valjda nesto malo preko 1000 evra ali nemojte da me drzite za rec, ako nekog interesuje mogu da se raspitam

 

za 1000eura? Hocu ja da ga kupim, raspitaj se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ima  kod nas prodaje jedan cica za neke smesne pare, njegovi su po inostranstvu pa covek hoce da ga se resi, drugar ga je prosle godine provozao gaze da ide super, a za cenu mislim da mi je rekao da je neka bas niska, valjda nesto malo preko 1000 evra ali nemojte da me drzite za rec, ako nekog interesuje mogu da se raspitam

 

za 1000eura? Hocu ja da ga kupim, raspitaj se

 

ako nista ne uradis, ova o kojoj sam pisao je perfektan motor, sa dodatnom opremom, solidnim gumama i registorvan godinu dana.

presao pravih 60.000 km

to je motor iz Ivanjice o kome pisu Muljaz i Gojko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ima  kod nas prodaje jedan cica za neke smesne pare, njegovi su po inostranstvu pa covek hoce da ga se resi, drugar ga je prosle godine provozao gaze da ide super, a za cenu mislim da mi je rekao da je neka bas niska, valjda nesto malo preko 1000 evra ali nemojte da me drzite za rec, ako nekog interesuje mogu da se raspitam

 

za 1000eura? Hocu ja da ga kupim, raspitaj se

 

Ja sam trenutno van zemlje, sredinom sledeceg meseca dolazim pa cu da odem da je vidim i da mi kaze tacnu cenu, ako je ok slikacu je i poslacu ti slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ovaj model je nastao kao delimičan produkt Yamahe MORPHO - studije univerzalno prilagodljivog motocikla. Ipak na prvim testovima se bas nije proslavio. Uglavnom su sve pohvale bile na racun agregata, koji je "uštrojeni" FZR od 1002 ccm. Prednje ogibljenje je pokušaj da se isprave nedostaci klasične viljuške, što i pored brojnih eksperimenata do sada nikome nije uspelo (ELF, Bimota, BMW, Gilera,...) Rešenje jednog problema donosilo je nekoliko novih. Test vozači su se žalili na nepredvidivo ponašanje prednjeg ogibljenja prilikom obaranja, kao i neobične putanje u krivini koje je nova geometrija zahtevala. Čak su dali prednost starom modelu FJ1200! Naravno, ne treba smetnuti sa uma da su ovo ipak bili ekstremni uslovi, gde se svaka sitnica oštro boduje. U svakodnevnoj, naročito turing upotrebi, motocikl je vrlo udoban, i svakako pruža izvesnu dozu ekskluzivnosti.

Proizvodnja je prestala jer je bila prilično tehnološki komplikovana, a i jer je Yamaha svoj imidž gradila na sportskim motociklima (FZR, R1)tako da sport-turing motocikl nije imao dovoljno veliku ciljnu grupu da bi se dalji razvoj ovog koncepta isplatio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja