Jump to content

Moto Zajednica

Aero miting Usce 2008

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Bas sam se pitao kad sam video helikoptere, cemu toliki iso sa tim staklom :)

 

Odlicno staklo, ja sam planirao da uzmem 2.8 ili 4 IS, ali sticajem okolnosti sam dosao u posed 70-300 IS DO.

btw. posto mi vise znaci ostrina nego 100mm vise i kompaktnost, ako neko ima viska 70-200 2.8 ili 4L, rado bih se menjao uz doplatu  ;D

 

Ako kupujes 2,8/70-200 za CANON, obavezno bez IS-a....objektiv je sranje, mnogo loshije "crta" od obicnog, a kosta vise. Cak je i 4 IS mnooooogo bolji od 2,8 IS.

;)

 

2,8 je potpuno ludilo od stakla, sem kad padne u ruke nekom ko zaboravi da vrati najobicniji ISO  ;D ;D

Ovo za slabiju ostrinu 2,8 sa ISom sam cuo, ali mi ni jedan fotograf koji ga ima nije potvrdio. Verziju bez ISa sam uzeo samo zbog velicine, posto je ''stabilisani'' nesto veci a ja sam vec bio ''uplasen'' velicinom ovog telca.

Sad sam se navikao da ga vucaram unaokolo, pa ga i ne primecujem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

70-200 F4 IS je vrhunski objektiv, em ostar kao katana em ima odlican i pouzdan IS, zaista je sjajan. E sad, svako ima svoje prioritete, ja sam uzeo 2.8 jer slikam sport, pokret i akciju i to jaaaako cesto u losim svjetlosnim uslovima, tako da mi je blenda sve u zivotu. Za one koji slikaju turisticki IS na telcu je neizmjerno koristan. Ovaj 2.8L mi je zaista pretezak i prevelik za nosanje okolo "za ako zatreba", pa ga nosim samo namjenski (sto opet bude dosta cesto), onaj F4 IS je dosta manji i laksi i najbolja je moguca stvar za te namjene. Sve se svodi na to sta ces slikati. Ja bih cesto bas volio da, iako imam F2.8, imam i stabilizaciju zbog staticnih motiva u pomrcini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ja bih cesto bas volio da, iako imam F2.8, imam i stabilizaciju zbog staticnih motiva u pomrcini...

 

E zato sam ja juce pazario ovo

http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/bypass/pid/13145?livid=68&lsf=68&child=2

sa ovim

http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/bypass/pid/2304?livid=80&lsf=80&child=2

i valjda nece glava da me boli u pomracini  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Odlican izbor, mislim da nece glava da te boli  :D

 

 

Ja se odlucujem za supersportsku varijantu - monopod:

 

thumb.200.1887.p48aee304ec237.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Odlican izbor, mislim da nece glava da te boli  :D

 

 

Ja se odlucujem za supersportsku varijantu - monopod:

 

thumb.200.1887.p48aee304ec237.jpg

 

Monopod je do egg stvar  ;D Osim za fotografisanje lepo ga nakacis za tormo (crash bar napr.) pa moze da posluzi kao mocuga za ''objasnjavanje'' sa nesavesnim vozacima. Za muriju uvek imas izgovor -  ''sredstvo za stabilizaciju u uslovima slabog svetla  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3620 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E pa ova prva recenica ti govori sve -ima par dobrih-  ;D Koliko sam provalio kod ovih ''renomiranih'' fotografa, oni na svakih 200-300 ispaljenih fotkica okace 2-3. Ja sam stavio 80% svega sto sam ispucao pa nije ni cudo za ''prosek''  ;):D

E ovo si dobro kaz'o. Ja kad bih pravio tolike serije i birao slike bio bih bas blizu nekog profesionalca :)

Svaka cast za ove slike, ima dosta dobrih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

o da, samo je nekoliko pravih, a ostale su "samo" iznadprosecne ali nedostojne slave pravog fotografa. Ima i u tu necega, mozemo li mi da obezbedimo bas toliko iznadprosecnih na svojim fotoseansama?

 

Nije bas da se tek tako poistovecujemo sa profesionalcima, sve je nekako lako kad drugi radi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Sjajne fotografije. Sa cime je ovo uslikano? Jel si ti bio onaj momak sa aparatom na stativu, sto ga je umalo odneo voz u sred fotkanja  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pancevo

Nisam bio taj, a i ja sam ga video kako bezi malo ispred voza...  ;D

Fotkano starim dobrim EOS300D + EF 80-200mm f/4.5-5.6 II, kao RAW, pa kroz Photoshop.

BTW, sve fotke su bez kropovanja, direktno iz aparata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Nisam bio taj, a i ja sam ga video kako bezi malo ispred voza...  ;D

Fotkano starim dobrim EOS300D + EF 80-200mm f/4.5-5.6 II, kao RAW, pa kroz Photoshop.

BTW, sve fotke su bez kropovanja, direktno iz aparata.

 

80-200 je jedan od najostrijih telaca u svojoj cenovnoj klasi, koristio sam ga neko vreme, i jedina zamerka je relativno spor af

 

btw. odlicne slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja