Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800GS ili R1200GS savet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Za grad kupi skuter.

 

 

Ne volim skutere, nije moj fazon, a i malo mi je razbacivanje da imam i skuter, i motor, i auto.

 

Pre bih zadrzao ovaj moj F650gs, mislim ako bih se odlucio za dva motora, sto u ovom trenutku nije opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

U stvari voleo bih da cujem kako se snalaze po gradskim guzvama vlasnici r1200gs.

 

Vidi, kad pogledam Mikku kako vozi onaj svoj autobus, ja bi rekao da - nema nikakvih problema u saobraćaju. A kad pogledam i to sa druge strane, dolazim do zaključka da sve zavisi od vozača - koliko je on sposoban da upravlja motociklom i koliko je u stanju da se stopi sa istim. Ako se tako pogleda, onda nijedan motocikl nije problematičan za vožnju po gradu. Opet, dosta zavisi i od tebe - ako se ne provlačiš i ne žuriš, manje ti je bitno koliki je motocikl gabaritno...

 

Nekoliko puta sam se vozio sa ili iza Mikke i čovjek mu ne oprašta ništa, ni u gradskoj gužvi - pegla ga kao da je na nekoj 250-ici i samo napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

f800gs i r1200gs su kao nebo i zemlja ,1200gs vredi svaku  paru datu za njega dok f800 nevredi ni pola sto kosta, nije mi jasno da je bmw napravio takav motor,greje noge vise nego gs1200 iako je on vazdusni ,neudoban ,maksimalno lose probijanje kroz vazduh, regler pored noge pa se izgoris na njega,tvrdja kocnica ,kvacilo i menjac nego kod 1200gs,potrosnja veca nego kod r1200gs itd itd.yamaha tdm je od f800gs je duplo bolji motor,r1200 gs ima takve vozne karakteristike da je to neverovatno[a r1200gs adventure jos bolje] takvo ponasanje na putu nema nijedan motor[zadnjih 25g sam se dosta navozao]vesanje,kocenje,ram,upravljivost u krivini nema nijedan motor kao r1200gs a naravno f 800gs nema nikakve veze sa r1200gs sem volana,sve to navodim iz iskustva posto radim u  www.adventureride.rs gde imamo i f800gs i r1200gs r1200gs adventure koji je po meni motor br1 za sve,voznja po bgd r1200gs nije nikakav problem sve je stvar navike ,sediste se dize i spusta tako da moze da ga vozi bilo ko,po meni mnogo se lakse i lepse vozi nego f800gs,pogledajte put u iran koji je napisao mikulanac[inace clan adventureride] na nasem forumu ,sa f800 bi tesko dobacio takav put gde su prelazili po 1000km dnevno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

f800gs i r1200gs su kao nebo i zemlja ,1200gs vredi svaku  paru datu za njega dok f800 nevredi ni pola sto kosta, nije mi jasno da je bmw napravio takav motor,greje noge vise nego gs1200 iako je on vazdusni ,neudoban ,maksimalno lose probijanje kroz vazduh, regler pored noge pa se izgoris na njega,tvrdja kocnica ,kvacilo i menjac nego kod 1200gs,potrosnja veca nego kod r1200gs itd itd.yamaha tdm je od f800gs je duplo bolji motor,r1200 gs ima takve vozne karakteristike da je to neverovatno[a r1200gs adventure jos bolje] takvo ponasanje na putu nema nijedan motor[zadnjih 25g sam se dosta navozao]vesanje,kocenje,ram,upravljivost u krivini nema nijedan motor kao r1200gs a naravno f 800gs nema nikakve veze sa r1200gs sem volana,sve to navodim iz iskustva posto radim u   www.adventureride.rs gde imamo i f800gs i r1200gs r1200gs adventure koji je po meni motor br1 za sve,voznja po bgd r1200gs nije nikakav problem sve je stvar navike ,sediste se dize i spusta tako da moze da ga vozi bilo ko,po meni mnogo se lakse i lepse vozi nego f800gs,pogledajte put u iran koji je napisao mikulanac[inace clan adventureride] na nasem forumu ,sa f800 bi tesko dobacio takav put gde su prelazili po 1000km dnevno

 

Realan opis kolega, ja licno, nebih trosio toliko reci. Napisao bih: najbolji motor napravljen ljudskom rukom ikada. I slovima tacka.

 

P.S.

Jel abs ima standardno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Za grad kupi skuter.

 

Bicko oces da kazes da se sa tvojim skuterom lakse probijas nego sa GS-om ??? ???

Pa to tvoje nije skuter nego sleper ;D ;D ;D

 

I nije tacno sto se ovde prica da je tesko voziti veci motor kroz grad ;) Mnogo je lakse kad vidis preko automobila, preglednije ti je.

A po meni razlika izmedju 800 i 1200 je sto sa ovim drugim mozes na kraj sveta sa manje pauza nego da krenes sa 800-tkom ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Posto Johan ima 800,i rekao ti je najosnovnije,

pitaj Mikulanca za 1200,on ga je uzeo sredinom

godine,isao u Iran(imas putopis) tako da ces

priblizno znati sta je i kako.

Ipak nije malo 5-6000 eura,koliko iznosi razlika ova dva

modela.Meni je taj #ebeni gs 1200,nocna mora,posle devojke najveca ljubav...

I jos nesto,gde nadjose 35000 za servis...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

I nije tacno sto se ovde prica da je tesko voziti veci motor kroz grad ;) Mnogo je lakse kad vidis preko automobila, preglednije ti je.

 

A ko ima Afriku moze i preko automobila  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

f800gs i r1200gs su kao nebo i zemlja ,1200gs vredi svaku  paru datu za njega dok f800 nevredi ni pola sto kosta, nije mi jasno da je bmw napravio takav motor,greje noge vise nego gs1200 iako je on vazdusni ,neudoban ,maksimalno lose probijanje kroz vazduh, regler pored noge pa se izgoris na njega,tvrdja kocnica ,kvacilo i menjac nego kod 1200gs,potrosnja veca nego kod r1200gs itd itd.yamaha tdm je od f800gs je duplo bolji motor,r1200 gs ima takve vozne karakteristike da je to neverovatno[a r1200gs adventure jos bolje] takvo ponasanje na putu nema nijedan motor[zadnjih 25g sam se dosta navozao]vesanje,kocenje,ram,upravljivost u krivini nema nijedan motor kao r1200gs a naravno f 800gs nema nikakve veze sa r1200gs sem volana,sve to navodim iz iskustva posto radim u   www.adventureride.rs gde imamo i f800gs i r1200gs r1200gs adventure koji je po meni motor br1 za sve,voznja po bgd r1200gs nije nikakav problem sve je stvar navike ,sediste se dize i spusta tako da moze da ga vozi bilo ko,po meni mnogo se lakse i lepse vozi nego f800gs,pogledajte put u iran koji je napisao mikulanac[inace clan adventureride] na nasem forumu ,sa f800 bi tesko dobacio takav put gde su prelazili po 1000km dnevno

 

 

 

 

 

 

 

U jbt a kolko moz da razvije taj najbolji na svetu ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Za grad kupi skuter.

 

 

Ne volim skutere, nije moj fazon, a i malo mi je razbacivanje da imam i skuter, i motor, i auto.

 

Pre bih zadrzao ovaj moj F650gs, mislim ako bih se odlucio za dva motora, sto u ovom trenutku nije opcija.

Prodaj auto ;D , za gradsku vožnju uzmi  BILO KOJI skuter , preporodićeš se , a što se tiče  dužih destinacija odgovor ti se sam nameće.

GS se razradjuje 30.000 km pa je greota akati ga po gradu kao uostalom i R1 i druge motore koji su pravljeni za druge namene.Ima dosta likova koji putuju oko sveta i na biciklama ali to je stvar ličnog izbora.

Što se cene servisa tiče ,proverio bi još negde ali samo da znaš i da je servisni interval duplo duži nego kod drugih motorcikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Za grad kupi skuter.

 

 

Ne volim skutere, nije moj fazon, a i malo mi je razbacivanje da imam i skuter, i motor, i auto.

 

Pre bih zadrzao ovaj moj F650gs, mislim ako bih se odlucio za dva motora, sto u ovom trenutku nije opcija.

Prodaj auto ;D , za gradsku vožnju uzmi  BILO KOJI skuter , preporodićeš se , a što se tiče  dužih destinacija odgovor ti se sam nameće.

GS se razradjuje 30.000 km pa je greota akati ga po gradu kao uostalom i R1 i druge motore koji su pravljeni za druge namene.Ima dosta likova koji putuju oko sveta i na biciklama ali to je stvar ličnog izbora.

Što se cene servisa tiče ,proverio bi još negde ali samo da znaš i da je servisni interval duplo duži nego kod drugih motorcikala.

 

 

 

 

 

 

A ventili sto se steluju na 10000 km?I to je neka vrsta servisa ,cisto da se zna da ne bi bilo zablude ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Za grad kupi skuter.

 

Bicko oces da kazes da se sa tvojim skuterom lakse probijas nego sa GS-om ??? ???

Pa to tvoje nije skuter nego sleper ;D ;D ;D

 

Da mnogo je lakše sa šlepRom. znas koliko sam puta prešaltao sa predjenih  25 -30000 po gradu ?   NIJEDNOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Posto Johan ima 800,i rekao ti je najosnovnije,

pitaj Mikulanca za 1200,on ga je uzeo sredinom

godine,isao u Iran(imas putopis) tako da ces

priblizno znati sta je i kako.

Ipak nije malo 5-6000 eura,koliko iznosi razlika ova dva

modela.Meni je taj #ebeni gs 1200,nocna mora,posle devojke najveca ljubav...

I jos nesto,gde nadjose 35000 za servis...  >:(

 

Mene kum me naplasio da redovan servis kosta 35.000,00 din  :o !

Ja brze bolje odem do Radulovica i kazu  za tvoj F 800 GS kosta 11.000,00 a za GS 1200 kosta 35.000,00 . A ja pitam zasto ? A oni meni boxerima moraju da se dotezu glave i jos gomilu stvari, informacija je iz prve ruke. 

Pa ako oni lazu lazem i ja vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

f800gs i r1200gs su kao nebo i zemlja ,1200gs vredi svaku  paru datu za njega dok f800 nevredi ni pola sto kosta, nije mi jasno da je bmw napravio takav motor,greje noge vise nego gs1200 iako je on vazdusni ,neudoban ,maksimalno lose probijanje kroz vazduh, regler pored noge pa se izgoris na njega,tvrdja kocnica ,kvacilo i menjac nego kod 1200gs,potrosnja veca nego kod r1200gs itd itd.yamaha tdm je od f800gs je duplo bolji motor,r1200 gs ima takve vozne karakteristike da je to neverovatno[a r1200gs adventure jos bolje] takvo ponasanje na putu nema nijedan motor[zadnjih 25g sam se dosta navozao]vesanje,kocenje,ram,upravljivost u krivini nema nijedan motor kao r1200gs a naravno f 800gs nema nikakve veze sa r1200gs sem volana,sve to navodim iz iskustva posto radim u   www.adventureride.rs gde imamo i f800gs i r1200gs r1200gs adventure koji je po meni motor br1 za sve,voznja po bgd r1200gs nije nikakav problem sve je stvar navike ,sediste se dize i spusta tako da moze da ga vozi bilo ko,po meni mnogo se lakse i lepse vozi nego f800gs,pogledajte put u iran koji je napisao mikulanac[inace clan adventureride] na nasem forumu ,sa f800 bi tesko dobacio takav put gde su prelazili po 1000km dnevno

 

Preuzeto sa sajta www.adventureride.rs

 

Spreman da kida, spreman da vlada.

 

Ove jeseni, legendarni GS postao je još legendarniji sa pojavom novog F 800 GS. Udoban i opak, spreman za sve, od sportskih vožnji po šumama i pustinjama do dugih avanturističkih tura. Sa elegantnim dizajnom i snagom koja otvara nove vidike, F 800 GS je, od svih motora GS serije, najviše predodređen za off road putovanja. Paralelni twin motor sa 85 charging konja i 62 lb/feet of obrtaja daju mu startnu brzinu i akceleraciju koja oduzima dah. Dodajte tome i dry masu od svega 392 lbs, gear box sa šest brzina, opcioni ABS, široke pedale za odmaranje stopala i rezervoar zapremine 16 l, smešten ispod sedišta zarad postizanja niskog centra gravitacije, i dobijate enduro dovoljno lagan za divno upravljanje, bez obzira na to kuda ste krenuli. Ukoliko želite sve mogućnosti GS serije u laganijem, koncentrisanijem i sasvim agresivnom pakovanju, budući klasik F 800 GS je pravi izbor za vas.

 

Tekst i fotografije preuzeti su sa www.bmwmotorcycles.com

 

cafe racer@ Sta je sad ovo sranje il sta ? Moram tako da reagujem, jer si preterao u pljuvanju po F 800 GS

 

Bio mi je u planu TDM 900 al kad sam video F 800 GS to je bio kraj price za mene  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Imamo istu bazu f 650 gs ,znamo mu mane, i ja mislim da je sledeća stepenica f800. mislim da ne treba ništa više i ništa veće.Mislim da je f800 prava mjera, super za of ,super za put. r1200 mi je nekako prevelik i plašim ga se i ako nisam bas premalecak 190 ,110,120 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

 

Imamo istu bazu f 650 gs ,znamo mu mane, i ja mislim da je sledeća stepenica f800. mislim da ne treba ništa više i ništa veće.Mislim da je f800 prava mjera, super za of ,super za put. r1200 mi je nekako prevelik i plašim ga se i ako nisam bas premalecak 190 ,110,120 kg

 

 

 

Nisam tako siguran.

 

U stvari znam sta bi bilo najbolje za mene - da neizmenicno vozim jedan, pa drugi, dva-tri dana, u raznim uslovima. Tada bih sigurno znao koji je za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Za vreme poslednje bjb voznje slucajno sam se nasao u prici kad je Nikolic

pitao Mikulanca da dodje iz La u Bg da proba r1200 jer,valjda,planira kupovinu

istog,na sta mu je ovaj potvrdno odgovorio.Mozda bi mogao da stupis u kontakt

sa ljudima iz ADVENTURERIDE i probas ove motore i okoncas svoju nedoumicu.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

kasnim malo ,,,bio na putu,,,kada kazemo bmw to znaci motorcikl koji ima drugacije vesanje, kocenje, ram ,prenos ,kardan,mono zadnju viljusku,itd itd od ostalih motora ,sve to nema f800gs,r1200gs kosta dosta zbog svih ovih stavki i po meni vredi svaku paru za to sto pruza, iz kog razloga f800gs kosta toliko ja neznam ali bi za taj novac bez razmisljanja kupio varadero ili nesto slicno,inace prvi servis za r1200gs kosta oko15000din kod radulovica uradio sam 5 prvih seravisa tako da znam,naravno sve je stvar ukusa medjutim f800gs koliko znam je najskuplji motor u svojoj klasi,a sto se tice puta sa njim tdm je mnogo udobniji a afrika da nepricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

kasnim malo ,,,bio na putu,,,kada kazemo bmw to znaci motorcikl koji ima drugacije vesanje, kocenje, ram ,prenos ,kardan,mono zadnju viljusku,itd itd od ostalih motora ,sve to nema f800gs,r1200gs kosta dosta zbog svih ovih stavki i po meni vredi svaku paru za to sto pruza, iz kog razloga f800gs kosta toliko ja neznam ali bi za taj novac bez razmisljanja kupio varadero ili nesto slicno,inace prvi servis za r1200gs kosta oko15000din kod radulovica uradio sam 5 prvih seravisa tako da znam,naravno sve je stvar ukusa medjutim f800gs koliko znam je najskuplji motor u svojoj klasi,a sto se tice puta sa njim tdm je mnogo udobniji a afrika da nepricam

 

OK

 

Ajde nam daj informaciju koliko ste placali servise za F800 ?

 

Ocigledno ovi Radulovicevi saradnici u NS oce da mi skinu kozu s ledja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

R1200GS. Grad ne treba da te brine, a ni (po meni) ipak simbolicna razlika u tezini. Posedujem dva motora: Kawasaki Z750 i BMW K1200S. Nisam uocio nikakve znacajne prednosti prvog u gradu. Mislim da je ta teorija na nivou predrasuda i apriori stavova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: bmwf800gs

kasnim malo ,,,bio na putu,,,kada kazemo bmw to znaci motorcikl koji ima drugacije vesanje, kocenje, ram ,prenos ,kardan,mono zadnju viljusku,itd itd od ostalih motora ,sve to nema f800gs,r1200gs kosta dosta zbog svih ovih stavki i po meni vredi svaku paru za to sto pruza, iz kog razloga f800gs kosta toliko ja neznam ali bi za taj novac bez razmisljanja kupio varadero ili nesto slicno,inace prvi servis za r1200gs kosta oko15000din kod radulovica uradio sam 5 prvih seravisa tako da znam,naravno sve je stvar ukusa medjutim f800gs koliko znam je najskuplji motor u svojoj klasi,a sto se tice puta sa njim tdm je mnogo udobniji a afrika da nepricam

 

OK

 

Ajde nam daj informaciju koliko ste placali servise za F800 ?

 

Ocigledno ovi Radulovicevi saradnici u NS oce da mi skinu kozu s ledja.

 

Kada sam  radio prvi servis platio sam 120 eur. Od toga 60 eur je bilo dekodiranje i stavljanje nove instrument table. A 60 eur

zamjena ulja, filtera i sta vec rade na prvom servisu. Ovo vazi za BG Radulovic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

 

OK

 

Ajde nam daj informaciju koliko ste placali servise za F800 ?

 

Ocigledno ovi Radulovicevi saradnici u NS oce da mi skinu kozu s ledja.

 

Kada sam  radio prvi servis platio sam 120 eur. Od toga 60 eur je bilo dekodiranje i stavljanje nove instrument table. A 60 eur

zamjena ulja, filtera i sta vec rade na prvom servisu. Ovo vazi za BG Radulovic.

 

A zasto si manjao tablu ? Imao si karambol il sta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  BMW F 800 imaju problem sa delom koji prepoznaje kljuc (citac kljuca) ili kako se to vec zove i svaki ovlasceni servis morao bi da zameni taj deo po preporuci gazda iz Nemacke . Ako ti se desi da ubacis kljuc a motor ne moze da startuje to je to . Tu su uocili gresku a ti ako hoces zameni iz preventive ili se uzdaj da tvoj dobro sljaka.

  Sto se tice mog drugara Cafe racera niste se najbolje razumeli . Mislim da ste od pocetka teme uporedjivali motore koje je prakticno nemoguce staviti u isti kos . Zaista je ogromna razlika izmedju F 800  gs i R 1200 gs .

 

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: bmwf800gs

 

 

OK

 

Ajde nam daj informaciju koliko ste placali servise za F800 ?

 

Ocigledno ovi Radulovicevi saradnici u NS oce da mi skinu kozu s ledja.

 

Kada sam  radio prvi servis platio sam 120 eur. Od toga 60 eur je bilo dekodiranje i stavljanje nove instrument table. A 60 eur

zamjena ulja, filtera i sta vec rade na prvom servisu. Ovo vazi za BG Radulovic.

 

A zasto si manjao tablu ? Imao si karambol il sta ?

 

Zasto..

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19407.0

Zato

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Da sam an tvom mestu ja bih pre uzeo F800GS. Jeftiniji je, po meni univerzalniji motor, registracija jeftinija, odrzavanje, ako treba, sigurno jeftinije, sasvim dovoljno snage i konja, prelep motor, a na sve to da dodam NIJE BOKSER :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja