Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@gebee&co salim se ja a po pitanju performansi nece ti magare trebati, drugar uzeo nekog trkaca i jasi po njivama i poljima a vozi i motore, kaze nije takav adrenalin doziveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Znam za to sa osiguranjem. Ako misliš da je i to od značaja za trenutnu situaciju, onda je još tada trebalo pozatvarati sve tehničke jer je model postao neodrživ ili nije trebalo ni ulaziti u delatnost koja je besplatna, a neko drugi je finansira.



 
Ako imaš vremena pogledaj emisiju SAT posvećenu tehničkim pregledima, oni su obišli par naših tehničkih pregleda u Evropi i veruj mi ni na jednom nije cena 50 EUR.  


Ovo je irelevantno: zaposlene plaća mnogo više, struju, zakup objekta i sl.

Neću više. Neka bude da svaki pregled pojedinačno košta koliko i ta čuvena oprema pa neka se kupuje 5 puta dnevno nova oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nije delatnost bila besplatna, delom finansirana na sveopste zadovoljstvo.

Gledam kalibrator za kuke, dva lima isecena na cnc, cak nisu ni ivice oborene, ostalo ostro ALI imaju nalepnicu, 15000 din. 

Prodali nam ciglu (znaju starije kolege za tu "trgovinu").

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 10 sati, LuckyVladano je napisao:

Kaakav bre kalibrator za kuke ???  :stabre:

deda mi je bio dobar kalibrator za kuke i motike.Kad ti da u ruke kaže ,,radi sama,, pa ti gledaj šta ćeš, a ženin pradeda iz makedonije se najviše žalio baš na kuke i motike da nisu dovoljno dobre i da treba nešto efikasnije jer su Turci bili opasni

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 12 sati, alex1974 je napisao:

Jbte sta se sve radi,da li vredi ici na tehnicki sa autom iz '91?

 

Suprugu sinoć vratili sa tehničkog, auto je 2007 godište. Ne otvaraju se zadnja leva putnička vrata i ne radi zadnja prskalica za staklo. Ok, nekako i razumem za ta vrata, kao bezbednost itd mada ništa nije manja bezbednost no u nekog auta sa troje vrata. Namerno nisam hteo ni da menjam tu bravu jer su mi deca mala i često ne gledaju pre otvaranja vrata pa su mi bila i od koristi kao takva.

Ali ovo za zadnju prskalicu mi je totalna nebuloza. Trećina auta i nema zadnji brisač ili prskalicu za tečnost pa ne vidim da su nebezbedna kao takva ali ajd, nosim se mišlju svakog čuda tri dana dosta, za dva tri meseca će biti ležerniji tehnički pregled. Imala je tu nesreću da bude među prvima. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Malopre slučajno saznam iz komentara vozača i da su kamioni često pretovareni. Ne znam tačne cifre jer se ne bavim time i ne interesuje me ali očigledno da se putevi delimično i zbog toga raspadaju. Naravno da u putarini i porezu motocikl više doprinosi održavanju puteva nego ugledni prevoznici, a o bezbednosti je smešno govoriti. Šta kažu Dekra i Alvirović? Jesu i u Nemačkoj kamioni pretovareni i neregistrovani?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 18 sati, damirantic123 je napisao:

Danas sam saznao da ima u Leskovcu jedan sto radi tehnicki za motore.Ako ima neko informaciju da ima negde blize neka podeli.

"Smer" teh. pregled Prokuplje, nije puno blize ali samo se oni javili (grupa na viberu t.p.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 6 sati, Bojssa je napisao:

Ok, nekako i razumem za ta vrata, kao bezbednost itd mada ništa nije manja bezbednost no u nekog auta sa troje vrata.

Sa ovim se ne bih slozio, znas i sam kada ima troje vrata da se sediste obara ... 

Ne mislim na tebe licno nego na sve nas generalno, malo kolektivne svesti nam ne bi bilo na odmet ali kroz godine "ostavi samo saobracajnu, dodji kasnije" izgubili smo pojam "ispravno vozilo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

I ja sam za to da sve bude ispravno i korektno,ali pazi prskalica za zadnje staklo???-svi automobili koje sam imao sve je radilo,ali nikada nisam koristio zadnji brisač jer dosta zaprljano zna da izrisuje staklo,pa posle izgrebano ti staklo ne možeš da prođeš.Ispada ako ima paučine oko motora gotov si.Rekao sam u nekom postu iznad,baš bih dobro opsovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ako se neće ništa više videti, u čemu je onda suština snimka osim što zauzima više prostora, teže ga je čuvati i pregledati? Jel znaku oni koliko je to sati za svako vozilo godinu dana da se čuva? Naravno da niko to neće ni pregledati... 4aa7ba88e4ff2476208942d58d445d8d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /
Pre 6 sati, X8 Vračar je napisao:

Malopre slučajno saznam iz komentara vozača i da su kamioni često pretovareni. Ne znam tačne cifre jer se ne bavim time i ne interesuje me ali očigledno da se putevi delimično i zbog toga raspadaju.

Pretovareni su ovi kombici do 3.5t. I po neki koji vozi pice za velike markete po gradu, sa manjim kamionom i to bude preko 2t max, ne moze vise da stane fizicki. Ostali vrlo tesko, nema zezanja sa tim na autoputu i magistrali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 56 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ako se neće ništa više videti, u čemu je onda suština snimka osim što zauzima više prostora, teže ga je čuvati i pregledati? Jel znaku oni koliko je to sati za svako vozilo godinu dana da se čuva? Naravno da niko to neće ni pregledati... 4aa7ba88e4ff2476208942d58d445d8d.jpg

Pretpostavljam da su uveli video nadzor iz razloga da ne bude "uradili kocioni dijagram pa sedeli jos 25min." Ali je ovo lose resenje, bilo bi sasvim dovoljno jedna kamera manje rezolucije u cosku da se vidi cela linija i kontrolori kako "lete" oko vozila i snimak u komadu 8h pa inspektore ako zanima neka nose kuci i uz kafu traze propuste, na svu ovu sprdnju kontrolori moraju imati monitor na kom prate sta kamera snima, odvlacenje paznje i gubljenje vremena + kosta.

I nije "pokriven" donji postroj vozila, mozes voziti k'o Kremenko kamera nece videti, luft u trapu ... jednostavno neke stvari su, da kazem prenaglasene.

Fotografija je pokrivala sve cetiri strane vozila i km sat, sada ga ne mora ni biti, zbog cega su do sada vozila "padala" kada nije bitno?

 

Kao i uvek, ljudi iz "struke" resavaju probleme.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Tako je. A putarina da se ode od Beograda do Vranja i nazad prava sitnica 16.000
Samo? Ili je to malo ili je za motor mnogo. Treba mnogo veći raspon da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 7/8/2021 at 11:06 AM, PremieRacing said:

 

60 dana je rok. Samo da znaš, kolegijalno ti skrećem pažnju. Sačekaj još malo, isprati šta se dešava u narednih par nedelja, pa odluči da li ćeš registrovati motor...

 

 

 

 

 

Zar nije za motor godinu dana a za auto 2 meseca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je registrovan na krace od god. dana onda je rok takodje god. ako je reg. redovno onda 60 dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 14 sati, bdada je napisao:

Sa ovim se ne bih slozio, znas i sam kada ima troje vrata da se sediste obara ... 

Ne mislim na tebe licno nego na sve nas generalno, malo kolektivne svesti nam ne bi bilo na odmet ali kroz godine "ostavi samo saobracajnu, dodji kasnije" izgubili smo pojam "ispravno vozilo".

Hoćeš reći da će neko u slučaju panike ili nekakvog požara, pre izaći iz vozila sa troje vrata tako što će sačekati da prvo izleti vozač, koji mora da ga bezbedno zaustavi, povuče ručnu, izvuče ključ, podigne haubu ili štagod pa onda da podigne sedište i iskobelja se iz rupe no što će izaći na desna vrata? Možda, ako u autu pozadi do tebe sedi dvoje ekstremno debelih sporaća. Totalna je nebuloza da me neko zbog prskalice vraća sa tehničkog jer trećina auta i nema ugrađenu niti prskalicu niti brisač pa se voze uredno putevima. Slažem se za ukupnu ispravnost vozila ali se ne slažem oko sitnica poput prskalice fara, prskalice zadnjeg stakla ili sijalice za svetlo u kabini vozila, to su stvari koje konstatuješ u zapisniku i naložiš otklanjanje. Ukoliko se na idućem tehničkom pojavi sa istim, vratiš ga inače je klasično proseravanje od strane zakonodavca ali svakog čuda tri dana dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Znas kako mi to gledamo, ako inspektori uoce nepravilnost u radu ne objasnjavas njima nego sudiji (sud odredjuje kazne) sta odgovoriti sudiji na pitanje: kako ce putnici napustiti vozilo u slucaju klizanja vozila u kanal a vrata su neispravna?

Npr sva vozila iz Nl imaju cekic za razbijanje stakla bas iz tog razloga.

 

Zakon kaze (uprosceno govoreci): svi sklopovi koje je fabrika ugradila moraju biti u funkciji.

E sada inspektori imaju video snimak i tesko ce se neko kockati, nisam gore spomenuo da u slucaju "nesavesnog rada" mup zatvara liniju, taman i da te sud ne smatra krivim tj oslobodi odgovornosti (sto je bilo slucajeva) ne radis jedno vreme.

Jasno je da postoje aktivna i pasivna bezbednost (a video pokriva vecim delom pasivnu) nismo mi kao drustvo jos spremni na ovakav vid kontrole vozila, ni u jednom segmentu, ekonomskom, odnos vlasnika prema vozilu, infrastrukturi, kontrolori na teh. (vecina ce dobiti licence na osnovu rad. staza a realno ne bi trebali) ...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kontrola tehnickih pregleda video nadzorom meni govori da Mup ne veruje istim, iako je sve zakonom propisano ispunjeno.

Znaci  jedna drzavna institucija ne veruje nikom, ni  vozacima, a ni tehnickim pregledima. To je paranoja.

Zasto sumnja da tehnicki pregled, koji je sve po propisima obezbedio, da bi se ozbiljno bavio tom delatnoscu, platio skupu opremu. Gde je pretpostavka nevinosti , tj postenog obavljanja posla od strane t.p.

Ukoliko tehnicki pregledi rade van propisa, moze se jednostavno utvrditi, ukoliko se neispravno vozilo zaustavi u saobracaju i posumnja da je u skorije vreme proslo t. pregled neispravno. Postoje vanredni t. pregledi, gde se moze to utvrdjivati i dalje procesuirati po zakonu.

Ovde sve vodi u komplikovanju procedura umesto jednostavnosti i skracenja postupaka.

A to sve govori o standardu u kom obitavamo.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja