Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje oko kupovine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

A savetujem da kada prodajete vozilo koje je registrovano uvek insistirate da promeni polise, tj da se promeji nosilac polise zbog situacije ako kupac ima cukanje i on je kriv, nije bitna saobracajna vec nosilac polise i samim tim vama skace stepen na polisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Mozda sutra kupim drugi auto,sadasnji mi je registrovan do avgusta i nisam ga prodao,da li mogu nekako da prenesem premijski stepen sa starog na novi?

Ako odjavim stari onda propada i registracija ili je vazeca i ako uspem da ga prodam pre avgusta kupac moze da ga prevede i izvadi nove tablice koje ce da mu vaze uz moju polisu/registraciju do avgusta ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Alex74 jedina opcija da napravis kupoprodajni ugovor sa nekim (jedan primerak) i kada registrujes novi ponistis (isto kod notara) sve ukupno nekih 1500 din. i ako budes hteo reg Vektru ici ce premijski 4 (pun iznos).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Ako sada registrujem novi auto a u avgustu odjavim vectru (kada joj istekne registracija) da li onda mogu da mi promene premijski stepen na novom ili ne?

I ako sada odjavim vectru a registrovana je do avgusta da li joj onda sada prestaje registracija ili ne?

Recimo sada je odjavim i ako je prodam pre avgusta novi kupac je prevede izvadi novu saobracajnu i tablice na svoje ime i moze da je vozi do avgusta ili ne?

Promenio član Alex74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kod nas je najveca glupost da su polisu vezali za vozilo, a ne za osobu. Nije mi jasan taj mozak koji je to smislio. Recimo napravis vise udesa i odes u max premijski stepen. Lepo preneses auto na zenu i vracas se na pocetni premijski stepen. Ja sam za 25 godina vozackog staza imao jedno cukanje za koje nisam bio kriv, a kad god menjam auto ili motor placam polisu kao neko ko je tek polozio, veze sa mozgom nema.

Promenio član aca-pn
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa ne moraš uvek da krećeš od polatnog premijskog stepena. Moguć je prenos u slučaju prodaje vozila. Ja uradio isti pre neki dan. Prethodni motor sam prodao avgusta 2020. godine, ali sam sačuvao kopiju polise. Sa tim, i sa kopijom kupoprodajnig ugovora su mi sada prilikom kupovine i registracije novog motora uredno preneli premijski stepen. Doduše, bio je 2 na staroj polisi, i sada umesto da bude 1, i dalje je 2, ali dobro, makar nije 4.

 

A sa ostalim sam saglasan, glupa je sva ova gimnastika, a postoji takva rupa. Ako imaš više vozila, za svako plaćaš osiguranje, a očigledno je da ne možeš da upravljaš sa svim vozilima istovremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 6 sati, Alex74 je napisao:

Ako sada registrujem novi auto a u avgustu odjavim vectru (kada joj istekne registracija) da li onda mogu da mi promene premijski stepen na novom ili ne?

I ako sada odjavim vectru a registrovana je do avgusta da li joj onda sada prestaje registracija ili ne?

Recimo sada je odjavim i ako je prodam pre avgusta novi kupac je prevede izvadi novu saobracajnu i tablice na svoje ime i moze da je vozi do avgusta ili ne?

Premijumski stepen se prenosi sa vozila na vozilu ukoliko se vozilo proda a za to postoji ugovor o kupoprodaji i odjavi vozilo. Vozilo koje se odjavi a primera radi vazi mu tehnicki pregled, vozilu vazi taj tehnicki u tom vremenskom periodu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

"ukoliko se vozilo proda a za to postoji ugovor o kupoprodaji i odjavi vozilo" - a ako samo odjavim vozilo a ne prodam ga da li i onda mogu da prenesem premijski stepen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za prenos premijskog stepena ili ugovor ili odjava, moze i oba naravno.

Ako vektru odjavis pa prodas kupac vadi samo saob. i tablice ako ima vise od 30 dana do isteka reg, ako je manje mora registrovati.

Ako reg. novi sa 4 premijskim neces moci na sledecoj skinuti na 1 , probali neki dan.

Premijski se moze preneti u roku od 3 godine, tako da cuvajte kopiju ugovora ili odjav. saob.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

"Ako reg. novi sa 4 premijskim neces moci na sledecoj skinuti na 1 , probali neki dan.

Pa kako se onda prenosi sa 4 na 1 stepen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Kod nas je najveca glupost da su polisu vezali za vozilo, a ne za osobu.

Da je vezano za j.m.b.g. pa kada napravis sranje podignu ti polisu na svim vozilima koje imas prica bi imala smisla.

Ovako samo se pisu evropski, vozila "poklanjaju" supruznicima, deci ... i teraj dalje. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Alex74 je napisao:

"Ako reg. novi sa 4 premijskim neces moci na sledecoj skinuti na 1 , probali neki dan.

Pa kako se onda prenosi sa 4 na 1 stepen?

Moras odjaviti ili samo napraviti ugovor za Vektru pa preneti/reg. novi.

Pre 7 sati, Alex74 je napisao:

Ako sada registrujem novi auto a u avgustu odjavim vectru (kada joj istekne registracija) da li onda mogu da mi promene premijski stepen na novom ili ne?

Ovako neces moci preneti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Znaci moram prvo da odjavim vectru pa tek onda da registrujem novi da bih mogao da prenesem premijski stepen?

Ako prvo registrujem novi pa odjavim vectru onda vise ne moze da se prenese premijski stepen?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mada ja na tvom mestu ne bih odjavljivao Vektru, neznas sta ce biti do avgusta, kupac moze da proba auto, odveze kuci (uz napravljen ugovor OBAVEZNO) tu ces ostvariti malo bolju cenu jer nece angazovati slepanje.

U krajnjem slucaju mozda je i ostavis pa samo produzis reg. u suprotnom ces morati placati i tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Rekoh ti napravi ugovor (sa nekim komsijom, familijom) i overi kod notara, kasnije ponisti taj ugovor, sve skupa 1500/1600 din.

Sa kopijom ugovora na novom autu premijski 1 a Vektru ako ponovo registrujes prem. 4.

 

edit: dovoljan je samo ugovor za prenos premijskog, ne moras odjavljivati.

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Da li prenos moram da uradim u istom osiguranju gde mi je stara polisa ili mogu u bilo kojem?

Recimo vectra mi je u dunavu a sada bih radio u ddor - u,znaci da sada registrujem u ddor - u da li oni mogu da mi prebace stepen iz dunava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja