Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800 GT

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovako, otpor kotrljanja zavisi od vise faktora, ako se koc. klipovi vracaju i otpor ne pravi kocnica sledece je pritisak u pneumaticima, sto je manji pritisak otpor je veci (ali valjci "osete" razliku od 0,2 bara npr) takodje sara na gumi moze da "prijavi" otpor mada je izrazenije na automobilima zbog mnogo vece nalegajuce povrsine.

Pritisak na pedalu je bolje kada je manji, znaci da pumpa dobro radi i da koc. tecnost nije kontaminirana ali opet tesko je porediti kao u vasem slucaju jer dosta zavisi od ruke kontrolora, bolji rezultat daje dozirano kocenje nego nagli stisak. Takodje na rezultate utice smesa guma, sastav kocionih plocica, stanje vesanja kao i podesenost istog. 

U sustini kod obojice su rezultati dobri tacnije odlicni, posebno ako uzmemo u obzir da koci neko ko ne poznaje motor a plocice i gume hladni. 

I da kao i Nesa mislim da disk nije plivajuci, neki dan R1200GS mi je bio sa istim sistemom srafljenja diskova i po rezultatu ovalnosti definitivno nije plivajuci. 

Mada i plivajuci hoce da daju "dobar" rezultat, kolega kontrolor me pogledao (radili R6) jer i on zna da motor ne daje dobar rezultat, pokazem mu razlog, caure zapekleee. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Dakle, pre ovome što si naveo (iako laboratoriju nisam postavio radi poredjenja nego razgovora radi), zbog ovoliko varijabila poredjenje ne možemo da pravimo ni teorijski.. Mogli bi da poredimo samo dva motora iste marke i istog modela, upravo izašla sa fabričke trake, na istom tehničkom pregledu, sa istim kontrolorom koji nije čovek nego robot.. Hvala @bdada..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Eto, fiksna kljesta i plivajuci disk, odradio je bmw vrhunski posao ocigledno! Nije za dzabe nissin iskopirao ta kljesta 1:1, cak su im i klipovi istih dimenzija.

Na CBF su plivajuci diskovi i plivajuca kljesta, sve "pliva" :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Sad moram da učim i kako rade ta plivajuća klešta.. Ajde drugi put ću..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Njihov se nosac srafi na cizmu stapa (tu gde i tvoja kljesta) a sama kljesta "plivaju" na dve osovine koje imaju aksijalni hod bar 8mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Suzuki vstrom 650,Kymco agility 300
On 27. 5. 2022. at 0:11, KoleD je napisao:

Inače, motoru sam prišao dosta oprezno jer potpuno drugačije radi i drugačije se vozi od Bandita. Pravio sam greške sa obrtajima dok se nismo bolje upoznali..

Sad vidim da sam dobio upravo šta sam tražio, lako se vozi u gradu, ne mučim ni ja njega ni on mene, vrlo lako i brzo završava sve što mi treba. Na magistralama i autoputu takodje pouzdan, upravljiv, prilično moćan i poslušan.

Što ga više vozim to mi više greje srce.. emoji846.png
Mislim da je ozbiljna veza na pomolu..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Po stranim forumima sam čitao, da se preko 4,5-5 hiljada obrtaja javljaju jake vibracije. Je'l može info iz prve ruke? Ima li ih i kolike su? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Vibracije na kormanu se javljaju na 4.500 o/min. i prestaju odmah iznad toga. Nikako ne bih rekao da su jake, niti da smetaju..

Da nekako uporedim, na Banditu su vibracije u rasponu od 4.500 do 5.500 i bile su nekako "sitne", kao neko zujanje u rukama i na sedištu, pa mi je to smetalo, nisam mogao da ignorišem. Ove su nekako "krupnije", na kormanu, ni na jednom drugom delu, čini mi se na tačno 4.500 i ne smetaju ni malo.

Naravno da nema govora o tome da utiču na vožnju, stabilnost, osećaj sigurnosti, ako si možda na to mislio kada kažeš "jake vibracije".

Biće valjda neke vožnje ovih dana, obratiću pažnju opet pa javljam.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja