Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Planiram dvojku da kupim.

U temi "Michelin Anakee" (Prodavnice) mozes videti nesto o toj gumi kao i gde da se kupi ili ko moze da je donese.

 

Najverovatnije cu kad malo otopli da idem u Osijek u pazar ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kad vec pominjes gume jesi li razmisljao o Michelin Anakee 2.Ima li ih neko na Stromu,interesuje me iskustva i utisci o toj gumi .Sada sam na Bridgestone ,bio sam zadovoljan ali vrijeme je za zamjenu.

 

Sve gume koje pašu na Stroma

 

Prednja - 110/80R-19

 

Avon                   AV45 Azaro-ST 110/80R-19

Avon Distanzia         AM43 110/80R19 59H

Bridgestone            BT020 front 110/80ZR-19

Bridgestone            BW501 Battlewing 110/80VR-19

Bridgestone            TW101 Trailwing 110/80R-19 59H

Bridgestone            TW101 Trailwing 110/80R-19 59V

Bridgestone            G515 110/80-19M/C

Continental            TKC80 110/80BQ-19

Contintental           Road Attack 110/80R-19

Dunlop                 D607 110/80HR-19

Dunlop                 D607 110/80VR-19

Maxxis                 Presa Detour 110/80R19 59H/TL

Michelin               Pilot Road 110/80VR-19

Michelin               Anakee 110/80HR-19

Michelin               Anakee 110/80VR-19

Michelin               T66 110/80R-19

Michelin               Karoo 110/80R-19 Steel Radial

Mitzeler               Karoo "T" 110/80R-19

Metzeler               Tourance 110/80VR-19

Metzeler               Z6 Roadtec 110/80R-19M/CTL 59V

Metzeler               Tourance 110/80VR-19

Pirelli                Scorpion 110/80R-19TL 59H

 

 

Zadnja -  150/70R-17

 

Avon                    Distanzia AM44 150/70R17 69H

Avon                    Distanzia AM44 150/70R17 69V

Continental             Road Attack 150/70ZR-17

Continental             TKC80 150/70BQ-17

Bridgestone             TW152 Trailwing 150/70R-17 69V

Bridgestone             TW152 Trailwing 150/70R-17 69H

Bridgestone             BW502 Battlewing 150/70VR-17 69V

Bridgestone             BT020 150/70ZR-17 (note:discontinued)

Bridgestone             BT021 150/70ZR17 69W

Bridgestone             M402 110/80-19

Bridgestone             M602 110/80-19

Bridgestone             BT45 150/70-17 69V (bias-ply)

Bridgestone             BT45 150/70-17 69H (bias-ply)

Dunlop                  D607 150/70VR-17

Dunlop                  D607 150/70HR-17

Maxxis                  M6029 Supermaxx 150/70ZR17 69W TL

Maxxis                  Presa Detour 150/70R17 69H/TL

Metzeler                Z6 Roadtec 150/70R17M/CTL 69V

Metzeler                Z6 Roadtec 150/70ZR17M/CTL(69W)

Michelin                Pilot Road 150/70ZR-17

Michelin                Anakee 150/70HR-17

Michelin                Anakee 150/70VR-17

Michelin                T66 150/70R-17 TL

Metzeler                Karoo 150/70R-17 Steel Radial

Metzeler                Karoo "T" 150/70R-17

Metzeler                Tourance 150/70VR-17

Pirelli                 Scorpion 150/70R-17TL 69H

 

Moja preporuka MEtzeler ...npr.Tourance....Mada sada su izasle i ove sa prefiksom exp...Evo nekih misljenja:

post-3824-1287906515394_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Verovatno je malo starija tabela...

Nedostaje Metzeler Tourance EXP.

Ja ga vozim citavu proslu sezonu i kad se potrosi kupujem istu. Vrhunska guma u svim segmentima. Inace pre nje sam imao Bridgestone Battlewing koja je po meni cista plastika. Ne bih je ponovo stavio na motor ni da mi neko pokloni par novih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Verovatno je malo starija tabela...

Nedostaje Metzeler Tourance EXP.

Inace pre nje sam imao Bridgestone Battlewing koja je po meni cista plastika. Ne bih je ponovo stavio na motor ni da mi neko pokloni par novih!

Na ADV forumu je zovu deathwing :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Tek sad malo bolje pogledah...nedostaje jos po nesto od novijih modela guma npr. Conti Trail Attack...

 

Verovatno je malo starija tabela...

Nedostaje Metzeler Tourance EXP.

Inace pre nje sam imao Bridgestone Battlewing koja je po meni cista plastika. Ne bih je ponovo stavio na motor ni da mi neko pokloni par novih!

Na ADV forumu je zovu deathwing :D

 

Upravo tako! Ta guma kliza stalno i svuda bez obzira da li je zagrejana ili ne. Po kisi i na belu ne smem ni da pomislim. I sam sam imao strasno klizanje oba tocka od cak metar..ne znam ni sad kako sam uspeo da ostanem na motoru. Onaj osecaj u stomaku da si stalno na granici nikad ne prestaje. Sa ovim EXP to ne postoji. Koliko god da preters, imas osecaj da nisi ni blizu kraja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

I meni se ova fabricke klizaju kao lude.Na manji pritisak zadnje ceo motor se zanosi u stranu...Uzas jedan... :o..Kao da su od plastike..... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

I sam sam imao strasno klizanje oba tocka od cak metar..ne znam ni sad kako sam uspeo da ostanem na motoru. Onaj osecaj u stomaku da si stalno na granici nikad ne prestaje.

Vrlo gadan osjecaj, pogotovo ako nisi sam kad ti se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

I meni se ova fabricke klizaju kao lude.Na manji pritisak zadnje ceo motor se zanosi u stranu...Uzas jedan... :o..Kao da su od plastike..... >:(

 

Ja nisam primetio na ovim fabrickim toliko klizanje (mada ga je bilo u 2-3 navrata blago), vec osecaj "propadanja". Kada sam u nagibu odjednom kao da propadne motor, pa se zaustavi - pogotovo se desava kada imam suvozacicu.

 

Veoma gadan osecaj u stomaku. Veoma gadan...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Inace pre nje sam imao Bridgestone Battlewing koja je po meni cista plastika. Ne bih je ponovo stavio na motor ni da mi neko pokloni par novih!

Na ADV forumu je zovu deathwing :D

 

bobane, malkice da te ispravim, deathwing zovu fabričke trailwing tw 101/152, a doktor je pričao o battlewing bw 501/502, inače gume koje mnogi veoma hvale.

ja sam sa fabričkim tw (dw  ;D) prešao skoro 20.000 km, kada sam ih zamenio. po dubini šare su mogle još par hiljada km da naprave. jedino mi se prednja nekako izdeformisala, pa mi se volan užasno tresao na 30-50 km/h. neka proklizavanja o kojima vi, a i mnogi drugi govorite, ja lično nisam primetio, mada ne vozim nešto mnogo oštro. mene su služile sasvim korektno.

 

zamenio sam ih sa anakee 2, zadovoljan sam, mada kako YOman reče, meni je izgled šare bio jedan od bitnijih parametara pri izboru gume ;D ;D

primetio sam da hoće malo da proklizaju na beloj crti, za razliku od fabričkih. od ovih očekujem istu ili veću kilometražu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Inace pre nje sam imao Bridgestone Battlewing koja je po meni cista plastika. Ne bih je ponovo stavio na motor ni da mi neko pokloni par novih!

Na ADV forumu je zovu deathwing :D

 

bobane, malkice da te ispravim, deathwing zovu fabričke trailwing tw 101/152, a doktor je pričao o battlewing bw 501/502, inače gume koje mnogi veoma hvale.

ja sam sa fabričkim tw (dw  ;D) prešao skoro 20.000 km, kada sam ih zamenio. po dubini šare su mogle još par hiljada km da naprave. jedino mi se prednja nekako izdeformisala, pa mi se volan užasno tresao na 30-50 km/h. neka proklizavanja o kojima vi, a i mnogi drugi govorite, ja lično nisam primetio, mada ne vozim nešto mnogo oštro. mene su služile sasvim korektno.

 

zamenio sam ih sa anakee 2, zadovoljan sam, mada kako YOman reče, meni je izgled šare bio jedan od bitnijih parametara pri izboru gume ;D ;D

primetio sam da hoće malo da proklizaju na beloj crti, za razliku od fabričkih. od ovih očekujem istu ili veću kilometražu.

 

Lose su i te gume.Previse "tvrde" ali zato i dugo traju.A tresenje upravljaca se desava bas zbog te prednje koja se istrosila u talasima..Tako da se guma vise trtosila na tacno odredjenim mestima kada se naglo koci.... Guma je talasasta po duzini. :) Jbg.to je uvak slucaj sa prednjom.A zadnja trpi cesto i zadnju kocnicu kojom se,po pravilu,slabijom snagom koci pa se ona ravnomernije trosi a pogotovo sto ona i trpi trosenje usled ubrzanja motora(kao pogonski tocak).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Da li neko zna na kom mestu mi je najlakse da dohvatim instalaciju koja ide ka migavcima (i prednjim i zadnjim) na DL650? Nuzno je da uhvatim +12V, ali nije lose da identifikujem i masu koja ide ka svim migavcima.

 

Znam da je rele za migavce odmah iza akumulatora, ali nemam semu sta tu i kako ulazi. Da li neko moze da pomogne?

 

Unapred hvala!

 

PS: potrebno za ugradnju fibrinog mikrokontrolera koji pogoni migavce (a daje emergancy mod).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Inace pre nje sam imao Bridgestone Battlewing koja je po meni cista plastika. Ne bih je ponovo stavio na motor ni da mi neko pokloni par novih!

Na ADV forumu je zovu deathwing :D

 

bobane, malkice da te ispravim, deathwing zovu fabričke trailwing tw 101/152, a doktor je pričao o battlewing bw 501/502, inače gume koje mnogi veoma hvale.

ja sam sa fabričkim tw (dw  ;D) prešao skoro 20.000 km, kada sam ih zamenio. po dubini šare su mogle još par hiljada km da naprave. jedino mi se prednja nekako izdeformisala, pa mi se volan užasno tresao na 30-50 km/h. neka proklizavanja o kojima vi, a i mnogi drugi govorite, ja lično nisam primetio, mada ne vozim nešto mnogo oštro. mene su služile sasvim korektno.

 

zamenio sam ih sa anakee 2, zadovoljan sam, mada kako YOman reče, meni je izgled šare bio jedan od bitnijih parametara pri izboru gume ;D ;D

primetio sam da hoće malo da proklizaju na beloj crti, za razliku od fabričkih. od ovih očekujem istu ili veću kilometražu.

 

Lose su i te gume.Previse "tvrde" ali zato i dugo traju.A tresenje upravljaca se desava bas zbog te prednje koja se istrosila u talasima..Tako da se guma vise trtosila na tacno odredjenim mestima kada se naglo koci.... Guma je talasasta po duzini. :) Jbg.to je uvak slucaj sa prednjom.A zadnja trpi cesto i zadnju kocnicu kojom se,po pravilu,slabijom snagom koci pa se ona ravnomernije trosi a pogotovo sto ona i trpi trosenje usled ubrzanja motora(kao pogonski tocak).

 

Evo malo švapskih testova,pa vidite sta valja,a sta ne. Moj izbor je Continental Trail Attak,a jos kad sam video da je na prvom mestu,pa jos cena u paru od samo174eur,ih mojoj sreci nikad kraja.

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen_news_details.cfm/moto_news/443/Grosser_Motorradreifen_Test_2008_für_Reise-Enduros.html

 

a evo i link sa cenama u Minhenu:

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/ActiveTab/shopping/ActiveLink/1/Search/1/breite/110/hoehe/80/felge/19/hersteller/all/StartRow/0/motorradreifen.html

E sad,ako znate da neko ide gore ovih dana,ja bih bio rad da zamolim da mi ih donese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Rogec, provjeri za Trail Attack u Motoboxu, NS. Takodje sam razmisljao o njima, jer su pokupile dobre kritike, ali su ocigledno cisto putne pa sam odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Rogec, provjeri za Trail Attack u Motoboxu, NS. Takodje sam razmisljao o njima, jer su pokupile dobre kritike, ali su ocigledno cisto putne pa sam odustao.

Vec proveravao,trenutno nemaju,bice pocetkom marta.Stara cena 22.110,00, a nova ce biti jos veca zbog kursa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Rogec, provjeri za Trail Attack u Motoboxu, NS. Takodje sam razmisljao o njima, jer su pokupile dobre kritike, ali su ocigledno cisto putne pa sam odustao.

Vec proveravao,trenutno nemaju,bice pocetkom marta.Stara cena 22.110,00, a nova ce biti jos veca zbog kursa.

OK onda. Set za afriku je bio u okviru cifre koju si pomenuo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Uh......Na koliko stepeni ste vozili? Meni je brate jos zima. :-[

Pa nije bilo hladno,mozda oko 7-8 stepeni.Inace vozim  citavu zimu jer kod nas nema snijega skoro nikad.Jedino rijetko vozim po kisi zao mi da isprljam motor ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja