Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha fz6n TPS senzor sinhronizacija

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Pozdrav drugari. Rekoh da otvorim novu temu jer su ostale dosta stare. Uzeh da proverim greške na mojoj yamahi i videh kad sam ušao u meni dijagnostike na LCD-u da je vredost tps 13. Da li je to ok? Na internetu videh da vrednosti treba da budu od 16 do 18, a fabricki je 16. Motor dobro radi, ne spusta obrtaje, mada malo vise trosi, laganom vožnjom 8,5-9l na 100km po gradu. Do sada nisam vozio motor sa ubrizgavanjem, pa da li neko moze da mi kaze da li je potrebna sinhronizacija i stelovanje? Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd , Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1 2004

Ne postoji sinhronizacija TPS-a. Imas samo pomeranje par stepeni u nekom pravcu. Ako se ne promeni vrednst onda je TPS za zamenu. A on ti sluzi za kontrolu gasa tj pozicije rucice u odnosu na otvaranje klapni. A to sto ti trosi motor toliko mnogo do 100 km bi moglo da znaci da su ti svecice lose, tj da imaju veliki zazor, da ti je filter vazduha prljav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT
On 4.2.2021. at 21:06, Novak1977/R1 je napisao:

Ne postoji sinhronizacija TPS-a. Imas samo pomeranje par stepeni u nekom pravcu. Ako se ne promeni vrednst onda je TPS za zamenu. A on ti sluzi za kontrolu gasa tj pozicije rucice u odnosu na otvaranje klapni. A to sto ti trosi motor toliko mnogo do 100 km bi moglo da znaci da su ti svecice lose, tj da imaju veliki zazor, da ti je filter vazduha prljav.

Hvala na odgovoru. Da li da cackam taj tps ili da ga ne diram? Jel moze nesto da se desi sa tim vrednostima. Menjam svecice uskoro.

Promenio član jbone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav drugovi, da li neko moze da mi objasni kako da nastelujem Senzor pozicije gasa na Yamaha r1 2013 godiste.

Upalio 1e gresku koja kaze da tps nije u redu, promenio sam, sad treba stelovanje.

Da li je moguce bez dijagnostike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: skopje
  • Motocikl: yamaha mt03 660
On 8.12.2022 at 21:19, fatmir said:

Поздрав други, да ли неко мозе да ми објасни како да наставам Сензор позиција гаса на Јамаха р1 2013 година.

Упалио 1е греску која казе да тпс није у реду, променио сам, тажно треба стеловање.

Da li je moguce bez dijagnostike.

jeste unimerom na ful gas ne sme da ide od 4,8/9v das kontakt na oonektorom proveris imas tri zice i nastelas tacno spored user manual za tvoj motor ..... poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja