Jump to content

Moto Zajednica

promena stilova , super tenere da ili ne???

Recommended Posts

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

E pa ovako , posle predjenih 12000km sa zzr-om ove sezone napali me kupci da im prodam motor iako to nisam planirao, nude mi para malo više nego što je mene motor izašao i to je jedna od stvari koje me teraju na razmišljanje, naravno kontra teg je da na motor nemam nikakve zamerke. Druga stvar je ta da sam zbog vrste motora osuđen na auto put ili neke bolje magistralne puteve ( do vlasine sam si psovao majku zbog kvalitete puteva). E sad za ST sam čuo da hoće više da troši ( a koliko je to u ciframa?) da puca ram ( gde i zbog čega?) ali se meni svidja zbog visine i snage koja mislim da africi fali ( nemislim da je afrika loša več samo da se neće složiti sa mojim temperamentom). I pitanje je sad šta raditi , tj. šta biste vi odradili ? A nebi bilo zgoreg da se jave i neki vlasnici ST da me upoznaju sa svojim stavovima o motoru.

P.S: za ST sam već koristio opciju pretraga pa vas molim da me na to ne upućujete. hvala  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja znam kako vozis i sta volis i moje misljenje je da je za tebe Varadero 2003 pogodak u centar. Kratko i jasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma sta se sekiras,ja sam mojoj ubacio plin i slatko se vozim,oko 6 do 7 litra plina mi trosi,a benzina od 5,5 do 8 u gradu,,rado cu ti prodati moju  ;):D ;D ;D ;D

a da je jaca i stabilnija i zustrija od afrike jeste,,i to osetno  ;) ;) ;) ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nisam bas vozac ST-a, ali moj dobar ortak je vozi, nadam se da ce ovo da vidi pa da se javi. Motor ide odlicno, malo odlucnije od Afrike. Sto se tice potrosnje, kad je kupio isla je preko 9l/100km. Uradio je stelovanja i sada je oko 6l/100km. Na Zlatiboru smo videli tipa iz Subotice i on je to potvrdio. Prvo mu je trosila mnogo i posle nekih sitnih intervencija, potrosnja je bila takodje oko 6l/100km. Znam da ovo mnogi koji su je vozili i prodali zbog potrosnje nece verovati. Moj glas je za ST!

A ako se ima za Varadero, sto da ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Znam da je Varadero pun pogodak ali mi za njega fali 2000e da dodam a pri kupovini ST mi ostaje sigurno 100e. Jbg. kad nemam sad da dodam  :( :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E pa sad... Onda ti ostaje Strom 650! Siguran sam da ST nije motor za tebe, ne trazis ti to sto ona nudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Sorry za razliku prema teneri mi fali jedna nula , znači razlika je 1000e.

@ shone : ma znam tako sam i kontao , čak sam mislio na uvoz iz UK jer su tamo još jeftinije

@ lalajko : Što tako misliš?, vozio sam stroma i nije loš mada su mu kočnice za samoubistvo, ali i tu treba doplatiti, pitanje je koliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sorry za razliku prema teneri mi fali jedna nula , znači razlika je 1000e.

@ shone : ma znam tako sam i kontao , čak sam mislio na uvoz iz UK jer su tamo još jeftinije

@ lalajko : Što tako misliš?, vozio sam stroma i nije loš mada su mu kočnice za samoubistvo, ali i tu treba doplatiti, pitanje je koliko

1

 

 

 

 

 

 

 

A TDM  moz da nadjes za 2500-3000 bas ocuvane primerke,laksi i okretniji od Varadera,bolji u svakom slucaju od ST ( osim sto je ST agilniji bas losem putu ,i teskom blatu,al pa koj ces k.....tamo).koci fenomenalno,mada ne znam da li ce da se svidja Lalajku ;) on je sedeo na mojoj 1 minut i nije imao primedbe.Cak sta vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Probao sam TDM , prešao sa njim 140km i nije mi legao , malo mi je pre tvrd na lošoj podlozi ali sve ostalo je ok. Lako se vozi i što kažeš dobro koči ali apsulutno nije za van asvalta, a kad već menjam motor želim da mi to nije problem jer za asvalt mi je i zzr-ok a pravi test za TDM je u tvojim krajevima a daleko od auto puta. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Probao sam TDM , prešao sa njim 140km i nije mi legao , malo mi je pre tvrd na lošoj podlozi ali sve ostalo je ok. Lako se vozi i što kažeš dobro koči ali apsulutno nije za van asvalta, a kad već menjam motor želim da mi to nije problem jer za asvalt mi je i zzr-ok a pravi test za TDM je u tvojim krajevima a daleko od auto puta. ;)

 

 

 

 

 

 

 

Ok kako zelis mada sam ja danas presao 20 km van asfalta i tvrdim dfa je udobniji od svih AT,ST XT I sta ti sve ne ima od endura,normalno ako je podloga suva jer to upravo motor allrounder ,znaci za sve vrste puteve ali ti kupujes motor ja sam ti samo dao predlog ,jer sve ovo sto gledas posle ZZR je smesno i kad das gas doziveces razocarenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Probao sam TDM , prešao sa njim 140km i nije mi legao , malo mi je pre tvrd na lošoj podlozi ali sve ostalo je ok.

 

Tacno sam znao sta ces da kazes :) Mogao sam i ja da odgovirim umesto tebe! Dakle, ostaje da se snadjes za Varu 2003 ili da potrazis malog Stroma :)

 

Pite, meni se TDM dopada za asfalt, ali nije bas za off. Volim polozaj za sedenje, ali je ipak za nijansu manji nego sto je meni potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Probao sam TDM , prešao sa njim 140km i nije mi legao , malo mi je pre tvrd na lošoj podlozi ali sve ostalo je ok.

 

Tacno sam znao sta ces da kazes :) Mogao sam i ja da odgovirim umesto tebe! Dakle, ostaje da se snadjes za Varu 2003 ili da potrazis malog Stroma :)

 

Pite, meni se TDM dopada za asfalt, ali nije bas za off. Volim polozaj za sedenje, ali je ipak za nijansu manji nego sto je meni potrebno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne kazem ja da je za off al za sve VRSTE puteva da sigurno.Kad kazem puteve ne mislim na sumske staze vec razne vrste makadama ,seoske puteve,sve varijante sa tvrdom podlogom,na sumske varijante moze al samo ako je suvo( to uostalom moze svaki motor) mada kad je mokra podloga ni ST ni AT nce bas da se proslave mada su prohodniji dosta od TDM .E sad ja nisam spreman na kompromis zarad par kilometara kroz sumu al to sam ja zato i vozim TDM.

 

Ozbiljno razmisljam o nabavci jednog hard endura tipa JAMAHE TT-R za malo ozbiljnijo off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ja mislim da bi te ST zadovoljila mogucom putnom brzinom i potezanjem ali obzirom da je stari model

koji inace ne drzi cenu pitanje je sta za dve godine !?

TDM je sigurno dobar motor koji nema blage veze sa off roudom osim sto ima vrlo dobar polozaj

vozaca koji subjektivno samo ukazuje na tu mogucnost.

Ono sto ti je Lalajko predlozio jeste malo veca investicija (za buducnost ) ali i putni enduro sa

ubrizgavanjem= potezanjem sto ce odgovarati tvojim potrebama ili eventualnj daljoj prodaji .

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Jedan cilindar nevolim nikako , milo mi je kamenje u bubregu a i za duži put perferiram više cilindara , makar 2.  Vozio sam dominatora i znam šta pričam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

ST je veliki potrosac, imao ga je moj kum nekoliko godina, a kum ima tesku ruku - trosio je i do 9 litara. E onda je kum pokusao da smanji potrosnju, pa je kupio povoljno KN filter, sto je potpuno poremetilo rad motora, onda je dosla investicija za Dyno Jet,pa jedan izduv, a drugi izduv, sve po 200-300 Eura, pa ovo, pa ono, pa kad ga je konacno "ustelovao" onda je shvatio da 70 ks teraju motor ko azdaju, e onda su dosle na red kocnice: teflonska creva, pa ove plocice, pa one plocice, pa neke trece plocice....onda su se potrosili diskovi, koji nisu jeftini - iako je motor bio 1992 godiste. Plus tekuce odrzavanje, gume, krpljenje plastika - kum voli da divlja a mu se desi da se omakne.

 

Epilog: motor je kupljen za 3500 Eura,placen je prenos 200-300 Eura,  ulozeno je jos mnooooogo para ukljucujuci kofere GIVI, 3 komada, pa alarm, pa jos svasta nesto. Motor je prodat za 3000 Eura, posle 3 godine.

 

Sve u svemu, mislim da nije motor koji bi trebalo uzimati na duze staze, veliki potrosac, meni je kad sam ga vozio bio malo pretezak za voznju, mada je to mozda subjektivan osecaj polse XTZ-660.

 

U svakom slucaju moja preporuka ti je Africa Twin, ako ti mogucnosti dozvoljavaju.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kad god izadjes na duzi pravac ili ne daj boze auto put ima da psujes samog sebe. :D

 

ali jbg, mora covek da postavi prioritete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma kakva bicikla xt,,,kupi ti lepo super tenericu i uzivaj,ta prica sa potrosnjom se cas posla resava,naravno redovno odrzavanje je malo jeftinije nego za zzr a...mada moras da znas da st ide 2glavice,,tako da ti je putna brzina 160 opusteno,,a moze i po terenu da se vozi,,a ako ces po blatu i gudurama  da ides onda ti treba neki kmekavac od 125cm... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sorry za razliku prema teneri mi fali jedna nula , znači razlika je 1000e.

@ shone : ma znam tako sam i kontao , čak sam mislio na uvoz iz UK jer su tamo još jeftinije

@ lalajko : Što tako misliš?, vozio sam stroma i nije loš mada su mu kočnice za samoubistvo, ali i tu treba doplatiti, pitanje je koliko

1

 

 

 

 

 

 

 

A TDM  moz da nadjes za 2500-3000 bas ocuvane primerke,laksi i okretniji od Varadera,bolji u svakom slucaju od ST ( osim sto je ST agilniji bas losem putu ,i teskom blatu,al pa koj ces k.....tamo).koci fenomenalno,mada ne znam da li ce da se svidja Lalajku ;) on je sedeo na mojoj 1 minut i nije imao primedbe.Cak sta vise.

 

Pa ako ce se vozikati sa nama... redovno ce zalutati na blato, kamenje, makadam, gudure.....

 

Kupuj Grofe od Vojvodine ST pa da otkrivamo zaboravljena mesta po bivsoj Jugi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

mada moras da znas da st ide 2glavice

 

Samo još da može da ukoči bilo bi savršeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo da obrazlozim, za one koji ne znaju Grofa.

 

Covek voli da uziva, hedonista do koske. Grof ne zeli da skakuce na neudobnom sedistu neke Afrike ili Tenere. Pri tom zeli da ima ugladjen motor koji i vizuelno ostavlja utisak. Grof zeli ZZR medju enduro motorima. U toj klasi po meni je broj jedan R1200GS, ali on je daleko van domasaja. Znaci ostaje nesto u toj klasi od Japanaca. Nema sumnje da je Varadero sa ubrizgavanjem pravi izbor. Crni, sjajni Varadero, sa visokim vizirom, jer Grof ne voli da ga drma vetar, i sa bocnim koferima i top-kejsom. Mogao bi i Strom, ali Varadero je Honda :) a Grof zeli kvalitet oko koga ne mora da prcka.

 

Najbolji restorani su zavuceni po vukojebinama do kojih se dolazi delom autoputem, a delom lokalnim losim putevima. Grof zeli da predje dosadne delove drzave autoputem i da se sto pre prepusti uzivanju sa kasikom na odredistu voznje. Pri tome, ne zeli da mu na 160kmh motor urla, vec da zadovoljno prede i da sa lakocom tako moze par sati... Grof zeli tisinu u kojoj ce mirno razmisljati o meniju koji ga ceka. Tezak enduro ce spreciti skakutanje po zakrpama lokalnih puteva, a Grof ne zeli da posle rucka uznemirava zeludac, koji tada i onako ima puno posla. Varadero ima obrtni momenat koji dozvoljava retke promene stepena prenosa, sto Grofu takodje posle rucka prija. I konacno isto tako lagodno sa 160kmh kuci u toplinu doma, a motor u garazu do sledeceg izleta.

 

Ko god predlozi Grofu Teneru ili Afriku, ne poznaje ga, pa makar to bio i sam Grof.

 

Zato ja volim da putujem sa Grofom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Samo da obrazlozim, za one koji ne znaju Grofa.

 

Covek voli da uziva, hedonista do koske. Grof ne zeli da skakuce na neudobnom sedistu neke Afrike ili Tenere. Pri tom zeli da ima ugladjen motor koji i vizuelno ostavlja utisak. Grof zeli ZZR medju enduro motorima. U toj klasi po meni je broj jedan R1200GS, ali on je daleko van domasaja. Znaci ostaje nesto u toj klasi od Japanaca. Nema sumnje da je Varadero sa ubrizgavanjem pravi izbor. Crni, sjajni Varadero, sa visokim vizirom, jer Grof ne voli da ga drma vetar, i sa bocnim koferima i top-kejsom. Mogao bi i Strom, ali Varadero je Honda :) a Grof zeli kvalitet oko koga ne mora da prcka.

 

Najbolji restorani su zavuceni po vukojebinama do kojih se dolazi delom autoputem, a delom lokalnim losim putevima. Grof zeli da predje dosadne delove drzave autoputem i da se sto pre prepusti uzivanju sa kasikom na odredistu voznje. Pri tome, ne zeli da mu na 160kmh motor urla, vec da zadovoljno prede i da sa lakocom tako moze par sati... Grof zeli tisinu u kojoj ce mirno razmisljati o meniju koji ga ceka. Tezak enduro ce spreciti skakutanje po zakrpama lokalnih puteva, a Grof ne zeli da posle rucka uznemirava zeludac, koji tada i onako ima puno posla. Varadero ima obrtni momenat koji dozvoljava retke promene stepena prenosa, sto Grofu takodje posle rucka prija. I konacno isto tako lagodno sa 160kmh kuci u toplinu doma, a motor u garazu do sledeceg izleta.

 

Ko god predlozi Grofu Teneru ili Afriku, ne poznaje ga, pa makar to bio i sam Grof.

 

Zato ja volim da putujem sa Grofom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bas me zanima sta ce da kupi Grof,jer to on sto hoce otprilike je savrsen motor a ja ne znam takav pa ni famozni 1200 gs ne bih svrstao tu.Mozda je najblizi GS 800, bas pravi enduro sa 80 i nesto konja otprilike dobitna kombinacija za ove nase uslove,al i on je nov samim tim i skup,obrni okreni nevidim nista drugo osim Supertenere a da bi mu odgovaralo ,uzimam u obzir i cenu i mogucnosti motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma kakav Supertenere! To je radna masina, sa elegancijom nema veze... Ono sto bi moglo je Strom 650. Trece nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja