Jump to content

Moto Zajednica

Pranje

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

Jedno bas banalno pitanje. :)

 

Inace sam perem motor medjutim cini mi se da to ne radim najsjajnije jer nemam aparat (kompresor) da "sljustim" nagomilanu prljavstinu na 

manje pristupacnim delovima. Pa me zanima jel zna neko neku perionicu (Beograd) koja je vesta sa pranjem motorcikla (da znaju sta rade a ne da uzmu i polivaju i zalivaju i gde treba i gde ne treba...) ili da odem na neku od ovih pumpi koje daju opremu "na izvolte" pa da sam opet okusam srecu?

 

Unapred hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Možeš sam da odeš na neku od OMV-ovih pumpi i za manje od 100 dindži operš motor. Trajanje pranja je 5min. i imaš mogućnost toplog pranja sa praškom i posle ispiranje hladnom vodom, a mislim da je pritisak vode oko 100bar-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

A sto ne uzmes aparat za pranje?Ja sam juce pazario jedan Villager za 7500din.Posale sam nasao jos povoljnije u drugoj prodavnici za 6800.Racunao sam da mi se posle nesto manje od 40 pranja u autoperionici vrednost vraca.A plus operem motor kako treba.

Ako kupovina ne dolazi u obzir,onda ti je bolje na neku pumpu koja ti daje opremu.

Ja licno sa autoperionicom nisam bio bas zadovoljan.Uvek su mi iskvasili instrument tablu do besvesti,mada sam rekao da se oko toga ne moraju truditi,to mogu i ja kuci.A ona mesta gde se tesko prilazi rukom skoro da nisu ni oprali.

Posto kise ove godine bas ima u izobilju,i posto sam posle zadnje posete perionici uspeo da naguram cak 4km bez kise,odluka je pala za kupovinu aparata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedno bas banalno pitanje. :)

 

Inace sam perem motor medjutim cini mi se da to ne radim najsjajnije jer nemam aparat (kompresor) da "sljustim" nagomilanu prljavstinu na 

manje pristupacnim delovima. Pa me zanima jel zna neko neku perionicu (Beograd) koja je vesta sa pranjem motorcikla (da znaju sta rade a ne da uzmu i polivaju i zalivaju i gde treba i gde ne treba...) ili da odem na neku od ovih pumpi koje daju opremu "na izvolte" pa da sam opet okusam srecu?

 

Unapred hvala :)

 

najjednostavnije resenje (OMV kod Porsche-Ada):

 

QGMLz_29052008188ry9.jpg

 

Rhegq_29052008189ba2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Meni pranje motora nikad ne traje ispod sat vremena. Lepo uzmem crevo, sundjer i sampon pa polako svaki deo detaljno operem. Na OMV-u sam samo jednom oprao motor, mada nije to to. Ovako posle pranja uzmem krpu pa ceo motor prebrisem, a nepristupacne delove, kao i predikace i instrument tablu izduvam kompresorom.

Ovi sto peru motore pod pritiskom bi trebali da znaju da nije proporucljivo uperiti mlaz vode oko semeringa na tocku jer uteruje prljavstinu pa moze da nastrada lezaj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

ja ne znam ni sta je semering  ???  ;D

 

Ali 'ladno imaš svoju sliku dok pereš motor na OMVu.... Legendo :D Očekujem serijale.... "Đura na pešačkom", "Đura na semaforu", "Đura kupuje novine"... :D ;D

 

Drugar mi je pominjao da ima u... u... bemliga, kod Pazove negde neko pranje koje je, kao, super. Taman da operem motor, pa da se uprljam do kuće :D :D Što se grada tiče, i ja ti preporučujem "opremu na izvol'te" - što u prevodu znači OMV. Ne znam da li još neka firma ima to...? I da, pazi kod osovina, brzinomera, lanca (ako nećeš odma' da ga podmazuješ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BG

ja motor nikad ne perem pod pritiskom, vise volim da ga glancam polako... :) cula sam da ne treba nikako da se pere pod pritiskom, da voda moze da osteti neke delove unutra... rekli su mi da nije preporucljivo ni da kisne puno, a kamoli prati ga na taj nacin... meni je voda prouzrokovala mali kvaric kad se usunjala unutra :P ... sto je sigurno, sigurno je, krpa voda i gel za tusiranje, da mirise ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Najbitnije je da je sve prirodno. Ja nadjem neku reku i onda teram kroz nju. Posle toga motor je ko nov...

A ne kao tamo neki sminkeri, sa tamo nekim sminkerskim motorima, sve bi hemijom da rese, na brzaka, preko noci...

 

post-110-12878998529815_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ja ne znam ni sta je semering  ???  ;D

 

Ali 'ladno imaš svoju sliku dok pereš motor na OMVu.... Legendo :D Očekujem serijale.... "Đura na pešačkom", "Đura na semaforu", "Đura kupuje novine"... :D ;D

 

Drugar mi je pominjao da ima u... u... bemliga, kod Pazove negde neko pranje koje je, kao, super. Taman da operem motor, pa da se uprljam do kuće :D :D Što se grada tiče, i ja ti preporučujem "opremu na izvol'te" - što u prevodu znači OMV. Ne znam da li još neka firma ima to...? I da, pazi kod osovina, brzinomera, lanca (ako nećeš odma' da ga podmazuješ).

 

Svaba slikao dok je pricao telefonom i cekao da oslobodim pusku, pa sam se setio da imam fotozapis  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Najbitnije je da je sve prirodno. Ja nadjem neku reku i onda teram kroz nju. Posle toga motor je ko nov...

A ne kao tamo neki sminkeri, sa tamo nekim sminkerskim motorima, sve bi hemijom da rese, na brzaka, preko noci...

iI jos voda bez kamenca. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ja motor nikad ne perem pod pritiskom, vise volim da ga glancam polako... :) cula sam da ne treba nikako da se pere pod pritiskom, da voda moze da osteti neke delove unutra... rekli su mi da nije preporucljivo ni da kisne puno, a kamoli prati ga na taj nacin... meni je voda prouzrokovala mali kvaric kad se usunjala unutra :P ... sto je sigurno, sigurno je, krpa voda i gel za tusiranje, da mirise ;D

 

A omeksivac ??  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Najbitnije je da je sve prirodno. Ja nadjem neku reku i onda teram kroz nju. Posle toga motor je ko nov...

A ne kao tamo neki sminkeri, sa tamo nekim sminkerskim motorima, sve bi hemijom da rese, na brzaka, preko noci...

Legendo! dubok naklon!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

@

dane@

 

E bas si me odusevio :D :D :D

 

Pa gde nadje ovu sliku,majke ti ?

 

Nisam se skoro ovako smejao !!

 

Pa tip je originalan,ali i enduro je to ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

@

dane@

 

E bas si me odusevio :D :D :D

 

Pa gde nadje ovu sliku,majke ti ?

 

Nisam se skoro ovako smejao !!

 

Pa tip je originalan,ali i enduro je to ;D

 

pa nasao je verovatno u Komininom fotoaparatu, jer je to na slici on

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

@

dane@

 

E bas si me odusevio :D :D :D

 

Pa gde nadje ovu sliku,majke ti ?

 

Nisam se skoro ovako smejao !!

 

Pa tip je originalan,ali i enduro je to ;D

 

pa nasao je verovatno u Komininom fotoaparatu, jer je to na slici on

 

;) ;D ;D

 

 

2 RSV: kako je ovo moje seljace, jer pokrivio vrat od neboderi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

2 RSV: kako je ovo moje seljace, jer pokrivio vrat od neboderi ;D

Za sada je dobar, otisli smo na pice sinoc, naltesmo na ulicni festival i americke trubace koji su skinuli sve od nasih trubaca, skoro pa k'o u Guci.  Vodim ga u Utorak na par mesta da gleda opremu i "opremu"  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Možeš sam da odeš na neku od OMV-ovih pumpi i za manje od 100 dindži operš motor. Trajanje pranja je 5min. i imaš mogućnost toplog pranja sa praškom i posle ispiranje hladnom vodom, a mislim da je pritisak vode oko 100bar-a

 

Pažljivo prema ležajevima i hladnjacima !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Najbitnije je da je sve prirodno. Ja nadjem neku reku i onda teram kroz nju. Posle toga motor je ko nov...

A ne kao tamo neki sminkeri, sa tamo nekim sminkerskim motorima, sve bi hemijom da rese, na brzaka, preko noci...

 

Legendooooooo!!!

 

Jel mogu da dobijem ovo u rezoluciji 1280x1024 na mail!?!?

Molim te! :D

Placam! 10e! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Ova Afrička ljepotica sve mi se više sviđa. Mnogo se lako održava, a vidi kako dobro služi.  ;D

Vidi je kako se razgicala, ko da je riba u svom ambijentu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Najbitnije je da je sve prirodno. Ja nadjem neku reku i onda teram kroz nju. Posle toga motor je ko nov...

A ne kao tamo neki sminkeri, sa tamo nekim sminkerskim motorima, sve bi hemijom da rese, na brzaka, preko noci...

 

ma ja sam probao ovu tvoju metodu, ali pogledaj sta se desava....i na kraju motor suv. Zato sam mislio da je mozda bolje kompresor...

 

iypjM_17tu6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Gace nisu problem, mozes da ih skines, ali cizmeeeeeeeeee ;D

Pazi, BMW jedino tako i moze da prodje u reku. Cim se skvasi nesto drugo a da nisu gume, taj motor crkava...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja