Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje za mesavinu koristite?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Celu proslu sezonu sam koristio STIHL crveno mineralno ulje original. I u decembru malo friziro pogleadam klip on extra.

Znaci da nastavim sa STIHL.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja sam nov u svetu motorcikala, pa bih zeleo da vas pitam da li ulje za mesavinu utice na performanse motora, i koliko?

Inace prosle godine sam kupio apriliu rs 125 2004 god. i od tada koristim castrol tts 2t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Stihl je malo skuplje ulje, pa nemaju svi mogucnost da ga kupuju (kod mene u Novom Sadu litra kosta 1400 dinara)... Ja sam trenutno na Valvoline polusintetika (700 dinara litra), i sipam 3%...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Moja preporuka je ovo Motulovo 2T ule.Cena je ,bar bila, nesto vise od 600 din. :takoje:

post-2386-0-36980300-1334832729_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Koliko ulja u % bi islo u Nsr-a 125cc? Koliko % polusintetickog, a koliko full sintetike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

mislim da nije dobro koristiti ulja za kosacice i sipati u motor jer kosacice imaju vise obrtaja od motora, ako motor mnogo dimi smatram da je ubaceno vise ulja nego sto treba.treba da imate mericu za ulje obavezno a ne sipati odprilike.mislim da je za starije motore dobro koristiti mineralno ulje a za novije polusinteticko i sinteticko ulje.mislim da netreba bacati novac na skupa ulja . ja vozim vespu t-5 lml i koristim mineralno ulje adeco i motor radi savrseno , takodje i nisotec je ok ulje. pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: MZ es 150, MZ es 150 CROS

Sve zavisi koje ulje koristis jer je svako ulje prica za sebe. Ja u moj MZ sipam Stihl-ovo ulje za testere i trimere, i to negde oko 2,5%. Ranije sam koristio Modricin dvotaktol i sa njim sam pravio na 3%. A ako se odlucis za sinteticka ulja (MOTUL,AGIP itd) onda sipaj 2,5% ulja i nece biti problema.

 

Pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: B.Palanka
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Polemika oko dvoktatola, ja sam u APN 4 i Tomosov automatik sipao sve sto mi je palo saka od motornog ulja svakojakog sa kojim je najvise presao pa do ulja za hidrauliku sve je to lepo islo nikad nisam imao problema nekad stavim malo vise ulja ako mi je sumnjivo i teraj malko vise dimi i to je to.Isao je i na nitro razredjivac dodam malo vise ulja i ide al do benziske pa ga onda natocim sa mesavinom.Mislim da se previse daje znacaj ulju treba da ga ima dovoljno to je najvaznije ako je gusce treba ga malo vise muckati u kanisteru da se sjedini po tom pitanju je dvoktaktol mnogo bolji nemoras ga muckati odmah se rastvori u benzinu jel je redji od motornog.Naravno to ne bi smelo da se radi sa novijom generacijom dvotaktnih motora sto imaju svoj mesac, treba ispostovati preporuke fabrike al sto se tice starih masina oni gutaju sve ako nema pravog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Ma moze sve da se sipa al nece posle motor da traje.Pa nije MZ kosilica za travu pa crkne pa kosi rucno.Ja sam sipao arol luk oilov 2.5 posto i kad otvorim masinu posle 6000 km sve se cakli znaci dobar je.Fam ov se lose rastvara i koncenterise se pa mnogo prlja masinu i izduv tj slabo sagoreva a vi sipjte i hidrol al bas me zanima koliko moze motor sa tim da predje dok ne pogori sve unutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pozdrav ljudi, imam skuter tgb hawk 45 2T, presao je 6100km i u poslednje vreme sam primetio da jako puno ulja trosi, ima automatsko ubrizgavanje tj mesanje ulja i benzina, pa me zanima u cemu moze biti problem ? Da ga teram kod majstora, da li je motor otisao pa trosi vise ne znam, pa ako neko moze da odgovori o mogucim problemima, sta se ustvari desava? Inace motor vuce ko blesav, malo vise dimi pri startu ali kasnije nista...

 

i jos jedno pitanje, bokada mu jos stoji, nisam nista dirao, da li je pametno da je skinem i da li to utice na vek motora ?

 

hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Promašen podforum, ovo je MZ Svet. ;)

 

Ali ako neko može da pomogne čoveku to je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

To je moderna mašina, ima automatsko ubrizgavanje.Ove naše sprave su još u kamenom dobu,imaju manuelno ubrizgavanje mešavine.Slabo ko ovde može da ti pomogne,idi ti kod nekog hećima koji ima dijagnostiku...:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Koristim iskljucivo Bardahl KGR Injection 2t i skupo je ko vrag oko 1200 din/L ali masina radi iako je derem u red line svaki put kada obilazim ili ozbiljnije ubrzavam. I da, izvadjena je pumpa,rucno pravim mesavinu ali uvek prvo sipam benzin pa ulje iz bocice sto imam ispod sedista i onda malo iscimam motor levo desno da se pomesa i to radim pre svake voznje ukoliko je stajao par sati mada bi teoretski sintetika trebala da se rastvori i to je to bez taloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Koristim iskljucivo Bardahl KGR Injection 2t i skupo je ko vrag oko 1200 din/L ali masina radi iako je derem u red line svaki put kada obilazim ili ozbiljnije ubrzavam. I da, izvadjena je pumpa,rucno pravim mesavinu ali uvek prvo sipam benzin pa ulje iz bocice sto imam ispod sedista i onda malo iscimam motor levo desno da se pomesa i to radim pre svake voznje ukoliko je stajao par sati mada bi teoretski sintetika trebala da se rastvori i to je to bez taloga.

To je idealna nega 2T masina...ali na zalost, nema svako para za full sintetiku...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ljudi pomagajte. Nzm koje ulje da kupim za mesavinu. Motor kupio pre 5 dana a naucio da vozim pre 3 1moto3.gif

tako da nisam nesto mnogo upucen u to koje je ulje dobro za moju masinu. U pitanju je Honda MTX 125 ''88

 

Da li mozda nesto ovako?

OMV BIXXOL motor bike 2T S

OMV BIXXOL motor bike 2T

NISOTEC 2T SINT

ili neka Dolmar sinteticka ulja za testere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja