Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia rs 122 rotax 98

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Aprilia rs 122

Imao sam problem sa varnicom jer je zicica jedna bila pokidana stavio sam je direkt na masu i poceo je bacati varnicu, ali i dalje ne pali samo puca po nekada, motor je stojao dugo nije vozen da naglasim, uzeo sam i drugi kompjuter, a instalaciju pregledao celu, sumnjam na semering na radilici, ali ima jaku kompresiju, ako je neko imao slucnih problema da pomogne, hvala u napred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Провери кајлу код магнета, могуче да је нема или поломљена и није тачно на паљење па пуца.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Teško je nagaďati ovako...al' 'ajde.

Može da bude i semering....nemoj da te zavara kompresija, jer to sa time nema veze.

Za proveru ipak mora da se malo rasturi. Moraćeš (ipak) da skineš magnet i dekl sa strane kvačila. Sa strane magneta, možda i ploču paljenja, sa strane kvačila, mislim da je na radilici samo primarni zupčanik.

Kroz izduv pogledaj da klip nije kojim slučajem oštećen...i nekim alatom pipni kariku da vidiš da nije blokirala u kanalu. Mora da se mrda.

Možda je samo svećica, kabl, kapa...a možda i neka komponenta paljenja...pick-up, naponski namotaj, bobina, elektronski modul.

Možda ima prodor rashladne tečnosti i motorni prostor...

Možda, možda...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Imao sam problem sa varnicom jer je zicica jedna bila pokidana stavio sam je direkt na masu i poceo je bacati varnicu, ali i dalje ne pali samo puca po nekada, motor je stojao dugo nije vozen da naglasim, uzeo sam i drugi kompjuter, a instalaciju pregledao celu, sumnjam na semering na radilici, ali ima jaku kompresiju, ako je neko imao slucnih problema da pomogne, hvala u napred 
......и даље не пали само пуца......

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja