Jump to content

Moto Zajednica

Skuteri Italijanskih poštara...

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Danas sam izašao sa autoputa na izlasku kod Ikarbusa, posle petlje za kvantaš, i naleteo na plac na kome sam video bar 150 istih motora. Èovek koji je bio tamo i rasturao ih kaže da je "gazda" uvezao 1000 (slovima: hiljadu) komada Piaggio Liberty 125 i 250. Motori, uistinu skuteri, su sa velikim koferima pozadi i prednjim nosaèem za prtljag. Gazda kaže, 600E za 125 i 900E za 250. Kofere skida, a meni je rekao 10E za kofer. Obzirom da æe imati 1000 motora za prodaju, a po njegovim reèima, o cenama može da se razgovara, možemo oèekivati da æe ovog leta dosta ljudi voziti Piaggio Liberty.

 

PAXCN_slicka001210yn.th.jpg

 

86eBp_slicka001252wm.th.jpg

 

404.jpg

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Po kojoj li ih je on tek ceni nabavio?!

 

Na prvu loptu cena zvuci zaista povoljno, mada me bas interesuje koliko su postari imali milosti ka njima... u svakom slucaju, sigurno se mogu probrati i ocuvaniji primerci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

U principu, presli su od 7k do 15,16k km. Ja sam video dva komada, prljava do zla boga, ali ispravna. Mislim da uglavnom treba uraditi osnovni servis i to je sve. Onaj topcase je zakon. Skida se, ima tockice i rucku koja se izvlaci kao na putnickom prtljagu. Napred se nalazi gepek, na koji moze stosta da se stavi. Jedine mane su: sediste za jednu osobu, nema nogostupa za suvozaca, nema glavnog fara kao na originalnom Libertyju (ali ima jako dobar far montiran ispod gepeka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ma ima i popust za vise komada, ja razmisljah da uzmem za svoju firmu nekoliko ali ne nadjosmo bas logiku. Inace, za sebe licno ne bi mi ovo nikako palo napamet (inace se jezim skutera) ali sa APN-om ne bih poredio, pa sustinska je razlika u isporuci snage...mislim da ne stoji poredjenje uopste ali ne mislim ni da je taj Liberty bas prvi pik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd - Banovo Brdo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Posto radim u samom komsiluku u bivsoj zgradi Univerzala odmah pored placa gde se nalaze skuteri video sam ih vec prvi dan kada su ih dovezli kamionima. Mogu reci da ih non stop dovoze i odvoze tako da ima i lepih komada da se proberu. Mala ispravka skuteri su od 50 i 125 kubika, a za cenu kada smo pitali rekli su da je 600 i 850.

Juce na Benzinskoj pumpi Zmaj 2 vidim da prodaju iste skutere po ceni od 550 i 850, tako da mislim da bi mozda trebalo da se malo saceka da se trziste zasiti pa ce i cena verujem jos da pada ako je covek kupio toliku kolicinu skutera. A plac je i dalje prepun...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da kazem par reci kao bivsi vlasnik Libertyja (doduse factory verzije, a ne ove postanske): da se Pablo setio :) i vratio test Libertyja na sajt u "predstavljamo" (act Pablo, act! :) ) mogli bi da procitate moje predstavljanje uradjeno pre skoro dve godine ove korisne sprave.. u najkracem, porediti Lib i APN je kao dupe i oko...

 

Ajd Pablo upload-uj taj test opet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ajd Pablo upload-uj taj test opet!

 

*ebote taj skut :) Uploadovacu ga... u recycle bin :lol:

zezam se... vraticu ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

neko u mojem komsiluku ga je uzeo sa svom opremom. Stoji vezan za omiljenu banderu mojeg kucheta... meni nekako skarabudzeno to sve iszgleda. Ali za 600 ojra, ko pita za izgled. Slazem se sa konstatacijom da ce ih biti mnogo voga leta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Baš sam danas vozio iza jednog, htedo' da ga pitam koliko ga je platio i tako to, ali nam se putevi razdvojiše posle tunela... Èini mi se da bi skroz OK izgledao kad bi mu se odvalili oni koferi koji izgledaju mnogo istrošenije od same makine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Krivo mi je jedino sto opet sav otpad zavrsi u Srbiji.

 

Mogu da zamislim kakvi su to dresevi kada vise ni postarima ne valjaju.

Setili se Italijani kako bi umesto na deponiju mogli da ih uvale Srbima, pa jos i da zarade.

 

Na zalost, jos dugo ce ovde da zavrsavaju kojekakva govna, izdrkane postareve prdekalice, kadeti iz '84, nuklearni otpad....

 

Ne bih kupio taj skuter iz principa. Ne valja kepavom zabaru, ali je ipak dobar za mene!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Da se ja pitam, ja bih tog uvoznika izdrkanih postanskih prdekalica uza zid pa 'ko narko dilera :bokser:

Bolje da nista ne vozimo, nego da svi misle da smo cigani kad dodju u Beograd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Da se ja pitam' date=' ja bih tog uvoznika izdrkanih postanskih prdekalica uza zid pa 'ko narko dilera :bokser:

Bolje da nista ne vozimo, nego da svi misle da smo cigani kad dodju u Beograd.[/quote'] Da nema tog OTPADA na 2 i na 4 tocka nista i NE bismo vozili zadnjih par godina :cry: . Koliki je % ljudi koji ode u Markos i kupi nov V-strom 650 (sa 2 S slova :twisted: ) u poredjenju sa 99% otpada u voznom stanju na putevima... :misli:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Da se ja pitam' date=' ja bih tog uvoznika izdrkanih postanskih prdekalica uza zid pa 'ko narko dilera :bokser:

Bolje da nista ne vozimo, nego da svi misle da smo cigani kad dodju u Beograd.[/quote'] Da nema tog OTPADA na 2 i na 4 tocka nista i NE bismo vozili zadnjih par godina :cry: . Koliki je % ljudi koji ode u Markos i kupi nov V-strom 650 (sa 2 S slova :twisted: ) u poredjenju sa 99% otpada u voznom stanju na putevima... :misli:

 

Nisu ovde u pitanju polovni motori. Totalno je normalno da svi nemaju para za nove motore. Totalno je normalno da kupis oglase, vidis sta se nudi, odes, pogledas, probas...svidi ti se i kupis.

 

To se radi kod nas kao i svugde na svetu.

 

Ono sto se ne radi drugde u svetu je da ti neko istovari gomilu otpada koji niko normalan na zapadu ne bi pogledao, na neki plac, i onda mi treba da idemo tamo, da biramo skutere kojima nije bas mnogo iskrivljena viljuska nego je samo malo iskrivljena, koji su totalnom korcu kada su u pitanju svi vitalni delovi i td...

 

E pa to ne bih uradio taman ne vozio nista.

 

I dok god ovde bude ljudi koji ce da se zadovoljavaju govnima koja Fabrizio, Hans i John nece ni da pogledaju, tako ce i da nam ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Djuricu preterujes... delimicno si u pravu, ali isto tako treba reci da se cesto drzavni vozni parkovi (ili vozni parkovi pojedinih drzavnih firmi, kakva je i posta) menjaju ne samo zato sto treba, nego i zato sto se tu peru neke pare, neko naruci novu turu a one prethodne koji bi mogli jos koju godinu da sluze uzme i "penzionise" kako bi imao opravdanje da naruci novi kontigent, usput i da dobije neki mastan procenat od dobavljaca... ne kazem da su pomenuti skuteri posebno dobri, ali verujem da se u masi njih verovatno mogu naci i neki koji su korektni, pogotovo za pare koje dajes za njih.

 

Takodje bi se slozio sa Dexterrom da nije merodavno pricati o tome sa aspekta ma koga ko ne oskudeva u novcu. Ono sto je meni, tebi, neko trecem neozbiljan novac, to je nekome recimo dve mesecne plate - ili obrnuto, uloge su nebitne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Djuricu preterujes...Takodje bi se slozio sa Dexterrom da nije merodavno pricati o tome sa aspekta ma koga ko ne oskudeva u novcu.
:fcab: Long liv sirotinja difenders. Nemoj mi reci da je ispravnije dati 400E za kacigu Italijanskog(ili bilo kog) proizvodjaca nego 650E za kompletno prevozno sredstvo... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Lapovo, Kragujevac
Takodje bi se slozio sa Dexterrom da nije merodavno pricati o tome sa aspekta ma koga ko ne oskudeva u novcu. Ono sto je meni' date=' tebi, neko trecem neozbiljan novac, to je nekome recimo dve mesecne plate - ili obrnuto, uloge su nebitne.[/quote']

 

To je sve tacno, ali cinjenica je to da sav "otpad" sa zapada zarsi kod nas! :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ljudi bre, vozite sta hocete, boli me kurac!

 

Mene samo nervira sto kad god neko hoce da se resi nekog krsha, prva stvar koja mu padne na pamet je - Srbija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
U principu' date=' presli su od 7k do 15,16k km. Ja sam video dva komada, prljava do zla boga, ali ispravna. Mislim da uglavnom treba uraditi osnovni servis i to je sve. Onaj topcase je zakon. Skida se, ima tockice i rucku koja se izvlaci kao na putnickom prtljagu. Napred se nalazi gepek, na koji moze stosta da se stavi. Jedine mane su: sediste za jednu osobu, nema nogostupa za suvozaca, nema glavnog fara kao na originalnom Libertyju (ali ima jako dobar far montiran ispod gepeka).[/quote']

 

 

Ja ovo ne bih nazvao otpadom

 

Nije Srbija zadnja stanica otpada ali tu smo negde pri kraju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Djuricu preterujes...Takodje bi se slozio sa Dexterrom da nije merodavno pricati o tome sa aspekta ma koga ko ne oskudeva u novcu.
:fcab: Long liv sirotinja difenders. Nemoj mi reci da je ispravnije dati 400E za kacigu Italijanskog(ili bilo kog) proizvodjaca nego 650E za kompletno prevozno sredstvo... :wink:

Brate, pa ovo je kao ''Alan Ford'' ali ''u zivo''! :lol: Andrej Robin Hud (u Robina Huda...)

PREVOZNO SREDSTVO za 650 evrica??! Po toj logici Srbin bi za 1218 evrica sklopio satl i poslao ga, sve sa posadom u orbitu.

Ajde da postavimo stvari na pravo mesto.

Uvoz polovnog ''djubreta'' (ne mislim na 3-4 godine stara vozila, redovno servisirana) treba ZABRANITI! Treba po svaku cenu spreciti da Srbija lici na Uzbekistan.

Kao sto SVAKO moze da radi SVAKI posao, tako i 99% mladih i zdravih muskaraca moze da zaradi za pristojan motor. Nije bitno koliko ko ima trenutno love. Bitno je ne razmisljati ''sirotinjski''.

 

Mada kad bolje razmislim...umesto da zeni kupim kacigu, bolje da sam joj za iste pare kupio skuter :misli:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja