Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 4tx cudan zvuk, kao da je neki lezaj

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pozdrav, svima možda je neko ima sličan  ili isti problem pa moze sugerisati na to šta pogledati.

Naime, na tdm 850 4tx iz 1997, mi se pojavio čudan zvuk u vidu zvuka lošeg ležaja.

Najbolje se čuje kada vozim u 4. Brzini između 60 i 80, čuje se i kada stisnem kvacilo, a manifestuje se kao da nešto melje čini mi se sa leve strane motora.

Prešao je 78k km.

Ima li neko ideju šta da gledam, kako sam trenutno na putu sa istim i mogućnosti su mi ograničene.

Pratim da li se zvuk menja, odnosno pojačava i ukoliko bude tako kontam da ću na slep pa u najbliži servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

1.Proveri zategnutost/istegljenost pogonskog lanca.

Ako si na putu,znaci natovaren si.  Ako je lanac pretegnut ili dotrajao pa neravnomerno istegnut,on melje.

 

2. Ako cangrlja sa leve strane, zvuk se menja sa rastom obrtaja, mogu biti opruge u korpi.

 

3. Ako je zvuk prisutan samo i iskljucivo na 60-80 km/h onda su ti otisli lezajevi u tocku nekom.

Pocinje da rezonira na nekoj brzini okretaja i tad se najvise primeti.

Kod tebe ta brzina moze biti 60-80km/h

Zvuk se pojacava opterecenjem.

Probaj da kocis prednjom sa 80, ako zvuk postaje dublji, pa nestane,onda su prednji lezajevi.

Ako oces test zadnjih onda ubrzavaj tad kad pocne da se cuje da bi se masa prebacila na zadnju osovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vrv je pogonski lanac, sad si samo primetio jer je pod vecim opterecenjem. Svi se natovarimo ko mazge kad idemo na put. Mada moze lako biti i neki lezaj tocka. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kada lanac nije dovoljno "labav" teže ide u drugu, sada se baš lepo salta, nisam pretovaren jer putuje sam.

Lanac i lancanici su prešli 8000 km, na par mesta je pokidan x ring, ravnomerno je istegnut, čistom ga tako što krpicom koju potopim u dizel ovistim prljavštinu, naprskam sprejl, okrenem par puta i obrisem višak.

Pri kočenju se ne produbljuje zvuk.

Juče sam vozio skoro 400km po grčkim brdima, po različitim teksturama asfalta i razmišljao šta može biti, počinjem da sumnjam na prednju gumu, nova je stavljena krajem prošle godine (Michelin pilot road 3), nisam vozio van grada i duže od tada pa nisam obraćao pažnju.
Zvuk je na hrapavijem asfaltu prisutniji, ali je tu i po finom, ali ne verujem da je to.

Imam još 2000km da predajem, vozim, pratim, pa ako se pojača, valjda će biti jasnije.

Mada mogu biti i opruge korpe, motor je prešao 80k km i mislim da nije radjen set kvačila nikada.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja