Jump to content

Moto Zajednica

??.06.'08. Vikend, letenje, motori, Zlatibor, Garmin GPS i Scottoiler!

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sve je počelo slučajno ali je dobra ideja! Bar meni. volim letenje, volim da vozim motor, obožavam Zlatibor... treba li više?

Rogec je u temi gde sam se ja pohvalio novim motorom pomenuo da bi da vidi spravu. Ja sam video paraglajder u njegovom avataru pa sam poželeo i da ga probam (dobro ne baš taj jer nisam nikad...). Onda je on predložio Zlatibor kao lokaciju... Meni nije trebalo dva puta da se ponudi pa sam oberučke prihvatio.

Zamislio sam da se krene u neki petak popodne (ja sam slobodan posle 15h), na Zlatibor stigne uveče, prespava, subota pun gas letenja i u pauzama klopa i piće uz čeprkanje Garmin GPS uređaja po Zlatiboru. Opet spavanje pa u nedelju laganica pakovanje i put nazad. Kako vam se čini?

 

Ostaje da utvrdimo termin i ekipu koja bi išla, pa da napravimo pravi moto-letačko-roštiljski hepening gde bi bilo zanimljivo i onima koji ne bi da se vinu iznad Zlatibora.

Prvi sledeći vikend je bukirao Lalajko sa svojom turom na koju i ja želim da idem ako se kockice poklope... e sad, Rogec, pošto ti imaš sprave za letenje, ti si na potezu da daš slobodne termine i cene zadovoljstva? Kada to dobijemo, ostaje da se skupimo u najvećem mogućem broju pa da nađemo neki smeštaj...

 

Ja sa svoje strane nudim upoznavanje sa Garmin GPS uređajima za razne namene i sa Scottoiler sistemom za podmazivanje lanca...

 

Šta mislite o ideji?

 

Edit:

zbog lošeg vremena za vikend 07.06.2008. odlažemo celu stavar za naredni vikend 14.07.2008.!

na 5. strani je informacija o tome...

 

Novi Edit:

Lalajko nam utrča sa Tarom koja ne sme da se propusti...

Novi datum je onda 21.06.2008. ili  neki kasnije ako se društvo usaglasi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Bolje da napravimo okupljanje na lisičjem jarku, pa da se stvarno leti ;)

 

ovo paraglajderi, zmajevi, ultralight i sl... to je za devojčice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Bolje da napravimo okupljanje na lisičjem jarku, pa da se stvarno leti ;)

 

ovo paraglajderi, zmajevi, ultralight i sl... to je za devojčice :)

 

Wheres the fun in that?!  :D

Bio, vido, probo...  ;) Na Čeneju sam od svog rođenja...

 

Sada je red da se spoji lepo i korisno... Lep put motorom, na najlepšu planinu (bar meni) u Srbiji, i uživanje u letenju paraglajderom...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Sve je počelo slučajno ali je dobra ideja! Bar meni. volim letenje, volim da vozim motor, obožavam Zlatibor... treba li više?

Rogec je u temi gde sam se ja pohvalio novim motorom pomenuo da bi da vidi spravu. Ja sam video paraglajder u njegovom avataru pa sam poželeo i da ga probam (dobro ne baš taj jer nisam nikad...). Onda je on predložio Zlatibor kao lokaciju... Meni nije trebalo dva puta da se ponudi pa sam oberučke prihvatio.

Zamislio sam da se krene u neki petak popodne (ja sam slobodan posle 15h), na Zlatibor stigne uveče, prespava, subota pun gas letenja i u pauzama klopa i piće uz čeprkanje Garmin GPS uređaja po Zlatiboru. Opet spavanje pa u nedelju laganica pakovanje i put nazad. Kako vam se čini?

 

Ostaje da utvrdimo termin i ekipu koja bi išla, pa da napravimo pravi moto-letačko-roštiljski hepening gde bi bilo zanimljivo i onima koji ne bi da se vinu iznad Zlatibora.

Prvi sledeći vikend je bukirao Lalajko sa svojom turom na koju i ja želim da idem ako se kockice poklope... e sad, Rogec, pošto ti imaš sprave za letenje, ti si na potezu da daš slobodne termine i cene zadovoljstva? Kada to dobijemo, ostaje da se skupimo u najvećem mogućem broju pa da nađemo neki smeštaj...

 

Ja sa svoje strane nudim upoznavanje sa Garmin GPS uređajima za razne namene i sa Scottoiler sistemom za podmazivanje lanca...

 

Šta mislite o ideji?

Ideja odlična, termin javljam čim pre, kako bi otpočeli sa pripremama. ;)

Što se tiče opreme za leteći vikend dobijaš sve što treba i to te košta jedan krug golemim bavarcem ;D

A možda obezbedim i profesionalnog instruktora, ali to zavisi od njegovih obaveza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Wheres the fun in that?!  :D

Bio, vido, probo...  ;) Na Čeneju sam od svog rođenja...

 

Sada je red da se spoji lepo i korisno... Lep put motorom, na najlepšu planinu (bar meni) u Srbiji, i uživanje u letenju paraglajderom...  :)

 

To ti je nešto ko Čenej samo pored Beograda :)

 

Inače ja ni u ultralight ne bi smeo da sednem, a kamoli da se otisnem paraglajderom... Pogotovo na planini gde te termika sjebe dok si reko keks...

 

Ne znam koliko košta letenje paraglajderom, ali sigurno nije nešto spec jeftinije od PA-38/C152, a na tome ti termika sigurno ne može zgužvati krilo... A inače na Čeneju imaju i oni momci sa Galebovima, pa odradiš tip i mislim da je 500 evra sat, a siguran sam da to vredi svaki cent :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Wheres the fun in that?!  :D

Bio, vido, probo...  ;) Na Čeneju sam od svog rođenja...

 

Sada je red da se spoji lepo i korisno... Lep put motorom, na najlepšu planinu (bar meni) u Srbiji, i uživanje u letenju paraglajderom...  :)

 

To ti je nešto ko Čenej samo pored Beograda :)

 

Inače ja ni u ultralight ne bi smeo da sednem, a kamoli da se otisnem paraglajderom... Pogotovo na planini gde te termika sjebe dok si reko keks...

 

Ne znam koliko košta letenje paraglajderom, ali sigurno nije nešto spec jeftinije od PA-38/C152, a na tome ti termika sigurno ne može zgužvati krilo... A inače na Čeneju imaju i oni momci sa Galebovima, pa odradiš tip i mislim da je 500 evra sat, a siguran sam da to vredi svaki cent :)

 

Kao što rekoh, odrastao sam na sportskim aerodromima jer mi je pok. otac bio sportski vazduhoplovni profesionalac zaposlen u Vazduhoplovnom Savezu, a pok. majka padobranka i jedriličarka, tako da ih sve znam kao svoj džep. A leteo sam na svemu što se moglo leteti na istim. Padobran i skakanje iz ispravnih aviona me nikako ne privlače, mada ću i to jednog dana probati jer, ako je mogla moja mama, stisnućui ja zube :D kad-tad. Sa 16 god sam odleteo obuku i laširao na Blaniku, tako da savršeno znm šta je termika u ravnici, a padinsko letenje poznajem u teoriji. Negde u isto vreme sam leteo i na prvim UL vazduhoplovima u nekadašnjoj SFRJ u Beloj Crkvi jer mi je ćale bio zaluđen tom (tada 1987.) novotarijom i bio je prvi predsednik UL sekcije AK Novi Sad. Zlatibor važi za jedan od najbezbednijih terena za paraglajding pa je savršeno za tandem letenje...

Na Čeneju ima 4 Galeba koje lete njihov vlasnik Amidžić, poznat pod nadimkom Amidža i piloti RV VS. Samo gledanje njihovog akro nastupa je fantastičan doživljaj, a uskoro će biti i aero miting na Čeneju gde će učestvovati i oni i još ko zna koliko vazduhoplova... Ali o tome ću na vreme postaviti temu da odemo možda svi zajedno...

Poslednja cifra koju ja znam je 600€ za pola sata leta. Iako je dožvljaj ne sumnjam neponovljiv, za sada mi je ta cifra previsoka. Za te pare mogu na jedrilici samostalno da odletim bar 100 sati sa sve šlepom i proverom...  :)

 

Piper PA-38 ili Cesna C152... davno viđeno, apsolvirano, probano... bar što se mene tiče. Organizovaćemo i tako nešto za one koji nisu probali sigurno, ali u ovoj temi se radi o onome iz naslova. Pa, ako nisi za... da ne ofujemo više važi?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ideja odlična, termin javljam čim pre, kako bi otpočeli sa pripremama. ;)

Što se tiče opreme za leteći vikend dobijaš sve što treba i to te košta jedan krug golemim bavarcem ;D

A možda obezbedim i profesionalnog instruktora, ali to zavisi od njegovih obaveza.

 

Dogovoreno! Bilo bi jako dobro kada bi instruktor bio prisutan. Naravno, da se dogovorimo koliko košta. Ako misliš da može i bez njega ok. Za početak bi bilo fantastično da bude tandem krilo za sve koji bi da probaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

ja sam za vec dugo planiram da posetim motorom nasu najlepsu planinu a jos rostilj to ce biti vikend za pamcenje ,ajde daj te neki konkretno otprilike dastum pa da se dogovorimo koji datum svima odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ideja odlična, termin javljam čim pre, kako bi otpočeli sa pripremama. ;)

Što se tiče opreme za leteći vikend dobijaš sve što treba i to te košta jedan krug golemim bavarcem ;D

A možda obezbedim i profesionalnog instruktora, ali to zavisi od njegovih obaveza.

 

Dogovoreno! Bilo bi jako dobro kada bi instruktor bio prisutan. Naravno, da se dogovorimo koliko košta. Ako misliš da može i bez njega ok. Za početak bi bilo fantastično da bude tandem krilo za sve koji bi da probaju!

Inicijalna obuka može bez profi-instruktora, a i ako ga prizovem to te neće ništa koštati.Ako nakon toga odlučiš da nastaviš obuku, cena će biti sa popustom ;)

Tandem ću sigurno poneti, na žalost neću imati čast da vas ja vozim ove godine (problemi sa leđima) :(, ali biće tu i iskusnijih pilota!

Samo još da uknapim termine i  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ideja odlična, termin javljam čim pre, kako bi otpočeli sa pripremama. ;)

Što se tiče opreme za leteći vikend dobijaš sve što treba i to te košta jedan krug golemim bavarcem ;D

A možda obezbedim i profesionalnog instruktora, ali to zavisi od njegovih obaveza.

 

Dogovoreno! Bilo bi jako dobro kada bi instruktor bio prisutan. Naravno, da se dogovorimo koliko košta. Ako misliš da može i bez njega ok. Za početak bi bilo fantastično da bude tandem krilo za sve koji bi da probaju!

Inicijalna obuka može bez profi-instruktora, a i ako ga prizovem to te neće ništa koštati.Ako nakon toga odlučiš da nastaviš obuku, cena će biti sa popustom ;)

Tandem ću sigurno poneti, na žalost neću imati čast da vas ja vozim ove godine (problemi sa leđima) :(, ali biće tu i iskusnijih pilota!

Samo još da uknapim termine i  8)

 

Sjajno! Čekamo "konkretno otprilike termin" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Ej drugari, ja već neko vreme planiram da probam da izvedem ground launch - poletanje i letenje padobranom sa brda.

 

Ameri se odavno zezaju sa tim (http://www.canopypiloting.com/glc.htm), a koliko znam niko to još u Srbiji nije pokušao da izvede.

 

Dakle, potrebna je malo strmija padina (padobran ima lošiju finesu od glajdera, negde oko 1:4-1:5), po mogućstvu gola i sa čistinom za prizemljenja pri dnu. Pomoć kolege paraglajderiste bi svakako bila dobrodošla - ovde upadam na njihov teren  ;)

 

Tako da ako ste zainteresovani da napravimo avanturicu, računajte na mene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ej drugari, ja već neko vreme planiram da probam da izvedem ground launch - poletanje i letenje padobranom sa brda.

 

Ameri se odavno zezaju sa tim (http://www.canopypiloting.com/glc.htm), a koliko znam niko to još u Srbiji nije pokušao da izvede.

 

Dakle, potrebna je malo strmija padina (padobran ima lošiju finesu od glajdera, negde oko 1:4-1:5), po mogućstvu gola i sa čistinom za prizemljenja pri dnu. Pomoć kolege paraglajderiste bi svakako bila dobrodošla - ovde upadam na njihov teren  ;)

 

Tako da ako ste zainteresovani da napravimo avanturicu, računajte na mene!

 

Za strminu ne znam, ali je Zlatibor uglavnom go. Evo, dogovaramo se pa ako si voljan... pridruži se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Zivim blizu Zlatibora, u vojsci sam napravio 15 skokova pa mi je tema malo pokrenula rovca.

Medjutim, kad malo bolje razmislim ipak cu biti vodonosa, rostiljdzija i sve sto zatreba dok vi letite.

Ako ima mesta, vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Zivim blizu Zlatibora, u vojsci sam napravio 15 skokova pa mi je tema malo pokrenula rovca.

Medjutim, kad malo bolje razmislim ipak cu biti vodonosa, rostiljdzija i sve sto zatreba dok vi letite.

Ako ima mesta, vidimo se.

 

Svi su dobrodošli. I oni koji hoće da probaju paraglajder, i oni koji hoće to samo da gledaju sa zemlje a vole roštilj ;), neki će se vozati po Zlatiborskim brdima i igrati sa Garmin GPS uređajima, drugi će se vozati po Zlatiborskim putevima... šta god! Samo da se nađemo i družimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja dolazim sigurno. Necu da letim, necu da se igram sa tim skupim GARMIN igrackama (cini mi se da je Hitman rekao "Kome to treba u Srbiji"), na motoru imam kais....ali sto cu da jedem, auuuu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ima li šta novo rogec po pitanju nastavnika letenja? Ako on ne može da odvoji vremena, mi bi mogli da se organizujemo za neki od narednih vikenda?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ja sam leteo paraglajderom,motornim zmajevima i ko zna koliko puta sportskim avionom.Isao sam u Vrsac na Akademiju i izvozio oko 10-15 casova sa instruktorom na C-172 Skyhawk.Nazalost,nisam imao kinte da odradim obuku za sportsku C licencu,ali sam dugi niz godina leteo po malo na raznim avionima.Inace sam u Kostolcu u aero-klubu i tamo sam se dosta naleteo.Tamo,inace pravimo i miting svake godine, zadnje subote avgusta.

Letenje je super i to mi je oduvek bila najjaca zelja,da postanem pilot.Nikad to zvanicno nisam postao i sad imam 39 godina,ali sam bar dosta leteo.

 

Letenje paraglajderom je nesto posebno od svih nacina letenja.To je nadmetanje i koriscenje samo prirodnih pojava i neverovatan osecaj slobode i nadmocnosti.Ko nije probao to ne moze da shvati.Najlepse mi je bilo kada sam leteo u CG sa Slobom iz Niksica koji radi u Becicima svake letnje sezone.Ja sam imao privilegiju kao "kolega" da odletimo posebnu voznju.Turiste obicno spusti sa vrha pravo na plazu za nekih 10-15 min,a mi smo leteli 45 min.Isli smo sa poleta od 700m nadmorske visine do 1500m iznad vrhova pa se onda spustili preko Budve do Becica.Imam i slike iz vazduha sa 1000m iznad Budve samo sa parom kaiseva oko butina i grudi.Neverovatan dozivljaj.Jos covek nije hteo da mi naplati nista,a ja sam morao da ga castim,jer ovo ne verujem da cu ponovo doziveti.Ja ne letim sam paraglajderom jer nisam zavrsio obuku i nemam opremu,mada i ovde kod mene ima klub koji radi po Homoljskim planinama i svake godine ima takmicenje.

Sve ovo pisem da bih one koji ovo citaju bar malo zaintrigirao da probaju.Verujte mi da je opasnije voziti motor,nego leteti paraglajderom sa nekim iskusnim pilotom.Ja nazalost necu moci sa vama jer mi motor crko i moram ovih dana da ga popravljam sto ce mi izvuci dosta kinte,ali vama zelim svaku srecu,cisto nebo i bezbedne puteve do Zlatibora.

 

@markone

obavezno javi kada je miting na Ceneju,gledacu da dodjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Računajte i na mene, uvek sam bio adrenalin džanki. Valjda zato nisam oduševljen fudbalom, košarkom i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Računajte i na mene, uvek sam bio adrenalin džanki. Valjda zato nisam oduševljen fudbalom, košarkom i sl.

 

Hehe... Lepo si ovo rekao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja sam leteo paraglajderom,motornim zmajevima i ko zna koliko puta sportskim avionom.Isao sam u Vrsac na Akademiju i izvozio oko 10-15 casova sa instruktorom na C-172 Skyhawk.Nazalost,nisam imao kinte da odradim obuku za sportsku C licencu,ali sam dugi niz godina leteo po malo na raznim avionima.Inace sam u Kostolcu u aero-klubu i tamo sam se dosta naleteo.Tamo,inace pravimo i miting svake godine, zadnje subote avgusta.

Letenje je super i to mi je oduvek bila najjaca zelja,da postanem pilot.Nikad to zvanicno nisam postao i sad imam 39 godina,ali sam bar dosta leteo.

 

Letenje paraglajderom je nesto posebno od svih nacina letenja.To je nadmetanje i koriscenje samo prirodnih pojava i neverovatan osecaj slobode i nadmocnosti.Ko nije probao to ne moze da shvati.Najlepse mi je bilo kada sam leteo u CG sa Slobom iz Niksica koji radi u Becicima svake letnje sezone.Ja sam imao privilegiju kao "kolega" da odletimo posebnu voznju.Turiste obicno spusti sa vrha pravo na plazu za nekih 10-15 min,a mi smo leteli 45 min.Isli smo sa poleta od 700m nadmorske visine do 1500m iznad vrhova pa se onda spustili preko Budve do Becica.Imam i slike iz vazduha sa 1000m iznad Budve samo sa parom kaiseva oko butina i grudi.Neverovatan dozivljaj.Jos covek nije hteo da mi naplati nista,a ja sam morao da ga castim,jer ovo ne verujem da cu ponovo doziveti.Ja ne letim sam paraglajderom jer nisam zavrsio obuku i nemam opremu,mada i ovde kod mene ima klub koji radi po Homoljskim planinama i svake godine ima takmicenje.

Sve ovo pisem da bih one koji ovo citaju bar malo zaintrigirao da probaju.Verujte mi da je opasnije voziti motor,nego leteti paraglajderom sa nekim iskusnim pilotom.Ja nazalost necu moci sa vama jer mi motor crko i moram ovih dana da ga popravljam sto ce mi izvuci dosta kinte,ali vama zelim svaku srecu,cisto nebo i bezbedne puteve do Zlatibora.

 

Najgori smo mi wannabe piloti  ;D ;D ;D

Ostalima možeš da pričaš koliko hoćeš!

 

@markone

obavezno javi kada je miting na Ceneju,gledacu da dodjem

 

Nemaš brige! Planiram sve da vas pozovem čim dobijem pouzdanu informaciju o datumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

ja cu da jedem rostilj dok vi letite

 

ahahahah!

 

daco, ostao sam ti veciti duznik za onaj predivan dan u Bijeljini! Inače, video sam te u jutarnjem programu pre neki dan! ;)

Svi su dobrodošli! Ko ne želi da leti ne mora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja