Jump to content

Moto Zajednica

Nevidljivi smo i za kolege bajkere

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Popodnevni događaj svedoči da nismo nevidljivi samo vozačima automobila, kombija, traktora, već se dešava da smo nevidljivi i sami sebi.

Kolega sa svojim Beverlijem se danas isključuje iz kružnog toka u KG (Fijatov znak - znaće moji Šumadinci) i hvata lagano pravac ka Bresnici. Pre ulaska na nadvožnjak sa desne strane (iz industrijske zone) dvojica bajkera mu uzimaju prvenstvo. Prvi prolazi nekako, a drugi direkt gađa u njega.

Taj drugi pada takođe, bez nekih ozbiljnijih posledica, a ovaj moj ortak se prosuo lepo. Sreća bez lomova, ali je sav odran. Sreća vozio je polako.

Sve se završilo u korektnom tonu, bez snaga reda, uz poziv majstora za procenu štete (Bev je ljudski polupan) i nadoknadu iste na licu mesta. Valjalo je otići bar do lekara, ali će drugar tek noćas shvatiti šta ga boli (a doktor je po profesiji).

Momci su mu zaista pomogli da se sabere i kunu se da ga nisu primetili. Kombi zaklonio pogled...

 

Džaba ljutnja na druge učesnike u saobraćaju, živ dokaz je ova situacija da smo i sebi samima nevidljivi, zato pamet u glavu - ko se čuva i Bog ga čuva :)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja uvek pogledam dva puta levo pre ukljucivanja. Navika i praksa koja se pokazala odlicno cak je bila na reklamama o bezbednosti . Znaci ukljucujes se- prvo levo pa desno, pa opet jos jednom levo! pa se onda ukljucujes. 
Mada desava se svakome da pogresi, ko vozi taj i gresi jbg.

Blago ovima sto iskesiraju na licu mesta, bokte ja u dzepu redovno za nesto goriva lol :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@Zuba87

Jesi li čuo šta kaže za crvenu boju?!

Pa ti sad biraj koji ćeš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Чуо! Каже мораш да делујеш опасно да би те приметили. Значи, намуњен, црн, црна кацига и опак поглед! То је добитна комбинација! И бродска сирена уместо оне са колица Максимилијана Топаловића :)

Закључак из свих озбиљних постова ове теме је:

Дефанзивна вожња обавезна, нико те не види.
Евентуално пешаци и бициклисти, али свако већи од тебе је ту да те згази, па макар то био само већи мотор од твог...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja "svirkam" kao na svadbi, mislim da me je to u vecini situacija spasilo... Drzim sirenu dok ne bude svestan mog prisustva taj koji potencijalnu opasnost predstavlja...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ja nekako vozim prosečno, nekad sporije, nekad brže. Neiskusan, tek druga sezona, i uvek nekako razmišljam kako mi je u sledećoj krivini traktor odmah ispred i kako ću odreagovati.  

 

Volim da sretnem kolege na putu da se javim, svirnem, blicnem...

 

Ali kad nalete neki pojedinci, pa me pri mojoj brzini od 100 kmh npr, obiđe i to sa moje desne strane, jer ja uvek vozim u levoj polovini svoje trake, i to me obiđe sa 150kmh, ja baš poludim...

 

Šta da sam obišao rupu, da se sklonim u desno, da ide kamion ili autobus u susret pa mahinalno se pomerim dalje od njega.

 

Dovoljno bi bilo da se zadrži iza mene sekund da vidim da sam sporiji i da se ja pomerim pa ti vozi, a ne ovako...

 

Baš me takve kolege i takva vožnja iznerviraju...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako mozes.... stigni ga, ako ga stignes.... pitaj ga sta to radi.... ako se pravi pametan.....namlati ga :) pa nece vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 13.10.2018. at 22:41, Satelis je napisao:

Ako mozes.... stigni ga, ako ga stignes.... pitaj ga sta to radi.... ako se pravi pametan.....namlati ga :) pa nece vise.

Ako moze,bolje da ga ne juri. On je pokazao da je umobolan samim obilazenjem sa desne strane. Teraj budalu u qrac,vozi svoju voznju i uzivaj u njoj. Svojim nacinom voznje taj bahati pokazuje da nema mozga,samim tim u nekoj raspravi moze da te bocne srafcigerom i onda krece igranka u krug. 

Zivot je lep i sto manje kontakata sa idiotima cini ga jos lepsim.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ipak bilo preloma. Neka zajebana koščica poviše zgloba leve šake - ne može da uvrće šaku levo-desno. 2 meseca gips. Zaboravio da u štetu uračuna novu lanenu košulju Barbolini (80€), kožnu torbicu (60€) i matore farmerice (aj nek su one otpisane) :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .
Ja "svirkam" kao na svadbi, mislim da me je to u vecini situacija spasilo... Drzim sirenu dok ne bude svestan mog prisustva taj koji potencijalnu opasnost predstavlja...
100 posto tacno,potpisujem!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 15.10.2018. at 10:02, Singularitet je napisao:

Ipak bilo preloma. Neka zajebana koščica poviše zgloba leve šake - ne može da uvrće šaku levo-desno. 2 meseca gips.

Vrvtn scafoidna kost. Meni rekoše najzajebanija u zglobu šake pošto neka tetiva prolazi kroz nju i ako se pri srastanju previše materijala 'zalije', može da pravi problem ceo život posle.

 

(On je doktor pa će sam da odluči, ali ja mu iz iskustva nikako ne bi preporučio gips na šaku. Mislim da mogu da nađem moj fiksator za levu šaku koji sam koristio umesto gipsa i koji se skida i stavlja po potrebi da može da opere ruku, da može da vežba, da može da mrda sve ostalo u šaci inače će sve to da atrofira a rehabilitacija je 2-3 puta duža od svakog gipsa. Poslao bi kao poklon pa da ga baci kad ozdravi i daj Bože da nikome nikada ne zatreba ponovo...) - briše se  :grr:

 

 

EDIT:  Sad vidim datum, dve nedelje već prošlo  :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Zaboravih da pomenem, a raspitao sam se, momci kod sebe imali nešto sitno para i zvali kuma da donese ostatak na lice mesta. Znači nisu te sreće da nose po 250 jevreja u džepu standardno :)

I da, ovaj što je udario mog "nevidljivog" drugara je par puta zvao da pita kako je i treba li neka pomoć. Korektno po meni, hvala Bogu nismo još uvek svi deevoluirali u stoku ;) 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja