Jump to content

Moto Zajednica

Majlovac 01.09.2018

Recommended Posts

• Zainteresovan, 721 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville
pre 13 minuta, zemunac72 je napisao:

Upravo tako. Svaka cast svakome ko ispostuje sve potrebne radnje na vreme u toj sekundi ili dve. 

Najbitniji faktor je definitivno iskustvo u raznim situacijama.

Citajuci sve napisano zakljucujem ,doziveo sam udes zato sto ne znam da vozim i odreagujem na pravi nacin. Sa svojih 46 godina je verovatno kasno da sedam u klupu i ucim a ako nastavim da ucim u praksi...poginucu pre nego sto savladam sve. hranicu golubove u parku i tako mozda dozivim penziju.

Za motor i skolu nikad nije kasno,kolega:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 893 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Zemunac, nek ste vi meni zivi i zdravi, dobro ce to biti.

Nego,  moram da se malo ukljucim omiljeni sport na ovom formu, u mudrovanje. 

Vozim golaca, imam crnu jaknu i BELU flip ap kacigu. Iskustvo mi govori da  je BELA kaciga uocljivija i  izaziva respekt kod vozaca, koji u prvom momentu nisu sigurni da li sam saobracajac ili civil, pa pazljivije reaguju. 

Eto, dodado i ja koju na gomilu. 

Pozdrav.

• Podržavam 1

• drumski ratnik, 132 postova
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 13 sati, bmw je napisao:

Gospodo, ako smem.....

Ako hočeš izbeči prepreku (recimo auto koji ti izlazi sa tvoje desne strane na put) prvo treba maksimalno zakočiti (maksimalno mislim kočenje na obe kočnice do granice proklizavanja),naravno pogledom tražiš najbolju opciju za obilaženje (ako je moguče), te u zadnjem momentu pustiti kočnice,usmeriti pogled ka izlazu, stisnuti kvačilo te izvesti manevar izbegavanja.

Zaboravite dodavanje gasa i slične varijante, jer če vas na mokrom, masnom ili prašnjavom asfaltu dupe preteči i eto belaja. Da o upravljivosti motocikla pri dodavanju gasa uopšte ne pričamo. Prvo treba smanjiti brzinu koliko je to moguče (maksimalno kočenje) iz razloga jer je lakše napraviti manevar izbegavanja pri 40km/h nego pri 60km/h, pri sudaru su ozlede puno manje pri manjim brzinama,a ponekad je lupanje u auto puno bolja opcija nego susret sa mercedesovom značkom ili FAP-ovim znakom na suprotnom pasu. Zašto stisnuti kvačilo pri izvođenju manevra izbegavanja? Pa zato jer si stiskanjem kvačila izbacio jednu količinu (mašinu) iz jednačbe koja radi protiv tebe. Stisnite kvačilo i obratite pažnju koliko se lakše motor obara i kontroliše nego bez kvačila......

Samo moj savet, koji nije obavezan .......možda neko ima drugačija iskustva....

Podržavam, kolega. Zato sam i zakačio onaj link o trail braking-u gde se lepo vidi promena upravljivosti motora pri kočenju i dodavanju gasa. Da ne pričamo dalje o brzini pri udaru, odnosno zakonima fizike koje si prikladno spomenuo. :takoje:

Pre 11 sati, zemunac72 je napisao:

Upravo tako. Svaka cast svakome ko ispostuje sve potrebne radnje na vreme u toj sekundi ili dve. 

Najbitniji faktor je definitivno iskustvo u raznim situacijama.

Citajuci sve napisano zakljucujem ,doziveo sam udes zato sto ne znam da vozim i odreagujem na pravi nacin. Sa svojih 46 godina je verovatno kasno da sedam u klupu i ucim a ako nastavim da ucim u praksi...poginucu pre nego sto savladam sve. hranicu golubove u parku i tako mozda dozivim penziju.

Druže, to i ja kažem: svaka čast svakome ko ispoštuje sve potrebne radnje na vreme u toj sekundi ili dve. :care:

Ali takođe ne gubim želju da to budem i ja (jednog dana), niti gubim interesovanje za unapređivanjem svoje vožnje, svakodnevno razmišljanje o pravilnom postupanju i vežbanje reakcija, pretvaranje teorije u praksu. 

Iskustvo... Smatram da se iskustvo ne stiče "samo" vožnjom, nego vožnjom uz vežbu, analizu i korekciju svojih postupaka.

I usput, nisi mnogo stariji od mene, tako da pusti godine. ;)

Želim tebi i supruzi brzo vraćanje u sedlo! :)

• Svrati ponekad, 146 postova
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
17 hours ago, mickeyZ said:

Nisam dugo clan foruma i ako ne gresim rekao bih da si ti prvi ko je javno "priznao" da odvojis vreme za parking i mogu ti reci svaka cast. Podrzavam tvoj pristup. Samo pocetnicki pristup otvara um za ucenje novih tehnika a ego i stav ja sam najbolji drzi um zakljucanim.

:) Caka je u tome sto ako u nekim drugim sferama zivota ako imas veliki ego, uglavnom ti nece biti nista, a u ovoj nasoj tematici voznja motora, moze da ode lako ode glava ukoliko ne zauzmes stav "znam da nista ne znam", bar je to moja filozofija.

Ko hoce na parking da vezba kad idem, dobrodosao je

• Podržavam 1

• munZe konZa, 108 postova
  • Motocikl: GSX600F
pre 54 minuta, filipfg je napisao:

ukoliko ne zauzmes stav "znam da nista ne znam", bar je to moja filozofija.

Kad god sam pomislio kako znam da vozim napravio sam sranje. Kad god sam rekao da me dugo nisu panduri kaznili za nesto...eto ga zaustavljanje i prijava,davanje mita...

Covek se uci dok je ziv. Rossi i Marquez znaju sa voze to je fakat,pa naprave gresku...

Samo nek je zdravlja,vezbacu ja sve tehnike dokle god mogu sam da se popnem na bike.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja