Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Prince 125 auspuh

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

pozdrav svima

Pazario sam  pre neki dan pomenuti motor, ispala neka kombinacija na brzinu :) MOtor pali, radi bez greske, ide solidno i sa jedim i sa dvoje, problem je auspuh. Posle voznje donji auspuh je vreo, gornji je hladan. Na samom pocetku izduvi su vreli oboje, gornji je vreo do polovine, tj tacno ispod motora gde ima ona cev koja spaja jedan i drugi auspuh. Skinem kabal sa svecice sa desnog cilindra motor pali, skinem kabal sa levog cilindra motor pali, kontam klipovi su uredu, funkcionisu sta sad oko tih auspuha moze biti problem? Da li je to kod njih tako fabricki, ili postoji mogucnost da je tu nesto prepravljano ili postoji neki kvar? molim za pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ako ide kako treba onda ne diraj nista.Ja kod mene nisam to testirao koji je topliji mada ako se dobro secam mislim da je donji dosta vreliji.Provericu sutra pa cu javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 8 sati, insajder je napisao:

Ma i ne planram da cackam nista, bar ne za sada, nego me samo interesuje da li je to tako fabricki? nekako mi je nelogicno:na_glavi:

 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pa kad stavim ruku na gornji auspuh i dodam gas uopste nema da "duva" iz njega dok je kod donjeg sve normalno. Cevi na izlazu su podjednako tople, tj vrele posel malo duze voznje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Danas sam proverio i kod mene je donji znatno topliji od gornjeg.A kako to mislis nema da duva?Nije lose da proveris svecice jer se desava da izgore a ujedno mozes da vidis i kakva ti je smesa. Sto se tice tog katalizatora ja mislim da se to pogresno naziva.Jer u mom auspuhu su bile samo 3 pregrade a katalizator je nesto sasvim drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pa kao da auspuh nije u funkciji, uopste nema da izlaze gasovi iz njega, samo iz donjeg. Skidao sam juce auspuhe sa motora, i taj gornji kao da je zapusen od pola prema izlazu, kad zakukam onu cev koja ih spaja na polovini i pukusa da dunem kroz njega ne moguce je. Pokusao sam i zicu da guram kroz njega, stigne do pola auspuha i nece dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Taj gornji je stavljen samo zbog estetskog izgleda, a sve izlazi na donji preko tog bajpasa sto ih spaja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja