Jump to content

Moto Zajednica

Maxi skuter Piaggio X9 500 i.E

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Piaggio X9 500 2002 jako dobro ocuvan.
Registrovan do Juna 2018,nije registrovan na moje ime,ali moze da se prevede odmah po kupovini.
Uradjen servis pre 4.000km,ulje,filter,kais,plocice,termostat(imam stare,zamenjene delove),obe gume skoro nove.

U motor NEMA NIKAKVO ULAGANJA,masina je perfekcija,sve potpuno ispravno.NEtrosi ulje,NEtrosi vodu, sve na svom mestu...

Fabricki kofer sa naslonom za suvozaca,vizir se podesava po visini u 3 stepena.
Gabrielli Racing auspuh koji se jako dobro cuje.

Ispravan,ceo,zdrav skuter,koji nije lomljen,krsen i lepljen.Sve stoji na svom mestu i sve je ispravno.
 
Ja sam ga kupio u martu od visegodisnjeg vlasnika(na koga je registrovan i dalje),provozao sam 1057km sve ukupno za 6 meseci od kako je kod mene.
 
Nisam primetio nikakve smetnje na motoru,sve je ispravno svaka lampica,sijalica,sveee.Odlicno pali i hladan i vruc.
 
Jedine zamerke koji su bile na motoru su sledece.
Kad pustim ruke sa volana pravio je onaj wobble efekat.Istrazivao sam uzrok na motoru i internetu i nasao. Iz nekog razloga nosac kofera nije pod "libelu" na mestima gde se srafi za sasiju motora,tako da sam to otklonio vrlo lako sa par podloski,sad je laserski prav kad se pusti volan.
Druga zamerka je akumulator.Napisao sam vec da sam jako retko vozio motor,tako da je bilo perioda da nije paljen i po 20ak dana. Prvo pauziranje od tih 15-20dana i akumulator nije hteo ni da pipne.Kontaktirao sam naseg dobrog Darka@Satelis (ovim putem se zahvaljujem javno) da mi kaze gde stoji akumulator(AHAHAHAHAHA).
Posle intervencije dolaska do akumulatora,napunio ga i testirao nekoliko puta punjenje na skuteru koje je 13,7V kako u leru tako i u voznji pod punim gasom.
Na svu srecu akumulato je u garanciji,tj star je valjda godinu dana,mozda i manje,pa sam zvao ovlasceni servis da reklamiram akumulator,ali su me oni otkovali na keca,jer navodno nemam overen 6to mesecni servis u garanciji akumulatora i da nemam pravo na reklamaciju.
 
To je odprilike sve,ako nekog nesto jos zanima,tu sam za pitanja,dogovore i ostalo.
Moze neka zamena,a i nemora :) neka nudi ko sta ima...
Cena na PA oglasima je 1800e,ali ce ona biti jako lepo korigovana za nekog kolegu sa foruma i za kes kupovinu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Mislim da nema svaki model el. centralni stender. Video sam po netu da neki imaju. Ovaj nema.

 

Plus,nisam gore napisao,centralni je skinuo prethodni vlasnik kad su montirali ovaj izduv,smetao je pa su ga skinuli. Dobio sam ga uz motor,ali nisam imao vremena da vozim da neko proba da ga montira nazad,mislim da moze da se namesti uz minimalnu prepravku,mozda i bez ikakvog budzenja. Sada ima samo copavu.

 

Ja sam ga podizao obicnom hidraulicnom dizalicom koju koristim za kombi,oba tocka u vazduhu,kad sam montirao gume. Ima na sred motora deo sasije na koju se dizalica osloni i bez ogrebotine ide u vis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Samo EVO model od 2003 ima centralu na dugme,i naravno većina ih ne radi. Imao ga i naravno nije radio. Ljudi sede na motoru i onda na dugme ga dižu na centralni štender.

To bi realno trebala da bude pomoć prilikom podizanja motora koji nije tako lak,oko 240kg sa svim tečnostima.

Ovaj na slikama izgleda odlično i želim ti da ga što pre udomiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Hvala brat.

 

Ako ode super, lova se odmah preusmerava,ako neode neka ga odlican je,jedino sto preko zime nemam gde sa njim,a i preko leta jedva da se malo provozam i to skoro sve po lokalu i malo dalje.

 

Uglavnom se zapalim za neki motor ,sproleca me uhvati neki vrbopRC,kupim ga,onda stoji,jer nemam kad da ga vozim,a kad dodje jesen prodaja jer nema gde da stoji i tako skoro svake godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ISTORIJA SE PONAVLJA

 

Drugi put uspesno razbijen motor ispred garaze u sopstvenom dvoristu.(prvi put je bilo 2010god suzuki gsxf750,na istom mestu,na slican nacin)

 

Ako ima zainteresovanih cena na PP

 

Motor doneo iz sela,i kao sto sam pisao,kupljen bez centralnog stendera,tako da sam ga poturio na neki panj,upalio da odradi,da proverim ulje,antifriz....U trenutku nepaznje sam se naslonio na gas i katapultirao motor u garazu. Udario je desnom stranom od policu i pao na levu i slomio retrovizor.

 

OD ulaganja ima da se uradi serivis,ulje i filter,kupi nov akumulator jer ovaj posle par dana stajanja nepali, i da se sanira steta koju je moja inteligencija napravila.

Kad sam ga razbio,onda mi nije bilo tesko da montiram centralni stender,ali lako je biti vojvoda posle bitke.

Uglavnom centralni namontiran,ali nemam oprugu,ali bar sad moye sigurno da stoji na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mala steta na tako ocuvanom primerku, kad te oce-ono te oce i to ti je....

Kontaktirao sam drugara jednog, dao tvoj br. pa ako se odluci zvace te, Stefan se zove da znas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ok,hvala brat.

Emocije su malo splasnule sa obzirom da sam danas hteo da ga zapalim.

Izvrteo sam neke brojeve za delove,nov retrovizor sve komplet je 2.000din,kompletno donje korito (ovo gde je rupa kod nogu) je 30e,aku nov 40e,ulje i filter 20e,tako da ce moci da se uklopi oko 100e da bude picikato.

 

Ali u svakom slucaju,ako ga prodam bolje,nemogu da ga gledam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja