Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Katana

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja mislim da je cena realna i svaka cast na tome. Ponuda/traznja, ako su male pare znaci da ce se motor brzo prodati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Ja isto mislim da je motor podcenjen, ne samo moj nego generalno ovaj model. Agregat je proveren i izuzetan. Uljano hladjen, maltene neunistiv i izuzetno dugotrajan. Deli agregat sa Banditom 600 a po meni je mnogo udobniji i bolji za putovanje zbog veceg medjuosovinskog rastojanja tako da na putu lezi savrseno pogotovo u dvoje gde za suvozaca i prtljag ima mesta i vise nego dovoljno a Bandit recimo mnogo vise na ceni od ovog modela.

Moj primerak kod koga je ulozeno dosta para i truda sto za opremu koju ima sto od redovnih servisa gde nije ostalo skoro nista vise za zamenu za neki duzi naredni period mislim da vredi i vise od cene za koju ga ja dajem ali sam spustio malo cenu jer je kod mene vec nekoliko godina, lepo sam se navozao i preso pozamasnu kilometrazu njime, super me sluzio tako da je vreme za promenu. Medjutim i pored snizene cene zainteresovanost je jako slaba. Pozove po neko a jos niko nije doso da pogleda motor.

 

Mene sluzi super i ja ga i dalje vozim i putujem njime pa ce se javiti valjda neki zainteresovani kupac.

 

Hvala na pohvalama za motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Taj motor ima samo jednu manu: ruzan je po opste prihvacenom misljenju. Meni nije, jadina zamerka koju imam su heblovi, volim uspravno da sedim. Nadam se da ce se naci kupac koji zna i ume da ceni lepo odrzavan motor i sve prednosti agregata koje si naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
45 minutes ago, stilgar said:

Taj motor ima samo jednu manu: ruzan je po opste prihvacenom misljenju. Meni nije, jadina zamerka koju imam su heblovi, volim uspravno da sedim. Nadam se da ce se naci kupac koji zna i ume da ceni lepo odrzavan motor i sve prednosti agregata koje si naveo.

Slazem se, zato je i potcenjen. Tako i rf600 na primer itd... Bandit je precenjen na oglasima za ono sto nudi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ne znam da li ste ikada probali GSX750F, odličan je položaj za vožnju. Heblovi nisu preniski, viši su nego na GSX600F. I Dule i ja smo imali dane sa 500+ kilometara i nismo bili samleveni posle vožnje.

Većina ljudi koji su ga vozili pređu na nešto drugo samo iz razloga što im je dosadilo da voze isti motor dugi niz godina. Isto tako, većina se i pokaje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja sam na mom gsx600f prepravio volan i stavio od bandita i vislji vizir al kupaca nema odn. necu da ga poklonim registrujem i vozim 3 komada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Vrlo udoban , pouzdan i povozan motor.

Kad si u mojim godinama možeš da mu oprostiš čak i izgled :) .

Valjda su pokušali da iskopiraju Triumf  Sprint 955 .

Ili je Triumf kopirao Suzuki, nije važno... Meni su i jedan i drugi sasvim o.k.

 

Ali imao sam do sada par motora sa satom u miljama i to me baš nerviralo.

Čini mi se da inače retko gledam u brzinomer i pređenu kilometražu, ali kad su cajgeri u miljama, imam utisak da više vremena potrošim na non-stop preračunavanje milja-kilometar, nego što sam skoncentrisan na vožnju.

I da...., kod ovog motora mi je zanimljivo, kako je, čime, kojom tehnikom, neko uspeo da onako izgrebe onaj rezervoar za kočionu tečnost ručne-prednje kočnice ?

Ako postoji neko logično i bezazleno objašnjenje, oprostiću mu "milje" i pokušati se pogađati sa tatkom za motor.

Jer čini mi se da se trenutno ne može nigde dobiti "više motora" za manje novaca, nego pri kupovni GSXF 750, ovog ili bilo kog drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Eh da je nesto udobno na dalje kao ovaj al lagano za bacanje kroz krivine kao sv650 :D Al ne vredi bez bar 2 motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
Pre sat vremena, jasminko VIR je napisao:

I da...., kod ovog motora mi je zanimljivo, kako je, čime, kojom tehnikom, neko uspeo da onako izgrebe onaj rezervoar za kočionu tečnost ručne-prednje kočnice ?

Jasminko, odlicno zapazanje :) mene to buni vec evo 4 godine koliko je motor kod mene.  Prethodni vlasnik mi je rekao da se to izgrebalo kod majstora dok je menjao ulje u kocnicama zato sto nije ogrebana cela posuda vec samo poklopac pa kao kad je bio skinut ali opet to kao da ga je neko namerno smirglao o beton ili sta vec. Potpuna misterija kako je to ogrebano. A sa druge strane nije sigurno od pada zato sto bi morao ozbiljan pad da bude da se taj poklopac tako ogrebe a prosto na motoru su i dalje original heblovi, viljuske, vizir a i posuda nema ni najmanju ogrebotinu. U svakom slucaju meni nije smetalo da bi trazio drugu i menjam ovu fabricku a da je misterija kako se to desilo ostace misterija.

 

Sto se tice sata u miljama brzina nije problem zato sto sa unutrasnje strane kruga su crtice u km/h tako da u toku voznje moze da se prati. A i @rboban je to lepo resio tako sto je isekao male kockice onih samolepljivih stikera  u raznim bojama i zalepio ih na recimo 50 km/h, 80 km/h i 120 km/h za slucaj da ne vidis ove sitnije unutrasnje oznake. Meni je veci problem bio recimo predjeni put u miljama jer ja bas pedantno pratim i belezim svako sipanje goriva ali to upisujem u neku aplikaciju u kilometrima i onda kada sam na putu van Srbije ne moze apliakcija da mi konvertuje odmah jer to radi online nego sam zapisivao pa kad stignem u smestaj uhvatim internet pa upisem.

 

Da, imam neku aplikaciju gde je belezeno svako sipanje goriva od kad je kupljen motor tako da ako buduceg vlasnika zanima moze da pogleda gde je vozen, kada, koliko, kakva je potrosnja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da li je farban motor ili je orginalna boja na orginalnim plastikama ?

Ako nije, onda je rešenje misterije to, da su mu zamenili poklopac pri menjanju ulja i stavili drugi izgrebani sa drugog motora. :)  .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Pa kako mi je prethodni vlasnik reko originalne su plastike i motor nije farban ali ja ne znam kako se to može proveriti. Ne deluje da je farban a plastike se ne mogu proveriti da li su originalne. Nisu nigde varene i krpljene. Ima jedna ogrebotina sa desne strane koju je prethodni vlasnik malo zafarbao ali se oseti ogrebotina pod rukom tako da nije gitovano nista i nije vareno sa unutrašnje strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pozdrav ljudi, da se i ja umešam u oglas...

Jasminko, ukoliko pazariš motor, da li ti trebaju nosači sa kompletom od 3 kofera?

Ja sam već kontaktirao Tatka (lol, Tatko :jee5:), oko tih nosača i kofera, pa u slučaju da ti ispazariš motor a koferi ti ne trebaju, ja sam zainteresovan za iste. 

To dođe dobro za sve, ti prođeš jeftinije, Tatko uzme veću kintu u sumi, a ja prođem jeftinije za kofere pošto ih svakako jurim. :sampion:

Ukoliko dođe do transakcije sa tobom, a ne trebaju ti, javi mi se, porfavor!

Ukoliko Tatko odluči da ih da, pre prodaje neka se javi Tatko, porfavor!

Ili ako su svi ok, dogovaramo se u troje.

Imam čak i predloge oko cene, ali to samo ako ste vi ok sa tim... :P:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Motor prodat kolegi sa foruma. Zelim mu da se lepo nauziva i da ga sluzi dobro kao i mene. Napisace on svoja iskustva vec u nekoj temi ako bude zeleo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja