Jump to content

Moto Zajednica

vožna na punomoć i prekršaji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova

u slučaju da prodam auto ili motor i da mi kupac traži punomoć za vožnju da li mogu da imam nekakvih problema ako kupac dok vozi  na punomoć napravi neki prekršaj i kako da se opravdam pred zakonom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

koliko ja kontam, mozes imati neprijatnih situacija, ali se sve svodi na kraju na to da overenom punomocju dokazujes da od tog trenutka auto koristi taj i taj a ne ti...i to je kad nekom dajes punomoc do sledece registracije, kad obicno novi vlasnik prebaci na sebe...no po meni to nema poentu, bolje je traziti da momentalno prebacivanje vozila na novog vlasnika...jer sama cifra nije neka, a svima bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

То што некоме дате пуномоћ не значи да ви и даље не можете да возите исти ауто/мотор. Тако да то није никакво оправдање пред законом. 

Мислим да ни уговор није нека заштита ако није урађен пренос власништва.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U suštini tu je samo bitno ko je zapravo upravljao i kako to dokazati. Ako on sam prizna ne treba ti ništa od papira.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

U punomoćju tj. ovlašćenju na kraju se navodi da pored toga što *taj neko* može voziti vaše vozilo, od trenutka izdavanja punomoćja on preuzima svu odgovornost u slučaju eventualnih saobraćajnih prkršaja ali i naplatu eventualne štete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

to po meni moze da fercera jedino ako imas aposlutno poverenje u tu osobu. ja sam na punomoc 3 godine vozio kumov auto, 2x je dobijao poziv u sup, stresirao se sta je, i nakraju ispadalo da je zbog mene i mog parkiranja...neprijatna situacija i meni i njemu...ok, odem platim, donesem par piva kod kuma na terasu pa mi oprosti ;)

no moze da se zakomplikuje ako je osoba kojoj das punomoc skot, pa em nema nameru da prizna, em nema nameru da plati, pa dok ti ne dokazes, recimo ti istekne rega na drugom vozilu, ali ne mozes da registrujes jer postoji neplacena kazna, pa ga vijaj, ili plati tudje sranje da bi resio svoje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Punomoćje je potencijalna klopka

Vlasnik je odgovoran za vozilo u potpunosti, to šta piše u punomoćju ga ne opravdava.

Isto tako svaka eventualna šteta prema trećim licima izvesno pada na vlasnika vozila kao opasne stvari.

 

LM, iako je praksa i ljudi pristaju na to samo da bi prodali vozilo, mogu na taj način prilično problema da natovare na leđa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja