Jump to content

Moto Zajednica

HJC FG15 - pinlock i (ne)integrisani tamni vizir

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Kao svoju prvu (i jedinu) kacigu na preporuku sam uzeo HJC FG15.

 

Posle prve sezone i dužih putovanja, što leti što zimi imam dve stvari da joj zamerim.

 

Prvo i važnije - nedostatak integrisanog tamnog vizira. Na moje najduže putovanje nosio sam naočare ispod kacige, što shvatio da je apsolutno idiotska ideja u trenutku kad sam ušao u tunel.

 

Ima li leka po tom pitanju - jel moguća ugradnja dotičnog vizira ili postoji nekakvo drugo efektivno rešenje?

 

U krajnjem slučaju, radije ću voziti bez zaštite od sunca, ali majku mu, kad se namesti negde tako da mi izbija oči zna i glava da me boli koliko mi se lice iskrivi da bi kompenzovalo. Čitao sam na drugom postu da je neko zalepio traku za zatamnjivanje šajbni - otvoren sam i za takva rešenja, ako nema druge opcije, ali radije bih da sve bude po PS-u ako može.

 

Drugo, ali ne mnogo manje važno - magljenje. Ova kaciga bi trebalo da ima nekakvu zaštitu od magljenja, ali bilo je bogami trenutaka da sam morao dizati vizir, što nije ni najmanje prijatno na hladnom vremenu. Čitao sam da je pinlock najbolje rešenje ovog problema i da je moja kaciga pinlock ready.

 

Jel biste preporučili da stavim pinlock? Da li je pinlock univerzalan za sve kacige?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kupis ova dva artikla

 

http://www.motooprema.eu/sr/proizvodi/kacige/integralne/hjc/hj-09_dark_smoke

 

http://www.motooprema.eu/sr/proizvodi/kacige/integralne/hjc/pinlock_inserts

 

reseni svi tvoji problemi,al kad padne mrak,moras da stanes,zamenis vizir i teras dalje.

 

A Pinlock vredi svaki dinar. Nije univerzalan dodatak koliko ja znam. Ali ono sto znam sigurno je da se grebe sranjce jako lako,al da radi,radi..

Ja sam zato pri odabiru bio iskljuciv da kaciga ima integrisane naocare i pinlock dodatak. zbog naocara kaciga ima koji gram vise ali neka.. vredi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Postoji univerzalan pinlock a sto se tice folije nju zalepis samo u gornjem delu vizira,supruzi sam iz sprdnje zalepio preko celog,svidelo joj se i neda da skinem,ja sa tim nebi ni metar vozio.

Takodje preporuka za zuti pinlock,bilo je na KP za nekih 1500 din. Imam zuti vizir i ne smetaju mi cak ni divlji ksenoni,mana je sto nije homologovan nego "onli for race" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace sa zutim naocarima i vizirima se generalno vidi najbolje i najostrije cak i pri uslovima slabe vidljivosti (kisa,sumrak itd) al citao sam da nije dobro voziti dugo sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Cek jel smo u Tdm temi il sta ??:lol3:

 

Tek Janko kada vidi :)

Ovo za vizir sam pitao opticara i kaze slobodno,obzrom da je Shark kaze sigurno manje smeta vidu nego providni a jeftini (loseg kvaliteta),jedino sto uvek pokisnes,sve ti leepo pa i oblaci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Sviđa mi se ideja tog žutog vizira. Zvuči kao nešto što bi moglo da pije vode. Imate neki link? I nisam baš najbolje razumeo ovo sa kišom - nije za kišu ili šta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To sam slucajno naleteo na kp za male pare (vizir) ,nikad nije oblacno,i kada su crni oblaci ne izgledaju tako kroz njega,sa zutim pinlockom bi resio i problem magljenja i bolje vidljivosti,bio u ponudi na kp za nekih 15 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2836 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Gledaj da je prodaš što pre sad pred sezonu i da ne bacaš više pare na kojekakva rešenja.Masa kaciga imaju integrisane naočare i pinlock pripremu, kud se ti u'vati baš za tu. Ili je bila na nekoj akciji ili šta već.Bez ta dva dodatka kaciga ne vredi ništa. Reši se bede

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Najjeftinije ti je da smanjis gas,pa ispred tunela da podignes vizir,smaknes naocare na vr' nosa i prodjes koroz mrak... :jee: Sto se tice magljenja,da si malo vise citao po forumima iskustva ljudi koji su kupili tu kacigu video bi da se vecina njih zali na maglenje vizira. Sa pinlokom je taj problem uglavnom resiv.

 Priznajem da dosta znaci kad kaciga ima pinlok,integrisani crni vizir,klimu 12-ticu,grejace,jelkicu,ABS,full kozu,TV,MP3,stereo,frizider,'ladno pivo... Ma daaaajjjj... Da se nismo mozda malo razmazili... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2836 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Климу,тв,фрижидер је опрема за мотор а не за кацигу.... немој да збуњујеш човека

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

A koliko je jebeno naći žuti pinlock ready vizir za moju kacigu? Pokušavam da nađem, ali čini mi se da ga nema ni na stranim sajtovima, a kamo li kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja