Jump to content

Moto Zajednica

Nova (2017) flip-up kaciga Schuberth C4

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Verovatno će biti hit. Nadogradnja C3 PRO. Tiha, kvalitetna i "svoja". Schuberth ove godine izdaje još nekoliko drugih novih modela.

 

Ova će biti 750€, bez grafika 650€. 

 

 

c0TdAdfD.png

 

 

 

https://www.schuberth.com/us/products/motorbikes/helmets/c4.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Cena je sa standardno ugrađenim zvučnicima i mikrofonom, dok je komunikaciju "SC1" potrebno dodatno ugraditi.

Komunikacija "Standard SC1" je 200€ a "Advanced SC2" 300€.

 

Ako hoćeš da je sastaviš kompletnu kako treba, ode milja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 Revzilla je izbacila taj C4 u predprodaju jos pre par meseci , i odmah su stavili popust na C3Pro .... treba gledati za dobar dil na stari model kod Louisa ... koga interesuje  ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 Prestigli su me ....

 

 Louis

C4 sa grafikom 629 Eura

C4 bez grafike 545 Eura

C3 jos nije ozbiljnije spustena cena , ceka se ....

 

ali je zato ovaj C3 Louis special spusten jos , ako se ne varam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

imam c3Pro i cekam detaljniji pregled za c4! mora da postoji neko jako obrazlozenje, vidim vizir sa gornje strane je bolje postavljen od prethodnika, za sad je bila mana losije zatvaranje kod starog modela, jesu li to popravili?

 

test ne bi bio hrdjav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

imam c3Pro i cekam detaljniji pregled za c4! mora da postoji neko jako obrazlozenje, vidim vizir sa gornje strane je bolje postavljen od prethodnika, za sad je bila mana losije zatvaranje kod starog modela, jesu li to popravili?

 

test ne bi bio hrdjav!

 

 Sve sto , za sad moze da se nade je na holandskom jeziku , iz nekog razloga ?? , samo sam ovaj nasao da ima citlove na engleskom ...

 

 

valjda ce uskoro da bude vise ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

 Prestigli su me ....

 

 Louis

C4 sa grafikom 629 Eura

C4 bez grafike 545 Eura

C3 jos nije ozbiljnije spustena cena , ceka se ....

 

ali je zato ovaj C3 Louis special spusten jos , ako se ne varam ...

 

https://www.louis.eu/produkte/flip-up-helmets/836?brand=29&gender=&size=&colour=&price=&universal_articles=&sort=price_desc#article_list

 

Nešto se razlikuju ove cene oko Louisa?? Gde si ti našao ove cene?

 

 

Uglavnom, ja juče bio ovde kod nas za C3 Pro i ovu sa grafikom nudio mi za 470€. Bez grafike za 417€. Znači 30% snižena. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

 Prestigli su me ....

 

 Louis

C4 sa grafikom 629 Eura

C4 bez grafike 545 Eura

C3 jos nije ozbiljnije spustena cena , ceka se ....

 

ali je zato ovaj C3 Louis special spusten jos , ako se ne varam ...

spustena je za c3 kosta 349 ja je kupio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nemačka
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800

imam c3Pro i cekam detaljniji pregled za c4! mora da postoji neko jako obrazlozenje, vidim vizir sa gornje strane je bolje postavljen od prethodnika, za sad je bila mana losije zatvaranje kod starog modela, jesu li to popravili?

 

test ne bi bio hrdjav!

I ja imam c3pro, čekamo dakle test. U nedelju idem na sajam motocikala ovde, prvo idem na Schubertov štand!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nemačka
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800

E, evo ovako: juce sam kao sto sam rekao otisao na Schubertov stand i odmah testirao C4, pa evo par prvih utisaka "na suvo":

- veoma je udobna, jako lepo lezi na obrazima, i meni je cak odgovarao broj manje nego na mojoj C3 Pro, ali dobro, ti bi trebalo jos proveriti

- opticki izgleda veca nego C3, pogotovu sira (mada navodno nije, ali tako bar izgleda, mozda zato jer su je vise "zasiljili" napred pa je taj spic na bradi cini pozadi sirom nego sto jeste); mozda su zato sve slike sa strane, a ne spreda (sa strane gledano izgleda inace jako lepo); glava kao Miki Maus :-)

- vizir je zaista veliki, vidno polje je samim tim mnogo sire, sto je isto velika prednost, ali i to dodatno doprinosi da kaciga deluje tako siroko; i valjda zato sto je veci, teze se i otvara (mozda zbog smanjenja buke ili aerodinamicnosti)

- funkcije tj. dugmici su isti kao i kod C3 Pro, s tim da su poboljsani: naocare za sunce se lakse spustaju jer je siber veci i lakse klizi; otvor za vazduh na bradi se sada otvara kao fioka, sto je logicnije (ja na mojoj C3 nikad ne znam da li je otvoren ili zatvoren sa onim prekidacem...); prorez za vazduh gore iznad cela sada ima trostruko podesavanje i isto je kvalitetnije uradjen

- jedina mana koju sam nasao je crveno dugme za otvaranje kacige ispod brade: nekako je manje i glatko je, nema brazde tako da sam se dobro namucio da je otvorim, i to bez rukavica (probao sam nekoliko puta); to je kod C3 bolje reseno - bezbedno a lako se otvara.

 

E sad, momak na standu sa kojim sam pricao mi je rekao da su sve to jos samo protipi i da oni zapravo jos uvek skupljaju utiske od probnih korisnika kao i od vernih musterija na sajmovima itd, pre nego sto se odluce za finalnu verziju modela koji izlazi kasnije na prrolece u prodaju, tako da je moguce da ce poneka sitnica jos i da se promeni dotle. Ali sve u svemu mnogo lepa kaciga, skupa jeste ali je prvoklasna, i pravi naslednih C3 serije....

 

Pozdrav

post-40993-0-13817600-1488794167.jpg

post-40993-0-65422300-1488794167.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Probao sam je u Louis-u imaju je u prodaji. Potpuno isti utisak imam kao kolega Vareze. Moj osjećaj je bio i da je teža na glavi nego C3 pro, ali to je subjektivno jer dok se ne provoza....

 

E sad ovo što gore reče neki momak na štandu da su prototipi u pitanju nešto mi ne štima jer su kacige očigledno u prodaji. Iako ne bi me začidilo da izbace C4 pro vrlo brzo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

E, evo ovako: juce sam kao sto sam rekao otisao na Schubertov stand i odmah testirao C4, pa evo par prvih utisaka "na suvo":

- veoma je udobna, jako lepo lezi na obrazima, i meni je cak odgovarao broj manje nego na mojoj C3 Pro, ali dobro, ti bi trebalo jos proveriti

- opticki izgleda veca nego C3, pogotovu sira (mada navodno nije, ali tako bar izgleda, mozda zato jer su je vise "zasiljili" napred pa je taj spic na bradi cini pozadi sirom nego sto jeste); mozda su zato sve slike sa strane, a ne spreda (sa strane gledano izgleda inace jako lepo); glava kao Miki Maus :-)

- vizir je zaista veliki, vidno polje je samim tim mnogo sire, sto je isto velika prednost, ali i to dodatno doprinosi da kaciga deluje tako siroko; i valjda zato sto je veci, teze se i otvara (mozda zbog smanjenja buke ili aerodinamicnosti)

- funkcije tj. dugmici su isti kao i kod C3 Pro, s tim da su poboljsani: naocare za sunce se lakse spustaju jer je siber veci i lakse klizi; otvor za vazduh na bradi se sada otvara kao fioka, sto je logicnije (ja na mojoj C3 nikad ne znam da li je otvoren ili zatvoren sa onim prekidacem...); prorez za vazduh gore iznad cela sada ima trostruko podesavanje i isto je kvalitetnije uradjen

- jedina mana koju sam nasao je crveno dugme za otvaranje kacige ispod brade: nekako je manje i glatko je, nema brazde tako da sam se dobro namucio da je otvorim, i to bez rukavica (probao sam nekoliko puta); to je kod C3 bolje reseno - bezbedno a lako se otvara.

 

E sad, momak na standu sa kojim sam pricao mi je rekao da su sve to jos samo protipi i da oni zapravo jos uvek skupljaju utiske od probnih korisnika kao i od vernih musterija na sajmovima itd, pre nego sto se odluce za finalnu verziju modela koji izlazi kasnije na prrolece u prodaju, tako da je moguce da ce poneka sitnica jos i da se promeni dotle. Ali sve u svemu mnogo lepa kaciga, skupa jeste ali je prvoklasna, i pravi naslednih C3 serije....

 

Pozdrav

 

hvala, za iscrpni info. imam dodatno pitanje: kako se zatvara c3pro ima problem sa preciznim zatvaranjem i jos moze li da se skida gornja klapna, ventilacija zbog ciscenja?

i dalje stoji test, kako se ponasa u voznji i naravno ventilacija, magljenje, komunikacija...

 

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

 

 Prestigli su me ....

 

 Louis

C4 sa grafikom 629 Eura

C4 bez grafike 545 Eura

C3 jos nije ozbiljnije spustena cena , ceka se ....

 

ali je zato ovaj C3 Louis special spusten jos , ako se ne varam ...

 

https://www.louis.eu/produkte/flip-up-helmets/836?brand=29&gender=&size=&colour=&price=&universal_articles=&sort=price_desc#article_list

 

Nešto se razlikuju ove cene oko Louisa?? Gde si ti našao ove cene?

 

 

Uglavnom, ja juče bio ovde kod nas za C3 Pro i ovu sa grafikom nudio mi za 470€. Bez grafike za 417€. Znači 30% snižena. 

 

Cale, na LOUIS sajtu sad moras da se ulogujes na neki .de ili .at da bi dobio cenu sa njihovim PDV-om. Ako odes na .eu onda ce ti izbaciti cene manje za oko 20% (manje za PDV).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Vidim da je tema za schubert kacigu pa me interesuje vase misljenje za schubert c2?Nekidan sam je uzeo platio 100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

A kontao sam da je vec neko imao itd.a sto se mene tice super je fino cuci na glavi,aerodinamika je uradjena vrh maltene pa se i ne cuje ono ruzno strujanje vazduha itd.sto mi je jako vazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja