Jump to content

Moto Zajednica

Maroko za početnike

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Našem putovanju polako se bližio kraj. Ostalo nam je još četiri dana i nešto manje od 600 kilometara do polazne luke Tanger Med pa nam nije trebalo da žurimo.

 

Još u Khenifri smo putem bookinga pronašli lepo mesto za noćenje u Meknesu.

Onako bezbrižno smo krenuli prema Meknesu. Ništa naročito uz put.  Možda samo da spomenem neuobičajeno skladištenje luka. Is poćetka nismo znali šta je u pitanju dok se nismo približili i videli da su to gomile luka.

 

J0aRAs.jpg

 

Uz put bio je i kombi-market, nije prodavao kobasice nego suve smokve.

 

eTiWLT.jpg

 

FYPyaS.jpg

 

Gde god je bila prilika lokalci su pokrenuli razgovor odakle smo gde idemo… uz obavezan pozdrav »welcome to Morocco« ili »Bienvenue au Maroc«.

 

K97FEv.jpg

 

Jos24c.jpg

 

soilAL.jpg

 

U Meknesu smo malo lutali dok nismo pronašli »našu vilu«. Ona se nalazila u predgrađu, tamo se grade novi stambeni blokovi, videli smo kako oglašavaju stanove, više se ne sećam po kojoj ceni.

 

Dakle, došli smo ispred »naše vile« ali tamo nigde nikoga. Bilo je dosta vruće pa smo se sklonili ispod jedinog drveta, izvadili note book i pronašli broj telefona. Zvali smo gazdu da ga pitamo da nam otvori. Došao je on kolima nakon pola 15 minuta. Sa sažaljenjem je rekao da je vila od juće zatvorena preko zime. Pozvao nas je onutra tek da vidimo gde bi još juće mogli da noćimo. Bilo nam je žao pošto je tu bio i bazen a mi željni kupanja. Ujutru dok smo tražili smeštaj postavili smo si uslov, da je bazen odlućujući uslov.

 

aFkJma.jpg

 

ebcqqh.jpg

 

8AK5D1.jpg

 

ksYPif.jpg

 

QR14ED.jpg

 

adp796.jpg

 

voCN5C.jpg

 

FwUD4A.jpg

 

Bazen, bazen… nije nam preostalo drugo nego da se smestimo u Ibisu »sa bazenom«.

Voda je bila, barem se nama činilo, hlađena. Uprkos tome, kupanje je prijalo…

 

gnddgB.jpg

 

D65RRm.jpg

 

C3wiuN.jpg

 

kt0B0E.jpg

 

Hladnoooo...

 

F3368h.jpg

 

Casabanca (pivo), to sam sanjao nedelju dana...

 

FQT0JZ.jpg

 

wbuuqN.jpg

 

9krftk.jpg

 

FJnZK6.jpg

 

Kasno posle podne krenuli smo u Medinu. Bilo nam je kao da šetamo Fesom ili Marrakechom, sve poznata scena.

 

VnbVHi.jpg

 

VXyrv8.jpg

 

7CjGV6.jpg

 

QdNnQ6.jpg

 

GcHYJD.jpg

 

ZPsZoz.jpg

 

9ps1HF.jpg

 

86QP3n.jpg

 

5YdQHY.jpg

 

wJ864V.jpg

 

Kasnije smo otišli na većeru kod »našeg gazde«. Jadan on, nije od juće, u Medini drži hotel "Maison de Charme" sa otmenim gostima. Malo smo se nadali da će da nam se odduži za neprijatnost, uzalud…

 

1cPNMG.jpg

 

dhTsBv.jpg

 

nten0v.jpg

 

bYpsSJ.jpg

 

5mQaV4.jpg

 

Taj dan prešli smo  161 kilometar, vozili 3 sata, odmarali dva, na visin između 414 i 1164 metara.

 

Sb4LOz.png

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Dorućak bio je serviran uz bazen, ugodno i ležerno. Lagani tempo od prethodnog dana preneli smo i u taj dan. Nigde nam se nije žurilo.

 

9x7jEj.jpg

 

1llFQP.jpg

 

Cilj nam je bio čuveni gradić plave boje Chefchaouen.

Vožnja je manje-više bila montona. Za rućak smo stali na nekoj benzinskoj stanici i uprkos lošem izgledu restorana, dobili ukusnu jagnjetinu sa roštilja. 

 

wEN1N2.jpg

 

owtHxJ.jpg

 

ZbZJF1.jpg

 

DLMdaY.jpg

 

7CG2RF.jpg

 

VErbEQ.jpg

 

2K7igP.jpg

 

FLWBFy.jpg

 

IgTOsZ.jpg

 

dS6Af9.jpg

 

GrLjb4.jpg

 

wNF7JC.jpg

 

YbVMJw.jpg

 

U Chefchaouen stigli smo rano posle podne, smestili se u hotelčić 2 kilometara ispred centra grada. Njegova prednost je bio šank sa pivom i vinom. Njegova slabost bila je žurka ispod naših soba, naslušali smo se lokalnog roka do sitnih jutarnjih sati.

 

U5SbVZ.jpg

 

E7aH2U.jpg

 

ANXk8b.jpg

 

oI0MQC.jpg

 

Taj dane je tura bila 212 kilometara. Vozili smo 3 sata, odmarali jedan. Vozili smo po nizini, 19 do 617 metara.

 

hglibv.png

 

fDULiD.png

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ujutru smo uzeli taxi i otišli u razgledanje interesantnog gradića Chefchaouen. Stari deo je obojen plavo – indigo.

Ujutru rano smo došli pa su uličice bile skoro prazne, dućani tek su se polako otvarali. Obišli smo stari deo, kupovali još po neku sitnicu da potrošimo preostale dirhame, popili berberski whisky, kako marokanci zovu čaj od mente. 

 

JFY1QM.jpg

 

Dyv9cF.jpg

 

sCa3dl.jpg

 

DhcJNW.jpg

 

dcGUVx.jpg

 

GhrsQe.jpg

 

658DIy.jpg

 

1Y5qV9.jpg

 

sWZbUt.jpg

 

Indigo antene, mora da je i slika na TV-u indigo boje...

 

yv7ZjF.jpg

 

ma1yoT.jpg

 

QvnaZZ.jpg

 

iP11Gn.jpg

 

QWC7VI.jpg

 

t46PFx.jpg

 

PEvNxZ.jpg

 

xmrG8s.jpg

 

TukBD6.jpg

 

bULvX5.jpg

 

I5n1Zk.jpg

 

6AkShb.jpg

 

k1DhG7.jpg

 

F8BLDn.jpg

 

Q3O3e0.jpg

 

Sha29y.jpg

 

gt6zPO.jpg

 

8ZXyMM.jpg

 

ruRv5a.jpg

 

AiHw6l.jpg

 

qrT3KT.jpg

 

wBWjvL.jpg

 

Nakon razgledanja vratili smo se u hotel da spakujemo i polako krenemo prema Tanger Med. Taj dan bio nam je zadnji u Maroku.

 

Ja sam celo vreme u Maroku čuvao flašicu whiskyja i tu u Chefchaouenu bila je prilika da je otvorim. Ne, u znak zahvalnosti što je tako lepo isplanirao ceo put, poklonio sam whisky Marjanu sa napomenom da mora odmah da je otvori. I tako smo proslavili završetak putovanja. 

 

NrU1jj.jpg

 

Ispred nas bilo nekih 200 kilometara da bi stigli na trajekt. Usput smo svratili u velegrad Tanger da bi tamo napravili zalihe piva i vina. Tanger smo izšarali uzduš i popreko ali uzalud. Poslednja šansa nam je bio market Marjan(e), računali smo da Marjan ima tamo možda neku vezu. Ne, ni tamo nismo našli ništa osim koka kole. 

 

3DGjNQ.jpg

 

zOPMSE.jpg

 

SylJNB.jpg

 

EQ6egr.jpg

 

BRERNm.jpg

 

nMgRS2.jpg

 

HqzgQl.jpg

 

xVwPZw.jpg

 

vTgicd.jpg

 

rwB4hw.jpg

 

hA5fEq.jpg

 

zO9QY0.jpg

 

ihxieA.jpg

 

n4hfbk.jpg

 

Pomalo razočarani, uputili smo se prema trajektnoj luci Tanger Med. Tamo smo stigli po mraku, trajekt je imao polazak u 23 časova.

 

Procedura na granici bila je kratka i za čas bili smo na rampi za trajekt. Dok smo čekali na ukrcaj imali smo priliku pratiti kako policija uz pomoć pasa pretražuje kamione zbog eventualnih »slepih putnika«

 

0DxzNP.jpg

 

ajDZwF.jpg

 

QL1ack.jpg

 

UNKgoB.jpg

 

lF4Je3.jpg

 

FMA2Jo.jpg

 

24mPND.jpg

 

rBjvB7.jpg

 

0es0tm.jpg

 

DbSt6X.jpg

 

5kTf1D.jpg

 

Smestili smo se u kabinu i otišli u bife na pivo da bi nama noć bila što kraća.

 

 

Taj dan je tura bila 215 kilometara. Vozili smo 4 sata 30 minuta, odmarali 3 sata. Vozili smo na visini između 0 i 651 metar.

 

JEyTqk.png

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Plovidba prema Genovi meni je bila beskonačno duga. Ono, kada je glavni cilj putovanja dostignut pa samo želiš što pre stići kući. Da bi povratak bio još gori plovidba traje tri noći. Trajekt uplovljava u Barcelonu i tamo se zadržava nenormalno dugo. Zamalo da nisam pokupio motor i tamo izašao, samo da opet sednem na motor a ne da lutam po trajektu, visim na šanku bifea i ubijam vreme sa pivom i razgovorom sa ekipom.

 

Iako je prema redu plovidbe dolazak u Genovu bio planiran oko pola noći, kapitan trajekta uspori plovidbu da bi iskrcavanje u genovi bilo po danu. Tamo je već bila formirana višestruka kolona da se ukrca na trajekt za Tanger Med.

 

CUa6yn.jpg

 

WeKWxd.jpg

 

W3XF2q.jpg

 

Vožnja prema Sloveniji bila OK. Vreme prijatno, vedro. Stajali smo dva, tri puta, samo da točimo gorivo. Nešto duže smo se zadržali na benzinskoj stanici, odmah posle ulazka u Sloveniju. Popili smo kafu/pivo i bili srećni što je celo putovanje prošlo bez ikakvih većih problema (izuzev blago trovanje, Jožetov zub, Marjanovo »putovanje« posle tri dima…).

 

Kao ekipa bili smo celo vreme dobro raspoloženi, ni u jednom momentu naše druženje »nije zaškripilo«, iapk se znamo i poznajemo dugo vreme…

 

Jože i Mirjam okrenuli su prema domu u pravcu Tolmina, Marjan i ja prema Ljubljani.

 

Meni je Diana na brzaka organizovala doćek ispred garaže. Podigla je zastavu, spremila vruć kesten uz kuvano vino, na brzaka došli su komšije.

 

Oni su na mene navalili sa pitanjima o maroku, ali u meni je već poćela da tinja nova destinacija…

 

VF5MmC.jpg

 

4KkVUe.jpg

 

qUzeEo.jpg

 

8KAFUU.jpg

 

 

FFCSk7.jpg

 

FNKDVs.jpg

 

OpQdzG.jpg

 

 

vR99TL.jpg

 

n7ksQE.jpg

 

tX0jHj.jpg

 

UuJzeZ.jpg

 

VINeP4.jpg

 

Ceo put bio je dug 5.200 kilometara, po Maroku smo prešli nešto manje od 4.000.

 

Maroko je po meni prva destinacija van Europe. Kraljevina je dosta sređena, nikada nismo imali neugodan osećaj što se bezbednosti tiče. Naprotiv, narod je ljubazan i na svakom koraku smo slušali dobrodošlicu »welcome to Morocco«. Cene su pristupačne, hrana je jeftina, benzin je oko 1€, noćenje u privatnom smeštaju je od 20-30€. Putevi su odlični, asfalt uglavnom svuda, tamo se može i sa Harleyem i sa Goldom. Za one što vole off road postoje beskonačne piste, kolovozi, blatnjavi putevi posle kiše.

 

Mi smo samo u Maroku bili 14 dana što je dovoljno da se u opuštenom tempu obiđu najpoznatija mesta. Po preporuci prijatelja koji je u Maroku bio više puta, fokusirali smo se na jugo-istočni deo Maroka. Nismo posetili zapadne obale (osim Agadir) jer je ona iskomercializirana.  Iz istog razloga nismo išli u Rabat i Casablancu. Možda ćemo neki drugi put da zavirimo u taj deo Maroka. Svakako ću tamo da se vratim pa da nekom sličnom rutom vidim jugozapadni deo Maroka sa gradovima koji su nam se izmakli u oktobru 2016.

 

Od mesta koja smo obišli teško je napraviti rang. Svuda gde smo bili lepo je bilo, zanimljivo je bilo. Poseban doživljaj je noćenje u Sahari, penjanje preko Velikog Atlasa, Fes, Marrakech… U putopisu izdvojio sam jedno ili dva noćenja gde ne bi otišao ponovo.

 

Sve ukupan utisak je nezaboravan u pozitivnom smislu. Treba otići tamo… preporućujem...

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Svaka cast, gs-u prijalo kupanje.Onaj osecaj kad se stigne kuci je neponovljiv.Ocekujemo da i buduca putesestvija budu u ovim rubrikama.U nedostatku Marokancevih putopisa,prava stvar i stilski ste veoma slicni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Sahara  i  Atlas  najjači  utisci.  Naročito  Atlas!  Ali  je  Diana  odnela  pobedu  sa  zastavom  i  kestenom!  

 

 

Hvala  Nemo  za  trud!  (utuk'o  si  jedno  5Gb  fotografija)     :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Zahvaljujem na pohvalama.

Moram da priznam d asam se mućio tekstom pošto tokom putovanja nisam pravio beleške. Fotografije volim postavljati, tekst teško mi ide ispod prstiju.

U tekstu je izostalo dosta sitnih detalja, oni mi se sada pojavljuju kada je putopis završen. Ako ima pitanja, slobodno ih postavite. Potrudiću se da odgovorim. Time će putopis "ostati živ". Voleo bi da putopis u vama probudi želju da "opet" putujete u Maroko. Čitanjem putopisa bili ste tamo jednom, sledeći put želim vam da krenete "u živo"!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Upravo se to događa. Čitajući putopis rodila se ideja da se ode u Maroko. Interesantno je to da svaki tvoj putopis probudi želju da se ode baš tamo.

Bravo i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kako su se pokazale tkc70? koliko su se potrosile posle 5200km?
najvise me interesuje kako se ponasaju po mokrom, ali koliko vidim niste bili te 'srece' da ih isprobate po kisi.. :)

video sam po internetu da se dosta ljudi zali na prednju, da im se javlja wobble pri vecim brzinama, cini mi se da je conti imao isti problem sa nekim predhodnim modelom, zaboravio sam sa kojim...mada citajuci mislim djuntu po forumu ako sam dobro shvatio/zapamtio wobble posle stavljanja nove prednje gume moze da se javi iz vise razloga koji nemaju veze sa samom gumom
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

kako su se pokazale tkc70? koliko su se potrosile posle 5200km?

najvise me interesuje kako se ponasaju po mokrom, ali koliko vidim niste bili te 'srece' da ih isprobate po kisi.. :)

 

video sam po internetu da se dosta ljudi zali na prednju, da im se javlja wobble pri vecim brzinama, cini mi se da je conti imao isti problem sa nekim predhodnim modelom, zaboravio sam sa kojim...mada citajuci mislim djuntu po forumu ako sam dobro shvatio/zapamtio wobble posle stavljanja nove prednje gume moze da se javi iz vise razloga koji nemaju veze sa samom gumom

 

TKC 70 su po meni odlične gume. Ja sam prvo hteo da stavim Heidenau pa sam se predomislio. Heidenau guma je nešto više gruba a samim tim na obodu gume su veći kanali što znaći da manja površina gume naleže na asfalt.

 

TKC 70 su dobre za makadam, za blato malo manje. Na asfaltu se odlično ponašaju, skoro kao Trail Attack2. Ja sam do sada potrošio tri kompleta. 

Na mokrom nisam osetio proklizavanje, doduše ja ne preterujem po kiši.

 

Meni komplet izdrži oko 8.000 km, mogao bi još, ali ja ne praktikujem vožnju ispod 1 mm profila. U Maroko sam pošao sa novim TKC 70 i trošile su se ravnomerno, u povratku iz Genove autoput ih je malo sravnio ali sam to rešio jednom vožnjom Jadrankom. Promenio sam ih nakon 8500 km.

 

Woblanje se meni javljalo na KTM-u zbog fabričke greške na prednjem točku (2 kompleta)

 

Na GSA woblanja nema. Mogao bi da tvrdim, da TKC 70 ne prouzrukuju woblanje.

 

Možda je woblanje uzrok kod nekih drugih guma, čitao sam kako je kod nekih motora woblanje prestalo posle zamene guma. Ne sećam se koje su gume bile u pitanju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Sve pohvale za putopis  :takoje:

Pod utiscima sam celo popodne (tek danas sam procitao ceo putopis).

Sledeca tema koju zeljno ocekujem od Tebe "nemo" je poredjenje S Adv i GSA  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja