Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Borca
  • Motocikl: Suzuki Burgman

Pozdrav svima

 

Pitanje vezano za Burgman 250cc 2000 godiste,sa donje strane motora 7-8cm pored srafa za ispustanje ulja,nalazi se jos jedan koji se odvija imbus kljucem...E sad,da li moze neko da mi kaze da li se tu ispusta ulje iz menjaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

pozdrav drugari,interesuje me nosac kofera za Bugija 250,2002 god,pokusao bi da sam napravim pa ako neko ima fotke gde se kaci i kako je to vec neko radio bio bi zahvalan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

danas svratim kod ovde dosta puta pomenutog servisera za skutere,i covek mi ladno trazi 60e za nosac kofera sa plocom za Bugija!!! da li je to realna cena recite mi molim vas? bas sam se nasao u cudu kada mi je rekao cenu,da li je moguce da obicno parce metala ima cenu kao jedna guma :stabre: :stabre: :stabre: kada bi imao od koga da iskopiram mere i ostalo,siguran sam da bi ga sam napravio,i pomogao ostalima koji mu u isrom problemu...

 


da osvezim temu,i uzgred da pitam koliko je ovo sigurno za osiguravanje svog ljubimca

 


http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1wCk2KVXXXXX0XpXXq6xXFXXXK/Wholesale-Disc-Brake-Alloy-Motorcycle-Bicycle-Security-Rotor-Disc-Brake-Wheel-Safe-Lock-Anti-Thief-Alarm.jpg_50x50.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Cene nosača za zadnji kofer se kreću oko 100-tinak eura, 10-tak manje - više u zavisnosti koliko su zajebaTi za izradu, tako da ti je ta cena od 60 za polovan skroz ok. Drugo, napiši ko je majstor, kad ga već prozoveš  ;)

 

Imaš mogućnost da kod majstor Sebe napraviš nosač - sigurno je povoljniji nego oridjidji a ako ti je i to skupo - papir, lenjir i olovku u ruke pa u nacrte, šablone, mere i pravi sam  :takoje:

 

Ja sam za svoj prvi maksiskuter sam pravio nosač zadnjeg. Trčao je dva meseca pa pukao. Onda sam "bubn'o" 90 eura za or'ginal i on je "trčao" dalje... Pravio sam i drugaru za Hondu Panthenon i bio je ok. sve zavisi koliko je komplikovan za izradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ja sam kupio prosle godune na kupujem prodajem, polovan original nosac kofera za Burgmana 400 03 za 25e. bez ploce..  Sto je jako povoljno bilo  :moto2: Ako ti je Burgman od 03 do 05god, imas na 34 stranici kolega SuperPop je pravio nosac, isti je kao original.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ako sam dobro razumeo nosac sa pločom za kofer?

Sam nosac imaš za 30tak E na nekim oglasima sa tim što jedna usica treba da se zavari,a ploča za kofer je 20+E tako da mislim da ti nije tražio puno.

Ovaj nosac koji sam pomenuo je rakodje za Burgmana 2003-2006.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Bugi mi je 02 god,sa novijim stopom,onim sirim... nije kao kod Super Popa,moj je 250cc

Nisam prozivao majstora,jer nisam nista lose rekao o njemu,sem da sam se sam nasao u cudu za cenu.

usudio bi se da pokusam da napravim sam nosac,jer plocu imam na kojoj su pukle obe usice,ali pri kraju je popravka i nadam se da ce drzati kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ja sam kupio prosle godune na kupujem prodajem, polovan original nosac kofera za Burgmana 400 03 za 25e. bez ploce..  Sto je jako povoljno bilo  :moto2: Ako ti je Burgman od 03 do 05god, imas na 34 stranici kolega SuperPop je pravio nosac, isti je kao original.

Dal nisi od mene uzeo? :)OGLAS

 

@Vatropirac: Nije vazno sto ti je Burgman 250, isti je on bez obzira dal je 250 ili 400. Samo sto je tvoj stariji model koji se proizvodio do 2002...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

resio da pokusam sam da ga napravim,na pola puta sam,pa me zanima dali ce biti problem zbog tezine nosaca,jer ce biti tezine oko 2kg,jer ga pravim od metalne ploce debljine 5cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

resio da pokusam sam da ga napravim,na pola puta sam,pa me zanima dali ce biti problem zbog tezine nosaca,jer ce biti tezine oko 2kg,jer ga pravim od metalne ploce debljine 5cm.

 

... mislim će ti taj nosač , od ploče debljine 5 cm :) , biti teži od suvozača :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

resio da pokusam sam da ga napravim,na pola puta sam,pa me zanima dali ce biti problem zbog tezine nosaca,jer ce biti tezine oko 2kg,jer ga pravim od metalne ploce debljine 5cm.

 

... mislim će ti taj nosač , od ploče debljine 5 cm :) , biti teži od suvozača :)

 

Moce sa lakocom da tockari na pola gasa:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

nego sada imam drugi i veci problem!!! ugasi mi se danas iz cista mira i nece da upali. upalio sam ga i povukao rucnu da ne tandrlja tocak dzabe,i podogao ga na cent stender i radio minut-dva,i ugasi se iz cista mira. Posto je bio na rezervi,i krenuo sam da sipam gorivo,posumnjam da je nestalo goriva,i sipam iz neke rezerve oko3l,pokusam da ga upalim ali nista se ne javlja,samo vergla!!! sta li moze biti,da se iz cista mira ugasi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Tebi bese karburator, ako jeste izvući crevo koje dovodi benz u karb i izvući benzin ustima i probaj.ako neće da upali moraš nekako napuniti lonce karburatora jer se dešava da neće da povuče kada je prazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

a evo nekih slikica koje bih moga da postavim :)

 

http://prntscr.com/am8gjc

http://prntscr.com/am8fau

http://prntscr.com/am8h4u

http://prntscr.com/am8hhy

http://prntscr.com/am8hun

http://prntscr.com/am8ika

 

auspuh sam radio sprejo za temperaturu preko 850c

plastiku sam osvezio fenom sa jakom temperaturom

kofer je bio postavljen za probu,cisto da vidim kako bi mu lezalo :) nosac je jos uvek u izradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pozdrav svima,

 

nov sam na forumu, kao i iskustvu sa Burgmanom.

 

Od nedavno imam burgman 250, '99 godište.

 

Imam problem sa brzinomerom (i odometrom).

Pročitao sam uglavnom ovaj deo foruma od početka do kraja, ali nisam našao puno postova o ovom problemu koji je očigledno čest kod Burgmana.

Saveti uglavnom idu na to da se zameni pinjon, što sam i probao (doduše kupio polovan u ''motoklinici''), ali nije pomoglo.

Ni stari koji je bio montiran na motor po meni nije oštećen, bar što se tiče magneta.

Proverio sam žice od priključka gde se spaja kontakt za pinjon do kilometar sata i te tri žice nisu u prekidu.

Postoji li još neki deo koji može da se ispita osim da se traži druga kontrolna tabla?

 

Šta mislite da može da se pokuša?

Jeste li imali slične probleme?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod Mileta retko kad da je iz prve ispravan pinjon, tako da to sto si probao sa njegovim....nista ne mora da znaci.

 

Pinjon sa 3 zice je senzor sa Hal signalom I on na 2 zice mora imati svoje napajanje, koje ces proveriti unimerim (oko 5V), 3-ca zica je signal za tablu.

 

Pinjon sa 2 zice je senzor sa Induktivnim signalom I na 1-oj zici ima svoje napajanje (oko +12V), drga zica je signal za tablu, dok masu (-12V) dobija preko šasije.

 

Ako ti je instalacija ispravna (zice nisu u prekidu), imas napajanje senzora (5 ili 12V) potrazi pinjon koji je 100% ispravan pa ako ne uradi plodom, druga stanica je tabla.

 

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја сам код Мицка променио 5 комада док нисмо нашли тај који ради

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hvala na objašnjenju za brzinomer.

 

Ovaj pinjon je sa 3 žice.

Proverio sam unimerom napon na konektoru od kontrolne table prema pinjonu kada upalim motor i otkačim pinjon sa konektora. Između 2. i 1. žice je 6V (tačnije 7 i nešto), a između 2. i 3. 12V (tačnije 13 i nešto), tako da bih rekao da je kontrolna tabla u redu i da daje dobar napon prema pinjonu (senzoru).

 

Ostaje mi izgleda da ponovo odem i potražim drugi pinjon da probam (u motokliniku ili negde drugde).

Nije mi baš u komšiliku pošto sam iz Požarevca, ali nema druge nego da se ode motorom i da se isproba na licu mesta. Ovaj put sam kupio napamet bez probe, jer sam išao kolima pa mi je bilo usput. On mi kaže da tu obično bude problem jer se polome krilca na magnetu.

 

Nije mi samo jasno šta može da se tu pokvari, pošto ''uložak'' (magnet sa krilcima nije oštećen ni kod mene ni na ovom koji sam kupio). Jedino da same žice koje izlaze iz kućišta nisu prekinute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ја сам код Мицка променио 5 комада док нисмо нашли тај који ради

Jesu li svi ti 5 komada bili isti vizuelno i ima li načina da se proveri ispravnost osim da se svaki montira i proba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Директно код њега смо их скидали и стављали,док нисмо нашли онај који ради

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja