Jump to content

Moto Zajednica

Sonik 50cc kinez

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Jel to 4T sa točkovima 10''.....sličan V clic-u i Sprint basic-u?Samo gledaj da je što boljeg vizuelnog stanja.Pitaj gde drži skuter i na tom mestu nasme biti tragova ulja.Odma se bacaj na čep za sipanje ulja i proveri koliko ga ima(treba da je u zoni romboidno izbrazdane plastike-što je nivo ulja bliže sredini te zone to bolje)Kada ga pališ ne treba da ima nikakve metalne prizvuke,kada je upaljen treba da radi na jačem gasu jedno vreme a onda da se utša i da prede(opet obrati pažnju na prizvuke,bez  da ''cakće''kao kad drndaš hemijsku olovku)ako ''zuji'' kao staklo na prozoru gde se štedelo na silikonu ili gitu onda su najverovatnie plastike,odprati izvor zvuka,pritisni dlanom i trebalo bi da se izgubi.Na sme da dimi,mislim mora da ima dima iz auspuha ali skoro da ga nema. Kad sedneš i kreneš da ga probaš polako dodaj gas ni tada ne bi trebalo da čuje ništa nalik zvonjenju niti zveckanju lanca,a niti zvuk koji prati ritam sečenja testerom.Lagano ga vozi i pravi osmice,ako gubiš ravnotežu-proveri pritisak u gumama,ako su obe na 2.1-2.2 onda siđi sa skutera stavi ga na centralne nogare prednji točak da ti bude između nogu,rukama drži volan i vidi jel točak u osi sa sredinom upravljača.Pođi kroz neku baru što pravijom putanjom iza tebe treba da bude samo jedna  linija.Kad mu daješ gas mora da ubrzava u kontinuitetu-koliko god može,bez zadrške,nećkanjai trokiranja.Ako ima blokadu neće moći preko 40-45 a ako je nema trebalo bi da može 60-65.Znači nema ništa da čuješ osim rada agregata.Najbolje ti je da provozaš neki 4T koji je tačan 100% pa ćeš imati neki etalon.Opet najbolje ti je da povedeš nekoga ko se bavi servisom i pri tome je naglasu kao kvlitetan i PEDANTAN serviser.Ako nađeš ono što ti odgovara-ne lutaj,ne troši ni novac ni vreme,kako tvoje tako i tuđe.Doći ćeš u situaciju da se sludiš,izgubiš živce,uhvati te neizdrž i velika je verovatnoća da izabereš izuzetno loš ali odlično našminkan primerak.Što se tiče 4T agregata oni su (ako je sve OK) izuzetno mali potrošači(2.3L/100Km)međutim kod njih nećeš imati žustrinu prilikom kretanja i sporije će dostizati max.brzinu,agregat ima više sklopova.2T agregat žustro kreće brže dostiže max.brzinu(koja je ista i kod 4T i kod 2T u klasi tvog cenovnog ranga(kinezi do 400Evra))ali imaćeš veću potrošnju goriva (preko 3.5-4 L/100Km) i agregat ima manje sklopova.Najbolje poređenje je kao kad kod automobila uporediš dizel i benzinac-od prilike.Po meni je bolje uzeti što pristojnijeg Kymco agiliti i staviti mu kit,odblokiran (ali kvalitetan CDI),otvoreni auspuh sa opcionim stelovanjem  ili zamenom karburatora.Voziti ga kako treba,a maximum izvlačiti po prekoj potrebi.Taj tuning je mnoooogo jeftiniji od tuninga 2T agregata a dobija se isto.....ustvari zvuk i kompletan doživljaj koji priža okićeni 4T u odnosu na serijski,po meni nema cenu.Sa 2T ti si u velikoj meri navikao na neposredan i sirov priliv snage još kod serijskog agregata,pa i kada se stavi kit oseća se razlika ALI nije to ta transformacija kao kod 4T.Na kraju,uverenja sam da skuter od 50-70ccm koji troši preko 2.5-3L/100Km gubi smisao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Pančevo

Jel to 4T sa točkovima 10''.....sličan V clic-u i Sprint basic-u?Samo gledaj da je što boljeg vizuelnog stanja.Pitaj gde drži skuter i na tom mestu nasme biti tragova ulja.Odma se bacaj na čep za sipanje ulja i proveri koliko ga ima(treba da je u zoni romboidno izbrazdane plastike-što je nivo ulja bliže sredini te zone to bolje)Kada ga pališ ne treba da ima nikakve metalne prizvuke,kada je upaljen treba da radi na jačem gasu jedno vreme a onda da se utša i da prede(opet obrati pažnju na prizvuke,bez da ''cakće''kao kad drndaš hemijsku olovku)ako ''zuji'' kao staklo na prozoru gde se štedelo na silikonu ili gitu onda su najverovatnie plastike,odprati izvor zvuka,pritisni dlanom i trebalo bi da se izgubi.Na sme da dimi,mislim mora da ima dima iz auspuha ali skoro da ga nema. Kad sedneš i kreneš da ga probaš polako dodaj gas ni tada ne bi trebalo da čuje ništa nalik zvonjenju niti zveckanju lanca,a niti zvuk koji prati ritam sečenja testerom.Lagano ga vozi i pravi osmice,ako gubiš ravnotežu-proveri pritisak u gumama,ako su obe na 2.1-2.2 onda siđi sa skutera stavi ga na centralne nogare prednji točak da ti bude između nogu,rukama drži volan i vidi jel točak u osi sa sredinom upravljača.Pođi kroz neku baru što pravijom putanjom iza tebe treba da bude samo jedna linija.Kad mu daješ gas mora da ubrzava u kontinuitetu-koliko god može,bez zadrške,nećkanjai trokiranja.Ako ima blokadu neće moći preko 40-45 a ako je nema trebalo bi da može 60-65.Znači nema ništa da čuješ osim rada agregata.Najbolje ti je da provozaš neki 4T koji je tačan 100% pa ćeš imati neki etalon.Opet najbolje ti je da povedeš nekoga ko se bavi servisom i pri tome je naglasu kao kvlitetan i PEDANTAN serviser.Ako nađeš ono što ti odgovara-ne lutaj,ne troši ni novac ni vreme,kako tvoje tako i tuđe.Doći ćeš u situaciju da se sludiš,izgubiš živce,uhvati te neizdrž i velika je verovatnoća da izabereš izuzetno loš ali odlično našminkan primerak.Što se tiče 4T agregata oni su (ako je sve OK) izuzetno mali potrošači(2.3L/100Km)međutim kod njih nećeš imati žustrinu prilikom kretanja i sporije će dostizati max.brzinu,agregat ima više sklopova.2T agregat žustro kreće brže dostiže max.brzinu(koja je ista i kod 4T i kod 2T u klasi tvog cenovnog ranga(kinezi do 400Evra))ali imaćeš veću potrošnju goriva (preko 3.5-4 L/100Km) i agregat ima manje sklopova.Najbolje poređenje je kao kad kod automobila uporediš dizel i benzinac-od prilike.Po meni je bolje uzeti što pristojnijeg Kymco agiliti i staviti mu kit,odblokiran (ali kvalitetan CDI),otvoreni auspuh sa opcionim stelovanjem ili zamenom karburatora.Voziti ga kako treba,a maximum izvlačiti po prekoj potrebi.Taj tuning je mnoooogo jeftiniji od tuninga 2T agregata a dobija se isto.....ustvari zvuk i kompletan doživljaj koji priža okićeni 4T u odnosu na serijski,po meni nema cenu.Sa 2T ti si u velikoj meri navikao na neposredan i sirov priliv snage još kod serijskog agregata,pa i kada se stavi kit oseća se razlika ALI nije to ta transformacija kao kod 4T.Na kraju,uverenja sam da skuter od 50-70ccm koji troši preko 2.5-3L/100Km gubi smisao.

Skuter je 4T , gledao sam svugde po malo,ljudima se svidja jer su mali potrosaci,ali kinez ko kinez..zapao mi je za oko ima kod mene u blizini se prodaje jedan,pa raznisljam...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja