Jump to content

Moto Zajednica

Karađorđev vajat - Orašac

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Preporuka za kraći odmor, po meni nije za više dana, ali za skraćeni vikend - idealno.

Vajat se nalazi u Orašcu, blizu Aranđelovca, do njega sa glavne džade vodi dobar asfaltni put, ali je dosta uzan i natkriven granama, tako da bi trebalo voziti opreznije.  

Ova fotografija je planirana kao poslednja, ali čudnim spletom okolnosti, postavljena je kao prva. :neznam: Sudbina ovih manekenki, koje odmah prilaze stolu gde se poslužuje hrana ne bi li iskamčile koje parče hleba, je da završe, u raznim oblicima, na stolu.

WP_20160618_11_20_48_Pro.jpg
how to screenshot on windows

 

U okviru Vajata je i više brvnara za prenoćište gostiju, a motore je moguće (gazda i predlaže) parkirati u dvorište.

WP_20160618_15_44_49_Pro.jpg
images upload

 

WP_20160618_15_44_16_Pro.jpg
imgur

 

Brvnare imaju bračni krevet i pomoćni ležaj, klimu, Total TV, bežični interner, kupatilo... Veoma čisto i uredno. Prenoćište 12 evra, sa doručkom 14.

WP_20160619_07_33_35_Pro.jpg
photo sharing websites

 

WP_20160618_13_08_03_Pro.jpg
host image

 

Komšiluk

WP_20160618_15_46_15_Pro.jpg
image hoster

 

Pogled sa terase brvnare:

WP_20160618_13_08_40_Pro.jpg
free image uploading

 

Restoran ima i natkriven (zatvoren) deo, normalno u etno stilu, ali je većina gostiju u bašti.

WP_20160619_07_42_55_Pro.jpg
img host

 

Pomalo i morbidna slika, pogled u budućnost:

 

WP_20160618_11_28_16_Pro.jpg

 

Od roštilja imaju sve, preporučujem domaće kobasice koje su fenomenalne, ražnjići nam se baš i nisu svideli. Pečenje ispod sača, jareće, jagnjeće i juneće- fenomenalno. Salata iz njihove bašte, sir odličan, naravno i domaća pogača.

 

 

WP_20160618_11_28_29_Pro.jpg
upload img

 

WP_20160618_11_28_29_Pro.jpg
upload img

 

Za spavanje fenomenalno, ptice ubijaju ujutru od pesme, vlasnici krajnje opušteni. Supruga i ja smo se ranije probudili, jer smo planirali da se još malo provozamo Šumadijom, ali je jedino majka vlasnika bila budna. Kada sam je pitao za račun, rekla mi je da ostavim koliko mislim da bi trebalo, jer će njen sin (vlasnik) doći tek za pola sata, pa da nas ne zadržava. Normalno da to nismo prihvatili, jer smo imali i neke goste, e onda je bilo nuđenje besplatnom rakijom, kafom, kao izvinjenje zbog dangube. Divni ljudi. Niko mi nije zatražio ni ličnu kartu, niti sam bilo šta platio do odjavljivanja, tek prilikom odlaska smo platili račune od prethodnog dana i noćenje.

 

I još jedan detalj: Sinoć je počeo ludački pljusak, svi iz bašte smo ušli u restoran (primetio sam da ima dosta Beograđana) i vlasnik mi prilazi i zove me da odemo da pokrijemo motor, ili da ga nekako ubacimo pod trem brvnare u kojoj smo smešteni.  :care:   

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Vlasnik se zove Dragan,tel. 064/165 27 25 i 034/6 709 501.

Mislim da je pametno rezervisati, ja sam rezervisao tri dana ranije, što se pokazalo pametno, jer je sinoć nekoliko gostiju tražilo da prenoći, ali je sve bilo zauzeto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Evo još par fotki, radi boljeg uvida

 

WP_20160618_15_45_39_Pro.jpg
free image uploading

 

WP_20160618_13_09_19_Pro.jpg
free screen capture software

 

Ove zverke se čuvajte! Ukoliko vam budu otvorena vrata, ulazi odmah u sobu i preti opasnost da vas napadne i ugrozi vam život maženjem :)

 

WP_20160618_21_09_18_Pro.jpg
screen shot

 

WP_20160619_07_36_57_Pro.jpg
adult image host

 

WP_20160618_10_55_00_Pro.jpg
photos upload

 

WP_20160618_10_54_46_Pro.jpg
free photo hosting

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Bilo je to u novembru 2008, mnogo toga se promenilo ali je klopa i dalje ostala vrhunska. Izvini Sumadinac sto postavljam link u tvojoj temi ali evocirao si mi uspomene na tu davnu godinu. Tada se vozilo gotovo svaki vikend, bez obzira na zimu. Mnogo dragih ljudi koji vise nisu na forumu, jedini ja ostao ovde da mrsim muda. 

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/18787-do-srca-sumadijenova-voznja/page-1?hl=%20karadjordjev%20%20vajat

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Bilo je to u novembru 2008, mnogo toga se promenilo ali je klopa i dalje ostala vrhunska. Izvini Sumadinac sto postavljam link u tvojoj temi ali evocirao si mi uspomene na tu davnu godinu. Tada se vozilo gotovo svaki vikend, bez obzira na zimu. Mnogo dragih ljudi koji vise nisu na forumu, jedini ja ostao ovde da mrsim muda. 

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/18787-do-srca-sumadijenova-voznja/page-1?hl=%20karadjordjev%20%20vajat

Tebi je sve oprošteno ;) Na brzinu sam pogledao deo teme, večeras ću sve na miru pročitati. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Drago mi je da ti se svidelo. Kobaje imaju specifičan ukus, kao da ima i mesa od divljači. U svakom slučaju- odlične.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Bilo je to u novembru 2008, mnogo toga se promenilo ali je klopa i dalje ostala vrhunska. Izvini Sumadinac sto postavljam link u tvojoj temi ali evocirao si mi uspomene na tu davnu godinu. Tada se vozilo gotovo svaki vikend, bez obzira na zimu. Mnogo dragih ljudi koji vise nisu na forumu, jedini ja ostao ovde da mrsim muda. 

 

 

Mikula gasi svetlo pa i mi da palimo  :D  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Joj, Mrleee... Šta mi radiš. Da znaš da nisam bio već jedno 3, 4 godine. Moraću to da ispravim.

 

Inače, predjelo je obično takvo da vam za jelo ne ostane mesta. Sve ispod sača je fantastično, krompir je savršenstvo. Sad razmišljam, nikada nismo imali "mesta" za dezert. Da treba nekog da izvedem na razbijanje od klope, bilo bi tu.

 

A pošto je blizu Aranđelovac, tamo ima Lovačka koliba ili tako nekako. Od centra se krene u brdo, pored samog parka, one strane koja je bliža centru. Klopa je neverovatna, čak imaju domaću malinu sa sodom (da se podsetimo detinjstva). Vlasnica sama pravi sirup od maline. Ljilja je popila toliko sokića da je samo bućkala do kuće :D :D :D

 

@Mikulanac Mi ti nismo dragi ljudi? :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Vise nego dragi ali vas slabo ima, gubite bitku sa vetrenjacama. Prvo me Peki obradovao sa javljanjem jer ga dugo nije bilo. Zatim Mrle sa slikom tebe i Ljilje i naravno klope, voda mi krenula na usta. Tu je i neizostavni Komsa tako da mi je danas puno srce. 

 

Inace kafana koju si pomenuo  se zove Lovacki raj i stvarno je boles'

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

Inace kafana koju si pomenuo  se zove Lovacki raj i stvarno je boles'

 

Kucamo na vrata zaboravljenih asova...

Pedriić, ja, Slađa i Crna Mrlja...28.10.2008. u pokušaju da se vratimo kući posle ubistvenog ručka u Lovačkom raju  :sampion:

225949_1043693058252_1662_n.jpg?oh=ecaed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja