Jump to content

Moto Zajednica

BMW Motorrad Days 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Par drugara i ja smo planirali da idemo iz NS na ovogodisnji bmw motorrad days u Garmisch, a posto verujem da ima dosta ljudi ovde koji su vec bili prethodnih godina, molio bih za bilo kakav savet koji bi nam pomogao... Nismo jos odlucili nista konkretno, zato i pitam da ne pogresimo odmah u startu. Imam nekoliko pitanja, ali nek slobodno napise ko sta god hoce, zanimaju nas razlicita misljenja.

 

- Da li ici preko Beca i Salzburga ili preko Ljubljane i Salzburga?

- Da li je izvodljivo preci ceo put u jednom danu? Znam da jeste jer sam do Tasosa (malo veca kilometraza) po gorem putu stigao za jedan dan, ali opet da li zuriti ili ne...

- Ako bi bilo bolje prelomiti u dva dana, gde uzeti smestaj? Mozda neko ima pozitivna iskustva...

- Koja je cena vinjeta, na koliko dana mogu da se uzmu i slicno?

- Da li su pumpe uz autoput ili moramo da silazimo sa strane svaki put?

- Ne znam koji raspon temperature je severnije? Jul je jul, ali sever je sever :)

- Koja je situacija za smestaj gore u Garmishu? Jel se moze naci mesta i po kojoj ceni?

 

Svaki savet je dobrodosao i hvala unapred :zdravo:  :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ima par putopisa iz Garmisa u kojima je dosta toga receno. Bas te informacije koje tebe zanimaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Evo cene putarina preko Madjarske i Austrije iz prve ruke- 10 dana,Madjarska 7e, 10 dana Austrija 5,10e. Gorivo ne sipajte na auto putu,skuplje je za 20 centi, plus je kurs eura na pumpama u Madjarskoj tragican. Moj savet je da promenite novac u Metrou u Segedinu, pa na put Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja ne bih uopste izlazio na auto put, u stvari mozete do Zagreba auto-putem, onda lepo prema Sloveniji lokalnim putevima,Bledsko jezero,Kranjjska gora,Tolomezzo,Cortina,onda okrenete na sever prema Innsbruck i tu ste..Glupo bi bilo da tako lepe predele prodjete auto-putem...Al ajde 100 ljudi 100 cudi..

Pozdrav i sretno..

Ps. za ovu varijantu vam treba 2 prenocista u jednom pravcu..Ako forsirate moze i jedno ali je to po meni mucenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Evo cene putarina preko Madjarske i Austrije iz prve ruke- 10 dana,Madjarska 7e, 10 dana Austrija 5,10e. Gorivo ne sipajte na auto putu,skuplje je za 20 centi, plus je kurs eura na pumpama u Madjarskoj tragican. Moj savet je da promenite novac u Metrou u Segedinu, pa na put Srecno!

 

Verovatno cemo tako, malo smo tanki sa vremenom pa cemo ostaviti onaj drugi put za sledecu godinu. Jel zna neko bilo sta za smestaj, da li mora da se bukira ili se moze naci nesto pristojno kada se stigne tamo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

bukiraj sto pre jer u to vreme je tesko naci nesto u Garmischu i okolini osim ako nije astronomski skupo

ps.ja odoh 1.jula mozda se vidjamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Ништа посебно нема тамо да се види, гомила мотора, то имаш и код куће,

све што је у понуди је скупље него у БМВ радњи, клопа скупа и никаква, све у свему једно велико ништа.

Толико километара и то аутопут је превише, боље искористи време и обићи Доломите мало,

нећеш погрешити.

Позз.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

o GTL-u ? motor puca od snage i otrine ali su mu ustinuli udobnost mnoooogo u odnosu na LT-a koji mu je prethodnik a koji moa malenkost sada vozi a posto sam dosta dugo vozio dva FJR-a utisak u sedlu GTL-a je isti kao i utisak u sedlu FJR-a . A skup u Garmischu treba videti i ko voli i ko nevoli BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja