Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Hondu Magna

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

 Sto se tice kupovine, on ima nekog posla sutra u Bg-u, pa je dogovor da dodje po mene i odemo zajedno kod njega. Ako je motor ok vracam se s njim, ako nije, jbg, snacicu se. Evo bas sam ga pitao za alat, kaze da nema nista od alata. Jedno je sigurno, nisam napaljeni klinac, koji ce da kupi motor po svaku cenu. Ako je dobar, kao sto ga je nahvalio, super, ako nije, palim nazad i zdravo. Vec mi se ne svidja prica, da nikad nije nista radjeno na njemu, a nema alata i majstoru je ispao rezervoar prilikom ciscenja karburatora, pa je na jednoj strani ulubljen.

 

Vidi se ostecenje na rezervoaru

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

"Dovakhiin" jesi li ti na svojoj busio ili ne pripada toj seriji sa losim podmazivanjem i sta spada u alat osim kljuca za svecice i tog kljuca za amortizere? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pa za alat,nista posebno,par kljuceva,srafciger,klesta,nista bitno. Ali kako je utepao rezervoar odozgo na cosku,nije mi jasno,da je pao,trebao je da je madjionicar da tako nabode. Vidi ti to uzivo,proceni,spusti cenu ;) . Da,amortizer mozes da stelujes i sa dobrim papagajkama,samo stavi prvo neku krpu da ne grebes okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Kaze da je rezervoar ispustio majstor, dok je nesto cackao oko karburatora, sad dal ih je cistio ili stelovao, pojma nemam. Nije mi problem za alat, bar njega imam dosta, samo da ne treba neki specijalan kljuc, koji posle ne mogu da nabavim. I to za rezervoar mi je jako cudno, onoliko ulubljenje, a farba nije ispucala. kaze da nije farban. Na slikama, motor stvarno izgleda dobro, ima i dosta dodatne opreme, ali realno ta oprema mi nije toliko bitna, bitno mi je da je motor ok. Cesto mi tako dodju na otpadu, nude mi nekog krsa  i kad kazem, da je auto krs, onda oni krenu sa onim, pa samo mu felne vrede tolko i tolko. J-bo felne, kad je sve u raspadu.

Ako nesto sa motorom ne bude kako treba, pogledacu onog iz Mitrovice, a ako ni to ne valja, kupicu Shadow-ku i cao. Gledao sam neki sajt u italiji, tamo se ove Magne krecu oko 4000€, a u nemackoj oko 3, ali su sve besprekorne. Sto se cene tice, nije mi toliko bitna 100€ gore-dole, samo da je motor ok, a i realno sa svom onom opremom, ako je dobar vredi toliko. kaze da je dao 1500€ nekom liku da mu uradi te kozne bisage i detalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Pa ima bisage pozadi i napred ispod fara, rese na rucicama, neku kozu preko rezervoara i vidim nesto kao za cuturu. Ovaj motor ima i neki sat, kao dodatna oprema, to jest, on je to dodao. Nisam ga ni pitao, koliko je presao i evo sad dok prebacujem slike, vidim da na satu pise 68167km, a mozda cak i 88167, ne mogu da provalim, da li je prvi broj 6 ili 8? Jel to velika kilometraza?

Sad sam gledao na mobil.de, prosecna predjena kilometraza tih Magni tog godista je 20-40.000km. Ima samo jedna, gde pise da je presla 71.000. Gledano po tom, ova je presla duplo vise. Ili Nemci vracaju kilometrazu ili ih manje voze.

 

image.jpgimage_e8d9cbbcf904a2631a97244d40f283056c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Jbg, siguran sam da mi je rekao, da ima 1500€ dodatne opreme, a ne vidim nista od opreme, osim te koze, sata i kaze da ima nosace limenki sa leve i desne strane hladnjaka. Da, rekao mi je da je i vizir dokupio, jer de ne dobija uz nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

kaze da mu ih je radio neki cuveni majstor, valjda tu iz njegovog kraja, nesto na P, da l je petkov, petrol, pojma nemam, ali vidim na rezervoaru, njegovo ime, koje ne mogu da procitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Kidi@ Zaboravi na pricu o bisagama, totalno je nebitno koliko ih je platio. Ako vec tvrdi da vrede toliko onda mu ih ostavi ali neka ti smanji cenu za 1500e.

Brzinomer nije original, znaci prava kilometraza nepoznata. Ja znam za, bar 5 Magni u Srbiji koje su 94-o i 95-o godiste iz raznih oglasa, mladje godiste ces tesko kod nas naci i ako nadjes nisu jeftine. Bolje ti lepo sacekaj dok skupis pare pa pravac Nemacka.

 

Ne bi bilo lose da neko od administratora prebaci temu u neki podforum da ne drzimo temu non stop na vrhu bespotrebno, posto se pretvorila u diskusiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Za brzinomer ne znam dali je original,moj je u miljama ali izgleda isto samo je dugme za resetovanje crno. Mislim da ima i onaj nosac torbe pozadi koji moze da bude par stotina eura,zavisi.Nebitno za opremu,ti ipak kupujes motor, a oprema ako ti se svidja ok,ali nije razlog kupovine. Inace ima covek ovde kod mene Magnu kupljenu novu ovde,istorija 100% poznata mislim da je dosad navrteo 90000km,i dalje radi ko singerica. Vozio se covek svuda sem po gradu,nikad nista nije dirao na motoru osim redovnog odrzavanja.Tako da i kilometraza je relativna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Kao sto sam napisao u prvom postu, cena mi nije problem i ne trudim se da je oborim. Za jedno sat-dva covek dolazi po mene i idem da je vidim, ako je ok vracam se s njom i kacim slike, ako nije vraticu se nekako i idem da pogledam onu crnu u Mitrovici, tacnije u Salas Nocajski. A bas sam u nedelju bio u tom mestu, ima neki bazen sa termalnom vodom "Plava Zvezda". Nema veze sa temom, samo da kazem, da mi je odma posle prelaska naplatne rampe u Mitrovici stao Passat (zapusio se filter nafte) i za neverovati, za 10 minuta koliko mi je bila podignuta hauba, trojica su stala, da me pitaju, da li treba pomoci i ako treba da me odslepaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna
Kao sto sam i obecao danas, evo mene sa informacijama o tome sta sam uradio. KUPIO SAM MOTOR!

Kao i sto sam se dogovorio sa vlasnikom motora, covek je dosao po mene na NBG-u i zajedno smo otisli kod njega u Kovacicu, negde tamo iz Panceva. Cim sam video, kakvim je kolima dosao po mene i u kakvom su stanju, (nov Mercedes, a unutra ko u apoteci) pretpostavio sam da je covek "pican" i da ce i motor biti takav. Covek je pusac, ali u kolima koristi ono sto se pusi na baterije, kako ne bi dimio auto. Kad smo stigli ispred kuce i kad sam video tu urednost u dvoristu i oko dvorista, jos vise sam verovao u to, da je i motor u savrsenom stanju. Covek je otvorio vrata garaze, a unutra ZVERINA od motora. Kad sam ga video, nisam mogao da verujem, kakva je to masina. Odmah sam bez razmisljanja izvadio pare i rekao "to je to, pristajem, aj da pravimo ugovor". Nisam trazio da spusta cenu, jer mi je bilo glupo da se cenjkam, a motor ko nov i tek registrovan. Cim sam ga video, znao sam da je motor u ekstra stanju. Nigde kap ulja ili bilo kakve masnoce na masini i oko nje. Posto sam mu prethodno, a po vasem savetu, trazio da me saceka hladan motor, covek mi je rekao "pipni masinu, vidi da li je hladna i aj da vidis, kako pali". Dotakao sam masinu, a ona potpuno hladna. Covek je izvukao sauh do kraja, dao kontakt, zaverglao ga je i upalio je iz prve. Radio je tako, mozda malo vise od jedne minute, a onda je vratio sauh i motor je nastavio da radi mirno i uravnotezeno. Posto je vec bilo kasno, a da bi stigao da napravim ugovor i platim porez, trazio sam da pozurimo, a njemu nije bilo jasno, kako sam bio skeptican, preko telefona, a sad necu ni da probam motor. Stvar je u tome, sto kad sam video motor, znao sam da nema sanse da nije dobar, kad tako dobro izgleda, a i video sam da covek nije neki prevarant i da ga ne prodaje, da bi ga se otarasio, vec zbog neki drugih stvari. Otisli smo u agenciju, napravili ugovor, a onda kod notara, da ga overi i posto notar, trenutno nije bio tu, seli smo u kafic da popijemo pice. Ne mogu da vam opisem, kako izgleda motor na suncu, onako crven sa svim tim hromiranim delovima, znaci nema ko se nije okrenuo i pogledao ga. Iako je mecka pored njega nekoliko puta skuplja, niko je nije ni pogledao.

Dok smo sedelii pijuckali kafu, covek mi je ponovio, da ga je dodatna oprema kostala preko 1500€, od toga 600 za vizir!!!??? 200 za neki hromirani nosac bisaga pozadi, a ostalo za kozne bisage, rucke na rukohvatima, kozne detalje preko rezervoara i neki zanimljivi satic na sredini volana. 600€ za vizir mi je van pameti, ali covek mi je sve to ispricao, nakon vec sklopljenog posla, pa ne vidim razlog, zasto bi lagao. Kozne bisage i detalje mu je pravila neka privatna radnja po imenu PYTON, a proveravao sam na netu, ta firma pravi samo ekstra kvalitetne stvari od govedje koze debljine 3-4mm, a ja imam utisak, da su ove bisage od deblje koze. Kad se notar vratio, potpisali smo ugovor, ali vec je bilo kasno za placanje poreza i odjavu tablica, sto je mozda i bolje, jer bi ja tako bez tablica terao motor, a vec imam 8 kaznenih poena, ocekujem jos 16, tako da ce mi najverovatnije trajno oduzeti vozacku dozvolu sa svim, ali bas svim A,B,C,D I E kategorijama, ukoliko ne uspem da se skrivanjem odlozim sudjenje, dok mi ne zastare 6 od ovih 8 poena. Samo da znate, da se sa 18 poena trajno oduzima vozacka dozvola i to ne kao ranije za kategoriju, kojom ste uporavljali, nego za sve. Ukoliko zelite dozvolu nazad, morate da odslusate 40-ak casova o bezbednosti saobracaja, koje vi placate, a onda polazete, to sto ste odlusali, pa ako polozite, vadite lekarsko i tek onda dobijate nazad vozacku. Ja sam vozio sa zabranom, ocekujem kaznu od 120.000dinara i cak 14 kaznenih poena. Jeste debilno, jer ispada, da je to veci prekrsaj, nego da ste prosli crveno, gde ste tim prelaskom mogli nekog da ubijete, ali je tako. Nego da se vratim na motor. Kad smo sve zavrsili i kad sam vec trebao da krenem, video sam koliko je covek vezan za motor. Znaci verujte mi, malo je falilo, da se popismani, cak mi je i rekao "ako ga budes prodavao, obavezno mi javi". Prosto neverovatno, koliko je voleo taj motor. On ga je pre par godina dovezao iz Francuske i sredjivao za sebe, ali eto zivot je cudo...  

Motore vozim od svoje 13. godine (prvi mi je bio Benelli minibike), ali uglavnom sam vozio do 250cm3, pa sam malo imao tremu, kako cu se navici na motor usput, ali vec posle par stotinak metara sam video, da nije nista strasno i popeo sam kilometrazu na 80, pa na 100, pa 120 i to tu vec vise nije bilo prijatno za voznju, jer na sebi nisam imao nista od opreme, sem neke male kacige, koja mi je landarala po glavi i pretila da odleti. Stao sam dotegao je i vec je bilo bolje. Vozio sam ga tako oko stotke, sve do pred neku ravnicu, kad se skrene desno ka onom novom mostu prema Borci i tu sam resio, da ga malo poteram i vidim, kako ubrzava. Znaci motor je zverina, sto se tice ubrzanja. Naravno, ne moze da se meri sa trkalicama, ali ne verujem da postoji neki coper do 750cm3, koji bolje ubrzava. Uspeo sam da ga doteram do 180km/h, a video sam da moze jos, tako da sam siguran, da moze da ide onoliko koliko je izgraviran, a to je 200km/h. E sad, ja od opreme nisam imao nista, pa sam se skroz spustio na rezervoar, kako bi smanjio otpor vazduha, a tu je bio i vizir, koji mi je pomogao, da drzim otvorene oci, ali kad sam video kakav je osecaj na 180, nije mi jasno, kako neko moze da vozi preko 300, a gledao sam klipove na you-tube-u. Ja ne volim brzu voznju i ovo sam samo hteo da vidim, da li ce se zakasljati, zagusiti ili bilo sta pri toj brzini i hoce li mirno raditi, kad ga posle toga pustim da radi na leru. Moje licno misljenje je da je sve preko 120-130 sa ovim motorom puno, a mozda imam takav osecaj zbog neadekvatne opreme. U svakom slucaju, sada kada vidim kako je na 180, mislim da je 300 prava ludost, ali opet kazem, mozda je to zbog opreme. Motor je neverovatno atraktivan i na svakom semaforu iz automobila primecujem, kako me gledaju i kako odmeravaju motor. Dok sam iscitavao teme vezane za ovaj motor, mislim da sam ovde procitao, da je neko rekao, kako mu menjac izmedju 2 i 3 brzine poskoci, kao da neko gurne pajser izmedju zubcanika. To isto se desava i na ovom motoru, ali ne samo izmedju 2 i 3, nego i u ostalim, ali mnogo, mnogo manje. Taj trzaj se najmanje oseca izmedju 4 i 5. Ne znam, da li je to normalno ili nije dobro nastelovano kvacilo, ali to sam vidjao i na drugim motorima, kad bi kolima cekao na semaforu, a neki bajker bi kretao pored mene. Tek sam presao 92 kilometra sa njim, tako da nemam skoro nikakvog iskustva sa njim i osim tog poskakivanja, nisam primetio, neki drugi problem. Motor nije uopste tih, kao sto sam cuo, da su ove Magne, pa pretpostavljam, u stvari siguran sam, da je neko vadio prigusivace iz auspuha, jer vidim da su nitne neoriginalne i onako seljacki stavljene, cak misli i da neka fali. Eto toliko od mene, za sada sam prezadovoljan, a nadam se da ce tako i ostati. Sto se tice onog da serije iz 94-95 godine imaju lose podmazivanje i da hoce da im se cuju klackalice, ja nisam nista cuo, ali sutra cu detaljno da pregledam motor i da ga osluskujem. Video sam krave usput, a na netu sam vidjao slike motora, gde je u pozadini more, planine ili tako nesto, al posto nema mora i planina ima krava, pa aj s njima jedna.

 


 

 

slave 74@ video, al kasno.

 

Kasno vam ovo pisem, al morao sam nesto hitno da obidjem svu rodbinu i prijatelje, pa sam tek malopre stigao

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Danas sam primetio, da je prednja guma svud popucala sa strane i da kad naglo dam gas u drugoj, kao da za trenutak, lamela proslajfuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

U zdravlju se vozio.Lep moped. To za menjac sto pises i nisam nekako bas razumijo,ali ajde kreni redom,promeni ulje i filter,pa probaj dali ti lamela slajfa ili ne.Nemoj ful sintetiku da turas. Pa usput pregledaj lanac,istegnut li je, nije li,mozda neravnomerno istegnut,da nije labav,pa da mozda vidis neku promenu na menjacu? I gume ako su stare,menjaj,neka imaju saru,svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

znas sta se desava, kad krenem prvom i kad ga prebacujem u drugu, tacno se cuje, kako zupcanik upada u zupcanik, kako ga kopca, kao da nisam dovoljno stisnuo kvacilo. I iz 2 u 3 se cuje, ali mnogo manje. Primetio sam i da kada naglo dodam gas u drugoj, kao da lamela na trenutak proslajfuje. Danas sam se vratio u Kovacicu, da odjavim tablice i posto mora vlasnik, video sam se sa njim i on kaze, da mi to proslajfuje tocak u drugoj, ali mislim da je ipak lamela.

Evo i ovaj ima Magnu, kaze da je vozi 200 na auto-putu i da kod njega, nema tog, kako bi rekao "krljanja"

 

https://www.facebook.com/ivan.jelesictajson

 

zorebre@ koje ulje koristis? Mozda je to s menjacem do ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Moze da bude i od ulja,zato predlazem da prvo zamenis ulje i krenes redom.Ja turam Motul,polusinteriku,kad se ovi mopedi pravili nije ni bilo sintetike.Pregledaj i lanac u kakvom je stanju,i ako treba dotegni ili ako je lanac-kaput menjaj u kompletu sa zvezdama. Pretpostavljam da znas kako da proveris lanac ako ne imas na netu i previse inf. procackaj malo,nista komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Da, nema dobro podmazivanje ali to ne znaci automatski da je lezaj crko ili da je skoro za zamenu vec da ce imati kraci radni vek od predvidjenog i da ce se pre ili kasnije cuti zveckanje.

 

Do skoro je bila jedna magna u oglasima, sive boje, negde u Vojvodini, mislim da je 97, 98-o godiste , cena je bila 3 000 ali se brzo prodala ili pak skinuta sa oglasa. Mozda neko od kolega sa foruma zna gde je zavrsila pa bude i napisao. 

bila u Bajmoku intreresovao sam se malo al sam odusto zbog ovih diskusija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Lepa je ta iz oglasa, ali je nesto drugaciji prednji kraj od originala. Danas sam provalio, da ove Magne nemaju pokazivac kolicine goriva!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

:takoje: Epa nemadu pokazivac goriva,al imadu multifunkcionalnu slavinu,najnovija generacija,sa opcijom zavrnes na reserve. Malo li je. Isto resenje primenjuje cak i tomos na mopedi.Al slavina na honde izgleda lepse ;) . Zli jezici kazu da im je to ostalo zaliha od motokultivatori,pa ugradjivali gde stignu. Drugi,opet da to japanci namerno rade da moras da racunas gorivo i kilometre,da ne zaspis,koncentracija i tako to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Kad sam je kupio, napunio sam rezervoar, i nakon 133km pocela je da stuca. Kontam, nece valjda sad nesto da crkne, al posto se desilo bas pored pumpe, svratim i natocim, ravno 10 litara. Probam motor, sve normalno, znaci ostajala bez goriva. E sad 133km sa 10 litara mi malo mnogo i to jos pola od toga na otvorenom putu. jesam je djibrio, al jbm mu mater, mnogo je, pa tolko mi ni auto ne trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Pocela je da stuca 200 metara ispred pumpe, pa sam stao da natocim i posle je sve bilo normalno. Nisam dirao slavinicu, a voznja je bila 80km otvorenog puta i ostalo po bg-u. Napunio sam je ponovo i sad je vozim normalno, pa cu videti razliku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja