Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Ako se ne jave do 15.01.2017 trebalo bi poslati opet molbu,... mozda i pedeliti  grupu. Mozda je 13 puno!?

Ја рекох, има вас много, трба вам цео конак

 

Салим се, стрпите се мало и ја сам био нестрпљив проверавао мејл сваких пола сата,

 

али су одговорил, ако се не јаве за десетак дана поновите још једном са назнаком да сте већ слали

 

упит.

 

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Нас је ишло баш 13-орица ако се не варам. Послали смо молбу много касније него ви сада и добили јако брзо благослов. И спаваоница је била доста празна ту ноћ када смо ми били. Тако да не верујем да је група велика. Али опет, ми смо ишли маја месеца(и могу рећи да је феноменално време било). Шта знам...волео бих да вам се оствари жеља.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Бог помого,

Добили сте благослов за долазак:

 

06.06.2017. за групу од 13 поклоника на једну ноћ. Долазак из луке Јерисос.

 

Дужни сте да нам најкасније ДЕСЕТ дана пре доласка у Манастир доставите комплетан списак ( име, презиме и број пасоша) ваше групе. У супротном ћемо сматрати да сте отказали долазак.

По пријему Вашег списка послаћемо Вам детаљно упутство о доласку у манастир Хиландар.

 

Желимо Вам свако добро од Господа.

 

               Канцеларија за поклонике

Светог манастира Хиландара




P.S.
Uredan spisak sam inače dostavio ali poslaću ga opet.


Ko kaže da 13 nije srećan broj?

E sad... Još je možda rano ali sad može da se kuju planovi odakle ćemo? Odlazak preko Bugarske ili Makedonije? Povratak preko Bugarske ili Makedonije? Polazna tačka? Hoćemo da se zadražavamo tamo nakon povratka sa Hilandara ili ćemo pravo nazad?


Od Niša do Jerisosa preko Bugarske ima 550 km, preko Makedonije ima 625 km. Voziti u odjedared ili podeliti odlazak u 2 dana?

Ajde da ja iznesem svoje viđenje a vi dajte sugestije kako bismo korigovali moj plan.

S obzirom da se mora proći kroz Niš, polazna tačka neka bude Niš pa onda da nastavimo put preko Bugarske. Prelazak granice preko prelaza Dimitrovgrad. S obzirom da nas je 13 teško da ćemo se skupiti svi u minut i uspeti da prevezemo 550 km odjedared. Zato podeliti put i prvu noć prespavati u Bugarskoj što bliže granici sa Grčkom kako bi za naredni dan ostalo što manje da se vozi.

04. VI 2017. polazak iz Niša. Skupljanje do 11h
04. VI 2017. Dolazak u Bugarsko mesto Marikostinovo (privremeni marker) i spavanje tamo

05. VI 2017. Polazak izjutra i u vreme ručka da smo u Jerisosu Grčka gde ćemo prespavati a pre toga organizovati sledeći dan. Pokupiti vize, platiti iste...

06. VI 2017. Ustajanje i ukrcavanje na brod za Hilandar.
07. VI 2017. Povratak sa Hilandara u popodnevnim satima verovatno i ponovno spavanje u Jerisosu.

08. VI 2017. Polazak na neku stranu. Ja ću verovatno proći kroz Solun i vratiti se preko Makedonije. Stvar naknadnog dogovora jer verujem da će se neki vratiti za Srbiju a neki će ostati par dana u Grčkoj.


Ovo je neki moj plan sklon korigovanju sa vaše strane.



 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Eto hvala Bogu dobismo i Blagoslov i sad je samo na nama kako sve to da isplaniramo...

Ja se slazem sa Sasom,sto se tice puta do tamo,iz dva puta bi vjerujem svima odgovaralo jer bi nam lakse i ljepse sve to bilo..a i treba se malo druziti a ne samo pun gas.

Sto se tice povratka tu se moze sto sta dogovarati u zavisnosti ko koliko vremena ima za sve to,ja sam potpuno fleksibilan sto se tice vremena tako da bih bio voljan obici jos ponesto u povratku,ili krenuti nedje dalje poslije Grcke...

Ima vremena ali treba polako predlagati i dogovarati se,jer ce sve to brzo proci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Slava Bogu, ispunio nam je želju! To je najvažnije, a za sve ostalo ćemo lako. Lično nisam nikad bio u Bugarskoj, ali sam se naslusao o njihovim nesrećnim putevima, i o nekakvoj hajduciji, pa sam iz tog razloga za varijantu preko Makedonije. Svakako sam za deobu puta, jer je 800 km u komadu ozbiljan zalogaj ( za mene bar iz Beograda). E sad, ako je većina za varijantu preko Bugarske, naravno da ću se prilagoditi. Na kraju krajeva, meni lično je najbitniji cilj.

 

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Nemate brige oko Bugarske. Prešpartao sam je prošle godine i nema nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Odlicno da smo dobili pocetak Juna, nadam se da temperatura nece biti prevelika, tamo zna bas da przi kada je toplo.

Ja licno volim da vozim pored mora, a volim i more. Mislim da grupa moze bez problema da odveze 400 km u danu (od Nisa) sto bi znacilo da ako idemo preko Makedonije mozemo do Soluna (isto popodne kupanje) Pocetak juna smestaj je jeftin a i kamp je ok, a drugi dan lagana voznja pored mora, druzenje i popodne u Jerisos i pripreme.

Meni licno Bugarska nije neka egzotika, ali naravno, ovde je bitno druzenje i konacan cilj, Hilandar, tako da, kako se grupa dogovori tako i ja vozim do tamo. Za nazad nisam siguran da li cu za Srbiju ili na istok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pošto me je interesovala ova tema, pa je eto i dalje pratim, dobro bi bilo da pročitate najnoviji putopis Mikice i ekipe.

Poznajem neke od njih i može se videti kako su oni sve organizovali. Mikica sve to lepo opisuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Sigurno ce biti vise predloga koji se trenutno razmatraju. Svi cemo, naravno odabrati najbolji.

Moj predlog ce biti da se, posle posete Hilandaru, vozi jos 4,5dana Grcka (sve ono sto treba obici a moze da stane u 5dana), povratak preko Ohrida mozda...

U odlasku a i u povratku bih izbegao auto put(osim u slucaju loseg vremena ili zurbe)

Jos cu razmisljati o tome pa cu dati svoj detaljniji predlog. 

Mozda cemo napraviti i neko vidjanje pre puta

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Drugi odgovor sa Hilandara:

 

Помаже Бог!

Имате благослов да дођете 06.06.2017. на ЈЕДНО НОЋЕЊЕ, из луке Јерисос.

Ако на нашем сајту www.hilandar.org отворите страницу Како посетити ХИЛАНДАР (налази се са десне стране, испод слике покојног архимандрита Мојсија) наћи ћете доста корисних информација, између осталих у тачки 2. РЕЗЕРВИШИТЕ КАРТУ ЗА БРОД (НОВО!) и како се резервише карта за брод. ОБАВЕЗНО то и урадите јер у супротном ћете тешко моћи купити карте за брод. Уколико је Ваш повратак са Свете Горе у недељу или у дан празника, када се доста поклоника враћа истим бродом, препоручујемо Вам да резервишете и повратну карту из наше луке Арсана за брод који полази из манастира Ватопед за Јерисос..

Карте за брод можете резервисати (на грчком или енглеском језику) и путем телефона на број 0030 23770 71149.

Урадићемо вам најаву за улазак на Свету Гору из луке Јерисос. Ви резервишите карту за брод из исте луке. Брод из луке Јерисос креће у 08:35. Око 08:00 часова службеник из канцеларије за поклонике у Уранополису ће вам донети у луку Јерисос диамонитири (улазна виза за Свету Гору).

Ако из било којих разлога брод не буде тога дана саобраћао, дођите у Хиландар бродом из Уранополиса који полази у 09:45. Резервација карте за брод из Јерисоса, само у том случају, важи и за куповину карте за брод из Уранополиса.

Уколико Вам у канцеларију кажу да из Манастира нема најаве за Вашу визу, ОДМАХ се јавите на овај мејл.

Напомињемо да ми под нашом обавезом сматрамо само организовање превоза за Вас од луке Арсана до манастира Хиландара и обратно.

 

Желимо Вам свако добро од Господа.

 

               Канцеларија за поклонике

Светог манастира Хиландара

 

 

 

 

Pozdrav drugari.
Ne znam gde nego ovde da se nas trinaestorica putnika na 12 motora dogovorimo šta nam je činiti. Postoje 2 puta do Hilandara, jedan je preko Bugarske a drugi preko Makedonije. Sada ću vam obrazložiti moje viđenje i pojasniti zašto ću insistirati da idemo preko Bugarske a ne mora tako ako se ne složite. U svakom slučaju vratili bi se preko Makedonije.

Ima nas iz svih krajeva Srbije i plus imamo člana iz Slovenije i jednog Člana ako se ne varam iz Trurske dolazi. Takođe imamo i i par drugara iz Crne Gore ako ne grešim.

 

Teško je odabrati koja je najbolja polazna tačka za sve nas. Ako za trenutak zanemarimo članove koji će se pridružuti iz drugih zemalja onda što se nas iz Srbije tiče najbolja tačka bi bila Niš odnosno Pirot ako bismo išli preko Bugarske i prelaza Dimitrovgrad. Zašto preko Bugarske? Zato što je kraći put. Ima ukupno 12 motora i ako ste putovaliu u većoj grupi znate da će se ta kolona razvući. 12 motora svi u različitim kategorijama. Nem jurnjave i vozimo brzinom koja odgovara i onom najsporijem.
Očigledno je da oni koji dolaze iz ili okoline Beograda, trebaće im i spavanje na istoku Srbije jer do granice između Bugarsle  i Grčke, biće malo poviše za vožnju. Mi koji smo iz središta Srbije i istoka Srbije biće puno manje za vožnju. Ljudi koji dolaze iz drugih zemalja mogu da ispaliniraju svoj put i pridruže nam se ujutru u Pirotu ili dođu pravo u Jerisos 05. VI 2017. gde ćemo se naći i prespavati

 

 

Od Niša do Jerisosa preko Bugarske ima 550 km, preko Makedonije ima 625 km. Voziti u odjedared ili podeliti odlazak u 2 dana?


S obzirom da se mora proći kroz Niš, polazna tačka neka bude Niš ili bolje Pirot pa onda da nastavimo put preko Bugarske. Prelazak granice preko prelaza Dimitrovgrad. S obzirom da nas je 13 teško da ćemo se skupiti svi u minut i uspeti da prevezemo 550 km odjedared. Zato podeliti put i prvu noć prespavati u Bugarskoj što bliže granici sa Grčkom kako bi za naredni dan ostalo što manje da se vozi.

04. VI 2017. polazak iz Pirota. Skupljanje do 11h
04. VI 2017. Dolazak u Bugarsko mesto Marikostinovo (privremeni marker) i spavanje tamo

05. VI 2017. Polazak izjutra i u vreme ručka da smo u Jerisosu Grčka gde ćemo prespavati a pre toga organizovati sledeći dan. Pokupiti vize, platiti iste...

06. VI 2017. Ustajanje i ukrcavanje na brod za Hilandar.
07. VI 2017. Povratak sa Hilandara u popodnevnim satima verovatno i ponovno spavanje u Jerisosu.

08. VI 2017. Polazak na neku stranu. Ja ću verovatno proći kroz Solun i vratiti se preko Makedonije. Stvar naknadnog dogovora jer verujem da će se neki vratiti za Srbiju a neki će ostati par dana u Grčkoj.


Ovo je neki moj plan sklon korigovanju sa vaše strane.

 

 

Voleo bih sada da dobijem vaša konkretna mišljenja o mom predlogu i ako se složite odnosno čim se složi većina, rezervisao bih mesta za spavanje u Bugarskoj i našao sam našu odsobu u mestu Jerisos gde možemo odsedniti i motore ostaviti. Ovo nije 100% potvrđeno jer čekam vaše odobrenje da krenem u akciju.

Neka se izjasne ljudi koji dolaze sa strane,

AdrenalinSpeed i drug njegov

cipotm

dankan

 

Da li vam odgovara da sa nama se nađete u Nišu ili Pirotu ili hoćete da se nađemo u Jerisosu?

 

Ovi ostali da mi daju odobrenje da:

1.) Nađem i rezervišem mesta gde ćemo prespavati u Bugarskoj.

2.) Rezervišem mesta u Jerisosu gde ćemo prespavati dve noći.

3.) Rezervišem karte za brod

 

 

 

Nakon Hilandara možemo isplanirati nekoliko dana avanture po Grčkoj i tako dalje. Ja nisam za nikakve avanture pre Hilandara. Slažem se sa svakim vašim planom koji odredite nakon Hilandara, samo da prođemo kroz Solun po neke delove :)

Inače sam iz Zaječara i ko hoće može da prespava u mom gradu pa onda nastavimo dalje.

 

 

 

 

Saša -Srbija   ..................................... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

Srdjan_Zr ..........................................  Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

AdrenalinSpeed i drug njegov ...........

cipotm ...............................................

velvetwolf ..........................................

krmco plus suvozač .......................... Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

Nikos ................................................ Preko Bugarske, polazna tačka Pirot.

dusko011 ..........................................

dankan .............................................

king_julien plus još jedan član .........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Evo za nikosa, mog suvozača i mene odobrenje za rezervacije za sve tri tačke.

 

Mislim da bi trebali da napravimo Viber grupu radi međusobne komunikacije.

 

Što se tiče samog puta, i ja sam da izbegnemo auto put,.

 

 

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800

Generalno nemam nista protiv predloga i sto se mene tice ja sam za! Nis ili Pirot,... svejedno. Takođe se slazem sa Velvetom za drugi deo putovanja od 5 dana kao i sa predlogom da se negde skupimo pre puta ako je izvodljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

AdrenalinSpeed i drug njegov prihvataju sve gore napisano i naravno da zelimo i hocemo da putujemo zajedno,nije nam cilj da se razdvajamo i dijelimo.

Mi smo svakako planirali i moramo doci dan ranije,prespavati u Nisu ili bilo gdje dje je blize polaznoj tacki,jer bi nam forsiranje bilo doci do vas i odma nastaviti jos toliko km dalje,jer sam ja iz Herceg Novog a drug iz Kotora - primorja Srbije :P (ako neko zna neki apartman za prespavati moze neki kontakt telefon,moj broj je +382 69 832 105 )

 

Slazem se sa imenjakom Sashom,podijeliti put iz dva dijela,odmoriti kao ljudi i biti raspolozeni za sve lijepo sto nas ceka.

 

1.) Nađem i rezervišem mesta gde ćemo prespavati u Bugarskoj.

2.) Rezervišem mesta u Jerisosu gde ćemo prespavati dve noći.

3.) Rezervišem karte za brod

 

Sto se nas tice saglasni smo za sve tri tacke.

Samo da se obrati paznja i pogleda nesto gdje ima mjesta smjestiti 12 motora,takoodje i u Jerisosu naci dobro-sigurno mjesto jer ih ostavljamo tamo gdje cemo i prespavati,da mnogo ne msilimo o njima...

 

U odlasku a i u povratku bih izbegao auto put(osim u slucaju loseg vremena ili zurbe) - u svakom slucaju se drzati ovoga

 

Dobar predlog kolege Krmca,da se napravi viber grupa i dodamo se radi lakseg komuniciranja,ali je dobro i odje sve transparentno da se iznese a tamo se mozemo ponekad kuckati i upoznavati,da ne pretrpavamo ovu temu :takoje:

 

za drugi ili nastavak putovanja poslije Hilandara,mi smo sasvim fleksibilni sa vremenom i danima,tako da mozemo i hocemo bilo gdje samo da se kvalitetno uziva i lijepo druzimo.

 

:moto2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Pozdrav ! Ja dolazim u Srbiju vec 2.-3.juna , polazna tacka mi odgovara - Pirot . Meni osobno odgovaraju sve opcije i sve prepustam Vama , koliko dana i gde idemo !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ja i otac, se slažemo za Jerisos, trajekt i put preko bugarske. Iskreno sa ove tačke gledišta mi ne bi smo spavali u bugarskoj. Mi bi smo direktno došli u Jerisos (popodne ponedeljak), tamo se nađemo, prespavamo svi, pa na trajekt u utorak ujutru.

Ovo sve pišem ako može naravno i ako postoji fleksibilnost u grupi, a ako ne onda kako većina :)

Zamolio bih Sašu, da napravi viber grupu i da tamo četujemo neke sitnije stavke, da ne pretrpavamo ovde temu tim stvarima a da ovde naravno pišemo bitnije stavke i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Moze i za mene rezervacija, a ako ima nekog sa ove moje strane, neka se javi, da se dogovorimo o zajednickom putovanju do sabirne tacke u Nisu ili Pirotu. Malo mi je bzv da sam vozim od Beograda.

 

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja