Jump to content

Moto Zajednica

Doslo vreme da se menja kaciga

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Cekaj zar ti ne rece na pocetku teme da neces tamnu kacigu?

Kad sam skapirao da mi je Scorpion Exo 500 kojeg sam porucio u Louis-u na akciji tesniji nego sto bih zeleo, odmah sam krenuo u proces nabavke iste takve samo broj vece ali uzalud vec su ih rasprodali u meni zeljenoj velicini.

U medjuvremenu taj manji Scorpion je otisao kod novog vlasnika ali ja nisam nasao novu slicnu kacigu u tom cenovnom rangu.

Medjutim kad sam video cenu tog TR1 bio sam odusevljen i pomislio sam to je to!

A onda je poceo da mi radi crv kako je HJC ponudio kacigu sa toliko opreme po toj ceni i odgovor sam nasao na Sharp testu - ima citave 2 zvezdice. Nakon toga sam momentalno prestao da razmisljam o njoj i ipak se preorjentisao za varijantu nabavke novog Scorpiona da li sa Ebay-a ili iz FCMoto-a videcemo.

 

U svakom slucaju nadam se da ce te dobro sluziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Hehe...ja jesam rekao da necu tamnu kacigu ali neke kompromise covek mora da pravi jer nista nije idealno. A sto se Sharp testa tice...sve je to lepo ali iskustva ljudi koji imaju ovu kacigu su mi bila sasvim dovoljna. Ja sam u startu hteo ovu kacigu samo sam ganjao svetliju varijantu. Posto je nije bilo okrenuo sam se drugim kacigama. Na kraju sam progutao to sto je tamna i uzeo sam ono sto sam i trazio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

Ajde da se vratimo na temu

Baš si ti Kile neka neodlucna osoba. Opet nas vraćaš na sami početak.

Ako imaš samo 150E, onda ti savet nije potreban. Kupiš bilo koju kacigu do 100 Evra, a za 50 kupiš nove starke. Onda imas i kacigu i patike. U ovom slučaju, jedini savet ti je, da ako kupis kacigu ispod 100 Evrića, ideš pravo kući, a nikako u kafanu, jer sigurno ćeš pit najeftiniju rakiju, pa ako se zapiješ, možda izgubiš i kacigu i starke; ili, kad bolje razmislim, najbolji savet ti je da ne kupujes nista, nego te 150E pravo u kafanu veceras, opustis se brate jedno veče! I pazi da ne naletiš na ovog gore šta ti daje savete....taj mnogo pije brate...

 

 

 

Drugari ja da se pohvalim :) Resio sam svoj problem... nasao sam kacigu i od pre sat vremena sam ponosni vlasnik iste. U pitanju je HJC TR1. Ipak morao sam da napravim kompromis i da pristanem na malo tamniju kacigu ali i pored toga mislim da sam napravio odlican izbor. Sa popustom sam uspeo da kupim kacigu za 95e! Mislim da je suvisno reci da je best buy ;) Hvala puno svima na savetima i pomoci.

 

 

 

Sada ti fale patike...znaci juris starke do 50e? :ph34r::D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Super si prosao sa cenom dobra je kaciga a vidim da je i nova sara pre su bile samo dve samo crna i crna sa tamno tamno sivom skoro neprimetnom sarom, secam se da se prodavala dobro pre par godina, po meni jedina mana je tezina 1600gr, sto je nekih 300 gr teze od standardne FF kacige a itekako pravi razliku posle 4-5 sati voznje. U svakom slucaju dobro si prosao, uzdravlje da je nosis i da nikad ne moras da saznas koliko je zapravo bezbedna :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Kako resavate problem "labave" kacige? Primetio sam da su mi se sundjeri prilicno stanjili. Prao sam zimus sundjere i sve je bilo ok u prvih par nosenja ove sezone ali su se onda sundjeri opet vratili u spljosteni polozaj. Mislim nije dramaticno labavo ali vidi se razlika. Inace nosim potkapu i mogu da zamislim kako bi mi bilo bez potkape. :) Ako nekao ima neku ideju, savet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
2 hours ago, JevtaNS said:

To kaže da je vreme za novu

...za novu postavu. Koja je 50 % od vrednosti nove kacige. Bar su meni tako rekli u motoringu za Nolan kacigu. Nosiću je dok se ne raspadne postava, i tako je kaciga izguljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ja ovu kacigu sad vozim drugu sezonu. Rano je da se menja. Mislio sam da li ima nekih trikova sa lepljenjem nekih slojeva ispod postave da se malo smanji zapremina tj. da se simulira prvobitna zapremina :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
13 hours ago, KILEbg said:

Ja ovu kacigu sad vozim drugu sezonu. Rano je da se menja. Mislio sam da li ima nekih trikova sa lepljenjem nekih slojeva ispod postave da se malo smanji zapremina tj. da se simulira prvobitna zapremina :stabre:

Možda probaš da je malo rastreseš, kao sa perjanim jaknama što se radi. Postavu kacige je možda bolje oprati na suvo, sprejem. Mada je u mašini bolje, i lepše miriše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije važno koja je sezona već koliko si je H nosio i pod kojim uslovima. Mada koliko god da si je dugo nosio, ne mogu da zamislim da je već propala.
Ja lično to ne bih budzio već bi otišao kod trgovca i reklamirao je. Imaš valjda garanciju? Čak i ako je malo istekla imaš pravo da očekuješ malo duži rok trajanja od te kacige.
Kad ti je prodao - nije ti napomenuo da će da služi samo jednu sezonu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja