Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Немам.

 

Имам намеру да се пазарим нешто овакво - CDI Box Ignition Coil Voltage Regulator Rectifier Ralay Kit For 110cc 125cc ATV Dirt Bike Sale - Banggood.com, да ми буде при руци ако нешто од тих компоненти "оде" на мом мотору, а од тога са линка не видех јефтиније. Е једини проблем је тај ЦДИ са пет контаката јер је код мене са шест и та додатна сива жица са белом штрафром чини ми се да иде на ђопаву, али све те жице иду у један сноп и после излазе из њега, па не могу да 100% будем сигуран шта где иде.

 

Иначе, у истој тој кинеској онлајн продавници наручио сам сет штитника за руке са све алуминијумом и потребном "шрафовском робом" - 7/8inch Motorcycle Handlebar Guards Brush Bar Universal 3 Colors Sale - Banggood.com . Некако ми се и то учинило барем за 15-20 евра јефтиније од сличних који се нуде на "Алиекспресу". Кинези су их већ послали, па видећемо када ће да дођу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То на мотору где се крећу електрони није нешто у шта се нешто дознајем, али ми се чини да овај први симптом кога си навео може да потекне од ЦДИ-ја (угао паљења није добар), а други од бобине, самог кабла, капице или свећице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ti kupovni tuning CDI-ovi ne rade bas nesto jako pametno. U principu imaju povecani ugao predpaljenja na vecem broju obrtaja sto omogucuje motoru da radi na vecem broju obrtaja i ima vecu snagu - naravno, ako su svi ostali uslovi ispunjeni da moze da radi u tom rezimu. 

 

Pravi tuning CDI omogucuje da "programiras" ugao predpaljenja za svaki broj obrtaja i tako ga prilagodis karakteristikama ostatka motora. Ali to nema za 10-tak eura da se kupi, a i kad ga imas, prilagodjavanje je prilicno zahtevan i pipav posao. 

 

Sa takvim dobijes kabel za PC i programce sa kojim podesis krivu paljenja onako kako ti odgovara, ovako na primer:

 

Timing25.jpg

 

Neki od tih elektronika imajhu cak i senzor za "throttle position", tj. otvor karburatora, pra prave pravu 2D mapu.

 

Ocigledno je da se "mapa" tvog tuning CDI-a ne poklapa sa ostatkom karakteristika motora. Pucanje iz auspuha je vrlo karakteristican simptom loseg ugla predpaljenja. Ja bih na tvom mestu vratio onaj ne-tuning nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Relativno pristojne cene programabilnih CDI-ova sam nasao kod Ceskog Ignitech-a, al to je jos uvek poprilicna suma... 133 eura u Ceskoj za najjeftiniji model, znaci oko 150-160 da dodje do nas.

 

http://www.ignitech.cz/en/vyrobky/tcip/tcip.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има тих програмабилних, са све софтвером, код Кинеза за око 50 ојра, док подесивих (малим шрафцигерчетом вртиш шрафић и мрдаш угао предпаљења у дијапазону од 4-5 степени) за око 25 евра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ti bolje "kopas" po kineskim proizvodjacima od mene. Ja nisam nasao PC programabilne kod kineza. A 50 eur je dobra cena, za te pare ne mogu ni da ga zalemim, a kamoli programiram.

 

Oni sa potenciometrima su bezveze, nemas pojma sta radis kad vrtis pot, to je posao "naslepo". 

 

Kad na PC-u dobijes dijagram koji je smislen, onda znas da si uradio nesto kako treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Inace, nisam se ni hvalio, zamenio sam karburator. Stavio od SIMI KING-a za 2800 dindzi, i radi ko avion. 

 

Ne svidha mi se sto je cok na polugu, nije na sajlu, pa moram da zavlacim ruku kroz plastiku da ga aktiviram-deaktiviram, ali moto radi lepo, lepo drzi ler i kad je hladan i kad je topao i odlicno vuce. Ko nov !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Oni sa potenciometrima su bezveze, nemas pojma sta radis kad vrtis pot, to je posao "naslepo". 

 

Колико сам схватио, сви ти ЦДИ-јеви који нису "клот", имају неку криву (није фиксни угао) на графику угла предпаљења. А ови са потенциометром, ти што се подешавају шрагцигерчићем, они такође имају неку "усредњену" криву која се читава помера окретањем тог потенциометра. Колико схватам, на неким уобичајеним сет-аповима мотора, једина приметна разлика је у понашању мотора приликом његовог стартовања и на ниским обртајима - не удара те курбла када га покрећеш и глатко ради на леру и ниским обртајима. Та да приметиш да ти је предпаљење малчице раније најчешће може (ако се уопште догоди) да се примети после конверзије на 110 кубова. Предпаљење подешено пар степени раније направи велику разлику.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Donspiridon - pa nisam jos 100% ubedjen da se nije pregrevao. Razlika u odnosu na pre je i to sto sam dodao ladnjak za ulje. Funkcionise, topao je, sto znaci da ulje crikulise kroz njega. Veca kolicina ulja u startu i hladjenje ulja je sigurno srusilo temperaturu klipno-cilindarskog sklopa.

 

Stogod da je bilo, sad radi lepo i na leru i pod punim gasom. Treba jos da odvojim jedno prepodne pa da proverim svecicu u raznoraznim rezimima i eventualno fino dostelujem iglu karburatora. 

 

Svidja mi se kod tog motora sto generalno pali u kakvom god da je stanju. Isao dobro, ne isao dobro, lupao i klepetao, kako god, ali uvek ce upaliti, nece te ostaviti na cedilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zorge - da, svi CD-jevi imaju neku "krivu", koja je obicno prava u dijapazonu od lera do nekog broja obrtaja, a onda ostaje konstanta da max. broja obrtaja. Otprilike kao i ona na slici sto sam je postovao. 

 

To bi bila neka "prva aproksimacija". Stari automobilski razvodnici sa centrifugalnim regulatorom imaju takvu karakteristik, a ova se "kriva" vuce vec skoro sto godina kao "bibilija" ugla predpaljenja.

 

Kad krenes da meris i da "napipavas" optimalnu, zacudis se sta sve moze da se desi. Evo jedne eksperimentalno dobijene optimalne za jednocilindras (karting): 

 

rotax_junior_org_vs_roteg.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Postoji jedan otvoreni projekat na ruskom sajtu, jedno elektronsko paljenje dizajnirano sa sjajnim rezumevanjem potreba motora - pogledaj ako si zaludan, lepo videti da neko tako nesto radi: 

 

http://secu-3.org/?lang=en

 

Cisto informativno, pravo resenje je jako daleko od ugradnje jednog potenciometra. 

 

Usput, rusi me odusevljavaju sa svojom inventivnoscu i energijom koju su spremni da uloze u nekomercijalne projekte.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

 Treba jos da odvojim jedno prepodne pa da proverim svecicu u raznoraznim rezimima i eventualno fino dostelujem iglu karburatora.

 

Usput, rusi me odusevljavaju sa svojom inventivnoscu i energijom koju su spremni da uloze u nekomercijalne projekte.

 

Ево ти како свећице проверавају ти који те одушевљавају:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

imam problem sa menjacem (jako secne kada se ubaci u prvu i kada se presaltuje u drugu treca i cetvrta rade perfektno) i fale mi prekidaci za signalizaciju (gde mogu nabaviti)


unapred hvala kolege!!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Verovatno imas problem sa kvacilom a ne sa menjacem. 

 

Ja sam imao slicni, ali nije bilo tako drasticno. Dakle, u prvu kad ubacis, trgne i malo pokusa i da krene, druga slicno, a treca i cetvrta se ne osecaju tako?

 

Mora neko da ti otvori i sredi kvacilo. Ne bih umeo to da objasnim, principijelno je kratak hod rucice, ali to moze da se nadoknadi podesavanje kvacila "iznutra" u nekoj meri. 

 

So se tice prekidaca, pase i od drugih kineza. Posto je Sprint izgoreo, probaj na kupujemprodajem, Dusan iz Nisa ima neki, cini mi se isti kao na mom motoricu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

planiram kupiti novo kvacilo pa dati strucnjaku.. :D imam problem sa tankom! rdja mi stalno.. probao sam razne zastite i kvalitetne benzine ali neuspeh. imate li neki savet?

i gde se ima da se kupi sajla kmh? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Problem sa tankom je uobicajen. I ja sam moj morao da promenim. Ne sme da ostane prazan, inace propadne veoma brzo. Moj je stajao skoro dve godine prazan kod starog gazde i nisam mogao posle nikako da ga zakrpim.

 

Sajlu za brzinomer sam kupio u Sprintu pre nego sto je izgoreo. Neznam sad sta bi ti sada preporucio. Probaj u Temerinu, Sky Team, Novosadska 118, tel 021 846 510.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

hvala !je l ima neki prednji tocak da pase na zamasaki sky (supermoto tocak).

video sam da si pravio ali ja sam smotan za to pa olaniram da kupim nov :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Nisam ja tu nista sam pravio, moja je samo ideja. 

 

Uzeo sam u Moto Bike prodavnici felnu za Tomos od 18" (naravno, kinesku) za 1300 rsd, tako nesto, i komplet spica za Tomos, najduzih. Cini mi se da su 3 x 180, i to je kostalo nekih 500-600 dindzi. 

 

Dao majstoru da prepakuje. Dakle, glavcina je originalna od Yamasakia, promenjene su samo sbice i felna. 

 

Za supermoto bi mozda lepse pasovao 17", ali ja sam uzeo 18" da bi popunio MZ blatobran. I to ima za dzabaka, mislim da sam ga platio nekih 1.500 dindzi, nov. Ima na kupujem-prodajem tip koji prodaje nove delove za MZ. I brisaci vila su takodje od MZ-a, mnogo lepse izgledaju nego one Yamasaki harmonike, a pasu ko da su pravljeni za Yamasaki vile.

 

Jos trosak za nove gume, i to ti je to. Izaslo me sve sa gumom (polovnom) i montazom nekih 5.000-5.500  rsd. 

 

Mozda i nije vredno investicije, ali meni je ovako mnogo lepse, a i prijatnije je za voznju. Promenio sam i zadnju gumu, stavio neku sa drumskim profilom, i sad mi vise ne tandrce toliko po asfaltu kao pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

a kada bih stavio felnu 17" koja je dimenzija zbice?

 

 

kada bih promenio auspuh kao sto je SIMI.KING MOTO uradio (mislim da znate o cemu pricam) je l bi bilo poboljsanja?

 

imam kod brata ARROW ali za 300 cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Neznam za 17", nisam racunao. A i racunica je dosta "labava", dok ne stavis zbice i stegnes ih, nista nije sigurno. Ja sam crtao, racunao, onda kupio zbice, pa kad je majsor utegao, utanovio da trebaju duze za par milimetara. Nije neka kinta, za 500 dinzi ne propadnes... Ostvio sam majstoru taj pogresan komplet kao baksis, meni nece trebati. 

 

Video SIMI KING auspuh, lepo izgleda. Ali na 4-taktnom motoru promenom auspuha neces dobiti bog zna sta u snazi. Mozda nesto jedva primetno, ali ce sigurno biti bolji zvuk i izgled. 

 

Nemoj stavljati auspuh za 300cc, prevelik je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja