Jump to content

Moto Zajednica

suzuki dr 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Da se i ja ukljucim u ovu temu.

Citajuci 3 strane ove teme nije mi bas najjasnija razlika izmedju SE i tog nekog drugog modela. Na oglasima je iskocio jedan zanimljiv motoric pa pokusavam da odgonetnem koji je ovo model. Poredeci kolor semu sa linkom sa jedne od prethodnih stranica rekao bih da ovo nije SE model i da je s pocetka 90-ih a ne 1998 kao sto je navedeno u oglasu. Cijena mi se cini sasvim korektnom, a volio bih cuti i misljenje kolega koji su imali iskustva s ovim modelom.

Cijena oko 1200€.

WWW.OLX.BA

Motocikl cros Cross kroser enduro Suzuki DR 650 RSE, Lopare, 2.300 KM, BIH saobracajna uredno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Ovo je stariji model nije SE, ne znam tacno ali mislim da je se proizvodio negde do 94-95, nakon toga SE model. Kao sto su kolege prethodno navele najveca je razlika u samom agregatu, stariji model je dosta manje izdrzljiv. Preporucio bih ti da pogledas XF650, ja ga vozim, agregat je od novijeg DR, jedino sto nije toliko za offroad, kao DR. Mada ni ovaj DR nije za prevelik offroad zbog tezine, vozio sam i XF i DR (kao ovaj sa oglasa), i utisak je da je xf650, dosta okretniji i laksi.

 

I da noviji dr se nije proizvodio u toje verziji sa spustenim blatobranom, samo ovakav:

Suzuki DR 650 1999 decals

Promenio član DzoniV
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Hvala na odgovoru. Onako je kako sam i pretpostavio. Nije jos pala definitivna odluka ali rado bih pored Burgmana imao ovako neku laksu verziju endura. Najvise bi koristio za neki lagani offroad i po koji izlet u prirodu. Ovako nesto bi mi najvise odgovaralo, prosta masina, nije zahtjevan za odrzavanje a cijena vise nego korektna. S obzirom da je manje izdrziv od naslednika sad sam se malo pokolebao. Mozda i odem da pogledam, u istom mjestu ima i jedan "Funduro", doduse po malo vecoj cijeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

SE se najlakše, bar za mene raspoznaje po rezervoaru i faru. SE nema plastike na rezervoaru odnosno nema ovu veliku masku fara sa vetrobranom, nego je vise u fazonu hard enduro motora.

Imace u inostranstvu SE kao i DRZ imaju kultne statuse, da li opravdano ili ne u to ne ulazim i sam sam kupio DRZ.

Mislim da dve stvari cine ova dva motora pozeljna. Prvi je dobra pouzdanost i jednostavna mehanika. Drugi je odsustvo konkurencije u smislu tezine motora koja je za enduro motor jedan od ključnih parametara pored ogivljenja. DR je oko 170 kg a skoro sve 600 ccm su znacajno tezi osim ktm 690 koji je najmanje duplo skuplji.

Za neku laku rekreativnu voznju sigurmo moze da posluzi i stariji model samo da je u ok stanju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja