Jump to content

Moto Zajednica

Imam 14 godina i treba mi neki motor od 125ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pa pogledaj cene skutera kao tvog na oglasima, to ti je najbolji pokazatelj koliko da cenis svoj.

Iz nekog razloga mi je nestala poruka koju sam napisao. Predlozio sam ti da, iako ispada malo iz budzeta, razmotris i Apriliu RX50, imas ih nekoliko na oglasim, Cacanski cak i poznajem i mozda bih smeo da preporucim. Mislim da je takodje dobro motorce za tvoje potrebe, godine i puteve kojima bi se vozikao. Svakako nemoj do poslednjeg dinara sve potrositi na motor, ostavi nesto lufta da sredis ako treba i obavezno kupis kacigu i mozda jos nesto opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

To na oglasima sta stoji i koliko se ceni mu ne znaci nista. Eto je prodajem skuter za 500e a takav u losijem stanju na oglasima nema ispod 750e i opet se jos nije prodao. Decko budi strpljiv, skupi pare od koga vec treba i onda trazi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Auu ljudi,gluplje teme pokrenute ovde od ove je daaavno bilo :zvizduk: .A oduzila se na sedam strana,a ni kraja ni pocetka,jer i kraj i pocetak je,,nemam vozacku dozvolu,nemam ni dovoljno godina a nemam ni para". :neznam: A nezna ni koji tip motora hoce.Bez uvrede ali stvarno ne razumem cilj teme, izgleda je samo ,,cilj teme da prodje vreme".

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Auu ljudi,gluplje teme pokrenute ovde od ove je daaavno bilo :zvizduk: .A oduzila se na sedam strana,a ni kraja ni pocetka,jer i kraj i pocetak je,,nemam vozacku dozvolu,nemam ni dovoljno godina a nemam ni para". :neznam: A nezna ni koji tip motora hoce.Bez uvrede ali stvarno ne razumem cilj teme, izgleda je samo ,,cilj teme da prodje vreme".

 

Prijatelju, alal ti kačamak, ceo dan se meračim da napišem nešto u ovom smislu ali priznajem nisam imao herca...

 

Ajde što mladić izričito zahteva saradnju ko sa mamom i dedom ali ponavljati već ponovljene savete ne ide ni ozbiljnijim forumašima.

 

Možda bi i neki moderator mogao da pročita ovu temu...

 

:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda bi i neki moderator mogao da pročita ovu temu...

 

:lud:

 

mogao bi moderator mozda da reaguje. Ima ovde dobra doza (ne)odgovornosti.

 

rekoh ja to jos na trecoj stranici. i dalje se cudim kako se javno savetuje klincu od 14 koji motor da kupi koji nema pravo da vozi, sa kojim moze da se slomi, pa cak i gore..

 

Ako ga kupi, potom se nesto desi ima da se ceskamo po glavi kako je to moglo da se desi. Bice jos najzesce ako ga kupi ovde od nekog sa foruma, to bi bio vrhunac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Možda bi i neki moderator mogao da pročita ovu temu...

 

:lud:

 

mogao bi moderator mozda da reaguje. Ima ovde dobra doza (ne)odgovornosti.

 

rekoh ja to jos na trecoj stranici. i dalje se cudim kako se javno savetuje klincu od 14 koji motor da kupi koji nema pravo da vozi, sa kojim moze da se slomi, pa cak i gore..

 

Ako ga kupi, potom se nesto desi ima da se ceskamo po glavi kako je to moglo da se desi. Bice jos najzesce ako ga kupi ovde od nekog sa foruma, to bi bio vrhunac.

Nema pravo da ucestvuje u saobracaju a ne da vozi !! A to je veoma velika razlika !!

Ponavljam da moj sin od samo dve godine stice svoje prve korake na quad-u na pisti za kros-znaci do njegove 16-te ne bi smeo da sedne na motor???

Sa koliko ono godina Valentino poce' da vozi motor?

Mislim,sta reci....

A to,da li ce ga kupiti ovde sa foruma ili negde na drugoj strani mislim da neka nikakve veze,u stvari mozda je cak i bolje ovde jer "zna se" od koga kupuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Vidi, klinca treba da savetuje onaj ko mu daje lovu i ko je odgovoran za njega.

 

Sve ostalo nije fer, ni prema njemu, ni prema njegovim roditeljima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Dragi moj decace(ne mogu te nazvati kolegom jer jos nemas vozacku),mogu ti reci samo ovo:

i ja sam odrastao na selu (i dan danas zivim).

Tu "bolest" (da ne kazem mentalitet) o voznji (vecih,jacih) motora sam i ja prelezao kao i mnogi na ovom forumu.

Vecina od nas ovde ,u tvojim godinama, je ganjala po seoskim sokacima i poljima stare 14-ice,APNce i sta znam cega vec nije bilo i to sve,vecinom,bez opreme i vozacke dozvole.Secam se oceve kacige,bese to nekakva Nava,koju sam ponekad nosio - bila mi je za 2-3 broja veca.

Vecina motora nisu cak ni registrovana bila.

Mnogi su posle tih 14-ica odmah presli na 600,750,1000ccm.mnogi ih i dan danas voze......nekolicina je takav,neiskusni prelazak,platila prelomima.....nekolicina zivotom....

Mnogi od njih sad' znaju da "popuju".

Godine jesu bitne ali one sto se iskustva ticu.

I pameti ponajvise.

Sta reci za mlade genije u moto svetu koji su prve znatne uspehe postigli sa samo 6-7 god starosti?

I sam imam klinca koji ima svega 2 godine starosti.

Uz moju pomoc,opreznost,podrsku i Kineskog ATV od 30 i kusur kubika,pokusava da udje u svet moto sporta.

Ako ga interesuje zasto bih mu branio?

Najbolje je do "vrha" doci gazeci stepenik po stepenik - ako ti smatras (a i tvoji najmiliji) da si spreman i da mozes da preskocis koji stepenik - onda izvoli.

Izbor motora u toj zeljenoj klasi je zadnja stvar jer to diriguju neki drugi faktori...po meni manje bitni.

Pozz i da si Nam ziv i zdrav

E bas to sam i napisao u nekom od prvih postova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da smo cutali jer nema dozvolu, ili jos gore da nije pitao, seo bi direktno na tu RS sa 30 i kusur konja, i? Podrazavam da se ucenje voznje u koliko toliko kontrolisanim uslovima obavlja mnogo pre dobijanja dozvole. Treniranje od malih nogu vazi za svaki sport, pa i za voznju. Zakonske konsekvence sa jedne strane tu zaista prave problem i slazem se iz objektivnih razloga, ali sebe smatram samo bezbednijim i boljim vozacem ako sam poceo da u dedinom krilu volanisem traktor vec sa 5 godina. Sa 10 sam vec naveliko vozio, a sa 12 je pocela i moto karijera. Sve je to sindrome gorepomenutog Rosija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda bi i neki moderator mogao da pročita ovu temu...

 

:lud:

 

mogao bi moderator mozda da reaguje. Ima ovde dobra doza (ne)odgovornosti.

 

rekoh ja to jos na trecoj stranici. i dalje se cudim kako se javno savetuje klincu od 14 koji motor da kupi koji nema pravo da vozi, sa kojim moze da se slomi, pa cak i gore..

 

Ako ga kupi, potom se nesto desi ima da se ceskamo po glavi kako je to moglo da se desi. Bice jos najzesce ako ga kupi ovde od nekog sa foruma, to bi bio vrhunac.

Nema pravo da ucestvuje u saobracaju a ne da vozi !! A to je veoma velika razlika !!

Ponavljam da moj sin od samo dve godine stice svoje prve korake na quad-u na pisti za kros-znaci do njegove 16-te ne bi smeo da sedne na motor???

Sa koliko ono godina Valentino poce' da vozi motor?

Mislim,sta reci....

A to,da li ce ga kupiti ovde sa foruma ili negde na drugoj strani mislim da neka nikakve veze,u stvari mozda je cak i bolje ovde jer "zna se" od koga kupuje.

 

Naravno, ima pravo da vozi, nema potrebe da se kao odgovorni ljudi skrivamo iza zakonskih prečica. Momak je lepo napisao da vozi i više sem na stazi. A svako ko se malo seća detinjstva zna koliko je teško odoleti takvim izazovima, voziti do asfalta i tu stati.

 

Pored toga momak ima i roditelje koji mogu da mu pomognu oko odluke jer je to njihovo dete - glupo je da kažem da im je i odgovornost. Isto kao što i ti odlučuješ za svoje dete bilo da se neko slaže sa tvojim načinom odgoja ili ne.

Ja ne bih voleo da moje dete sutra stiče 'znanje' od 'stručnjaka' po forumima i da zaobiđe mene. Bar ne dok ne napuni neke zrele godine da može da vidi razliku izmedju pametnih saveta i ....

 

Dalje ostavljam ovu temu moderatorima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja