Jump to content

Moto Zajednica

ENGURO 2014 - Kozara-Manjaca-Grmec - BiH

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Drugari, dajte neke akcije. 1moto3.gif Meni žao što ne dođoh, u sred ispitnog roka sam, ali se nadam da ću sledeći Enguro biti prisutan. Svaka vam čast na organizaciji, a verujem da je bilo odlično!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Sreo sam nekog enduraša (nisam uspio ocjenit marku motora), kad sam se vračao. Imao je dry bag u zelenoj boji straga.

I pozdravili smo se.

Jel si to bio ti?

 

Mi smo u petak endurirali prema Bosni, bilo je sjajno, dok je trajalo.

 

Tradicionalno počelo se gumidefektom:

img4737.jpg

 

U jednom djelu hrvatske odvozili smo nešto terena:

img4739.jpg

 

Došli do Lovče

img4746.jpg

 

img4740.jpg

 

 

Kroz krasne stare vasice:

img4753.jpg

 

img4760.jpg

 

 

Pokušali nači prehod

img4769.jpg

 

Kraj puta

img4783.jpg

 

 

A ovde sve se završilo za mene, jer nisam imao saobračajne, vračao sam se kuči sa vrlo ranjenim egom.

img4787.jpg

 

Tako, da nemam pojma kako ste se imali svi, koji ste uspjeli doči na taj krasan event.

Tako da limajte fotkeeee1ooo.gif

 

Kad su tvoji dosli i rekli da si morao nazad bilo mi je zao,ali nadam se da se vidimo slijedece godine i da ces nadoknaditi izgubljeno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Kao prvo hvala domaćinima na gostoprimstvu! Dečki, svaka čast na svemu, ništa nije falilo i za sve ste se brinuli :takoje:

 

Kamp je na zakon lokaciji, a o prirodi gdje smo prošli da i ne govorim....uvijek kad sam prolazio do mora sam zagledao kako bi jednog dana prošao tim makadamima ali su me uvijek natpisi mine ogovarali od toga.

 

Ja sam razmišljao zamjeniti motor za neki cestovni jer sam bio u obavezama i relaciji poso-kuća, ali ova vožnja mi je pomogla da se "resetiram". Ljudi ja sam napunio baterije, pogotovo na dionici Grmeča, na usponima i spustovima, singletracku, blatu, prelascima preko lokvi vode i posebo kod Dabarske pećine....

To je zabilježeno u teku i idem za godišnjeg ponovo obići sa boljom polovicom...

 

Evo nekih slika iako sam vidio da su domaćini vukli foto opreme i objektiva u vrijednosti enduro motora ako ne i više. Ne znam kako ste se teleportirali po gradu ispred nas da slikate po zgradama, mostovima, raskrižjima....SVAKA ČAST :care:

 

Na asvaltu smo si malo dali oduška ali su vaši iz kluba uredno prestizali sve redom da bi slikali...Zorane al ide ona tvoja honda :D

 

Da ne duljim eve pva tura slika.... :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Pauza za rucak na izvoru rijeke Dabar i pored Dabarske pecine....

post-26616-0-50048100-1404671702_thumb.jpg

post-26616-0-59673700-1404671751_thumb.jpg

 

post-26616-0-12762700-1404671799_thumb.jpg

 

post-26616-0-20743000-1404671846_thumb.jpg

 

post-26616-0-83465800-1404671901_thumb.jpg

post-26616-0-77012200-1404671957_thumb.jpg

 

Promenio član oskar bl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Kao prvo hvala domaćinima na gostoprimstvu! Dečki, svaka čast na svemu, ništa nije falilo i za sve ste se brinuli :takoje:

 

Kamp je na zakon lokaciji, a o prirodi gdje smo prošli da i ne govorim....uvijek kad sam prolazio do mora sam zagledao kako bi jednog dana prošao tim makadamima ali su me uvijek natpisi mine ogovarali od toga.

 

Ja sam razmišljao zamjeniti motor za neki cestovni jer sam bio u obavezama i relaciji poso-kuća, ali ova vožnja mi je pomogla da se "resetiram". Ljudi ja sam napunio baterije, pogotovo na dionici Grmeča, na usponima i spustovima, singletracku, blatu, prelascima preko lokvi vode i posebo kod Dabarske pećine....

To je zabilježeno u teku i idem za godišnjeg ponovo obići sa boljom polovicom...

 

Evo nekih slika iako sam vidio da su domaćini vukli foto opreme i objektiva u vrijednosti enduro motora ako ne i više. Ne znam kako ste se teleportirali po gradu ispred nas da slikate po zgradama, mostovima, raskrižjima....SVAKA ČAST :care:

 

Na asvaltu smo si malo dali oduška ali su vaši iz kluba uredno prestizali sve redom da bi slikali...Zorane al ide ona tvoja honda :D

 

Da ne duljim eve pva tura slika.... :takoje:

 

Hvala ti na rijecima hvale i podrske u nase i u moje licno ime. Ekipa iz Banjaluke se potrudila da sve prodje u najboljem redu, a smatram da je tako i bilo.

Sa obzirom da je ovo nase prvo organizovanje jednog enduro dogadjaja , smatram da cemo slijedece godine biti jos bolji i sa zanimljivijom voznjom. To naglasavam iz razloga sto bas nismo zadovoljili sve afinitete za voznjom ,i zato je velika vjerovatnoca

da cemo se slijedece godine podijeliti u dvije grupe ,tezu i laksu, ali ce i dalje akcenat biti na dobrom i kvalitetnom druzenju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: LC4 adventure

I od mene par rijeci. Prvo ko prvo; svaka vam cast organizatorima za vanredno lijepu dobrodoslicu, dalje za smjestaj, pa na kraju i za trasu, na kojoj sam mogo da odvrnem onako kako volim. Izvinjavam se svima za preticanjepreticanje i bacanje kamenja al zna se kakvi smo janezi jelda :lol: Napravite sto prije nesto slicno, jer bez ovakih voznji i druzenja, zivot mi je mnogo dosadniji. Hvala ekipo :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Druga tura...

 

GcVAHaDl.jpg

qmrkbs7l.jpg

vhvItt5l.jpg

zK4N1Z6l.jpg

aB4AkSEl.jpg

lcspEITl.jpg

erqjI0rl.jpg

2kxMUq0l.jpg

fJP5uCFl.jpg

lTOY45Cl.jpg

rgdOKwKl.jpg

mbCr8Nvl.jpg

FMY9rXBl.jpg

auePQOCl.jpg

 

(Ova je panoramska pa kad se klikne bude puno veća u normalnoj rezoluciji)

Li3Kbxcl.jpg

Promenio član kubik
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ne brini hajakotejn evo vec ih muvam da radimo reprizu u septembru nakon vrelina i godisnjih odmora ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Treća tura...

0oddOKGl.jpg

zPG6Tmml.jpg

BvTvwXXl.jpg

7LIbgf7l.jpg

ldE4HmLl.jpg

QnA7wbBl.jpg

YaU6Uwhl.jpg

1I9LXRtl.jpg

C7H1vhNl.jpg

JkmvTHbl.jpg

Fclu4Dal.jpg

nBRqj4kl.jpg

fwRG7rJl.jpg

ccGqSlRl.jpg

sXImaAWl.jpg

MAm10CNl.jpg

Xmr1uiul.jpg

KZY1Imnl.jpg

 

Ovo se pas popišo na KTM-a :D

Ifypxnll.jpg

 

To je zato sto je i KTM pisao gorivo po njegovoj teritoriji. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

Zahvalio bih se svima koji su se odazvali, nadam se da je bilo dobro. Pošto je ovo ipak prvi put ovako nešto u našoj organizaciji naravno bilo je manjih propusta ali i to će da se ubuduće riješi :takoje:, ja sam neku kamericu imao malo sam uspio nešto da snimim što se tiče vožnje i nema snimaka većinom su snimci iz kampa pa samo da se to nešto izmontira i napakuje i ispašće nešto.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Drugari hvala vam za ovako super druzenje!

Htio bih pohvaliti kompletnu oragnizaciju (izbor rute, smjestaja, hrane...) 0takoje.gif

 

Ovo mi je bio prvi put da ucestvujem u ovakvoj jednoj voznji jer sam nedavno usao u enduro i sam off road svijet tako da sam totalno bez iskustva. Dosta dugo sam razmisljao kako ce to sve da izgleda i da li cu moci da izvezem cijelu rutu kao i da li cu moci da pratim tempo ostatka ekipe. U nekim trenucima sam razmisljao i o ne dolasku na Enguro. To je tako trajalo dok nisam stigao na "mjesto zlocina" a onda su svi poceli da me ohrabruju i dijele savjete koji su mi zaista mnogo pomogli! Hvala vam svima!

 

Sada imam novi problem, ne znam koliko cu dugo moci da cekam sledecu ovakvu voznju 1moto3.gif

 

 

U svakom slucaju nadam se da se opet vidimo uskoro, prije sledeceg Engura... 1zdravo.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: RI
  • Motocikl: DR,TA

Ekipo,svaka čast.Dočekali ste nas,smjestili i ugostili kao careve. :care: Hvala.

 

Sreli smo neke stare prljavce,upoznali neke nove dobre ljude.

Jako mi je drago vidjeti kako se dobri oblak prašine širi preko tih naših granica.Atmosfera je stvarno bila vrhunska,i ja sam uživao baš svaki trenutak. :takoje:

Vrhunski vikend,sa odlaskom i dolaskom, evo, ravnih 1090 km na ovoj mojoj staroj DRkalici.Dobra trećina toga u OFF-u.:moto3:

 

Imam naravno i par kritika.Tiču se isključivo vožnje.Nadam se da mi nećete zamjeriti,jer su stvarno dobronamjerne i mogu vam pomoći kod sljedeće organizacije.

 

Prva i najvažnija stvar je podjela u ( najmanje) dve grupe,Vidim da ljudstva imate dovoljno,tako da po dva vodiča za svaku grupu ne bi trebala biti problem.Oba moraju znati put u detalje i sa stanke ( koje su neizbježne ali bi ih trebalo biti čim manje ) se kreće čim ovaj prvi ugleda negdje iza kacigu zadnjega.

Kad se napravi ta podjela na težu i lakšu ( bržu i sporiju ) grupu smanjuju se ta stajanja i čekanja,koja su zamornija od same vožnje.( I da,ako se već čeka,onda to ne treba nikako raditi na suncu :jok: )

 

U hodu se kasnije napravi još jedna preraspodjela,gdje u pravilu oni koji su precijenili svoje mogućnosti prelaze u lakšu grupu.

 

Druga je primjedba na ( preveliku ) količinu asfalta. Ako je to enduro vožnja,onda bi asfalta u teoriji trebalo biti nula km.

Naravno da je to gotovo neizvedivo ali se može smanjiti samo na one nužne poveznice enduro sekcija. Što kraće - to bolje.

Autoput i enduro baš nikako ne idu u istu rečenicu,kao ni grad i semafori .Ok,razumijem da ste nas možda htijeli pokazati gradu.ali onda je to trebalo napraviti na neki drugi način.Uvijek je atraktivan start iz samog centra grada - ali pitanje je da li je to izvedivo...

U 'slabijoj' grupi može biti nešto asfalta,ona je i tako više 'turistička'. Brža i sportskija ide sistemom 'što gore - to bolje' :moto3:

 

Ja bih izbjegao i ono 'stajanje na pivo'. Eto dogodilo se baš meni da se i to stajanje odužilo.Pa se popilo dva piva. Pa sam se ,na povratku 'kući' - izgubio. :lol:

 

Imate prekrasnu prirodu i terene za vožnju i u neposrednoj blizini baze.Prošli smo dio Kozare na povratku kući ... kompletan itinerer se može složiti i na tom ( ne tako malom ) prostoru.

 

Eto to su moje primjedbe. Ponavljam dobronamjerne.

 

Još jednom HVALA , i vidimo se na E2! :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ja bih izbjegao i ono 'stajanje na pivo'. Eto dogodilo se baš meni da se i to stajanje odužilo.Pa se popilo dva piva. Pa sam se ,na povratku 'kući' - izgubio. :lol:

 

 

 

interesantno 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Ekipo,svaka čast.Dočekali ste nas,smjestili i ugostili kao careve. :care: Hvala.

 

Sreli smo neke stare prljavce,upoznali neke nove dobre ljude.

Jako mi je drago vidjeti kako se dobri oblak prašine širi preko tih naših granica.Atmosfera je stvarno bila vrhunska,i ja sam uživao baš svaki trenutak. :takoje:

Vrhunski vikend,sa odlaskom i dolaskom, evo, ravnih 1090 km na ovoj mojoj staroj DRkalici.Dobra trećina toga u OFF-u.:moto3:

 

Imam naravno i par kritika.Tiču se isključivo vožnje.Nadam se da mi nećete zamjeriti,jer su stvarno dobronamjerne i mogu vam pomoći kod sljedeće organizacije.

 

Prva i najvažnija stvar je podjela u ( najmanje) dve grupe,Vidim da ljudstva imate dovoljno,tako da po dva vodiča za svaku grupu ne bi trebala biti problem.Oba moraju znati put u detalje i sa stanke ( koje su neizbježne ali bi ih trebalo biti čim manje ) se kreće čim ovaj prvi ugleda negdje iza kacigu zadnjega.

Kad se napravi ta podjela na težu i lakšu ( bržu i sporiju ) grupu smanjuju se ta stajanja i čekanja,koja su zamornija od same vožnje.( I da,ako se već čeka,onda to ne treba nikako raditi na suncu :jok: )

 

U hodu se kasnije napravi još jedna preraspodjela,gdje u pravilu oni koji su precijenili svoje mogućnosti prelaze u lakšu grupu.

 

Druga je primjedba na ( preveliku ) količinu asfalta. Ako je to enduro vožnja,onda bi asfalta u teoriji trebalo biti nula km.

Naravno da je to gotovo neizvedivo ali se može smanjiti samo na one nužne poveznice enduro sekcija. Što kraće - to bolje.

Autoput i enduro baš nikako ne idu u istu rečenicu,kao ni grad i semafori .Ok,razumijem da ste nas možda htijeli pokazati gradu.ali onda je to trebalo napraviti na neki drugi način.Uvijek je atraktivan start iz samog centra grada - ali pitanje je da li je to izvedivo...

U 'slabijoj' grupi može biti nešto asfalta,ona je i tako više 'turistička'. Brža i sportskija ide sistemom 'što gore - to bolje' :moto3:

 

Ja bih izbjegao i ono 'stajanje na pivo'. Eto dogodilo se baš meni da se i to stajanje odužilo.Pa se popilo dva piva. Pa sam se ,na povratku 'kući' - izgubio. :lol:

 

Imate prekrasnu prirodu i terene za vožnju i u neposrednoj blizini baze.Prošli smo dio Kozare na povratku kući ... kompletan itinerer se može složiti i na tom ( ne tako malom ) prostoru.

 

Eto to su moje primjedbe. Ponavljam dobronamjerne.

 

Još jednom HVALA , i vidimo se na E2! :zdravo:

 

Lijepo rečeno, što bi ono rekli "tačno u sridu" ! Mada, da smo odmah krenuli preko Kozare imali bi istu količinu asfalta na povratku, ista stvar. Činjenica da baš i nismo imali previše manevarskog prostora po pitanju izbjegavanja asfalta, nužno zlo.

Naravno da je svaka kritika dobrodošla, a tvoje su na mjestu. Ponavljam, sa obzirom da nam je ovo prvi put organizovanje ovakovog enduro dogadjaja, pouke koje smo izvukli iz ovog puta su garant mnogo konkretnijeg i boljeg Engura 2 !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Pretpostavljam da se većina učesnika Engura 2014 sjeća ove tri mlade dame, bez čijeg bi šarma i ugostiteljskih usluga cijela ova priča bila "siromašnija". Hvala im još jednom.

post-26616-0-27101200-1404722066_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Meni je policijska pratnja bila baš zakon, da nije toga bilo tko zna šta bi mi radili po gradu :D

I bolje tako, neka se vidi da smo bili i da se nešto drugo događa osim jeb*g nogometa...

 

Asfalt je nužno zlo ali meni uopće nije smetalo...taman je bilo lijepih zavoja za vožnju "supermoto style" :moto3:

 

Jedino mi je palo na pamet da se provozam po onim "rupama" na livadama kraj ceste, ne znam kako se zove točno mjesto ali mi se čini zanimljivo :D

 

 

Nego, kad će slike da nešto stavim na desktop. I onaj filmić gdje sam opleo na zemlju pa se popeo uzbrdo.

Promenio član kubik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Jedino mi je palo na pamet da se provozam po onim "rupama" na livadama kraj ceste, ne znam kako se zove točno mjesto ali mi se čini zanimljivo :D

 

Nego, kad će slike da nešto stavim na desktop. I onaj filmić gdje sam opleo na zemlju pa se popeo uzbrdo.

 

Bunarevi, imali smo i to u planu i izbacili. Ako budes isao u ovom pravcu, javi se, napravicemo Bunarevi special stage :lol:

 

Hvala svima sto ste dosli na premijerni Enguro i napravili dobar provod i jos bolju atmosferu. Iduce godine u vjerovatno isto vrijeme (TBA) cemo organizovati popravni ispit i ispraviti uocene probleme.

 

Sto se rute tice, Banjaluka je takva, jednostavno previse asfalta u okolini (omiljeni sport lokalnih politicara je asfaltiranje pred izbore...). Za bilo koji ozbiljniji djir, moras se odmaci iz grada bar 40-50 kilometara.

 

Svjesni smo tog problema bili od starta jer se ni nama ne mili asfalt, ali zbog startno/ciljne lokacije nismo imali puno manevarskog prostora.

 

Enguro 2 se seli izvan grada, u netaknutu prirodu.

 

Lokaciju i rutu necu sad najavljivati, prerano je, ali definitivno ce i lokacija i ruta biti van asfalta u potpunosti.

Smjestaj i klopa/cuga ce biti na ovogodisnjem nivou, a bice i par litara 'Engurovace' vise :jee: .

 

Svi koji imaju fotografija i video uradaka, molim vas da ili postavite to ovdje u temi ili 'okacite' na neki javni servis, pa javite linkove.

 

Sto se nasih slika tice, to prepustam Oskaru, on je oficijelni PR za sva nasa druzenja :) i on ce kaciti slike kako mu pristignu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

E ovo se zove žedj ! :lol:

Naš dragi kolega , vidno izmučen prinudnom apstinencijom , konačno je dočekao svojih "pet minuta"! :D

post-26616-0-29533100-1404726116_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja