Jump to content

Moto Zajednica

Okolo do mora i nazad 2013

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pozdrav drustvo. Kako prodjose praznici,poce da ubija postpraznicni sindrom,a I vreme smara,ni't je zima,ni't su labudovi,malo-malo neka maglustina,sve pogoduje razvoju ceznje. Pa rekoh,ajde da probam da napisem putopis,i ja citam tudje pa se osetim lepo,mozda se nekome I dopadne.Nisam siguran kako cu se snaci sa slikama,potrudicu se.Pa ovako,resismo sredinom Jula moja gospoja I ja da idemo na more motorom.Grcka je blize,ali posto mi nije nesto da samo odem do mora,pa me vec treci- cetvrti dan uhvate pundravci,izborih se za malo drugaciju opciju. Odabirem ruti iz MK Kumanovo -Pristina-Pec-Rozaje-Mojkovac-Zabljak,za prvi dan,oko 600km. Ne smem vise,ce me utepa gospoja.Za drugu etapu je planirano Zabljak-Mostar,pa treca iz Mostara uz Neretvu na more,negde,bilo gde samo da je juznije,posto za kraj planiram da predjem preko Albanije do Kumanova u jednom danu.Cuo sam za novi autoput kroz Al,ali posto nisam prolazio,malo sam zazirao od te zadnje etape,ispostavice se bezrazlozno.Nemam problem sa ljudima,nigde,nego mi je to bila jedina drzava na putu gde sam po prvi put,i gde ne znam jezik. Uvideo sam ni to nije problem,Ludi su ljubazni,i pored toga sto malo ko prica engleski sve se nekako sporazumemo. Kako nisam neko ko voli da se dogovara I nateze previse,spontano ispade da idemo sami ja I moja draga sa vernim magaretom Hondom Magna vf750. Zovem je magaretom samo zbog toga sto smo je potovarili ko isto,ko je putovao sa zenom zna zasto. Jedina dobra stvar je sto kad si natovaren maksimalno sto moze da stane na motor,pogodite: nema shopinga!!! Sitnice se ne racunaju. Nego ja krenuo ko da cu "Rat i mir" da pisem. Da probam sa slikama. Ovako je izgledala ruta,oko 1600 km ukupno.

 

karta.png

 

Izgleda da je dobro?Idemo dalje,evo nas na pocetku,pravac Skoplje,pa prelaz Blace,gde moram da platim 10E osiguranje za Kosovo,jer zeleni karton ne vazi,motor mi je registrovan u Bugarskoj,pa ne biva.DSCF5099.jpgNe dam da me to oneraspolozi,placam I dobijam neki tefter ko zidni kalendar ,ne znam di cu ga pa sam ga bacio a zadrzao samo polisu koju je policajac pregledao na granici.Dalje do Pristine,onako,guzve ima,ali ne previse,vozi se po solidnom putu,za nijansu haoticnije nego kod nas,Daleko je od kulture u saobracaju,ali sam navikao.E zato na prilazu Pristini,haos,guzva neka neopisiva,dali je tako stalno ne znam ali sam se jedva izvukao,putokazi su ugrozena vrsta valjda pa se nekako na secanje I po osecaju za pravac dokopah novog autoputa za Pec.Do Peci odlican put,nov,pravimo pauzu u kafani kraj puta,Pricam na Srpskom sa momcima napolu,jedni razumeju pa prevode drugima,problema,nikakvih.Sledeci put stajem na pumpi u Peci da potvrdim pravac za Rozaje. DSCF5102.jpg Put za tamo je skoro obnovljen,krivine samo tako,nema guzve,milina.Stajem da bacimo pogled na Kosovo polje ali je slaba vidljivost,jure nas oblaci ali imamo srece.DSCF5104.jpgZbog moguce kise ne stajem sem na granici sve do Mojkovca,mada su predeli divni za slikati.Kad tamo u centru,parkirani neki cudni mopedi :ooo:DSCF5117.jpgDSCF5118.jpgDSCF5120.jpgDSCF5123.jpg Nisam video cudno obucene,ruzne I prljave bradate da piju pivo u obliznjim kaficima pa zakljucujem da su mopedi napusteni :stabre:.Ovaj jedan izgleda povuk'o vlagu,kad ga ostavili na 'ladan beton. DSCF5122.jpg Uz sve vecu mogucnost kise,begamo kanjonom Tare,prelep deo puta,nema slika zbog beganje,stajemo tek kod nekog mosta :zbunjen:P1060095.jpgP1060100.jpgSto li ga toliko slikaju,sem sto je arhitektonsko remek delo pogotovu za vreme kad je gradjen I sto je kanjon I sve okolo prelepo.Tu pravimo duzu pauzu,ko jos nije na Durdjevica Tari pravio slikopis kad je bio.Evo samo nekih: P1060105.jpgP1060118.jpgP1060119.jpg Kako su oblaci obecavali,zurimo dalje put Zabljaka kroz veoma lepe krajeve put je dobar,pa dajem sebi oduska a I Magna voli krivine cak I natovarena,pa sledi susret sa organima reda srecom dobro raspolozenih.Sve se svelo na upozorenje da usporim,da je put jos vlazan od kise koja je tu prosla pre nas.Pozdravismo se prijateljski,uz srecan put,hvala im. I tek u Zabljaku videsmo sunce,nadjemo smestaj u malom privatnom kampu prema jezeru,imaju I par soba u vikendici koje izdaju 10E po osobi.Kafu,rakiju I meze za dobrodoslicu smo dobili gratis.Domacinski,nema sta.P1060120.jpgNakon respakovanja I odmora odosmo do centra,nije nesto,malo je mesto,ali je sendvic sa prsutom odlican.Setnju do jezera I okoline ostavismo za sutra. To bi bilo to tog prvog dana,vece je bilo hladnjikavo pa smo dobili ekstra cebad I -_-. Nastavak sledi,ako bilo koga zanima. A I meni oci ispadose od ovoliko pisanije

 

 

 

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Lele I kuku,otvorim forum,skoro niko I ne cita moje gluposti! Pogledam levo desno,kad na statusima vidim voze se ljudi okolo? Di se bre ljudi vozite,ovde kod nas magla se skoro I nije razisla jos od nove godine,vlaga,kaplje sa drveca.... Ce se ubudjamo skroz. Ajde da probam da podignem gledanost,da okacim koju fotku sa setnje oko jezera na Zabljaku,ko je bio zna koliko je lepo,a ko nije treba onu lepotu videti uzivo. Evo ga pogled na vrh iz kampa:P1060121.jpgP1060122.jpg Posle jutarnje kafe,rakijice,domacih piroski I sira,odosmo da obidjemo jezero,kamp je blizu,nema 10 min pesice kroz sumu I ne moramo da platimo za obilazak kad bi isli na kapiju/rampu sa glavnog puta,tako nam objasnise domacini.Taman pobegosmo od galame,dosla ekskurzija klinaca cak iz skandinavije.Dosli su iz Mostara,pa mi vozac minibusa objasnio da on ide preko Bilece,da je put nov,nem guzve I tako to.Poslusao sam savet I nisam se pokajao.Nego evo slika sa jezera I okoline:P1060125.jpgP1060127.jpgP1060132.jpgP1060133.jpgP1060134.jpgP1060137.jpgP1060139.jpgMalo se zumbiralo...P1060141.jpgmali prijateljP1060150.jpgPosto smo resili da dovece stignemo u Mostar,vracamo se u kamp,pakujemo,slikam staru kucu nasih domacina u dvoristuP1060154.jpgP1060155.jpgP1060156.jpgPProvera pre polaska uz kaficuP1060158.jpgKrecemo za Mostar,pogadjam pravac za prelaz kod Bilece I sta reci nov put,tri trake nema nigde nikoga,samo :moto3:.Par km pre granice put je uzak I propao,ali ne mari,na granici niko sem nas.DSCF5129.jpgDSCF5130.jpgU kafani pre granice popismo kafu za nesto malo para,ne mogu ni da se setim.Posle Bilece brzo stizemo do Mostara kroz krsevite ali lepe predele.Taman na ulazu u Mostar,vidim sa leve strane pored Neretve moto skup,ljudi sa ulaza nam masu.Stajem a oni nas svracaju,zaustavise saobracaj da bih okrenuo.Lik na ulazu mi daje bonove,objasnjava da su se skupili iz svih krajeva sveta gde rade,on je iz Amerikama cak dos'o.Pitam za smestaj,salju me u motel 100metara uz put,na samoj obali Neretve.Javljaju se vlasniku da nam rezervise sobu a mi ostajemo da uzivamo,bilo je tu bogami lepih motora,skupih prerada,table iz Evrope,Amerike.. Nek ceka Mostar,ostadosmo mi na moto skupu MC NeretvaDSCF5146.jpgSad moram opet ono zakaci-otkaci slike pa cu da stavim slike sa meni interesantnim detaljima sa skupa,kad bih kacio sve necu da zavrsim pre Djurdjevdana.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

:Mina::zdravo:Čekam!!!

 

Jesam li sa tobom pio kafu na pauzi u Stipu I u manastiru kod Krive Palanke,predprosle godine kad se vozilo kroz MK?:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

jesi

:Mina::zdravo:Čekam!!!

 

Jesam li sa tobom pio kafu na pauzi u Stipu I u manastiru kod Krive Palanke,predprosle godine kad se vozilo kroz MK?:zdravo:

 

jesi pozdrav za tebe iz Bara :takoje::zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Kao sto obecah,sledi nekoliko slicica sa meni interesantnim detaljima sa moto skupa MC Neretva. Ponavljam da je bilo tu puno prelepih motora sa stranim tablicama.Strani se odnosi na zapadne zemlje EU,Americke Kanadske I sl.Meni ovi sa Balkana jos nikako da dodju strani.Sta cu,nisam se resetovao.Nego ajde,mada su svi motori lepi na neki nacin,ovo su neki detalji na kojima mi je pogled zastao tog dana.DSCF5131.jpgDSCF5133.jpgDSCF5136.jpgDSCF5147.jpgDSCF5140.jpgDSCF5141.jpgMalo o samom skupu,bio je uprilicen na divnom mestu sankovi I tende su bili u hladu pored same reke a motori na parking iznad gde je bila I bina za muziku.Atmosfera je bila odlicna,posebno je bila vesela ekipa iz CG,Tivat mislim da bese,ajkule ili tako neka opasna riba ako pamtim dobro(sem sto pamtim odavno).Pozdrav veseloj ekipi :takoje: Spomenio sam bonove koje mi tutnu lik na ulazu.E to je bila valuta za sve na skupu,pivo sok kafa klopa,sve za bonove.Socijalizam "maku ti bozju"tipa?Dok sam cekao u redu da zamenim kapitalisticke pare za bonove,naidje onaj lik sa kapije,tutnu mi jos koje bonce,e toga nije bilo ni u "ono"vreme.Dok se spustao mrak,mracilo se brze no sto treba.Nailazili su neki crni oblaci,ko da ce cumur da pada.Kad je krenulo,nije kisa padala nego je tekla sa neba.Neki ostadose a neki pobegasmo,po onom klizavom asfaltu,sreca je motel bio stotinak metara uz put.Ovo je pre potopaDSCF5135.jpgKad dodjosmo do motela bili smo skroz mokri,pa dok sam skinuo stvari sa mopeda 1hmm.gif.Sredili smo se u sobi iz nevidjeni plusak napolju.Posle par sati,probudi me neka buka,cujempucaju motori,muzika,ajde da idemo?I odosmo,pesice,slika nema posto se sve susilo I punilo u sobi.Nevreme nije pokvarilo rapolozenje,zabava nastavi a mi se umorni vratismo u sobu na spavanje.Sutradan je bilo lepo,otisli smo do grada,pa most carsija pa cevapi I tako to.Bila je velika guzva,koju ne volem,a I nije nam prvi put,pa vec malo zamara komercijalizacija svega.Mada je Mostar I carsija sa sve mostom koga pamtim kad je bio starij,nesto sto svakako vredi obici.Evo par slika I otaleP1060170.jpgP1060165.jpgP1060164.jpgVratismo se u motel, potovarili se ikrenuli na more uz Neretvu.Bila je guzva na putu ali je taj put uz reku sa uticajem mora koji se oseca poseban dozivljaj pa nije smetala ni guzva.Na more idemo negde juznije,ne znamo gde.Da smo blize kuci.Na granici standardno guzva,pa preko reda uz poneki tek mrki pogled,EU dokumenta resavaju stvar I teraj dalje put dobar ima poneki sto jure pa za njima I tako cak do Neuma. J... nas granice,svako malo....Idemo dalje na jug,uz podnosljivu guzvu na putu stajem kod mosta na Peljescu kod Dubrovnika,cigara,sokici voda slikanje sa vidikovca....Sad opet moram ono sa slikama,tako da se strpite ako ikoga jos interesuje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Slike sa pauze pre mosta PeljesacDSCF5155.jpgDSCF5157.jpgA evo i motora koji nas je svo vreme nosio bez nikakvih problema,moram da napomenem.DSCF5163.jpgPa prevezosmo se preko mosta onako bez jakni,rukavica,sa kacigama na rukama da se rashladimo,pocelo je da biva vruce za promenu.Stadosmo sa druge strane na jos po cigarDSCF5170.jpgDSCF5162.jpgNije lose :moto3:.Malo slikam camceP1060181.jpgP1060180.jpgMalo testiram tehniku :zvizduk:P1060178.jpgSvasta ima po tim belim ladjama ;)Zbog vrucine resavamo da ne ulazimo u Dubrovnik,zbog guzve a i bezobraznih cena dole,nego stajemo na poznatom vidikovcu sa druge strane juzno, tek da se slikamo i sa motorom na tom mestu,pa cemo dalje za Crnu Goru.P1060186.jpgDubrovacka riva iz daljine:P1060191.jpgI zumbirano malo:P1060190.jpgI nastavljamo na jug,naravno opet granica,Hrvati nece ni da gledaju dokumenta dok je Crni Gorac na granici nesto mrzovoljan,uz komentar sto se mi motorist sve nesto guramo prekoreda,ipak nas propusta uz srecan put.Idemo ka Boki,put je losiji sada,guzva je sve veca a isto i vrucina.Zbog svega pomalo,a najvise teska srca resavam da ne vozim kroz guzvu po zalivu nego da presecemo trajektom.Zao mi zbog toga ali sam bio vec i pomalo umoran od vrucine pa idemo juznije.Slika Bokakotorskog zaliva i sa trajekta na koji ulecemo minut pre isplovljavanja:DSCF5174.jpgDSCF5175.jpgDSCF5178.jpgU Tivtu jedemo sendvice sa prsutom,dobri.Nastavljamo dalje ka Budvi ,tu resavamo da se spustimo do Ulcinja,vuce me nostalgija zadnji put sam bio na Adi Bojani kao srednjoskolac 80tih godina proslog veka :aha:. Sad vec vozim sporije put je nekako valovit pa svako malo udaraju zadnji amortizeri.Valjda zbog vrucine,guzva i bezobrazni vozaci me nerviraju vise nego obicno.Pravimo pauzu usput na poznatom mestu kod Svetog StefanaDSCF5179.jpgPVec gundjamo zbog vrucine,pa resavam da ne stajem do Ulcinja.Ali stanje puteva i saobracaj nas usporavaju tako da svracam u Bar,zedan sam a voda koju nosimo je sad vec da se kafa zakuva.Kod luke vidim interesantne igracke za velike decake:DSCF5185.jpgTu smo vec odocnili dosta,kasno je poslepodne pa zurim u Ulcinj,tacnije negde da nadjem smestaj kod velike plaze ili tako nesto.Na srecu kako sam parkirao kod mosta na kanalu da pitam lika na skuteru gde sam to ustvari,posto se sve to toliko promenilo,on kaze da ima kucu tu pored i ima sobu slobodnu.Odem da vidim,kuca nova dvoriste sredjeno soba cista i uredna,klima TV W-iFi sve ok.Mali kanal sa slanom vodom za solanu protice ispred kuce.Pocetak Velike Plaze na nekih 250-300m.Cena za sobu 25eur motor moze u dvoriste,sve stima.Ostajemo 4-5 dana,pada odluka. Nastavak sledi zabolese me oba dva prsta od pisanje..

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

zanimljivo , duhovito i lepe slike . pa sta covek vise da pozeli po ovoj zimi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Sve gledam, citam, ali nigde nema Marka. Sramota da tata nije poveo sina.Stavio si tu prelepu zenicu na motor pa kroz Albaniju ( em lepa, em plava) i ne mogu da skontam jel to ista Markova mama, ili je nedaj Boze neka druga. Izgleda mi ona ista sto sam je upoznao u septembru, ali mnogo mladja. Qvo sto si otisao bez nas rodbine, mozda ti i oprostimo, ali bez Hristijana nemere nikako. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Sve gledam, citam, ali nigde nema Marka. Sramota da tata nije poveo sina.Stavio si tu prelepu zenicu na motor pa kroz Albaniju ( em lepa, em plava) i ne mogu da skontam jel to ista Markova mama, ili je nedaj Boze neka druga. Izgleda mi ona ista sto sam je upoznao u septembru, ali mnogo mladja. Qvo sto si otisao bez nas rodbine, mozda ti i oprostimo, ali bez Hristijana nemere nikako. :zdravo:

 

Hvala rodjace na lepim recima u vezi gospoje.A kam gi komentari za mene,visok,zgodan,lele sto lep motor vozi I tako to?Kad nece rodbina da te hvali,koj ce? Marko nije hteo s nama,malecak mu bio motor? Ma laze,nece sa matorcima da se druzi. Za kaznu je ostao kuci da hrani zivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Odlično majstore, samo naprijed.

Koliko ti je prosječno magna trošila na putu, ovako natovarena?

 

Pa na kraju kad sam izracunao ispalo je oko 5,5l,prosek na kraju putovanja.S time da se vozilo,ajmo reci,smirenije no obicno. Ne sporo,kakvi,ali bez naglih ubrzanja I ostrih kocenja,sve da mi ne poispadaju suvozacica I prtljag sa mopeda.Gde da opalim po gasu I da nedaj boze promrda zadnji tocak,razlupala bi mi glavu sa sve kacigom.Neka te ne zavaravaju slike,ima tesku ruku ;).Mislim da je to dobar prosek za takav motor,mada ja to tesko postignem inace.:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Kako smo se smestili kod Velike plaze,prosetali se malo okolo I vidim ja da je se sve puuno promenilo,ni nalik kako sam pamtio.Prvo jutro smo otisli na plazu,kako je plaza ogromna a turista ne bas puno,nema neke guzve. Evo kako je izgledalo P1060205.jpgP1060206.jpgTurista ima odsvuda,najvise je cini mi se Kosovara koji rade po Evropi,sudeci po tablicama.Ima I iz Srbije ljudi ali pravih strendzera nisam nesto video.Ali sam se nagledao svih mogucih modela Mercedesa,BMWa.Audija,prestiznih takozvanih terenaca I tako to.Ko Monako jbt.A ja blenuo u nekog starog Pezova P1060198.jpgP1060200.jpgE sad meni obicno treba do tri dana da se cvarim pre nego mi prorade pundravci,i to ako na plazi bude sta interesantno :zvizduk:.Posto ovde to nije bio slucaj,drugog dana mi je vec bilo dosta od leganje.Muvam se okolo slikam ponesto,ali me jedna stvar bas nervira.Dubreta,kesa,papira I slicno na sve strane.Svako bre baca gde stigne.Nije da je kod mene dole ko Svajcarska cistoca,daleko je to ali ovo ne volem.Cak iu ovom kanali sa starinskim ribolovkama mozete videti stare gume I sporete.Steta :stabre:,P1060193.jpgP1060194.jpgP1060195.jpgDozvoljavam diplomatski mojoj dragoj dva dana staticnosti,ona bas vole da lega po ceo dan na plazu. Onda smisljam da odemo dole na Adu Bojanu,Pa I to je plaza,jelte? Palim makinu,i zacas se spustamo do usca Bojane.P1060207.jpgP1060209.jpgPPrelazim preko mosta s namerom da odem kod nudista,kad onaj tamo na kapiji trazi neke pare za ulaz.Tu moja draga skopca gde sam krenuo,oce da me utepa,odustaje zbog svedoka.Vracam se na drugu stranu reke I pored mnostva restrana na samoj obali reke spustamo se na plazu.Posto moj motor bas ne voli onaj sitan pesak,nekako sr dokotrljasmo do same plaze,a tamo vetar razbija.Sedamo u kao kafic na plaza,pijemo neko "bemvejasko"pivo I uzivamo gledajuci one sto teraju daske sa padobran po onom vetru,za njih je raj na zemlji.P1060214.jpgP1060215.jpgP1060217.jpgP1060216.jpgNakon nekog vremena I puno peska u ocima,vracamo se do onih restorana da nesto pojedemo I sklonimo se od vetra.Primetio sam prolazeci tablu:najstariji riblji restoran na Adi Bojani.Kad su najstariji,valjda su nesto I naucili dosad,pa aj da proverimo.P1060224.jpgRestoran bih preporucio za sve pare,sve sto smo probali je izvrsno,a tek riblja corba,moj licni favorit.I osoblje,lubazni kao sto je red, ali ne I pravilo tamo dole.Posle smo jos jednom isli na veceru,bas zbog one riblje corbe.P1060219.jpgP1060223.jpgOvi nesto poziraju sa mopedi za vodu gore-dole po reci.P1060222.jpgDa skratim pricu,jedino vredno pomena tih dana je bio izlet do grada Ulcinj,mala plaza je mala,okolne radnje pune kineskih gluposti,morski plodovi u restoranu preko puta plaze dobri,a guzva u gradu ne po mom ukusu,morao sam I motor da sklonim sa setalista,svako malo neki klinac oce da se tekeri po njega.:(.DSCF5190.jpgZa kraj jedna meni lepa fotka iz dvorista,vreme je da sedlamo dorata za etapu Ulcinj-doma.P1060192.jpg Plan je da pretrcimo Albaniju novim autoputem do Prizrena,da iskoristim ono osiguranje sto mi naplatise na pocetku,pa uz Sar planinu I Strpce ,preko Kacanika I Skoplja se vratimo kuci. Bicete obavesceni.:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja