Jump to content

Moto Zajednica

Ustavni sud protiv parking servisa

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Imam komsiju u zgradi, kome svako malo stigne jedan omanji snop pisama od Parking servisovog advokata. To znam zato sto sva ta pisma zavrse u kanti za djubre koja se nalazi ispod postanskih sanducica i to neotvorena. Koji mu je rezon, pitacu ga kad ga vidim. Mada predpostavljam da ce odgovor biti, tipa "ma ko ih je*e".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Meni su bez razloga proshle godine podigli auto uredno parkiran na parking mestu. Otishao sam, svadjao se i ulozhio zhalbu sa pretnjom da cu da ih tuzhim ne budu li mi vratili novac. Posle mesec dana su mi vratili novac bez PDV-a i josh nekog dela koji ide drzhavi a to je tad bilo skoro 3000din.

 

Takodje imam 15-ak kazni za ovaj auto koji se vodi na mene a proshli auto se vodio na druga koji je promenio adresu pa nikad nikome nishta nije stiglo a zakachili su mi bar 30 kazni jer nikad ne placam parking sem na zatvorenom parkingu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Nemam pojma sta je. Ja sam im napisao reklamaciju i odbili su me brutalno. Cak mi odgovor nije stigao preporucenom postom sa dostavnicom i posle par dana odmah pretece pismo od njihovog pravnog zastupnika a zatim i novi racun sa kamatom.

Krajnje pederski i bez ikakve milosti i razumevanja.

Upravo i jeste fora da se ne pišu reklamacije, da se ne ide "redovnim putem", da se ne radi ništa od onoga što bi bilo "normalno", već treba raditi sve suprotno. Zašto?! Zato što, da je to što radi Parking servis po zakonu, oni ti u pismu ne bio pretili advokatskom kancelarijom već bi ti stigla kazna od neke nadležne inspekcijsko-policijske-komunalno-pauk-šinterske službe. Ovako je APP sistem, pa ko se zajebe da plati-zajeb'o se a ko se ne zajebe-ne postoji način da mu to naplate.

Zaboravih, pretpostavljam da je kamata bila potpuno nesrazmerna vremenu i sumi na koju je glasila "doplatna karta".

Promenio član misko_kolo
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ma nemam pojma niti hoću na to da trošim svoje vreme i živce.

Ceo sistem je verovatno APP i to ostavlja gorčinu jer ne podnosim bezobrazluk, pa još institucionalizovan nekom pretenciozno donetom uredbom o parkiralištima.

U samom vrhu tog sistema koji je parazitski, a ne bi trebalo da tako bude sede ljudi koji smišljaju ovakve gadosti.

Naplacivanje parkinga je normalna stvar u svakoj državi ali se to ovde pretvorilo u alavost nezasitu, stalno proširuju zone jer im nije dosta novca.

Evo na šta liči ta organizovana svinjarija: uđeš kolima u krug kliničkog centra i normalno lom, nemaš gde da ostaviš kola. Onda nađeš mesto gde apsolutno nikom ne smetaju i parkiraš ih na trotoaru a ne na travi kao neki (jelte), odeš po majku koju izvedeš sa ortopedije na štakama i nema ti kola. Banditi nisu dirali one koji su na travi jer zelene površine nisu u njihovoj nadležnosti nego su odneli baš moj auto koji im je bio zgodan da ga pokupe jer je bio parkiran na trotoaru. Onda zovem taksi i vratim majku kući ( na gazeli lom normalno) vratim se taksijem na Slaviju, platim banditima 100 eur-a i odvezem kola.

I koja je pouka : platio lekove, platio zavoje, podmitio osoblje, platio pauka, platio taksi, platio kaznu za parkiranje. Znači gde god da kreneš svi te deru kao majmuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Za firmina vozila imaju još bolji način naplate.

Moj slučaj:

Ostavim kombi na parking mestu i odem do ulaza u zgradu i odnesem paket mušteriji, potpis, hvala doviđenja itd. vratim se sednem, upalim i odem. Od tiketa ni traga ni glasa. Brat bratu pet minuta, ni toliko.

Posle mesec dana sa računa firme skinuto 1870rsd. uz obrazloženje plaćanja doplatne karte za parkiranje u toj i toj ulici. Da sam tamo više puta mesečno pa da razmišljam kako šta, bio sam prvi i poslednji put u dve godine tamo.

Verovatno nije stigao da mi zakači tiket za brisač pre nego što sam zapalio, ali nema to veze, oni su dobili svoj novac na legalan način i bez mogućnosti žalbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pre izvesnog vremena sam stajao parkiran i posmatrao kontrolora parking servisa u vršenju svojih radnih aktivnosti.

Čovek ide i ukucava u spravu brojeve, vraća se, proverava neki automobil par mesta od mene. Uzima i štampa doplatnu kartu, kači na šoferku i gleda oprezno da li neko nailazi a zatim se udaljava. Stojim tu još pola sata, nigde ga nema.

Dolazi vozač, uzima čestitku sa brisača, uzima telefon i proverava nešto, stoji tu i gleda okolo, po izrazu na licu mu vidim da je besan a ovog sa digitronom nigde nema :zvizduk: . Tek kada je isparkirao auto i otišao, eto ovoga, ponovo kuca li kuca... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

 

Код мене у крају клинци се жале што им је лакше да набаве вутру него пиво, па сад више дувају...и ја сам са Звездаре...

 

Mozda je i tako bolje :D

 

demotivation.us_Of-the-two-evils-The-worse-one-is-legal_130687617344.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nikome nije palo napamet da ukuca sms od 30-ak dinara, parkira se, :stabre: i time odagna teoriju zavere? Lakše je ovako, izgleda... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki M 800 Z - Intruder "custom"

Ljudi ne zavaravajte se,mene je parking servis tužio Osnovnom sudu u Nišu,naravno preko njihovog advokata,ja dobio rešenje u kome sud nalaže banci Intesi da mi skine pare sa racuna moje radnje.To su 6 doplatne karte i jos troskovi koji su još 10000 din. Kadija te tuži,kadija ti sudi ! Medjutim ima tu nekih grešaka u njihovoj arhivi,pa sam ja uložio žalbu.Videćemo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Nikome nije palo napamet da ukuca sms od 30-ak dinara, parkira se, :stabre: i time odagna teoriju zavere? Lakše je ovako, izgleda... :neznam:

Aj ti malo pročitaj od početka, pa nešto napiši. Neverovatno je kako svi koji su "gore" (u bilo kom segmentu života) smatraju da ovi "dole" ništa ne znaju i da baš oni treba da ukažu kako se radi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Aj ti malo pročitaj od početka, pa nešto napiši. Neverovatno je kako svi koji su "gore" (u bilo kom segmentu života) smatraju da ovi "dole" ništa ne znaju i da baš oni treba da ukažu kako se radi.

''Aj ti'' kulturno potpisani, lepo pročitaj moj post, ili ga zaobidji (kao i ubuduće). Lepo pročitao i našao entuzijaste koji bi da se parkiraju gde god im padne napamet. Nikome nije palo napamet da sad i ''normalan'' svet može da se parkira u strogom centru za 30-ak din. Svi diskutuju o neustavnosti kaznene politike parking servisa. Pa dobro, ova postava je neustavna, sledeća koju izglasaju biće ''ustavna'' i koštaće 3 put više i onda je sve OK?

Polazim od toga, parkiram se; to košta 35din/sat, platim 35din/sat i ne zanima me koliko je kazna ako nisam platio, o tome svakako ''treba'' da brine trust mozgova plaćen za to. ŠBBKBB ako nisam platio, ovo, ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

To da li sam ja "kulturno potpisan", je nešto što se tebe apsolutno ne tiče. :takoje:

I misliš li da se niko od nas "nije setio" da plati parking, nego si baš Ti morao da nam to kažeš?! I zašto tvrdiš da će sledeća "ustavna" odluka biti x puta skuplja?! Ako nisi shvatio, ovde je priča o tome "da li se može i kako doakati pljačkašima i derikožama koji pune svoje džepove". I dokle god puštamo da nas pljačkaju na sve moguće načine biće nam ovako kako je sada. A ako ti se ne dopada-zaobiđi!

I probaj da nam ne prosipaš uredničko-cenzuraške-društvenokorisne fore.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Problem ustavnosti nije vezan za visinu kazne, vec za koncept kaznjavanja. Niko sem (odredjenih) drzavnih organa nema pravo da "kaznjava". To sto se oni vade na pricu da to nije kazna nego doplatna karta je obicna glupost u koju ni malo dete nece poverovati, a ne ustavni sud. Vecina onih koji su dobili da plate kaznu nisu oni koji namerno ne placaju parking nego oni kojima poruka za uplatu nije prosla, koji su zakasnili par minuta sa produzetkom i slicno. Koliko sam to ja stetu naneo Parking Servisu ako nisam produzio parking narednih sat vremena? Da li su oni za tih sat mogli sa tog jednog parking mesta da zarade 1870 dinara koliko traze od mene? Nisu. Mogu samo da mi naplate jos taj jedan sat. Sve da sam ceo dan ostavio vozilo bez ikakvog placanja, za tih 14 sati parking ne bi kostao vise od 600 dinara.

 

Druga stvar koja je protiv ustavna je politika Parking Servisa da ti ne dozvoli da preuzmes svoje vozilo koje je odneo pauk, dok njima ne uplatis njihovih, ranije 6.000 dinara, sada cini mi se 3.000 za "uslugu" odnosenja vozila. Nema niko pravo da meni uskrati koriscenje moje licne imovine, bez obzira da li je u pitanju 3.000 ili 3 miliona dinara. Postoji zakon o obligacijama i zna se kakva je procedura. Izvoli uplatnicu, imas rok 8 dana da platis, ako ne platis bice ti naplaceno sudskim putem pa ces posle da platis i kamatu i sudske troskove i troskove njihovog advokata za podnosenje tuzbe.

 

Ali cemu se nervirati kad zivimo u banana republici.

 

 

EDIT: I zaboravih da kazem. A sta je to neki "Parking Servis" u bilo kom gradu uradio ili izgradio, (neracunajuci sistem naplate) osim sto su postavili table i iscrtali linije? Kojim pravom oni naplacuju za nesto sta nisu ni gradili niti ulagali.

A posto je ovo motoraski forum, sta je sa parking mestima za motore? Pa valjda i mi placamo sve dazbine i namete kao i vozaci automobila, u dosta slucajeva cak i vece, a gde je nasa privilegija da parkiramo svoja vozila?!?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Kaznenim odredbama iz ovog zakona nije predviđen prekršaj za neplaćanje usluge parkiranja u tačno određenom periodu niti je moguće po drugim opštim aktima klasifikovati doplatnu kartu kao prekršaj - kaže pravnik Vladimir Todorić, koji od 2004. godine pokušava da dokaže da naplaćivanje doplatne karte na ovaj način nije po zakonu.

 

 

Ovo se odnosi isto i na putarine!!!

 

Ne odnosi se na putarine, jer "JP Putevi Srbije" ne naplaćuju ni kazne ni doplatne karte. Za više informacija pogledati temu Putarine. Koga zanima naravno.

 

Da dodam, odluka Ustavnog suda ne znači da građani ne moraju da plaćaju naknade za parking, već da "JKP Parking servis" ne sme da naplaćuje kazne, pogotovo ne ovako visoke. Doplatne karte bi trebalo da budu jevtinije, ali u Srbiji... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Kaznenim odredbama iz ovog zakona nije predviđen prekršaj za neplaćanje usluge parkiranja u tačno određenom periodu niti je moguće po drugim opštim aktima klasifikovati doplatnu kartu kao prekršaj - kaže pravnik Vladimir Todorić, koji od 2004. godine pokušava da dokaže da naplaćivanje doplatne karte na ovaj način nije po zakonu.

 

 

Ovo se odnosi isto i na putarine!!!

 

Ne odnosi se na putarine, jer "JP Putevi Srbije" ne naplaćuju ni kazne ni doplatne karte. Za više informacija pogledati temu Putarine. Koga zanima naravno.

 

Da dodam, odluka Ustavnog suda ne znači da građani ne moraju da plaćaju naknade za parking, već da "JKP Parking servis" ne sme da naplaćuje kazne, pogotovo ne ovako visoke. Doplatne karte bi trebalo da budu jevtinije, ali u Srbiji... :neznam:

 

Hteo sam reći da JK Putevi Srbije ne može naplaćivati kazne (ili doplatne karte kao JKP Paking servis).

U potpunosti se slažem sa tobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Problem ustavnosti nije vezan za visinu kazne, vec za koncept kaznjavanja. Niko sem (odredjenih) drzavnih organa nema pravo da "kaznjava". To sto se oni vade na pricu da to nije kazna nego doplatna karta je obicna glupost u koju ni malo dete nece poverovati, a ne ustavni sud. Vecina onih koji su dobili da plate kaznu nisu oni koji namerno ne placaju parking nego oni kojima poruka za uplatu nije prosla, koji su zakasnili par minuta sa produzetkom i slicno. Koliko sam to ja stetu naneo Parking Servisu ako nisam produzio parking narednih sat vremena? Da li su oni za tih sat mogli sa tog jednog parking mesta da zarade 1870 dinara koliko traze od mene? Nisu. Mogu samo da mi naplate jos taj jedan sat. Sve da sam ceo dan ostavio vozilo bez ikakvog placanja, za tih 14 sati parking ne bi kostao vise od 600 dinara.

 

Druga stvar koja je protiv ustavna je politika Parking Servisa da ti ne dozvoli da preuzmes svoje vozilo koje je odneo pauk, dok njima ne uplatis njihovih, ranije 6.000 dinara, sada cini mi se 3.000 za "uslugu" odnosenja vozila. Nema niko pravo da meni uskrati koriscenje moje licne imovine, bez obzira da li je u pitanju 3.000 ili 3 miliona dinara. Postoji zakon o obligacijama i zna se kakva je procedura. Izvoli uplatnicu, imas rok 8 dana da platis, ako ne platis bice ti naplaceno sudskim putem pa ces posle da platis i kamatu i sudske troskove i troskove njihovog advokata za podnosenje tuzbe.

 

Ali cemu se nervirati kad zivimo u banana republici.

 

 

EDIT: I zaboravih da kazem. A sta je to neki "Parking Servis" u bilo kom gradu uradio ili izgradio, (neracunajuci sistem naplate) osim sto su postavili table i iscrtali linije? Kojim pravom oni naplacuju za nesto sta nisu ni gradili niti ulagali.

A posto je ovo motoraski forum, sta je sa parking mestima za motore? Pa valjda i mi placamo sve dazbine i namete kao i vozaci automobila, u dosta slucajeva cak i vece, a gde je nasa privilegija da parkiramo svoja vozila?!?

 

 

Nisam pravnik, ali koliko sam ja razumela, ovo je protivzakonito jer postoji zakon koji kaze da niko ne moze da ti naplati uslugu koju nisi trazio.

 

 

Na ovo se nadovezuje i RTV pretplata, za koju uredno salju racun svakog meseca.

 

Postoje ljudi koji u domacinstvu uopste nemaju TV, niti TV karticu, tako da niti su uslugu trazili, niti im je usluga pruzena, a racun stize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja