Jump to content

Moto Zajednica

Skid Plate

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

nadji original za uzorak, ostalo je lako.

to i trazim

Izgleda da ce Evil Zo da mi pozajmi ili proda svoj  :)

 

Ako imas uzorak moze i od karbona.

moze i od kartona ali ja ga pravim da mi sacuva agregat od mogucih udaraca odozdo a ne da izgleda lepo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

nemam bas previse iskustva sa unistavanjem karbona pa aj da pitam

logicno mi je da je otporan na trenje mozda pri klizanju ali ne i na direktne udarce

 

Primer: ako ja uzmem tanku karbonsku i prohramsku plocu (ravno i tanko kao lim) i stavim je vodoravno preko neke rupe pa krenem odozgo da tucem macolom od 10kg iz sve snage sta ce pre da se probusi ili iskrivi ???

 

poenta je kad se donjim delom agregata nasadis na stepenik u gradi ili kamencugu na off-u da to cime si se nasadio ne propusti udarac do agregata tj da se ne iskrivi i ne probusi taj karbon od cega god da je napravljen (zdravom logikom) nema bre nikakve sanse pored nekog metala

 

a ne da ga imam kao npr na transalpu skid plate od plastike (cemu to sluzi koji q? da me stiti od grnacica i kamencica da mi ne izgrebu farbu?  ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve zavisi kakav je karbon, posto je to veoma sirok pojam,  uglavnom jasno je da nasim majstorima nisu bas dostupni naprednija pletiva, inace karbon kao materijal moze da bude izuzetno jak a laksi od metala, zbog toga i postoji tolika fama o kompozitnim materijalima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

nemam bas previse iskustva sa unistavanjem karbona pa aj da pitam

logicno mi je da je otporan na trenje mozda pri klizanju ali ne i na direktne udarce

 

Primer: ako ja uzmem tanku karbonsku i prohramsku plocu (ravno i tanko kao lim) i stavim je vodoravno preko neke rupe pa krenem odozgo da tucem macolom od 10kg iz sve snage sta ce pre da se probusi ili iskrivi ???

 

poenta je kad se donjim delom agregata nasadis na stepenik u gradi ili kamencugu na off-u da to cime si se nasadio ne propusti udarac do agregata tj da se ne iskrivi i ne probusi taj karbon od cega god da je napravljen (zdravom logikom) nema bre nikakve sanse pored nekog metala

 

a ne da ga imam kao npr na transalpu skid plate od plastike (cemu to sluzi koji q? da me stiti od grnacica i kamencica da mi ne izgrebu farbu?  ;D)

 

Evo snimak testiranja karbonskog skid plate-a za drz 400, pucaju iz pistolja u njega i ne probijaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidra evo mog originalnog karbonskog akrapa posle pada

titanijum pretrpeo udarac i pritisao izduv od sraf na viljusci koj je sa unutrasnje strane probusio karbon

 

jel to znaci da su srafovi na motoru jaci od metka?

 

ili je to samo zato sto sam vozio hondu?  ;D

post-1479-12879075208444_thumb.jpg

post-1479-12879075209094_thumb.jpg

post-1479-12879075209681_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

karbon na auspuhu nije tu da stiti, jako je tanak

 

kao i lonci od titnijuma, zguzvaju se ko limenka koka kole

 

ali ne zato sto su slabi

 

nego zato sto su tanki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@Vidra Boy

Da li mozes postojeci plasticni skid plate od recimo npr.Transalpa da presvuces u karbon i opalis mat lak recimo ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

Uff, kao sto je sszgo rekao, karbonski top ima samo JEDAN sloj karbona i ispod ili fiberglas ili kevlar isto po jedan sloj, a protektori imaju oko 6 slojeva kombinovano karbon i karbon-kevlar.

 

nik_sa015

 

Moze da se presvuce i to je najjeftinija opcija ali tu dobijas samo na estetici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Uff, kao sto je sszgo rekao, karbonski top ima samo JEDAN sloj karbona i ispod ili fiberglas ili kevlar isto po jedan sloj, a protektori imaju oko 6 slojeva kombinovano karbon i karbon-kevlar.

 

nik_sa015

 

Moze da se presvuce i to je najjeftinija opcija ali tu dobijas samo na estetici.

ok

aj reci mi jel moze neko kod nas (ti?) da napravi ovako cvrst kao na snimku za moj ktm i koliko bi to kostalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Uff, kao sto je sszgo rekao, karbonski top ima samo JEDAN sloj karbona i ispod ili fiberglas ili kevlar isto po jedan sloj, a protektori imaju oko 6 slojeva kombinovano karbon i karbon-kevlar.

 

nik_sa015

 

Moze da se presvuce i to je najjeftinija opcija ali tu dobijas samo na estetici.

ok

aj reci mi jel moze neko kod nas (ti?) da napravi ovako cvrst kao na snimku za moj ktm i koliko bi to kostalo?

pa kostalo biiiiiiiiiii ::) ::)::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

pa onda bolje da kupim pancir i od njega iskojim nesto od balistickih vlakna?  ???  ;D

 

Pa prilikom izrade se i koriste balisticka platna( kevlar) :), ako mi das neku sliku sa dimenzijama mogu ti reci i cenu. Sklonio sam cenu zbog pravila foruma poslao sam na pp.

Evo materijala...

ollqs_img3191l.jpg

Crno je karbon zuto je kevlar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

ja se prijavljujem da stavim isti na bull bar mog raptora i udaram u stene sa njim da testiram  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja