Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF-R1

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Prodajem svoju Yamahu R1, RN19, 2008. godište.

 

Motor je 2009. god. kupljen u Yamahi Rodić, ja sam drugi vlasnik. Imam fakturu od kupovine i sva tri ključa. Motor je 100% legalan.

 

Na satu piše da je prešao 27.500 km i to je prava kilometraža, odnosno prešao je i koju hiljadu manje jer je uglavnom bio na skraćenom prenosu, kao što je i sad. Održavan je maksimalno dobro, odnosno kako se ovakav motor jedino i održava. Nije pravljan kompromis ni u čemu.

 

 

img20150724182039.jpg

 

 

 

Potrebna ulaganja : Ništa.

 

Na početku sezone urađeno:

 

- Zamenjeno ulje Motul 300V 15W50 i filter ulja

- Zamenjena rashladna tečnost

- Zamenjena kočiona tečnost u oba sistema (Motul RBF)

- Očišćen i nauljen filter vazduha

 

- Pri kraju prošle sezone zamenjene kočione pločice. Stavljene Carbon Loraine SBK5+ a s obzirom da je ove motor jako malo prešao, pločice su kao nove. Zadnje su takođe u odličnom stanju ali njih slabo i koristim.

 

 

Motor od dodatne opreme ima:

 

- Kompletna Akrapovič trkačka titanium linija (Kupljena nova, 2.500 € plaćena)

- DynoJet Power Commander III usb i Ignition module

- Ohlins amortizer volana

- PP Tuning trkačke pozicije sa trkačkim (obrnutim) šaltanjem. Naravno, uz motor ide serijski set fuzastera sa standardnim šaltanjem.

- Pancirna kočiona creva

- BMC Performance filter vazduha

- Zaštitne slajdere

- Puig ručice

- StompGrip tank gripovi

- Lanac skoro nov, D.I.D. zlatni, 530 ZVM-X

- Set lančanika: 17(stock), 16, 15 prednji i 45(stock), 46 zadnji. Svi u odličnom stanju. Motor je trenutno na -1 +1

- Trkački oklopi sa zatvorenim koritom u korektnom stanju. Nisu baš za izložbu ali potpuno svrsishodni za vožnju na stazi.

- Na točkovima su Dunlop D211 GP Racer skoro pa nove. Nešto malo vožene po ulici i odvežen jedan Navak, krajnje penzionerski. Napred 120/70/17 soft, pozadi 200/55/17 medium.

- Registrovan do aprila 2016.

 

O samom motoru nema šta mnogo da se priča. NIje imao nikakve havarije, poznata mi je 100% istorija motora. Imao je dva lakša klizanja na stazi ali sve je završilo na slajderima (koji su promenjeni, naravno) i trkačkim oklopima. Motor je svojevremeno bio na probnom stolu kod pok. Stankare, izmereno mu je 180ks na zadnjem točku. NIsam divljak i seljačina, motor nije maltretiran pucanjem i točkiranjem. NIkad ga namerno nisam dizao na točak osim na stazi kad se sam propne na gas. Majstor Spale ga je pregledavao i dao ocenu da je motor perfektan.

 

Bez ustezanja, možda i najbolji R1 te generacije koji trenutno može da se kupi u Srbiji.

 

Cena je 7.000 evra. Nikakve zamene ne dolaze u obzir. Ako želite da vidite motor pa i da ga probate, ponesite 7.000 evra kao depozit.

 

Kontakt na PP ili na 064/115 04 95

 

img20150724181655.jpg

 

img20150724181709.jpg

 

img20150724181728.jpg

 

img20150724181738.jpg

 

img20150724181800.jpg

 

img20150724181822.jpg

 

img20150724181857.jpg

 

img20150724180951.jpg

 

img20150724181918.jpg

 

img20150724181933.jpg

 

img20150724181957.jpg

 

img20150724182226.jpg

 

img20150724182131.jpg

 

img20150724182147.jpg

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Lep motor, nema sta. 

 

Yamaha je uvek umela da napravi lep motor.

 

Ali ne znam kako ce sledeci vlasnik variti ovu rozu boju ?

 

I zasto mislim da ta roza bi trebalo da je crvena, da nije mozda do aparata sa kojim je slikano ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Jeste, nije slikano aparatom nego mobilnim telefonom pa su valjda zato boje istripovale.  :neznam:

 

Sedišta su fabrička, crvena, iste boje kao originalne nalepnice na oklopima. Prosto je loše ispalo na slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Ali ne znam kako ce sledeci vlasnik variti ovu rozu boju ?

 

I zasto mislim da ta roza bi trebalo da je crvena, da nije mozda do aparata sa kojim je slikano ?

 

Провери како ти монитор приказује боје, код мене је овај R1 прилично црвен.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kolega, cestitam ti situaciju...znas da izaberes dobar motor...ide drugome u ruke kvalitetna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@ARES

 

Ne bataljujem ali mi se životni prioriteti malo menjaju tako da moram da delujem u skladu sa tim :)

 

@Pronto

 

Hvala kolega :) Nema šta, ovo je motor kakav se čeka. Kakav sam i ja, na kraju krajeva, čekao.

 

I da, zaboravih da napišem a više ne mogu da editujem post. Motor ima i iridiumske svećice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Necu mnogo pametovati posto ne vozim taj tip motora, ali imao sam prilike da ga vidim uzivo i moram da priznam da motor uzivo izgleda fenomenalno!

Kao da je juce izasao iz fabrike. O zvuku koji pravi sa Akrapovicima necu ni trositi reci.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja