Jump to content

Moto Zajednica

Zamena klipa i cilindra

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Pozdrav drustvo, moja masina je presla tacno 24 k :D i hteo bih da joj menjam klip i cilinder, ja trenutno nisam pri nekoj velikoj ustedjevini ali sam u sposobnosti da obezbedim kvalitetan klip i hilznovanje. Sad mi nije jasno da li ta hilzna smanjuje precnik cilindra te moram uzimati manji klip ili se taj klip obrusi ili kako vec. Svaka sugestija dobrodosla :)1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Hilznu stavis po meri standardnog klipa za tvoj motor. Inace, klipovi se prave po merama, a hilzne se buse prema merama klipa, te je za moju yamahu standard 56,00, prva specijala je 56,25, druga 56,50 i tako do 58, a hilzna je za jednu stotu, dve stote, ili koliko vec veca(sira) od precnika klipa :) Najbolje je da prvo otvoris motor, mozda ti hilzna i ne treba, mozda samo treba da se razbusi(honuje), i onda zamenis klip i teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Hvala Aco, sad sam konacno razumeo kako to ide1oda.gif

Ivane, motor ide lepo 120 ne moze vise ali znam da to nije to jer mi je vec jedanput ostao bez ulja, nije zaribao ali je zaglavio bio malo klip pa sam ga ja razradio i sad lepo pali ide lepo 120 na putu a aprilija znas i sam da treba da vrti 150 :D nema to potezanje kao pre, sada imam jos jednu apriliju 2008 u garazi ali ona ima problem sa registracijom tako da bih sa nje ceo motor prepakovao na ovu :D sta mislite o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mani se ti bušenja. Prvo otvori pa vidi kakvo je stanje. Onda ćeš znati šta treba dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja