Jump to content

Moto Zajednica

Dilema...koji da kupim

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Citam forume ,komentare i nikako da se odlucim sta da uzmem....jedno vreme sam tvrdo odlucio da to bude neki kompakt tipa sx 280 i slicno zbog manjih gabarita ali malpre na kupujem prodajem naletim na Canon EOS 1100D 18-55mm DC III za 275 e .....

Dilema koju imam je da li je on toliko bolji od sx 280 i slicnih da bih zrtvovao da se nosim sa tezinom i velicinom....pozzz i hvala svima na komentarima.

P.S. fotoaparat mi je potreban uglavno za slikanje prirode,planina i sl...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

znash kako, moje laichko mishljenje je da dslr je mnogo bolja stvar ako mislish da bi se malo zhrtvovao za bolju fotku.

compact je lakshi, manji, nema menjanja objektiva, izvadish i fotkash i gotova stvar. dobijesh ok fotku.

 

dslr je vechi, tezhi, pa objektivi, pa bogami stanesh i izvadish pa namestish pa opalish fotku, pa ako ne valja namestish opet, pa fotka, pa dodjesh kuchi, pa je malo pipnesh obradom i kad zavrshish dobijesh dobru fotku!

 

e sad, shta ti mislish da bi ti vishe odgovaralo..

ja sam se odluchio za dslr i uchenje korishchenja zarad bolje fotke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

znash kako, moje laichko mishljenje je da dslr je mnogo bolja stvar ako mislish da bi se malo zhrtvovao za bolju fotku.

compact je lakshi, manji, nema menjanja objektiva, izvadish i fotkash i gotova stvar. dobijesh ok fotku.

 

dslr je vechi, tezhi, pa objektivi, pa bogami stanesh i izvadish pa namestish pa opalish fotku, pa ako ne valja namestish opet, pa fotka, pa dodjesh kuchi, pa je malo pipnesh obradom i kad zavrshish dobijesh dobru fotku!

 

e sad, shta ti mislish da bi ti vishe odgovaralo..

ja sam se odluchio za dslr i uchenje korishchenja zarad bolje fotke.

 

Pa na prekretnici sam sta kupiti iskreno sem par idiota nikad nisam ni imao neki ozbiljniji fotoaparat...u zadnje vreme slikam mobilnim uz sva ogranicenja koja idu uz to....odluku cu morati sam da donesem ....samo me je zanimalo da li drasticna razlika u kvalitetu slike izmedju ova dva aparata cisto da mi ne bude krivo ako recimo kupim sx 280 i onda uporedim sa 1100 i razocaram se skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

A je l' voziš motor ili peške hodaš po toj prirodi i planinama ?

 

Vozim enduro..evo par slika sa nekih brdasca slikana mobilnim

 

 

 

 

88228BC0-12FA-004B-902E-84D3C989A757_thumb.jpg

 

17C60920-32E0-2345-8838-12A174B27B2F_thumb.jpg

 

14C4D168-4605-7347-9683-462AE06C429A_thumb.jpg

 

384B0798-9C8A-B148-A193-CDDFE00343FF_thumb.jpg

 

18A8EFD6-89F3-B24D-B221-EABED5528375_thumb.jpg

 

BBD42173-5AA7-A242-B991-28353991D7BA_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

e da si ovo slikao sa dslrom druga pricha bi to bila..

pogledaj fotke iz foruma fotografija, mozhda ti pomogne da se odluchish ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

e da si ovo slikao sa dslrom druga pricha bi to bila..

pogledaj fotke iz foruma fotografija, mozhda ti pomogne da se odluchish ;)

 

Pa to ti kazem....a recimo da sam slikao sa sx 280 kako bi ispalo na daljinu...to mi je osnovna dilema....mada dok sam se popeo gore pao sam par puta tako da bi dslr verovatno bio u problemu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja sam bio u dilemi, u početku sam ciljao neko polovno telo + objektivi ali kad sam sve sabrao taj sport bi me izašao min 600E + dodatno ulaganje u najavi a najjači razlog zbog koga sam uzeo P7700 je zbog vožnje motorom i putovanja + snima u full HD - dobio 2 u 1.

Smorilo bi me da za 1-2 slike treba da sklapam i rasklapam skalameriju a uz to zauzme mi pola kofera. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Za lomatanje po brdima motorom najbolja varijanta je neki kompakt, jer kao što ti reče zemzem, dok staneš, pa dok izvadiš opremu, pa dok podesiš aparat ...

 

Ali ako si baš zagrižen, kao ja recimo, neće ti ni to predstavljati problem ... Ako voziš sam ... U suprotnom ćeš samo nervirati ortake (kao ja :D ) svaki put kad staneš da bi slikao ... i kompaktom ... A ako počneš da menjaš razne objektive i da nameštaš kojekakve filtere, daljinske okidače, stative i ostala pomagala, izlažeš se ozbiljnom riziku da te utepaju ili da te zajedno sa motorom bace sa neke litice :lol:

 

A vidim imaće odakle ... je l' ovo Rtanj na slikama ? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Za lomatanje po brdima motorom najbolja varijanta je neki kompakt, jer kao što ti reče zemzem, dok staneš, pa dok izvadiš opremu, pa dok podesiš aparat ...

 

Ali ako si baš zagrižen, kao ja recimo, neće ti ni to predstavljati problem ... Ako voziš sam ... U suprotnom ćeš samo nervirati ortake (kao ja :D ) svaki put kad staneš da bi slikao ... i kompaktom ... A ako počneš da menjaš razne objektive i da nameštaš kojekakve filtere, daljinske okidače, stative i ostala pomagala, izlažeš se ozbiljnom riziku da te utepaju ili da te zajedno sa motorom bace sa neke litice :lol:

 

A vidim imaće odakle ... je l' ovo Rtanj na slikama ? :Mina:

 

 

Kapiram problematiku i sto rece ti bas sam zagrizo...inace uglavnom se vozim sam jer nemam drustvo...sto ne znaci da se ne bi vozio u drustvu ako bi ga bilo....a ono je Rtanj dobro si primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kako nemaš društvo ? Odakle si ? Ja imam jednog drugara koji takođe voli više da fotografiše nego da vozi, i sa njim povremeno idem u brdo. Kad hoće da me povede :moto3:

 

Ja sam od skora u ovoj priči, jesenas sam kupio motor, tako da praktično još učim da vozim ... na Rtanj sam samo jednom izašao motorom, i crko sam do gore ... U stvari, hteo sam da ostavim prokletinju nekoliko serpentina pre samog vrha i da izađem peške (nakon 3. pada :D ), ali i Draža je bio sa nama, pa sam njemu reko E pa drugare, ti si mi prodao ovu tegobiju, sad je ti izvezi gore :lol:

 

I izveze ga čovek, ko da je trotinet ... i to prvo izveze quad, (on je tad izašao kineskim qvadom, još je i klinca bio povezo :lud: ) pa stane, pa siđe po klxa, pa sa njim izveze serpentinu, pa onda ja do sledeće, pa opet on ... i tako do vrha :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kako nemaš društvo ? Odakle si ? Ja imam jednog drugara koji takođe voli više da fotografiše nego da vozi, i sa njim povremeno idem u brdo. Kad hoće da me povede :moto3:

 

Ja sam od skora u ovoj priči, jesenas sam kupio motor, tako da praktično još učim da vozim ... na Rtanj sam samo jednom izašao motorom, i crko sam do gore ... U stvari, hteo sam da ostavim prokletinju nekoliko serpentina pre samog vrha i da izađem peške (nakon 3. pada :D ), ali i Draža je bio sa nama, pa sam njemu reko E pa drugare, ti si mi prodao ovu tegobiju, sad je ti izvezi gore :lol:

 

I izveze ga čovek, ko da je trotinet ... i to prvo izveze quad, (on je tad izašao kineskim qvadom, još je i klinca bio povezo :lud: ) pa stane, pa siđe po klxa, pa sa njim izveze serpentinu, pa onda ja do sledeće, pa opet on ... i tako do vrha :jee:

 

 

Iz Zitkovca sam ...sta da radim kad niko ne voli brda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ovde je do skora bila slična situacija, ali zadnjih nekoliko godina ljudi sve više voze enduro ... U stvari, oni veštiji koji su tada počeli sa endurkama već prelaze na hard enduro i MX ... mada ima i nas nekoliko sa ovim matorim krmačama ... šta ti voziš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ovde je do skora bila slična situacija, ali zadnjih nekoliko godina ljudi sve više voze enduro ... U stvari, oni veštiji koji su tada počeli sa endurkama već prelaze na hard enduro i MX ... mada ima i nas nekoliko sa ovim matorim krmačama ... šta ti voziš ?

 

Super teneru....nagrabusio sam sa njom skroz do vrha Rtnja.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Au, moje saučešće ... a ujedno i naklon do zemlje, zbog entuzijazma :takoje: Kao da si autobusom pošo gore ...

 

Ja sam u povratku pao jedno 5X po onom blatu u podnožju ... na gore samo 3X :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Au, moje saučešće ... a ujedno i naklon do zemlje, zbog entuzijazma :takoje: Kao da si autobusom pošo gore ...

 

Ja sam u povratku pao jedno 5X po onom blatu u podnožju ... na gore samo 3X :lol:

 

Ma zezam se bre malo gde sa autobusom moze gore nego ja to malo zbog ovih entuzijasta iz afrika vs ST sekte sto su pokusavali nemogucu misiju.Inace gore sam se popeo na RM 125 koga sam dovezo na prikolici do Tomine kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hahaha ... pazi, ako je čovek dovoljno lud, svašta je moguće ;)

 

Mnogo zavisi od motora, ali isto toliko i još više od vozača ... recimo, gde je Draža prolazio sa ovim klxom, ja ne bih ni pomislio da pokušam ...

 

Ali jedno je KLX, a drugo ST/AT ... mislim, i on je pretežak za ozbiljan off, a kamo li ti autobusi :jee:

 

Eo ovde sam postavio par snimaka sa brda preko puta Rtnja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Hahaha ... pazi, ako je čovek dovoljno lud, svašta je moguće ;)

 

Mnogo zavisi od motora, ali isto toliko i još više od vozača ... recimo, gde je Draža prolazio sa ovim klxom, ja ne bih ni pomislio da pokušam ...

 

Ali jedno je KLX, a drugo ST/AT ... mislim, i on je pretežak za ozbiljan off, a kamo li ti autobusi :jee:

 

Eo ovde sam postavio par snimaka sa brda preko puta Rtnja

 

Lepe fotke .....kojim aparatom si slikao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hvala. Matori 5D. Prva fotka sa sigmom 12-24, ostale sa još matorijim 70-210 f4. Sve sa tronošca, žičani daljinski, mirror lock up, itd, itd ...

 

I da ti odgovorim na pitanje iz prvog posta, da, čak i budget DSLR kao taj 1100D, daleko je ispred bilo kog kompakta kada je u pitanju kvalitet slike. A sam je i malen i lagan ... kakva bre težina i veličina, nema on to ;)

 

1100D VS 5D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Hvala. Matori 5D. Prva fotka sa sigmom 12-24, ostale sa još matorijim 70-210 f4. Sve sa tronošca, žičani daljinski, mirror lock up, itd, itd ...

 

I da ti odgovorim na pitanje iz prvog posta, da, čak i budget DSLR kao taj 1100D, daleko je ispred bilo kog kompakta kada je u pitanju kvalitet slike. A sam je i malen i lagan ... kakva bre težina i veličina, nema on to ;)

 

 

Kapiram da idealan kompromis ne postoji...jedino da se izujem 500 i vise eura za neki G 15 i slicne compact babaroge....sto opet dovodi u pitanje celu pricu jer vozim bas ekstremne deonice gde su padovi normalna stvar i samim tim su neminovna ostecenja.

Razmislicu sta cu....u svakom slucaju ako navracam do Sokobanje najavicu ti se da popijemo kafu i da mi das cas iz fotografije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

1100D VS SX280 i 1100D VS G12

 

Ako je takva situacija, tj. kad si već extremista, možda je najbolja varijanta neki polovan SX, ili neki tako sličan, fotke odlične, malen i lagan ... a i ne košta puno, tj. neće ti biti previše žao ako ga negde ispustiš, oštetiš i tako to ... Bar bih ja tako da sam na tvom mestu ...

 

I obavezno se javi kad budeš dolazio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

1100D VS SX280 i 1100D VS G12

 

Ako je takva situacija, tj. kad si već extremista, možda je najbolja varijanta neki polovan SX, ili neki tako sličan, fotke odlične, malen i lagan ... a i ne košta puno, tj. neće ti biti previše žao ako ga negde ispustiš, oštetiš i tako to ... Bar bih ja tako da sam na tvom mestu ...

 

I obavezno se javi kad budeš dolazio :takoje:

 

Verovatno ce tako i da bude...sx 280 je bas mali...moz da stane u gornji dzep od jakne i da se ne slomi prilikom pada....a za DSLR ove ima vremena.Javicu ti se na pp kad budem dolazio...pozzz

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

1100D VS SX280 i 1100D VS G12

 

Ako je takva situacija, tj. kad si već extremista, možda je najbolja varijanta neki polovan SX, ili neki tako sličan, fotke odlične, malen i lagan ... a i ne košta puno, tj. neće ti biti previše žao ako ga negde ispustiš, oštetiš i tako to ... Bar bih ja tako da sam na tvom mestu ...

 

I obavezno se javi kad budeš dolazio :takoje:

 

Verovatno ce tako i da bude...sx 280 je bas mali...moz da stane u gornji dzep od jakne i da se ne slomi prilikom pada....a za DSLR ove ima vremena.Javicu ti se na pp kad budem dolazio...pozzz

 

 

 

 

Posle dosta citanja raznih foruma i recenzija izbor se sveo na dva slova Canonova .... G15 ili 110 s.Buni me malo ovah test http://snapsort.com/compare/Canon-PowerShot-G15-vs-Canon-Powershot-S110 gde 110 s izlazi kao pobednik.

Vise mi se svidja onako vizuelno G 15 i verovatno je bolji za rukovanje ALI....ako nije bolji u svemu ostalo, dzaba mu prica.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja