Jump to content

Moto Zajednica

Rajac

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da li je neko boravio tamo? Nečiji lični utisak i preporuka za smeštaj. Šta? Gde? .

Hteo bih idući vikend sa ženom da pobegnem iz grada.

Mislim, reče ona Zlatibor, ali dok odem tamo, opet tamo fensijana.

Pomislio sam i na Divčibare, ali mi Rajac nešto zanimljiviji, baš zato što nikada ni ona ni ja nismo bili tamo.

 

Jeste da ću ići kolima, ali obećavam detaljan izveštaj, pa kad krene sezona, da imate pravu i svežu informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1578 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Bio sam na Rajcu pretprosli vikend.Nema nigde nikog,pustara.Imaš privatan smeštaj,a imaš i Kolubarin hotel.Ako baš voliš samoću idi ali mislim da će ti biti dosadno posle 2 sata,jedino ako hoćeš baš da se posvetiš ženi ;) .Bolje da odeš na leto ili na proleće tamo.

Po meni Divčibare je bolji izbor,nije mnogo urbano ali ima ljudi i više sadržaja.Ima dosta smeštaja i privatnog i hotelskog.Cene nisu baš najpovoljnije.

Razmislio bih i o Tari,bio sam prošli vikend.Blizu ti je Mitrovac,Kremna,Drvengrad pa i Višegrad.Možeš da se osamiš,a ako ti bude dosadno imaš šta i da vidiš i obidješ. Ja bih Taru izabrao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ja bih se na Taru preselio! Ako ti mogucnosti dozvoljavaju, idi do Tare, pored Drine, kroz Bajinu bastu, pa na seprentine kod hidrocentrale, pa na vidikovce, jezero, ma sta god da pozelis, tu je... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Rajac je odmor za dusu ali ako volite Taru, Zaovine, imate i na Sekulicu jako lep smestaj, ski stazu mada sada verovatno nema snega. Suprugin ujak tamo ima apartmane i brvnare, etno restoran itd pa kome treba smestaj neka pise na pm, poslacu mu br, da ne reklamiram ovde. http://tara-nagramak.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imaš privatan smeštaj,a imaš i Kolubarin hotel.

Šta bi preporučio do navedenih

 

Ovo su hoteli

 

 

 

http://www.upoznajsrbiju.co.rs/VidiHotele/poMestu/smestaj-rajac-61

 

 

 

 

 

 

 

ovo su apartmani, sobe

 

 

 

(kod Gorana)

 

 

 

http://www.selo.rs/RS/destinacija/rajac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1578 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ja sam noćio u Kolubarinim apartmanima,sa ostalima nemam iskustva.Prosečan smeštaj,ništa specijalno.Uglavnom ga koriste za odmor svojih radnika mada ima i gostiju sa strane.U prizemlju je restoran sa velikom terasom i pogledom na sportske terene,naravno to sada nije u funkciji zbog zime.Hrana je ok,medjutim sve je to sada pod znakom pitanja i ne znam koliko često spremaju i dal uopšte ima gostiju.Kažem ti, nisam video par ljudi gore.

Ako si već rešio da ideš ,idi bolje u privatan smeštaj.Jeftinije ćeš proći sa smeštajem,a imaćeš domaću kuhinju od Srpskog seljaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ja sam pre nekoliko godina odseo u Kolubarinim apartmanima i teško se prevario! Smeštaj je savsim ok, ali hrana... Nisam mogao da verujem šta mi donose. Ajd reko, večera, da vidim šta će biti sutra. Prođe nekako doručak, dođe ručak i šok. Konobarica donosi ''nešto'' u tanjiru, to ''nešto'' retko, do gornje ivice tanjira a njoj prst sa flasterom umočen u hranu! Pitam je šta je donela, kaže ćufte u paradjz sosu sa pireom. Promrljam kašikom po tome, pliva neka crvenkasta vodica ko likvor nad retkom žutom smesom (valjda je to trebalo da bude pire) a unutra nekoliko brabonjaka/klikerčića glume ćufte. Dignem se odmah, reko jebo Rajac ajmo odavde. Kaže mi žena da prošetam i potražim boqu hranu. Uđem tako u planinarski dom, tamo baš vreme ručka, a onoooo mirišeee... Pokupim ženu i dete, prebacim se u planinarski dom. U planinarskom domu je smeštaj bedan, ima svega nekoliko 2 i 3-o krevetnih soba (ostalo su veće grupne sobe), zajednička kupitala itd, i tadašnja cena od 300 din po čoveku. Ali pošto nisam neki komformista, odgovaralo mi je, čak se i ženi na kraju svidelo (ćerka je tad imala 2 godine). I pored skromnog smeštaja druženje sa ekipom planinara je to sve neutralisalo, hrana kod Rajka je bila fenomenalna - domaća kuhinja prava, obilno i smešno jeftino. Pored toga i samplaninarski dom, barem meni, ima neki poseban šmek - i spolja i iznutra izgleda kao planinarski domovi iz '50-ih, onako kako sam ih na filmovima kao klinac gledao, a to mi se sviđa. Jedino je pravilo bilo da u njemu mogu da odsedaju samo članovi planinarskog društva, ali i tu su mogli ustupci da se učine. A u kolubarine apartmane sam se vratio samo na 10-ak minuta, da im nešto lepo objasnim, malko nabrojim bližu i dalju familiju i uzmem nazad pare koje sam im uplatio. Mada, ispali su fer, nakon što sm im stigao do ne znam kog pretka sa povremenim skokovima na buduća pokolenja vratili su ne samo preostali deo avansa koji nisam utrošio, već i tih dan i po koji smo kod njih proveli. Na Rajac nisam svraćao poslednje dve godine, ali kad god sam se tamo obreo (jedno 4-5 puta nakon pomenutog bivstvovanja) na klopu sam odlazio u planinarski dom kod Rajka. Hrana, bašta, terasa, osoblje (cela njegova familija) meni su uvek činili kompletan utisak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Rajac je odmor za dusu ali ako volite Taru, Zaovine, imate i na Sekulicu jako lep smestaj, ski stazu mada sada verovatno nema snega. Suprugin ujak tamo ima apartmane i brvnare, etno restoran itd pa kome treba smestaj neka pise na pm, poslacu mu br, da ne reklamiram ovde. http://tara-nagramak.com/

Imas PP :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Bejasmo danas, Rajac, Goran i kuća preko Belanovice i Aranđelovca :)

 

 

 

 

Malo upozorenje, ima doste rizle na usponu

 

 

 

 

post-14855-0-04137800-1392579277_thumb.jpg

 

post-14855-0-96868000-1392579288_thumb.jpg

 

post-14855-0-77373800-1392579291_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 461 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Kuca tri hrasta

 

Ovo ti je prilicno blizu kad pregazis Rajac prema Takovu i Gornjem Milanovcu. Pravi odmor uz odlicne domacine.

 

Put je prilicno unisten oko Takova ali nije strasno, samo nekih 5 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Čujem, na Rajcu nema ništa trenutno, Vrujci, to što mi delovalo ok ne radi u ovom periodu... I tako mi sve izmakne.

Čujem se sa Crven Banom, a kasnije i sa Mikicom Levakom za petnička jezera. Čujem da su neki već bili tamo u apartmanima Lukić. E, baš ovaj vikend nisu tu.

Na kraju zajebem početnu ideju o mirnoj seoskoj idili i rezervišem prenoćište u Valjevu, u samom centru.

Preko dana su u planu obilasci Lelića, Ćelija, Pustinje, Brankovine... Neka mesta za dobru klopu... a uveče budala, to jest ja, uvek ću da nađem neko mesto da se nešto popije.

Pošto se nalazim sa ovom dvojicom, ako je neko još odatle i zainteresovan za neko pivo... može da nam se pridruži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

VALJEVSKA DRUŽINA

Tako dođe petak, uzeo sam slobodan dan. U Valjevu sam bio oko 15h. Smestili smo se u neki pansion, onako.

Onda počinje takvo gostoprimstvo od valjevaca, da se ukratko ovde rečima ne može opisati.

Prvo smo se našli sa ženinim kolegom, seli na pivo, ubrzo po nas dolazi Crven ban da nas odvede do Mikice Levaka. Tu kreće priča i vodanje po Valjevu. Niko od njih nije duže ostao u gradu do tada. Ne pamte. Ne znam šta su im žene rekle kada su se u sitne sate vratili kućama . Na kratko nam se pridružio i neskez.

Zanimljivo je da niko od njih ne pije. Ali ja sam se izvrnuo od piva. Moja žena nam se kasnije pridružila , gde sam se do tada poprilično napio. Druženje smo nastavili u kafiću Mikicinog sinovca, solidna svirka, priča u nedoged. oko 2h krenusmo u pansion. Recepcioner, neka dilea nas ponusi pivom. Ne treba više da pričam, ostadosmo do 5h budni.

Subota je bio dan za duhovno bogaćenje.

Prvo smo otišli do manastira Lelić, zatim do Ćelija. Nakon toga sam po prvi put bio u manastiru Pustinja. Preporuka za svakog ko se nađe u tom kraju je da obavezno vidi ove svetinje. Takođe na tom putu se nalazi kafanica "Usput" koju ne smete da zaobiđete, makar svratili na kafu. O klopi da ne pričam, dugo nisam naišao na tako dobro spremljenu hranu. Ribič u kajmaku i jaretina ispod sača, ne znam šta je bilo ukusnije.

 

U nedelju smo poranili i krenuli putem Mionice, Ljiga. Popeli smo se na Rajac, a onda nastavili nekim vukojebinama ka selu Leušići i manastiru u kom je nekada monahinja Varvara iz manastira Končul sada tamo igumanija. O samom putu, blage su reči, katastrofa. Da je kojim slučajem palo imalo snega, ostao bih tamo do proleća. Pošto smo se gostoprimstvom i pričom, predugo sadržali tamo, uhvatio nas je mrak. Odmah sam znao da će povratak do magistrale biti zajeban. Po danu smo jedva stigli. Šta da vam kažem kada sam tridesetak km vozio duže od sat vremena.

Ali lepo i bezbedno stigosmo kući gde su nas dočekala deca koje smo ostavili svastiki i DrBanetu na čuvanje. Joj!

 

Samo još jednom na kraju da se zahvalim valjevskoj ekipi na dočeku, druženju, lepo provedenom vremenu.

Dugo nismo sreli tako dobre ljude i proveli se nezaboravno sa njima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Pozdrav brate Mrle. Ne brini, sa našim ženama je sve bilo u redu. Obećale su da će nas i sledeći put"pustiti" u grad , kad ponovo dođu Mrle i Vanja :dobrodosli2::ljubav::takoje::) Valjevci su uživali u druženju sa vama dvoma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja