Jump to content

Moto Zajednica

Harley Davidson

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Otvaram ovu temu na savet urednika.

Nije mi cilj prepucavanje sa ljubiteljima japanskih motora i ne bi voleo da se pretvori u takvu raspravu (o tome smo vec pisali u temi HARLEY DAVIDSON PREDSTAVNISTVO).

Hocu da vidim realnu sliku sta ljudi misle o ovom motoru, iskustva, vrline, mane....

Ako je potrebno ja mogu iskopirati svoj post sa druge teme gde sam napisao sta mislim o harleyu kada ga uporedjujem sa japanskim motorima, ali to nisam uradio na startu bas zbog toga da se diskusija ne bi odma pretvorila u prepucavanje japanci - harley.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

evo ja cu se odmah nadovezati sa licnim zbirnim pogledom na Harley kao izbor.

 

Dakle, ovo je motor koji je stvorio od sebe legendu kakvu ipak nijedan drugi motor nije uspeo. Rec je o marki generalno, ne o pojedinacnim modelima.

 

Ukoliko pogledam ostale proizvodjace, na ovu temu stvaranja legende ili nekog ekvivalenta, mogao bih kao nesto najblize da izdvojim BMW, te donekle Triumph i Guzzi. Mislim da je ovo izrazito najveci plus za HD.

 

Ovaj plus "vuce" sa sobom, kako vec napisah u drugoj temi, i izvestan drustveni status kao prvu asocijaciju na vlasnika HD-a ali i osecaj posedovanja vrednosti koja moze izgubiti na vrednosti samo donekle, ne i preko odredjene granice (izuzetak je bas Sportser kod koga bas i ne vazi to).

 

U ostalim kategorijama, vise-manje se moze gadjati sa konkurentima, i u vecini uvek ima nekog konkurenta od koga gubi, ponegde cak i nije u vrhu. U odnosu cena-kvalitet veoma nisko kotira ali onaj prvi pasus ume itekako da kompenzuje ovakav los odnos. Dakle, ko i sta voli.

 

Ja licno ne volim sto je:

 

- preskup za kupovinu (ne obozavam teoriju velikog uloga u jednu jedinu stvar)

- preskup za odrzavanje

- kradljiv

- tezak

- uglavnom spartanski opremljen

- glomazan za gradsku voznju (ovu stavku treba dodati tezini pa dobijeni efekat posmatrati)

 

Za mene je ovo sasvim dovoljno razloga da ga postujem ali ne i obozavam, ili cak posedujem. Naravno, to mi jos uvek nimalo ne umanjuje postovanje prema onima kojima je krajnje vaganje dovezlo HD u dvoriste i koji ga sa ponosom voze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pozdrav,

 

evo ja cu se odmah nadovezati sa licnim zbirnim pogledom na Harley kao izbor.

 

Dakle, ovo je motor koji je stvorio od sebe legendu kakvu ipak nijedan drugi motor nije uspeo. Rec je o marki generalno, ne o pojedinacnim modelima.

 

Ukoliko pogledam ostale proizvodjace, na ovu temu stvaranja legende ili nekog ekvivalenta, mogao bih kao nesto najblize da izdvojim BMW, te donekle Triumph i Guzzi. Mislim da je ovo izrazito najveci plus za HD.

 

Ovaj plus "vuce" sa sobom, kako vec napisah u drugoj temi, i izvestan drustveni status kao prvu asocijaciju na vlasnika HD-a ali i osecaj posedovanja vrednosti koja moze izgubiti na vrednosti samo donekle, ne i preko odredjene granice (izuzetak je bas Sportser kod koga bas i ne vazi to).

 

U ostalim kategorijama, vise-manje se moze gadjati sa konkurentima, i u vecini uvek ima nekog konkurenta od koga gubi, ponegde cak i nije u vrhu. U odnosu cena-kvalitet veoma nisko kotira ali onaj prvi pasus ume itekako da kompenzuje ovakav los odnos. Dakle, ko i sta voli.

 

Ja licno ne volim sto je:

 

- preskup za kupovinu (ne obozavam teoriju velikog uloga u jednu jedinu stvar)

- preskup za odrzavanje

- kradljiv

- tezak

- uglavnom spartanski opremljen

- glomazan za gradsku voznju (ovu stavku treba dodati tezini pa dobijeni efekat posmatrati)

 

Za mene je ovo sasvim dovoljno razloga da ga postujem ali ne i obozavam, ili cak posedujem. Naravno, to mi jos uvek nimalo ne umanjuje postovanje prema onima kojima je krajnje vaganje dovezlo HD u dvoriste i koji ga sa ponosom voze.

 

Tačno u centar.

Ja nemam lično iskustvo u vožnji, ali ovo što je lancia napisao se poklapa sa mojim viđenjem. Ko ima para nek ga uzme i nek ga duuugo gustira :) Ipak svi mi i ove jeftinije sprave kupujemo velikim delom i srcem, a ne samo zbog performansi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: kula

svako svoje . posedovao sam italijanski ,nemacki , japanski motocikl . trenutno vozim HD od 1997 kupio u onoj radnji u BG gde su neki forumasi pritiskali noseve na izlog . ps. pricajte o onoj temi koju poznajete . viceve o plavusama pricaju oni sto sami spavaju ili da ne kazem sta rade kad o njima misle . inace sada vozim velikog a pre sam imao sportstera 883 koji je super motor i samo kod nas ima podela na velike i male , znate kakvi smo . ajd pa pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Hocu da vidim realnu sliku sta ljudi misle o ovom motoru, iskustva, vrline, mane....
Jedino mišljenje koje imam, a da se zasniva na nečijem ''ličnom iskustvu'' iz prvog lica kaže:''trenutno je kod majstora, radi mu generalnu'' 2:''što?''  1:''Crkla mu radilica'' 2:''Pa koliko je preš'o'' 1:''Oko 65,000km''

Ne znam ni model ni godište, ali znam da su bar 3 (japanska)motora koja su bila u mom vlasništvu, iz zezanja prešla tu cifru, a 2 su se vrtela i preko 10.000rpm. Tako da priču o dugotrajnosti i kvalitetu možete da servirate nekom ''malo'' glupljem. Svuda se provlači ta ''dugotrajnost i kvalitet'' a ne znam ni jedan konkretan primer o nekoj malo ozbiljnijoj kilometraži, turi... itd itd, a kvarova je bilo i biće. Možda to nekome i nije bitno, meni jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

iskreno ,moj prijatelj je imao harleja nekog starijeg neznam model,prodao ga je i rekao da vise nikad nece da kupi taj krs,non stop se kvario,delove cekao po 2  3 meseca,skupo ih placao itd i na kraju pola sezone se vozio a pola popravljao,kupio je bmw a i nemenja ga vec par godina  ;),,,a i ja licno mislim da kad bi se hd vrteo kao japanac da nebi presao ni 20.000km,mislim da su mu ameri digli cenu i kvalitet bespotrebno,pa i malo dete zna a pogotovu mehanicari da su japanci konstruktivno i tehnoloski bar 3 puta bolje reseni,a on i nije za nase krivudave i rupicaste puteve,pogotovu zadnji kraj bez ogibljenja za nase puteve ??? ??? ???,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

svako svoje . posedovao sam italijanski ,nemacki , japanski motocikl . trenutno vozim HD od 1997 kupio u onoj radnji u BG gde su neki forumasi pritiskali noseve na izlog . ps. pricajte o onoj temi koju poznajete . viceve o plavusama pricaju oni sto sami spavaju ili da ne kazem sta rade kad o njima misle . inace sada vozim velikog a pre sam imao sportstera 883 koji je super motor i samo kod nas ima podela na velike i male , znate kakvi smo . ajd pa pozdrav

 

Ti si moj idol!  >:(

Ko je tebe iznervirao?

Samo još tačke, zareze i velika slova da središ, pa da zaslužiš to što voziš... Znamo kakvi ste. Ajd pa pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ja sam otvorio temu pa sam namerno i sacekao da vas nekoliko napisete svoje misljenje da bih i ja izneo svoje.

Vozim HD sportster 1200 C vec 3 godine, to je model za koji neki kazu da je za "devojcice" mada ja to ne bih rekao.

Taj model sam izabrao bas zbog toga sto je najpogodniji za gradsku voznju a meni je to potrebno.

Sada imam planove da kupim jos jedan veci i da ga sredjujem natenane ali sportster nije na prodaju.

Imam dosta drugova koji voze HD, i nikako ne razumem neke vase komentare, pa ja za 3 god nisam imao ni jedan jedini kvar, sve sto sam radio jeste da sam menjao ulje, filtere i kocnice, potpuno isto iskustvo imaju moji prijatelji koji ga voze mnogo duze.

 

Sad cu vam ipak prekopirati moj post sa druge teme da vidite moje razloge zbog kojih volim harley.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

 

Vozio sam i zujalice i kruzere, harley sam probao pre 3 godine i od tada me vise nista drugo ne interesuje.

Naravno da mislim i znam da je harley smesno uporedjivati sa bilo cime na dva tocka posto uopste nema konkurenciju a objasnicu i zasto.

1. Kada uporedjujete Harley sa npr japanskim motorima, onda morate da ga uporedite sa motorom u njegovoj klasi npr yamaha drag star (ne mozete uporedjivati r1 i harley, kao sto ne mzete uporedjivati ferrari i hammer, to su dve razlicita sveta i stvar ukusa i potreba...). E sada kada uporedite Harley i npr drag star, ja stvarno ne vidim ama bas ni jednu jedinu prednost japanca.

2. Naravno da harley ima dusu i tradiciju i da to treba naglasiti, i da je to izmedju ostalog jako bitno.

3. Sto se tice marketinga, pa svaka fabrika ulaze u marketing i to je sasvim normalno i jako je naivno kad kazete da je harley uspesan samo zbog marketinga. Nije dovoljan samo dobar marketnig za rezultate kakve belezi harley.

4. Sigurno je super osecaj kada se provozate sa svojim japanskim ljubimcem a ono na svakom semaforu na koji stanete pored vas stoje jos 3 identicna motora, pa gde je tu licni pecat? gde je tu originalnost? Nikoga ne omalovazavam ali meni je to smesno, sve sto mozete da uradite da bi ste bili barem malo drugaciji jeste da menjate auspuhe i lepite nalepnice... A Harley? Dali postoje 2 ista harleya na celom svetu, postoji li i jedan vozac harleya koji nije dao licni pecat svom ljubimcu. Pa svaki harley je prica za sebe. Zar nije lijepo kad kupite motor pa ga kreirate po svojoj zelji.

5. Njegov zvuk, neponovljivo!

6. Ni malo se ne slazem sa pricom da je harley neudoban motor, samo po tome se vidi koli ste neupuceni u temu, pa harlijeva prva namena jeste duga krstarenja na kojima treba da bude udoban i pouzdan. To sto neki od svojih motora prave cuda za izlozbu, to je druga stvar i samo dokazuje kolika je transformacija moguca sa jednim istim motorom.

8. Sto se tice performansi, dobro se zna koja je namena harleya, on nije motor za trkanje, a isto tako mislim da ima solidne performanse koje se mogu doterati uz malo dodatne opreme. Dali ste probali ubrzanje u niskim obrtajima? Daleko od toka da sa performansama moze da konkurise zujalicama ali isto tako nije tacno da je los, a opet kazem da ga uporedite sa motorom u njegovoj klasi (drag star) pa ajde onda i performanse da merimo!!! A sta kazeta na performanse najjacih verzija V-RODa ili Buella?

9. Harley nije samo motor, to je zivotni stil i to ima samo on i ni jedna druga marka. Mozda neki od vas to ne mogu da shavete ali to je samo njihov problem.

10. Cena, mislim da mu je cak i to prednost, pa sta je to jeftino a da je najbolje??? Mislite li da je Bently ili RR toliko bolji od npr Mercedesa da kosta 3 do 5 puta vise, pa nije nego sa tim ne dobijas samo auto negu ulazis u tu "pricu" a to nema cenu (naravno da sve mora biti opravdano najboljim mogucim kvalitetom). E pa ista prica vam je i sa harleyem, i ne treba svako da ga vozi (jedino je istina i zalosno je sto ga dobijaju u ruke oni koji ga ne zasluzuju i ne znaju to da postuju).

11. Kvalitet, mislim da su stvarno smesni komentari da harley nije kvalitetan u bilo kom smislu. Po vama je plastika kvalitetnija od hromiranog celika :-) Pa zasto se onda ovaj moj harley jos ne kvari??? Pa sama konstrukcija motora je stvorena da dugo traje, pa ne mislite valjda da ce da traje motor koji se vrti u 20.000 obrtaja, pa smesno.

12. Osecaj u voznji, kao prvo to je stvar ukusa (i voznja jahtom je za nekoga uzivanje a neko ne voli zato sto se ljulja i lupa na talasima, pricam iz iskustva) ali kome odgovara ovaj stil voznje nema boljeg osecaja. Uzivaju sva cula, na motoru se sedi a ne lezi kao da radis sklekove, cujes vetar i najlepsi zvuk motora, a to sto trese nije mana nego vrlina. Harley je napravio i V-ROD (po japanskom pricipu) koji ne trese i ima neke osobine japanskih motora, ali svaki pravi ljubitelj harleya ce vam reci da to nije pravi harley, izmedju ostalog sto ne pruza taj harley osecaj u voznji i zato sto na njemu nemas sta puno da manjas, jednostavno to nije to.

 

Ima jos jako puno argumenata ali sve je dzabe dok ne provozate harley, ali ne jedana voznja nego cela sezona, pa kad vam udje u krv onda bi vas pitao sta mislite.

Sve sto sam napisao znam iz licnog iskustva, mislim da je to jako bitno jel malo ko ovde prica iz licnog iskustva.

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio.

Sto se tice pojedinih slucajeva sto ste napisali kako su se kvarili ili neko nije bio zadovoljan sa svojim harleyem, to mogu objasniti time sto bukvano svaka masina na svetu moze da se kvari (stvarno bi mogao da pisem do sutra kad bi trebao da nabrajam slucajeve kad se kvare japanci...) ali je stvar u tome da se to desava jako retko. A ako se nekome nije svidelo da vozi harley onda jednostavno on nije za njega, pa i ne treba svako da ga voli, vec sam napisao da je odabir motora stvar ukusa, potreba i mogucnosti...

Jos nesto, kada se prica o harleyu, uvek se jedna marka (harley) uporedjuje sa svim ostalim, to nije uporedjivanje dva motora, to je jedan protiv svih...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Zasto ga volem ?? Hmm.....ikona motorcikla kojeg sam ( pa i sada ) zelim da posedujem. Samo motora je legenda, kao i svako drugo ime motorcikla.

Jednostavno bih zeleo da posedujem taj motor, a po gradu sam ih video bar 5 komada, sto krace, sto duze varijante.

Al sad....parametar je cena ( nije sitnica )....za sam motor i njegovo ponasanje ne znam, nikad motor te marke posedovao nisam ( sto ne znaci da necu ).

 

Zasto ga ne volim ?

 

Izgled modernih i novijih modela mi je , iskreno, odvratan. To sto ja " zivim " u 60-70 i delom 80-im je moj problem, kao i afinitet prema izgledu motora. Ne volim previse moderan, previse blink blink motor, ali isto tako ne volim Electra Glide ultra classic edition, ma koliko god bila skuplja i nekima lepsa od Goldwinga. Iako je sam HD sklop famoznog imena, ja ga mnogo postujem i verujem da cu ga jednog dana imati u garazi ( naravno kad se bude imalo novca narucicu HD po mom ukusu ) a do tada....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jos nesto, kada se prica o harleyu, uvek se jedna marka (harley) uporedjuje sa svim ostalim, to nije uporedjivanje dva motora, to je jedan protiv svih...

Šta reći?? :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne vidim razloga da se "harlijevci" osecaju nepravedno prozvanima i dobijaju potrebu da se "brane". Jednako tome ne vidim ni razloga da se Sportser naziva "malim" ili "motorom za devojcice", jednostavno, to je sve maslo nase sujete.

 

Naprosto, neko zeli da plati cenu onoga sto neumitno i verovatno samo HD nosi sa sobom i to treba postovati podjednako kao i sve druge ljudske afinitete i sklonosti, sto da ne. Kako napisah, meni je nepraktican a kada prekoracim onaj prag do koga sam spreman zrtvovati se za svoje zadovoljstvo, upravo zadovoljstvo pocinje da nestaje. Naprosto ne vidim sebe u robovanju karakteristikama koje mi ne prijaju kod HD-a i moj tas na vagi preteze na suprotnu stranu. Niti to znaci da sam uopste u pravi, niti da je to nekakav dobar opsti obrazac cak i ako bih bio u pravu.

 

Oko kvarova ne bih, desavaju se ali kako vec napisah, zbog cene i reputacije su svi ti kvarovi jos i stavljeni pod lupu i cesto se ne sagledavaju nerealno, ali to nece nekoga odvratiti od kupovine. Kod nas se HD sredjuje na jednom mestu uglavnom a to mesto je preskupo i zivi bas od toga. Meni tek taj detalj ne prija pa ne bih ni da cekam na kvarove kad ce vec i najbenigniji servis da mi pokvari zadovoljstvo. I to opet ne znaci da neko kome to ne predstavlja takav problem treba da se lisi zadovoljstva koje pruza posedovanje HD-a. Prosto, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Sve si upravu.

Ja upravo i potenciram tu pricu da je harley (ili bilo koji drugi motor) samo stvar individualnog izbora koji zavisi od UKUSA, POTREBE I MOGUCNOSTI.

Meni smeta druga stvar, kada neko pocne da omalovazava harley a ja ga licno vozim i znam da neke stvari jednostavno nisu tacne.

Da je harley najbolji motor, to je jednostavno moje misljenje zato sto je zadovoljio sve moje potrebe, ali ko kaze da ce on zadovoljiti nekog bajkera koji npr voli svaki dan da se trka ili da vozi po neuredjenim terenima... njima je sigurno harley najgori moguci izbor ali to nije razlog da neosnovano pljuju po necemu sto je ikona u svojoj klasi.

Ja na primer nikako ne volim sportske motore, ali nikada necu reci da su losi (iako mi se kod njih bukvalno nista ne svidja, od izgleda do nacina voznje...) pa ti motori imaju frhunske performanse i to je super za onoga kome je to potrebno i ja to postujem.

 

Ako nekako mozete da me shvatite, mene ocarava lagano krstarenje krivudavim putevima pored mora dok slusam harley zvuk udobno smesten u njegovo sediste, da trese dok radi kao da me masira (meni je to vrlina a ne mana), i da mogu da mu dajem svoj licni pecat (da je unikat)...... Ne odgovara mi brza voznja, zvuk japanca, nagli pokreti, polozaj u motoru kao da radim sklekove, bol u rukama posle voznje, da stalno srecem iste motore kao moj... I zbog toga volim harley!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Sto se tice servisa, ne znam na koji si jedan jedini mislio.

Na proslom sajmu motora u Novom Sadu pojavila se firma (zaboravio sam ime) koja se predstavljala kao generalni zastupnik za Harley Davidson u Srbiji, kazu da im je predstavnistvo u Beogradu i da prave servis... To je sve sto sam cuo i nemam pojma jel im sta zazivelo.

Ja sam moj harley kupio kod Micka u Sabac, tamo ga odrzavam i sredjujem, doradjujem.... Sto se tice Micka (verovatno neko od vas zna za njega i bio je kod njega u servisu...) ja sam prezadovoljan, ima korektne cene (budimo realni, kod harleya bukvalno nista nije jeftino), moze da ti nabavi sta god pozelis, napravice od tvog motora sta god pozelis i placas po najboljim mogucim uslovima...

 

Meni ne odgovara sto nema servis u CG, pa moram da ga dovozim i odvozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa i Vlado tera Harley kod Micka, Koluvija isto, mozete na mini-skup zajedno odozdo. Konacno, i predsednik kluba HD ima dole dva komada koje ce opet morati da potera gore jednom :)

 

Salim se, naravno da sam mislio na Micka ali opet, ako su Tebi te cene korektne, onda je meni sve OK jer ih Ti placas, ja ne. Ponovo smo na istoj relaciji o kojoj smo i do sada diskutovali i tako i treba da bude, prakticno nas deli spremnost da platimo cenu voznje tog motora i time je prica zaokruzena.

 

Konacno, kada sve te cene ostanu iza, ostaje uzitak sto si seo na Harley i onda slede kilometri zadovoljstava i tako do nove cene krug funkcionise. Ne treba obracati paznju na zlurade komentare ali ne treba ni preskakati realnost. Po mom misljenju, HD jeste imenom pretekao vlastiti kvalitet ali ne u dovoljnoj meri da bi ga to unistilo. Naprotiv, samo mu je prakticno cena malo podignuta u smislu ulozeno/dobijeno posmatrano sa materijalne strane. Opet, kako je cena podignuta, povecana mu je i vrednost u smislu broja komada koji se voze kod nas pa opet nekako izadje na isto, kompenzacija je tu. Zaleti se Ti sa BJB na voznju/izlet/akciju/putovanje/stagod i videces da se komentari tada uglavnom zavrsavaju. Drugacije je uzivo od ovog naseg udaranja po tipkama. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo jednog pitanja... cemu uopste ova tema???

 

 

HD je brend kakav nijedna marka nije dostigla, i to je cinjenica.

 

Najvaznije je da TI uzivas u svom motoru, i bas te briga sta drugi pricaju o njemu...jel tako???

 

Znaci, kakva je svrha u otvaranju ove teme, kada se na  forumu velika vecina ljudi,kao sto je dokazano u temi HD predstavnistvo, najezi kad cuje samo inicijale HD, i zna se da ce biti barem maaaalog koskanja?

 

Ovakava tema je bila, i ne vidim svrhu ponavljanja gradiva...

 

Iskreno...postujem tvoju ljubav, voleo bih Harleya u garazi,ali nemojte rasplamsavati vatru bez razloga...

 

 

PS: Ko ima kesh za HD ima i za servis ;) ;D

 

toliko od mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ne kaze se dzabe: " za dobrim konjem prasina se dize".Uzivaj kad ti je bog dao i nemoj se opterecivati ko sta misli...bitno je sta ti mislis i da si srecan dok si u sedlu. :)Najbolji je onaj motor koji se tebi naj vise svidja...ne vredi ti da vozis nesto sto znas da je naj,naj i na papiru i na putu ako tebi to jednostavno ne lezi...ako ne osecas to "savrsenstvo".

Procitajte temu "Honda Africa Twin" i videcete o cemu pricam...za vlasnike tog motora to je najbolji motor na svetu bez obzira na mane koje su navodili...ne znam, da dosta trosi da, mu fali sesta brzina i td. Sve je to zanemarljiv kad nesto volis...Za njih Afrika za tebe HD za nekog treceg R1 ili 996...to je nebitno, ukusi su razliciti i o njima se sta....n e  d i s k u t u j e.(otrcana fraza al 100% tacna). ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

 

  Za dobrim konjem se prasina dize, ali za ragom koja vuce guzicu po prasini-jos vise! Salim se naravno:)

Nas drugar Sale, nick na forumu Revolution, upravo ima na servisu jedan Harley, a mislim da je servisirao jos neke unazad, pa bi bilo lepo da se javi i da da neko misljenje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ja sam svestan cinjenice da velika vecina ljudi ne voli HD ali sam temu otvorio bas zbog toga da bi video konkrete razloge (potkrepljene iskustvom a ne rekla-kazala). Sad mogu samo da konstatujem da pravie velike mana niko nije napisao (a da nije prica u prazno).

Naravno da bi voleo da se negde sretnemo na drumu da se druzimo, nista od ovoga ne shvatam zlonamerno, i kad sam otvarao otemu ocekivao sam ovakve komentare.

 

Moram samo da dodam nesto sto se tice cene, ja sam moj harley (polovan, sa prepravkama) platio 10.000 (jedan od jeftinijih), godisnje u njega ulozim oko 500eur (za sve). E sad pogledajte koliko kosta nov moj harley, pogledajte koliko sam ga ja platio i pogledajte koliko sad dobijam za njega (a nisam nista posebno ulagao), i docete do zakljucka da je razlika u sva tri segmenta maksimum 1.000eur. Zbog cega? Ko jos drzi takvu cenu? A jos da kazem da imam primer kada je covek kupio hd, sredio ga za sebe, vozio 2 godine, i kada ga je prodao pokrio je sve te troskove i zaradio... Ako mi neko ne veruje mogu vam reci o kome je rec pa ga mozda neko i poznaje.

I zbog cega on tako dobro drzi cenu? I sad mi nije jasno na koji motor izgubite vise para, na harley koji bukvalno ne gubi nista na ceni ili japanac npr koji za par godina ne vredi ni upola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

uff, pa pretera ga sad....sa odrzavanjem od 500 eura godisnje, na "japancu" zaista mozes sebi da dozvolis luksuz da izgubis koliko hoces na ceni...ako tome dodas i registraciju koja je jos skoro tacno pa toliko, dobijas jednu sasvim, sasvim odbijajucu cifru.

 

Drzi cenu - tacno. Koliko vremena treba da se proda uz takvo drzanje cene? Ima i do toga. ;)

 

Kada kupis polovan bilo koji motor, ona dalkeo manje gubi na vrednosti procentualno godisnje nego nov, to vazi za svaki motor, ali ako u jednacinu stavimo cene novih sa podjednakim procentima, ispasce da u kolicini novca obavezno vise gubi u startu skuplji motor. To je u nasem slucaju obavezno Harley.

 

Inace, kao sto rekoh, mana je previsoka cena svega, za mene u dovoljnoj meri da mi ne predstavlja zadovoljstvo ali svakome nesto predstavlja zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

To PrestigeHD1200

Ma nikako nije potrebno diskutovati o Harley-u na ovaj nacin. Cenim da je greska sto je uopste pokrenuta sa tvoje strane, imam utisak da uopste nisi siguran u svoj izbor oko marke motora. Naravno da ima ljudi koji ne vole takve motore, mada isto tako ne bi trebalo ni da postuju u ovakvim temama. Vec smo imali prilike da vidimo i RR teme u kojima su se izrodili i "mudici" i "bezmudici", pa je i ova tema sad krenula na tu stranu. Zasto potencirati na tome RR, Harley, Enduro, itd. da ne nabrajam. Mozda bi trebalo da se poradi na temi "zajednica" gde smo se svrstali kao motoristi na forumu. Ili kao MZ-isti koji furaju svoju pricu i prate svoj krug interesa treba da napravimo jos par podforuma, izmedju ostalih i Harley -evaca. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

POZDRAV

 

Sto bi rekao moj drugar :ju ar miksing frogz and grendmadrz!!!

Mislim da je decko krenuo u borbu sa vetrenjacama.ali iskreno!Zbog cega si ti uopste pokrenuo vu temu?Da bi ljudima objasnio kako je HD dobar i kako svi sad treba da voze HD?Mislim sto rece peacemaker da ni ti bas nisi siguran u svoj izbor motora pa si resio da bar druge uveris u to da je HD pravi!

 

Meni je drago da postoje ljudi koji idaje vole HD.HD jeste ikona ali ti sta god radio ovde neces naterati ljude da promene misljenje o njima!

Sama dosadasnja podela na RR i Endurase je mene odaljila sa ovog foruma na nekih 6 meseci!Malo mi se sve to smucilo prepucavanje ko je bolji,pametniji ,kome je veci . . .itd!

Ne bih voleo da se iz svega ovoga sve to ponovi!

Harley je ikona i uvek je bio ikona,i uvek ce ostati to stoji!

A to sto si rekao da na semaforu mozes da nadjes tri ista japanska motora,to je specijlan prica!Ti nikad nisi video da ljudi daju licni pecat svojim R-ovima?nikad nisi video da je neko uradio nesto neobicno na svom motoru da bi bio jedinstven?Onda neznam gde si gledao!Razlog sto tih prepravki nema vise jeste sto ljudi nemaju para za te stvari, a HD je kao sto si i sam rekao nacin zivota iljudi u njih ulazu bukvalno sve sto imaju!I zato ne postoje dva ista HD-a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
U posledje dve poruke sam video jako puno argumenata...Jedino tako i mozete da pisete o necemu o cemu nemate pojma...
Kad je čovek pristrasan do slepila, ni čekić u glavu mu nije argument, već puko nagadjanje. E pošto si ti sa svojih 23, ili koliko već, godina toooliiiko iskusan, podeli to svoje neizmerno iskustvo sa nama, ispričaj nam gde si sve bio sa silnim motorima koje si vozio, pogotovu sa Harley-ma, koliko si km prešao te i te sezone, tim i tim motorom...itd itd. Čisto da znamo naspram kolikog iskustva ''lupamo gluposti, iznosimo neproverene informacije i nemamo pojma''. Izjave su prilično smele za nekog ko...citiram: ''Imam problem sto mi je motor u Budvi a trebam da ga transportujem pre proleca do Sapca, da bi ga pripremio za sezonu i da bi ga malo vozio po Vojvodini dok ponovo ne odem za Budvu.'' ne može da pretera svoju ljubav života iliti ''najbolji motor na svetu'' na 2 točka od Budve do Šapca. E moj bajkeru, sve to što si napisao staje u jednu bezazlenu reportažu, prosečni članak nekog ''gvozdenog'' moto-časopisa s one strane okeana što izlazi jednom nedeljno. Da si se makar malo informisao textovima po forumu pre nego što si se ispucao u prazno, video bi da ta vaša ''tzv filozofija: nije važno šta radiš već šta voziš'' ovde ima prodju koliko i šunka u Teheranu za vreme posta. Sledeći put kad rešiš da isprozivaš širi auditorijum, učini to na nekom drugom mestu ili na drugi način, a ovo navodjenje članaka iz starih časopisa i zamenu istih za, tobože, životnu filozofiju, zadrži za sebe''

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Sto se tice mog iskustva i kompetentnosti da pricam na ovu temu, mislim da sam proveo vise na harley za ove 3 sezone koliko ga vozim nego ljudi koji ga "pljuju" i zato mislim da su kritike na njegov racun neosnovane jel iz licnog iskustva ne osecam mane o kojima se pise... Takodje imam dosta prijatelja koji mnogo duze voze harley od mene (koji su me i uvukli u tu pricu) pa sam i od njih dosta naucio... Relacije na kojima ja volim da se vozim su po Crnoj Gori, dolazim u Novi Sad pa kada sam u Vojvodini obilazim i ove krajeve a prosle godine sam obilazio Hrvatsku sto planiram da ponovim i ove godine. Nisam obilazio svet sa motorom (mada imam velike planove a zivi bili pa cete imati prilike i da vidite izvestaje) ali nemam malu kilometrazu...

Sto se tice transporta motora, ocu da ga transportujem iz budve u sabac u januaru mesecu (sredjujem ga za sezonu a to ne traje 5 dana nego 2 meseca...) a bas me zanima koliko bi bajkera krenulo na put od 600km u sred zime????? Naravno da kad se motor sredi idem sa njim u Budvu!

Samo mi navedi koga sam ja to isprozivao na ovom forumu?

Jos nesto mi nije jasno, poznajem odprilike 15 bajkera koji voze HD, bukvalno svi su pre HD vozili "druge" motore, zasto sad bas svi misle da je harley najbolji? Shvati, kao sto ja tebe necu nagovoriti da volis harley tako i ti ne mozes promeniti moje misljenje.

Tema i jeste otvorena da kaze ko sta misli o jednoj marki a ne da se ja prepucavam sa vas 10.

Ja na prvom mestu volim motore, a to sto je moj izbor harley i sto branim njegovu filozofiju kome to smeta, jel ja nekoga prozivam ili ugrozavam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nema nama ovde upotrebljive rasprave i diskusije, stvari lagano idu u suprotnom pravcu od ideja samog foruma.

 

Harley je Harley i to ima svoju cenu bez obzira da li se moze materijalno i racionalno izraziti. Ko je spreman da placa tu cenu, neka je i placa, sledi mu zadovoljstvo voznje Harley-a. Ko nije spreman da je placa ili nije spoznao snagu osecaja da posedujes Harley, mozda je uskracen za takvo iskustvo, a mozda je i spasen cene koju bi mozda platio u trenutku slabosti...a nazad? E to vec malko teze, samo Micko prodaje brzo Harley kod nas,ostatak se malko naceka.

 

Nemojmo se nepotrebno prepucavati vise jer se svako od nas uklapa u neku od te prve dve price. Definicija "najboljeg" motora je rastegljiv pojam i uglavnom se sastoji od onih faktora koje individualno uvazavamo radi izbora, a spram vlastitih zelja i potreba.

 

Hm, da...ja sam se i danas vozio motorom iako to nije bio bas najpametniji potez (potreba a ne zadovoljstvo, centar grada i tako to, jelte) pa ja ne znam kada mi tacno prestaje a kad pocinje sezona ali bi mi priprema za sezonu od dva meseca malo teze pala.

 

Cak...kad razmislim, i priprema od 5 dana bi mi pretesko pala, mator sam ja za takve sportove, par sati doduse i mogu posvetiti, sve preko toga - jok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja