Jump to content

Moto Zajednica

PMR stanice, povezivanje headseta MOLIM POMOC- Arakis, Joska, Guja i ostala braća elektronci

Recommended Posts

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

POzdrav kolege, celo današnje popodne se mučim sa povezivanjem PMR motoroa t5000 sa slusalicom, i mikrofonom. Njihov fabricki set kosta 20tak eura što je skoro pola para datih za motorolice. Pazario sam set za neki od PRM stanica koji je sa dva kontakt a 3,5 mm stereo + 2,5mm stereo.

Uticnica moje motorole je 2,5 mm stereo (osim ako nije sa 4 pipka a to ne mogu da provalim- mada prema sikama sa neta ide klasična 2,5mm uticnica. Uspeo sam da povezem slusalicu koja radi normalno u prijemu i predaji ali nikako ne uspevam da uklopim mikrofon i ptt dugme. Od ptt prekidaca idu nazad ka motoroli 4 zice 2 su zvucnik S+ i S- ide M+ )mikrofon) i RF.

kada RF spojim sa trecom stopicom bananice dobija predaju po pritisku ptt dugmeta ali mikrofon ne radi, kada pobezem Rf i Mic zajedno dobijam stalno otvoroen kanal, čija predaja prestaje kada pritisnem ptt dugme ali predaja ne prestaje u potpunosti jer mi ostaje neki sum koji ne mogu da izolujem

Ukoliko povezem samo RF kabli mogu da vrsim predaju preko PTT dugmeta, ali moram da koristim mikrofon na motoroli, ne mogu da koristim onaj na Slusalici

Da li iko ima eku ideju o mogućem načinu povezivanja, Google mi i nije bas pomogao.

Takodje kada direktno spojim + zvucnika, + mica i - i tako ustekam bananicu nema predaje vec mogu samo da slusam

Pomagajte ako neko ima dobre volje i zanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odavno sam se mučio sa sličnim Motorolama i pošto nemaju evropske PMR frekvencije, digao ruke od njih :)

 

Problem je sa specifičnim konektorom za mic/sp koji je duži nekoliko mm od standardnog koji se kupuje u radnjama. Jeste da je stereo ali dužina mora biti 13 mm.

 

41sdD%2BcxGaL._SX385_.jpg

Za tačnu šemu povezivanja neznam, potraži negde na netu, sigurno ima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Uspeo sam da povežem, manje više je vrlo prosto, ali do tog sam došao nakon sat-dva bezuspešnih pokušaja spajanja postojećeg seta i PTT dugmeta na njemu. Mučio sam se sve dok nisam skontao da je na tom setu PTT dugme i ceo taj sisitem povezan tako da se prekida minus zica i preko kondenzatora i dioda to nekako radi (kako - nemam pojma), sve sam to rasturio, prelemio i povezao na kasičan način, + zvucnika, - zajednicki i +mikrofona ko ji ide preko taster prekidača povezan u seriji. Džek sam koristio klasičan od 2,5mm stereo a razliku u dužini sam nadomestio time što sam na ulazu u konektor na motoroli skinuo zaštitnu plastiku (1-1,5mm) i time dobio da bananica direktno ulazi u ženski deo konektora (više ga ne odbija kućište). Ceo komplet sada radi besprekorno, nema čak ni potrebe za kondenzatorom na moment prekidaču jer nema smetnji na kraju pijema kada se otpusti momen prekidač.

Povezivanje ide prosto: VRH babanice je + ZVUČNIKA, SREDNJI DEO + MIC, a baza je zajednička masa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja