Jump to content

Moto Zajednica

Mat kaciga?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

nije motor,ali ne znam gde da pitam,...nego imam AGV GP pro MAT crnu,i jaaaaako sam se pokajao sto sam uzeo ovu boju,to je strasno kako se prlja,ne smes pipnuti...sta mi preporucujete cime da je cistim,a da nije sredstvo za staklo i magicna krpa jer to ne radi posao bas najbolje jel ima neki sprej,nesto tako??

 

btw,izgubio sam iz kacige onaj ''stitnik za nos'' nije bio zalepljen,jel moze negde da se kupi novi i koliko bi kostao od prilike??

 

hvala unaprd  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

imam ja mat kacigu i znam o chemu prichash  :)

kupi u prodavnici technost za pranje sudova i za odmashcivanje - Axel Sgrasso ili tako neshto, ne znam kako se pishe...

pomeshaj ga sa vodom (da ima pene), pokvasi krpu i prebrishi kacigu spolja, mozhesh i vizir... lako se chisti sa ovim a i stvara se neki zashtitni sloj i tezhe se prlja kaciga...

ja ovo koristim i za pranje zadnje felne jer je lanac unakazi i kad se sa ovim opere skoro da se prljavshtina sa lanca uopshte ne lepi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

A jel to ne moze da je osteti il tako nesto?? :D  ,moram pitati,jer skupa je kaciga pa da se ne zeznem,jel taj zastitni sloj potpuno nevidljiv tj kaciag se sija kao i kad je kupljena,mislim ne mora tako,ali uglavnom bolje je nego mer glas,voda magicna??/ :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

A jel to ne moze da je osteti il tako nesto?? :D  ,moram pitati,jer skupa je kaciga pa da se ne zeznem,jel taj zastitni sloj potpuno nevidljiv tj kaciag se sija kao i kad je kupljena,mislim ne mora tako,ali uglavnom bolje je nego mer glas,voda magicna??/ :D :D :D

ja svoju sa tim perem i nisam video neke promene...

sa ovim ima sigurno vishe da se sjaji... aj chisto za svaki sluchaj nemoj vizir da peresh sa ovim vec samo shkoljku koju 100% ne mozhe da oshteti...

mada ne verujem da od ovoga mozhe zashtitni sloj da se zezne, ali shto je sigurno sigurno je :)

 

P.S. probaj vizir na motoru sa ovim isto, teshko se lepe mushice  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

ok,hvala,a jel znas mozda cime da lepim onaj dodatak za nos ako nadjem,neki standard super lepak,oce se to osetiti kad se osusi??necu da duvam lepak dok vozim haahha.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Postoji IPONov sprej za protiv musica ;D, isto tako stvara sloj i musice se maltene jednim potezom krpe skidaju. Koristio sam ga jedno vreme i odlican je al je skuup ko da je od zlata!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pažljivo ljudi sa deterdžentima koji nisu pravljeni specijalno za kacige. Nemojte koristiti ništa prejako jer ima hemikalija koje mogu da nagrizu kacigu i spolja i iznutra. Ja kacigu uglavnom čistim samo mlakom vodom i peškirom, a ponekad koristim najobičniji sapun za ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Moja kaciga je kupljena mat, a sada je ni mat ni sjaj. Ajde ljudi pomagajte, a pored toga nece vise vizir da i stoji ni u jednom polozaju osim skroz spusten, a kada okrenem glavu u stranu podigne ga vetar. Kako se to resava? Ima one klincice sto blokiraju vizir u tih par polozaja, ali su se izgleda oni izlizali, da li se menjaju ili izvlace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Moja kaciga je kupljena mat, a sada je ni mat ni sjaj. Ajde ljudi pomagajte, a pored toga nece vise vizir da i stoji ni u jednom polozaju osim skroz spusten, a kada okrenem glavu u stranu podigne ga vetar. Kako se to resava? Ima one klincice sto blokiraju vizir u tih par polozaja, ali su se izgleda oni izlizali, da li se menjaju ili izvlace?

kupis drugu i resio si problem,,,,,, ;D ;D ;D ;D a mozes i vizir promeniti narucis u luisu ,i resis problem,bar sam ja na mojoj staroj gacigi resio problem otvaranja tako,jer se izlizali zubci na samom viziru,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kod mene je mat crna HJC kaciga,jeste da ostaju prstici,ali vlazne maramice sve to skinu. Za sada taj sistem radi odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3157 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja na toalet papir (obavezno onaj mekani troslojni perfex) poprskam malo , malo alkohola i prebrisem, sve se lepo ocisti i skine. sada da li je alkohol dobar za kacigu i materijal od koga je napravljena , to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

e sad da malo opet ozivim temu jer hocu ozbiljno da sredim kacigu :D

 

naime prvi problem,devojka je slucajno krznula zid dok ju je nosila i nastade ovo grrrrr:

 

404.jpg

 

par puta sam onom crnom hemijskom sto pise kao penkalo to popunio nista se ne vidi samo problem mi je sto se posle prvog brisanja skine,jel moze da se zafarba nekako i cime,ili mozda da probam marker??ili imate neku trecu ideju..?

 

sledece:

 

odlepilo mi se ovo:

 

404.jpg

 

cime da zalepim,necu sam da pokusavam raznim lepkovima jer necu da ubrljam nesto,posto ne znam jel moze nesto da nagrize taj materijal,a ispod je i sundjer..znaci neki lepak koji ce da zabetonira to a da nece da nagrize materijal taj i sundjer..takodje na slici se vidi i siva mrezica,uzasno je prljava ali do sad nisam nasao resenje kako da je ocistim,zna li neko??

 

posto kad sam kupio kacigu ono za nos,nije bilo pricvrsceno i izgubio sam negde tako da sam moram da kupim i zalepim,jel zna neko gde mogu da nadjem to original za kacigu AGV GP Pro ?

404.jpg

 

to bi bilo to,zasad :D :D

 

i ovo me jako nervira ali sta da radim kad se ogulilo sad stalno moram da pazim kad brisem:

 

404.jpg

 

e sad se setih vizira,bio sam podosta glup pa sam ga brisao jednom prilikom neodgovarajucom tkaninom i i njega izgulio :(

ima li resenja za ovo,nadam se da se vidi sa slike :

 

404.jpg

 

hvala unapred svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ono zafarbaj tako shto cesh od nekog da uzmesh crni sprej i shtrcnesh na krpu i blago premazhesh...

 

za ovo drugo odesh u neku farbaru, kupish pamuchnu krpu za poliranje i onda trljash vizir dok ti ochi ne ispadnu i nadash se najboljem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ko što ti pre reče bokilic

kupis drugu i resio si problem,,,,,, ;D ;D ;D ;D

 

a to nikako,stara tek godinu dana,a placena 500evara ne bi je se bas tako lako otarasio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6324 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

500 evra i pocela da se ljusti farba i razlepljuje unutrasnjost posle godinu dana ???? 'bem ti takvu kacigu, ni AGV nije sto je nekad bio... ili ti je neko uvalio gadan fals :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

ja sam je izgulio i pocepao :D

 

Kacigu od 500 eura? pa trebao si prvo da kupiš neku jeftiniju, da malo vežbaš ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Pa ako si je izgulio i pocepao,nikakvo pranje i ciscenje ti nece pomoci..mozes samo da je ofarbas celu.Ja imam mat kacigu,i ona se lako odrzava ako je u dobrom stanju(neizgrebana).Samo je prebrises vlaznom krpom,eventualno sa nekom blagom sapunicom,,neko vec rece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Joj Boze sta ste zapeli,nije izguljena i pocepana i unistena... ogrebana je samo na jednom mestu i odlepio se samo jedan deo...isti problem ima i moj drug sa Agv gp pro rossi replika,ali jos nije zalepio ni on..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Niko ne zna lepak koji ne steti sundjeru a drzi ko beton :D ???

 

zvao sam moto italiu i nemaju za agv pro onaj nastavak za nos :S zna li neko gde to moze da se nabavi??u markosu se sad niko ne javlja,ali i da se jave sumnjam da ce imati a i da imaju ko zna kad ce im stici,jer se i drugi delovi cekaju po pola godine,mnogo vazniji od ovog mog >:\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Meni su sve kacige crne mat i sve do jedne se lepo očiste krpom i vodom, bez ikakvih deterženata i sl. i posle toga su kao nove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja