Jump to content

Moto Zajednica

BMW Navigator V by Garmin

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

BMW Navigator V u saradnji sa Garminom

 

Garmin i BMW Motorrad su objavili da su se ponovo udružili da razviju novu generaciju BMW Navigatora. Nova verzija je BMW Navigator V. Kombinovaće najnovije navigacione opcije sa specifičnim BMW funkcijama. Ova navigacija je namenjena vozačima BMW motora.

 

garmin-bmw-580x434.jpg

 

Specifične BMW funkcije uključuju poseban nosač i pristup real-time informacijama rada motocikla. BMW Navigator V takođe sadrži i napredne audio i Bloetooth mogućnosti. Ekran od 5" koji je pravljen da može da se koristi i u rukavicama, pruža navigacione informacije jednostavno i uz dobru vidljivost.

 

Integrisana Bluetooth kompatibilnost omogućava vozaču da čuje navigaciona uputstva, odgovara na telefonske pozive i sluša muziku putem slušalica u kacigi. Neki BMW motocikli su kompatibilni sa real-time informacionom stranom na BMW Navigator V koja se zove MyMotorcycle Pages (Stranice MogMotocikla - ako smem da prevedem). Neki od detalja koji mogu da se prate su pritisak u gumama, nivo goriva u rezervoaru, kada je sledeći servis i sl.

 

Specifične moto informacije uključuju i stvari kao što su koliko puta je promenjena brzina (menjač), koliko puta je aktivirana kočnica, koja je prosečna pozicija ručice gasa i sl. Vrhunske navigacione opcije ovog uređaja uključuju i Active Line Guidance (Aktivna pomoć pri odabiru putne trake), Real Directions (Navođenje po realnim objektima), Junction View (pregled raskrnice sa prikazanom trakom u koju se treba uključiti za bezbedan prolazak kroz nju), 3-D terrain (prikaz terena u 3D), i drugo. Real Directions opcija navodi vozača na način kao što je: "Skrenite levo posle semafora" ili "Skrenite desno posle pekare". Tako je vozaču mnogo lakše da se snađe nego kada u nepoznatom gradu treba da skrene u određenu ulicu.

 

Ima toga još, pa koga zanima neka pročita originalni tekst na ovoj adresi:

http://garmin.blogs....ml#.UkrUlH8mFlc

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Sve ovo je šminka. Jedine dve bitne stvari su:

 

a) Da li je popravljena vidljivost po jakom Suncu direktno u ekran (u odnosu na Zumo 660, kao najbolji do sada u tom smislu)

 

b) Da li je dramatično ubzan procesor (bar 100% realnog dobitka, tj. da rad u stvarnosti bude bar duplo brži). Ovo je naročito vidljivo kod iscrtavanja ogromnih (npr. osm) mapa

 

Ako jeste, ko mnogo putuje i vozi - vredi 1000eur, jer sve ostalo je već veoma, veoma dobro.

 

Od šminke, ja bih recimo otvorio kod ddeveloperima za dodatne aplikacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sve ovo je šminka. Jedine dve bitne stvari su:

 

a) Da li je popravljena vidljivost po jakom Suncu direktno u ekran (u odnosu na Zumo 660, kao najbolji do sada u tom smislu)

 

b) Da li je dramatično ubzan procesor (bar 100% realnog dobitka, tj. da rad u stvarnosti bude bar duplo brži). Ovo je naročito vidljivo kod iscrtavanja ogromnih (npr. osm) mapa

 

Ako jeste, ko mnogo putuje i vozi - vredi 1000eur, jer sve ostalo je već veoma, veoma dobro.

 

Od šminke, ja bih recimo otvorio kod ddeveloperima za dodatne aplikacije...

 

 

a) Meni je zumo 550 imao bolju vidljivost, ili sam sa 660 i 350LM češće vozio sa suncem u leđima ;)

b) Dok ne vidim uživo ne verujem. Na 660 je to bilo drastično sporije nego na 550, ali na 350LM je već osetno brže.

 

A ovo oko koda... Tako su se zeznuli sa aplikacijom za pametne telefone i širom otvorili vrata piratima. Pa su brže bolje povukli i prestali da daju podršku, ali je već bilo kasno. :zvizduk:

Ja bih voleo da zumo (ili bilo koji Garmin) može da se filuje softverom koji bi mi odgovarao. Ima tu poprilično mesta za prilagođavanje uređaja specifičnim potrebama. Čak i ovaj nazovi BMW Navigator je rađen za potrebe većine test vozača BMW motora. Dok bi svaki korisnik tu nešto menjao :neznam: Na primer, mene baš briga koliko sam puta promenio brzinu i koliko puta sam kočio. Ali zato bi mi pritisak u gumama i recimo ugao nagiba u krivini mogao koristiti (ako ne koristiti onda bi bar bilo zanimljivo videti taj podatak). Da ne pričam o trenutnoj potrošnji, prosečnoj potrošnji i prognozi koliko još mogu da dohvatim km sa trenutnom količinom goriva u rezervoaru. Ali to već nije navigacija već dodatne opcije. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Da ne zaboravimo info i o kolicini dcl. znoja koju je upio naš aktivni bmw veš da bi nam kompjuter odredio koliko smo stvarno žedni tj. dehidrirali i koliko nam vremena treba do najbliže pumpe/česme da bi smo tu tekućinu čim pre nadoknadili :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja