Jump to content

Moto Zajednica

Quattro Vespa dritto Umago

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

......

05.00 tankamo gorivo,vrsimo zadnja utezanja i krecemo niz more prema Sibeniku.Posto jos nije svanulo vozimo lagano vec ustaljenim redosledom.Prigradska mestasca uz more redjaju se jedno za drugim.Prvo od vecih mesta je Sibenik.Posto je svega 70 km od Zadra,umorni nismo,goriva imamo nema potrebe za zaustavljanjem idemo dalje.

Dolazimo u Trogir,presli smo nekih 130 km. 07.30,mogli bi da napravimo jednu malu pauzicu za kafu,dorucak i gorivo.

4qn3.jpg

xq9b.jpg

Posle pauze u Trogiru nastavljamo prema Splitu.Ipak odlucujemo da nastavimo dalje jer je i suvise lepih gradova i mesta uz more da bi nam 7 dana bilo malo za obilazak.Idemo prema Omisu i Makarskoj....

7stm.jpg

xd9r.jpg

Idemo dalje prema Plocama i Opuzenu.Vreme za voznju idealno negde oko 23 stepena. Put za voznju super,(sta drugo reci nego pravo uzivanje)....

slhd.jpg

6y9j.jpg

Nismo mogli da prodjemo a da ne stanemo i slikamo se na uscu Neretve u more...

l07y.jpg

 

Pred samim Opuzenom skrecemo prema Metkovicu i granicnom prelzu Hrvatska-Bosna.....Na granici nevidjena guzva,kolona je za ulazak u Bosnu preko 1 km.Odlucujemo da na kvarno prodjemo pored svih i stanemo skoro pa pred carinu.Niko se nije bunio tako da smo prosli super.Vec smo pricali ako nas vrate na kraj kolone,necemo cekati vec idemo za Dubrovnik.

pv3c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

.......

Sa granice nastavljamo prema Capljini,odakle se odvajamo za Bilecu.Put fin za voznju a vreme idealno.Nesto posobno i interesantno za fotografisanje nije mi privuklo paznju.Standardni krajolici tog dela Bosne tj Hercegovine.Iz Bilece idemo prema Gackom gde pravimo i prvu pauzu,cisto da promenimo polozaj.E u Gackom vec se situacija menja....Pocinje po koja kap kise da promice.Vecanje....dali da oblacimo kisna odela ili ne? Odlucujemo da nastavimo bez kisnih odela pa ako krene jace da pada lako cemo se obuci.

Iz Gackog idemo preko Cemernog prema Tjentistu pa niz Sutjesku.Deo puta koji bas i ne volim da vozim.Na silasku sa Cemernog pravimo pauzu za rucak.Pored nas staju jos neki bajkeri misli da su Poljaci bili.Slikaju vespe i dive se kao sa tako malim masinama putujemo.

Nismo im ostali duzni pa smo i mi njih slikali ;)

t9lr.jpg

 

Dok smo sedeli pocinje da pada kisa :bljak: ,jbg sad se moramo oblaciti.Idemo dalje niz Sutjesku prema Tjentistu.Tu zastajemo samo jednu fotku da napravimo i idemo dalje.

Put divan,krivine,mokro...imam osecaj kao da vozim po kori slanine....

hdbr.jpg

Idemo dalje prema Gorazdu,kisa je stala ali je put i dalje klizav i mokar.Sta da se radi i to je deo zivota na vespi...

U Gorazdu se rastajemo od naseg saputnika i druga Zeljka.On siba dalje prema Pljevljima a mi prema Visegradu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

......

Vozimo prema Visegradu,ne zadrzavamo se vise nigde.Ide noc a mi bi da u neko normalno vreme stignemo kuci. Zastali smo samo pored Cuprije da jos i to zabelezimo.Naisli smo na razocarenje :'( :'( ,brana je podignuta i vredni neimari renoviraju oko mosta. Sliku ce nam pokvariti materijal koji dovlace pored mosta.Zele da sacuvaju Mehmed pasin most i zastite ga od zuba vremena.

t1te.jpg

Nije bas to ono pravo,ali bar ostaje uspomena da deo puta kojim smo prosli....

Nastavljamo prema granicnom prelazu Mokra gora pa preko Kremna i Cajetine do Uzica.Ovu deonicu smo bezbroj puta prosli tako da znamo svaku rupu i krivinu.

Vozimo kao jedan putem kroz Pozegu,Kosjeric,preko Divcibara i stizemo.....

Gradski trg VALJEVO 21.30...

t5av.jpg

 

U ovom nasem putesestviju presli smo 2243 km Darko,Bora,Igor i Zeljko-Pljevlja.

Momci hvala na druzenju,divnoj voznji....do neke sledece avanture CIAO

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Divan putopis! Bravo Igore za opise i docaravanje atmosfere :) Zao mi(ali samo malo) sto vas onomade ne vratise na zacelje kolone, pa da ste se zaleteli do Dubrovnika, pa mozda i do Crne nam Gore, pa i da kafu srknemo svi zajedno, recimo na Pržnu ;)

Dace Bog, biće još prilika...Momci, svaka čast i na kilometraži i na prolaznim vremenima...

Na fotki mi je Kle, ali imam ja i moju Italijanku(Igor će da potvrdi), člana familijice - T5 125 '85.

p.s.

Pitao sam se u jednom trenutku, da li bih vas usporavao? Ipak ste vi svi 200taši, sem komšije mi, Pljevljaka(mada je on malo budzio, koliko sam shvatio?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Vlado bice prilika jos Boze zdravlja pa nam se mozes pridruziti. To sto mi vozimo 200 cm nema nikakve veze. Putuju ljudi i sa 50 cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Vlado bice prilika jos Boze zdravlja pa nam se mozes pridruziti. To sto mi vozimo 200 cm nema nikakve veze. Putuju ljudi i sa 50 cm.

 

Napisao si u jednom trenutku da vam je putna brzina 80-90km/h. Meni je, kad sam sam 70-80km/h u "mojoj zoni komfora".

90km/h mi se cini da je malo "boli na duže" (vespu) i nisam onda mnogo u "prirodi". Koncentracija mi je onda prvenstveno na vožnju i put.

Volim da vozim u grupi. Poseban je ugodjaj...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja