Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko osnivanja kluba

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Pozdrav,

potrebno nam je malo saveta oko osnivanja kluba.

Skupili smo se kao ljubitelji Piaggio skutera, malo se grupno vozali, druzili, i sada dosli na ideju da osnujemo klub.

Znaci sta je sve potrebno da bi se osnovao klub, kakve nas sve obaveze cekaju, neki saveti i sugestije kako najlase to srediti.

Unapred hvala!

zasad smo u fazi izbora amblema i idejnog resenja majica ;)

http://www.piaggio.co.yu/klub.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

registrujte nevladinu organizaciju, moto klub taj i taj, treba ti 10 osnivača, 7 članova upravnog odbora, oko pet hiljada dinara, statut, spisak osnivača, izvaštaj sa osnivačke skupštine, odluka o osnivanju i neko ko je to već radio, da ti sve pojasni uživo (oko statuta najviše). Idi na sajt ministarstva pa vidi detalje...

 

Контакт телефон/факс:      (+38111) 26 85 379

 

 

 

КАКО РЕГИСТРОВАТИ УДРУЖЕЊЕ ГРАЂАНА?

 

Законски оквир

 

На основу члана 9. Закона о удруживању грађана у удружења, друштвене организације и политичке организације који се оснивају за територију Социјалистичке Федеративне Републике Југославије ("Службени лист СФРЈ", број 42/90 и "Службени лист СРЈ", бр. 16/93, 31/93, 41/93, 50/93, 24/94, 28/96 и 73/2000), удружење грађана може основати најмање десет грађана који имају бирачко право.

 

Удружење се оснива на оснивачкој скупштини, на којој удружење доноси одлуку о оснивању и статут.

 

ДОКУМЕНТАЦИЈА ПОТРЕБНА ЗА РЕГИСТРАЦИЈУ ОРГАНИЗАЦИЈЕ

 

1. Захтев организације за упис у Регистар (образац бр. 3);

 

2. Пријава оснивања и деловања организације (образац бр. 4);

 

3. Записник о раду оснивачке скупштине;

 

4. Одлука о оснивању удружења садржи:

● имена оснивача;

• назив организације;

• седиште;

• циљеве и задатке;

• лично име овлашћеног лица које ће вршити послове уписа у регистар.

 

5. Статут, којим се утврђују нарочито:

• циљеви удруживања и начин њиховог остваривања;

• облик удруживања и унутрашња организација;

• назив и седиште;

• услови и начин учлањивања и престанак чланства и права, обавезе и одговорности чланова;

• органи организације и њихова права, обавезе и одговорности;

• заступање и представљање;

• стицање, коришћење и располагање средствима;

• начин обавештавања јавности о раду и о стицању и располагању средствима;

• начин одлучивања о удруживању у савезе организација и друге облике удруживања и учлањивање у међународне организације;

● начин доношења измена и допуна статута;

• начин доношења одлука о престанку организације;

• начин располагања имовином у случају престанка рада;

• јавне ознаке организације (назив, печат, амблем и др.).

 

6. Попис оснивача и чланова организације треба да садржи: име и презиме, адресу и јединствени матични број оснивача;

 

7. Одлука о давању овлашћења за заступање удружења грађана

 

8. Републичка административна такса

● Износ: 150, 00 динара -за захтев и 4 370, 00 динара -за решење о упису у Регистар

• Сврха уплате: Републичка административна такса

• Прималац: Буџет Републике Србије

• Шифра плаћања: 133

• Рачун примаоца: 840-742221843-57

• Број модела: 97

• Позив на број : 50-016

 

9. Пријава и захтев са комплетном документацијом може се послати поштом на адресу Министарства за државну управу и локалну самоуправу, Београд, Бирчанинова 6 или предати на пријемној канцеларији у Београду, Немањина 22-26.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Контакт телефон:      (+38111) 26 46 964

Факс: (+38111) 26 85 379

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

pozz, zeleli bih da otvorimo klub u mladenovcu, bice auto moto,

interesuje me sta je sve potrebno, i imena klubova u srbiji, da nebi doslo do istog naziva kluba:)

 

ciljevi su da se ima bar po jedan vozac u auto moto sportu, jedan auto(npr:yugo maliN) i moto 600 ili 1000ccm

da se organizeje moto susret, druzenje zezanje, itd :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

pa piše ti gore šta je sve potrebno, a za ime kluba, sve i da smisliš neko koje postoji nećeš moći da registruješ, reći će ti ovi iz uprave da već postoji, pogledaj malo po forumu pa ćeš naći imena klubova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

pozz, zeleli bih da otvorimo klub u mladenovcu, bice auto moto,

interesuje me sta je sve potrebno, i imena klubova u srbiji, da nebi doslo do istog naziva kluba:)

 

ciljevi su da se ima bar po jedan vozac u auto moto sportu, jedan auto(npr:yugo maliN) i moto 600 ili 1000ccm

da se organizeje moto susret, druzenje zezanje, itd :)

Ako osnivaš auto moto klub sa takmičarima onda bi trebalo da se registrujes u ministarstvu omladine i sporta...ista procedura ima sve na njihovom sajtu ideš na sektor za sport pa registracija...nije nista komplikovano ima čak i statut koji samo dopunis sa podacima svog kluba....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo stranice Ministarstva za sport, na kojoj mozete pronaci dokumentaciju potrebnu za registraciju sportskog udruzenja, tj. kluba:

 

http://www.mos.sr.gov.yu/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=3

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ako klub zelis da registrujes kao udruzenje gradjana, onda treba da ispratis uputstvo koje je LakiTC dao u ovoj temi. A ako zelis da klub registrujes kao sportski klub, onda treba da se obratis ministarstvu za sport...

 

Mislim da je logicnije da se moto klub registruje kao sportsko drustvo, tj. klub, mada zavisi kakvi su planovi te organizacije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Korisna tema. :)

Ovo ce da mi treba vrlo brzo, za nas nekoliko (desetina) Mitrovcana.

Razmisljao sam da pocnem sa potragom za propisima-kad ono ovde je sve na gomili ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Valjevo-Beograd
  • Motocikl: Suzuki dr 600 Djebel

Ja za sad imam ove papire, mislim da su samo ovi papiri potrebni za registraciju kluba, ali jos uvek nisam siguran.. Ako saznam jos nesto postavljacu ovde dalje postove.. Za sada imam ove papire, nadam se da ce biti nekom od koristi..

Ugledni_primerci.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kotor ,MNE
  • Motocikl: KTM SUPERENDURO 950R

ovo ce trebat i nama u kotor ali da li ko zna da li je i u crnoj gori isti proces sa registracijom moto kluba,mozda i automoto kluba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Braco ako nije problem da mi obajsnite sve sto je potrebno za klub da bi se registrovao

ne kao sportski klub vec kao cist moto klub i da bi mogli da organizujemo skupove  kod nas

u Mladenovcu

Mi smo nesto pokusali prosle godine ali smo se raspali pre odlaska na prvi skup zajedno!!!

Zato sad ja i jos jedan ortak pokusavamo ponovo da se organizujemo pa bi smo oragnizovali samo nas dvojica

Dali je moguce da se napravi klub sa samo 2 clana posto smo jedino nas dvojica proslu sezonu ispratili celu i sve skupove na motorima cak i po kisi i po suncu nismo odustajali.Puno pozdrava iz mladenovca od

dva M Riders-a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

orao1982@live.com ili

na orao@bitinfo.co.rs

posalji te odgovore!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Poslao sam mu sve papire i statut našeg kluba puno bi bilo da stavim na forum ali ako nekome treba poslaću i njemu.

 

Uz dužno poštovanje svakome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

Poslao sam mu sve papire i statut našeg kluba puno bi bilo da stavim na forum ali ako nekome treba poslaću i njemu.

 

Uz dužno poštovanje svakome.

 

Ako ti nije problem posalji mi vas statut kluba. Za ostalo se moram raspitat u nase ministarstvo jer mozda nije ista procedura kao kod vas!

 

laki086@hotmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Poslao sam mu sve papire i statut našeg kluba puno bi bilo da stavim na forum ali ako nekome treba poslaću i njemu.

 

Uz dužno poštovanje svakome.

 

Ako ti nije problem posalji mi vas statut kluba. Za ostalo se moram raspitat u nase ministarstvo jer mozda nije ista procedura kao kod vas!

 

laki086@hotmail.com

posalji i meni.

streetfighter_zr@hotmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Velika Plana

 

 

ljudi ja sam slao vec nekoliko puta ugledne primerke sa sajta ministarastva omladine i sporta koje su oni postavili i koji su SAVRSEN "putokaz" kako treba napraviti statut i potrebnu dokumentaciju... Znaci u uglednim primercima sve sto treba je upisati cifre, imena osnivaca i ostalo, naravno mora da se preda dokumentacija i da se kesne... :)

 

Evo postavicu linkove za dokumentaciju...  da bi olaksao rad i registrovanje svim novim moto klubovima jer mislim da ce veci broj moto klubova unaprediti i urediti motociklizam u nasoj zemlji... :)

 

www.silver-riders.com/osnivanje-kluba/Uputstvo_za_upis_u_registar.pdf

 

http://www.silver-riders.com/osnivanje-kluba/UGLEDNIprimerci.zip

 

Ako neko ima bilo kakvih pitanja moze se i meni obratiti za pomoc na PP ili mail... :)

 

VELIKI POZDRAV ZA TEMERIN... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja